Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem is bejött a nyitány, főleg, hogy nem arra indultak, amerre az emberek java szerintem az évadzáró után várta.

 

És az emberek mellett Lucifer is azt várta, hogy most aztán a gonosz anyu bosszút akar majd állni rajta. Erre tessék, csak egy ember gonoszkodott, anyuci meg segítséget kért. :)

Egyedül Szarzsák detektív visszahozását nem csíptem, az első évadban elkövetett bűneit igen könnyen megbocsátották.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött a nyitány, főleg, hogy nem arra indultak, amerre az emberek java szerintem az évadzáró után várta.

 

És az emberek mellett Lucifer is azt várta, hogy most aztán a gonosz anyu bosszút akar majd állni rajta. Erre tessék, csak egy ember gonoszkodott, anyuci meg segítséget kért. :)

Egyedül Szarzsák detektív visszahozását nem csíptem, az első évadban elkövetett bűneit igen könnyen megbocsátották.

 

 

Van egy olyan sejtésem hogy a muter talán csak kamuzta a támadást hogy jobban Luci közelébe férkőzhessen.

"Dús" nyomozó amnesziáját én se komálom. Asszem valami komolyabb tervük van vele a kreálóknak. Legalábbis könnyebben megemészteném a dolgot ha úgy lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer

 

 

Valóban jó volt, és érdekes ez az "erőgyengülés" amit mutatnak. Vajon ez annak a következménye, hogy anyuci feltűnt? Ennél már csak akkor lenne jobb ha a fater is beugrana a garázsból... :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer

 

 

Valóban jó volt, és érdekes ez az "erőgyengülés" amit mutatnak. Vajon ez annak a következménye, hogy anyuci feltűnt? Ennél már csak akkor lenne jobb ha a fater is beugrana a garázsból... :D

 

Hát az isteni lenne. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Lethal Weapon sorozat első részét. Nekem nagyon bejött teljesen hozta a filmek hangulatát. Casting is jónak így elsőre főleg a Martin Riggs. Teljesen jól hozta a karaktert a méltó utódja Mel Gibsonak a Roger Murtaugh-t még szoknom kell de jó lesz az is. Az első részben az ügy nem volt nagy durranás inkább a karakterekre fókuszált és megalapozta a sorozatot. De így elsőre jól nyúltak ehhez a remake-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte nem hittem, hogy működhet ez a remake. Nálam olyannyira egybeforrt a karakterekkel Mel Gibson és Danny Glover, hogy más színészekkel elképzelhetetlen volt számomra a Halálos fegyver. De ha tényleg hozza az eredeti hangulatát, és a színészek is jók, lehet, hogy kap majd egy esélyt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak csatlakozni tudok Fulcrumhoz a Halálos fegyver ügyében. Persze vannak különbségek, hiszen hozzá van igazítva a 2010-es évekhez, meg megváltoztattak néhány apróságot a karakterekben, de a főbb jellegzetességek megvannak: egyik őrült, a másik meg elég őrült ahhoz, hogy kövesse az őrültet. Tetemes anyagi kárt okoznak, kihallgatni nem sok mindenkit tudnak, jó sokat lőnek és végig húzzák egymás agyát. Én végigröhögtem az egész részt, és ha fenn tudják tartani ezt a párost ebben a formában (a színészválasztás nagyon jó!), akkor remek kis akciósorozatnak nézünk elébe, ami méltón viselheti a Halálos fegyver címet. Nekem nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is letudtam a Halálos fegyver pilótáját. Kicsit nehézkesen adta el magát nekem. Tegnap este elkezdtem de valahol félidőben a kellő érdeklődés hiánya miatt megszakítottam és csak ma délután folytattam. A hangulatot meg az akciózást bírtam és "Dzsimi Dix" Murtaugh-val meg a familiájával se volt problémám. Riggs viszont gyenge volt a reálisnak tekintgető elvárásaimhoz képest. Harmatgyenge.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, mennyit foglalkoztak a castingnál a korral (bár biztos, hogy nem 20-on éveseket kerestek), minden esetre az új színészek közelebb állnak az első film idején 38 éves Riggshez és az 50 éves Murtaugh-hoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, mennyit foglalkoztak a castingnál a korral (bár biztos, hogy nem 20-on éveseket kerestek), minden esetre az új színészek közelebb állnak az első film idején 38 éves Riggshez és az 50 éves Murtaugh-hoz. :)

Igen, azon mindig is csodálkoztam, hogy Danny Glover idősebb szerepet alakít, nem is kevéssel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azon mindig is csodálkoztam, hogy Danny Glover idősebb szerepet alakít, nem is kevéssel!

Ami eléggé meg is látszódik rajta, legalábbis nekem sosem tűnt annyinak, mint amennyi éppen Murtaugh volt (Riggs esetében könnyebb volt a helyzet, mert az ő életkorát sosem mondták ki). Oké, fogjuk rá, hogy fiatalos nagypapa. :)

 

Ash vs. Evil Dead: ez egy akkora állatság, hogy csuda, de aki szereti a '80-as, '90-es évekre hajazó trash horror komédiát és az eredeti filmszériát (aminek ez egyenesági folytatása, de akárcsak a filmeknél, a logikus koherencia itt sem feltétel), annak felettébb ajánlott. Repülnek a fejek, ömlik a vér, és szólnak a jobbnál jobb egysorosok. Persze az egészet Bruce Campbell viszi a hátán, aki lubickol régi a szerepében. Szerencsére a filmek ismerete nem feltétel, de természetesen a kikacsintások és visszautalások jobban ülhetnek.

