Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Remélem Rhaegar látni foglyuk majd valamelyik évadban. Eléggé misztikus egy karakter. És ott van még a "The prince that was promised " prófécia amit ha jól emlékszem a sorozatban nem lett kifejtve csak Melisandre említette meg az idei évadban. És a kettőt jól fellehetne építeni. Megmutatni Rhaegar-t és elmagyarázni a próféciát.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, tehát mégegyszer:

 

Az, hogy amit a végén látsz, az egy állomás az élet és a túlvilág között, az hivatalos infó, azt nem lehet másként értelmezni. Bővebben itt: http://screenrant.com/lost-finale-explanation-kofi-61464/. A megváltós fejtegetést lehet, megjegyzem, szerintem ez a leglogikusabb, hiszen a szereplők feloldották az életben egymással kapcsolatban kialakult problémáikat, gondjaikat, lásd Ben és az apja, Ben és Alex, Locke és Jack, Jack és az apja és még lehetne sorolni. Ettől még elfogadom, ha másnak ez a része máshogy jött le, de szerintem elég kézenfekvő, amit anno fejtegettem.

 

Köszi Donát, ezen az oldalon remek összefoglalókat találtam. :)

 

 

csoli nézd meg ezt a videót benne van az összes utalás.

Nagyon jó összeállítás! Köszi :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul röviditett évad lesz úgyhogy csak 7 epizódot fogunk látni utána egy újabb évet lehet várni az utolsó hat részre. De ha emiatt rosszul érzed magad gondolj arra hogy a legelső könyv 1996-ban jött ki. Vannak akik már húsz éve várják hogy kiderüljön mi a sztori vége :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul röviditett évad lesz úgyhogy csak 7 epizódot fogunk látni utána egy újabb évet lehet várni az utolsó hat részre. De ha emiatt rosszul érzed magad gondolj arra hogy a legelső könyv 1996-ban jött ki. Vannak akik már húsz éve várják hogy kiderüljön mi a sztori vége :D

Igen a vége..Nem tudom milyen találgatásokat tartanak a legvalószínűbbnek, de szerintem:

 

ha Havas Jon valójában Thargaryan és esetleg ez kiderül akkor összefogva Daenerys-szel simán lenyomják a Lannistereket, de még a Másokat is!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv szerzője azt mondta hogy keserédes lesz a vége. Valószínűleg nyerni fognak csak az a kérdés milyen áron. Abba szinte biztos vagyok Dany, Jon, Tyrion hármasból egy valaki biztos megfog halni. Az én tippem Daenerys túl szép lenne ha végén ő ülne a trónon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv szerzője azt mondta hogy keserédes lesz a vége. Valószínűleg nyerni fognak csak az a kérdés milyen áron. Abba szinte biztos vagyok Dany, Jon, Tyrion hármasból egy valaki biztos megfog halni. Az én tippem Daenerys túl szép lenne ha végén ő ülne a trónon.

Dany járt egy kis kálváriát a legújabb évadban, de alapvetően szépen ível a karrierje, már-már túl szép, hogy igaz legyen/összejöjjön kategória..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz a vége, hogy a Mások ellen való háborúban sikerül őket legyőzni, de ez a sárkányok életébe kerül, így kipusztulnak. Elmúlik ez a világ, és jön utána egy másik sárkányok és Mások nélkül. Kérdés az, hogy melyik szereplő fog életben maradni. Most már nem nagyon számítanék "nagy" halálra. Persze a világrend is biztosan megváltozik, Dany töri azt a kereket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz a vége, hogy a Mások ellen való háborúban sikerül őket legyőzni, de ez a sárkányok életébe kerül, így kipusztulnak. Elmúlik ez a világ, és jön utána egy másik sárkányok és Mások nélkül. Kérdés az, hogy melyik szereplő fog életben maradni. Most már nem nagyon számítanék "nagy" halálra. Persze a világrend is biztosan megváltozik, Dany töri azt a kereket :)

Ez tetszetős happy end-féleség, és én kiegyeznék vele.

De jellemző a sorozatra az effajta kiszámíthatóság?

És "divat" ez manapság?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki nézi itt a The 100 sorozatot?

 

Elkezdtem nézni a héten nem olyan rossz akik szeretik a Young Adults filmeket azoknak biztos bejönne a sorozat. Én mondjuk nem annyira de még is megfogott. Leginkább Az Útvesztő sorozathoz tudnám hasonlítani. Ilyen sc-fi túlélős kategória.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nézem. Az első két évad szerintem nagyon jól sikerült, a harmadiknál azért érződik a minőségromlás, de még így is kellemes sorozat.

Ennek örülök máshol is hasonlókat olvastam. De nekem most azt a lényeg hogy light-s de azért érdekes sorozat legyen. 1-2 keményebb véresebb sorozat után szeretek kicsit egyszerűbben fogyaszthatókat is nézni.

 

Most fejeztem be a Banshee darát (nem volt rossz de nem lett egy örök kedvenc) és nem sokára jön a Narcos 2. évad is szóval kellenek az ilyen kellemesebb sorozatok is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Banshee utolsó évada nálam nagy csalódás volt (nemrég néztem meg), de ha azt elfelejtem, akkor nagyon tetszetős sorozat volt. A Narcos-ról sok jót hallottam, mindenképp pótolni fogom, de előbb a Stranger Things-t darálom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a 4. évaddal nem volt olyan nagy bajom. Gyengébb volt meg másabb de ahova kifutott és ha 4 évadot egészében nézem szép kerek történet. Mindenki azt kapta amit érdemel.

Igazából nekem úgy egészében nem működött annyira jól nálam. Jó volt de nem lett az a örök kedvenc kategória amit egyszer újranéznék. Pedig imádom az akció sorozatokat meg a Lucas Hood fajta karaktereket is sőt még a történet is tetszetős volt. Mind1

De viszont minőségi sorozat az elvitathatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Banshee:

Én nagyon szeretem. Tokkal vonóval. Időben is és jól lett abbahagyva!

A negyedik évad elején én is stílusváltást véltem felfedezni, de a végén rá kell jönnünk, hogy meg van az oka, hogy miért kell foglalkoznunk a látszólag elütő/idegen történetszállal.

Nálam 5/5!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negyedik évadból nekem az elnyújtott és brutális bunyók hiányoztak, amelyek annyira jellemezték a sorozatot. Túlzottan művészieskedő lett az évad, amely szerintem csak az ötlettelenséget próbálta palástolni. Úgy vélem, a készítőknek még voltak terveik, de a kasza után gyorsan le kellett zárni a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont fordítva jött le. Mert ugye Cinemax azt mondta hogy készítői döntés miatt lett kasza. Ez még nem jelent semmit mert ezt kell mondna a PR szövegben. De viszont a készítők gyanúsan sokat twittereztek ez ügyben hogy ők tényleg úgy érzik hogy vége és ha kamuzott volna csatorna hogy nem készítői döntés lett volna akkor ilyenkor készítők csendbe vannak és inkább keveset kommunikálnak a rajongókkal.

 

Másik egyszerűen nem lenne rá értelmes magyarázat hogy Cinemax miért kaszálta volna el. Legnézettebb sorozatuk volt ami ráadásul folyamatosan növekedett. És ráadásul amikor bejelentették már a finálét forgatták. Sztem a készítők érezték a 4 forgatása vagy írása alatt hogy nem lett jó az évad és úgy érezték nem igazán van már benne több ezért úgy alakították hogy legyen ez az utolsó. És meg mondom őszintén olyan hú de sokat már én se éreztem a történetben. Lehetett volna még behozni új fő gonoszokat vagy szálakat de az részben már önismétlő lett volna és sokk karakterrel nem tudtak már mint kezdeni. Pl. Carrie, Sugar, Proctor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért de itt nyiltan elspoilerezitek a Trónok harcát. Pl Mások. Nem kéne evidenciának lennie annak hogy mindenki nézi. Én csak a végét várom hogy tudjam darálni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez viszont már spoiler volt. ;)

Ha akarod legyen bár sztem az egy alap konfliktus helyzet ami egy film vagy sorozat első percében elárulnak nem pedig spoiler. Nem véletlenül szokták ezért kirakni a netre a sorozatok első perceit. Pont mint ahogy GoT-nál is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért kevéssé legyen alap, mit raknak ki és hová a készítők (amúgy ez egyáltalán nem megszokott dolog, ráadásul nem olyasmi, amire érdemes hat év távlatából hivatkozni), mert az utolsó két Terminator-filmben például a filmek legnagyobb fordulatait árulták el a trailerekben, maguk az alkotók spoilereztek. Én viszont, aki úgy ült le a sorozat elé, hogy nem tudtam róla, melyik jelenet hová fut ki, tudom, hogy ezekben a jelenetekben sokat elvesz a hangulatból az, ha tudod, hová fut ki.

 

Vagyis, ha elárulod nekem, hogy rögvest a nyitás végén egy Más lesz a hunyó, azzal megölöd a jelenet misztikus hangulatát. Tudtam volna, hogy mi a nagy rejtély abban a pár percben. Nem nagy spoiler, de igenis, ez egy apró fordulat, amivel kicsinálhatod az amúgy ütős kezdést.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.