 

Az egyik ilyen kedvencem, amikor Ash az egyik részben arról beszél, hogy a barátaival járt az erdei házban, pár résszel később meg már azt mondja, hogy csak a barátnőjével volt ott. Ez ugye visszautalás arra, hogy bár az Evil Deadben tényleg öten voltak, az Evil Dead 2-ből költségvetési okokból ki kellett vágni a csapat többi tagját. Ezt pl. csak az veszi észre, aki látta a filmeket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami eléggé meg is látszódik rajta, legalábbis nekem sosem tűnt annyinak, mint amennyi éppen Murtaugh volt (Riggs esetében könnyebb volt a helyzet, mert az ő életkorát sosem mondták ki). Oké, fogjuk rá, hogy fiatalos nagypapa. :)

 

Ash vs. Evil Dead: ez egy akkora állatság, hogy csuda, de aki szereti a '80-as, '90-es évekre hajazó trash horror komédiát és az eredeti filmszériát (aminek ez egyenesági folytatása, de akárcsak a filmeknél, a logikus koherencia itt sem feltétel), annak felettébb ajánlott. Repülnek a fejek, ömlik a vér, és szólnak a jobbnál jobb egysorosok. Persze az egészet Bruce Campbell viszi a hátán, aki lubickol régi a szerepében. Szerencsére a filmek ismerete nem feltétel, de természetesen a kikacsintások és visszautalások jobban ülhetnek.

 

Az egyik ilyen kedvencem, amikor Ash az egyik részben arról beszél, hogy a barátaival járt az erdei házban, pár résszel később meg már azt mondja, hogy csak a barátnőjével volt ott. Ez ugye visszautalás arra, hogy bár az Evil Deadben tényleg öten voltak, az Evil Dead 2-ből költségvetési okokból ki kellett vágni a csapat többi tagját. Ezt pl. csak az veszi észre, aki látta a filmeket.

 

 

És nekem anno volt egy "Sötétség serege" poszter a falamon, sok más egyéb mellett, amit a videotékából el lehetett koldulni!

Akkor sem és azóta sem láttam a filmeket. Érdekes dolog..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, akkor a megtekintésüket már nem is ajánlanám, mert na... Ezeken nagyon látszódik a kor. Az Evil Dead már '81-ben is kis költségvetésű film volt - a színészek pl. haverságból ugrottak be. A második rész részben az első nagy költségvetésű remake, de még ez sem kapott annyi pénzt, hogy a trükkök mellett minden színészt pénzelni tudjanak - ezért is van durva ellentmondás a két epizód között. A harmadik rész meg már hollywoodi produkció, totál más zsáner (az első színtiszta horror, a második horror paródia elemekkel, a harmadik egy az egyben horrorparódia). Szóval, csak akkor érdemes belevágni, ha már korábban láttad gyerekkorodban, és nosztalgiázni vágysz (én így néztem újra őket), vagy nagyon bírod a zsánert és azt, hogy ezek kis költségvetésű, harminc éves filmek, a '80-as évek minden bájával. :)

A sorozatba viszont így is érdemes belekezdeni, persze a zsáner imádata itt is szükséges. Aki nem bírja, hogy epizódonként elfolyik két hektóliter vér és a vicces beszólások mellett a végtagok is röpködnek, annak nem ajánlott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, akkor a megtekintésüket már nem is ajánlanám, mert na... Ezeken nagyon látszódik a kor. Az Evil Dead már '81-ben is kis költségvetésű film volt - a színészek pl. haverságból ugrottak be. A második rész részben az első nagy költségvetésű remake, de még ez sem kapott annyi pénzt, hogy a trükkök mellett minden színészt pénzelni tudjanak - ezért is van durva ellentmondás a két epizód között. A harmadik rész meg már hollywoodi produkció, totál más zsáner (az első színtiszta horror, a második horror paródia elemekkel, a harmadik egy az egyben horrorparódia). Szóval, csak akkor érdemes belevágni, ha már korábban láttad gyerekkorodban, és nosztalgiázni vágysz (én így néztem újra őket), vagy nagyon bírod a zsánert és azt, hogy ezek kis költségvetésű, harminc éves filmek, a '80-as évek minden bájával. :)

A sorozatba viszont így is érdemes belekezdeni, persze a zsáner imádata itt is szükséges. Aki nem bírja, hogy epizódonként elfolyik két hektóliter vér és a vicces beszólások mellett a végtagok is röpködnek, annak nem ajánlott.

Sejtettem, hogy ez a helyzet. Ezzel elkéstem.

 

Amúgy a TWD mikor akar folytatódni? A tv.com-on nem látok semmit..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áh, nem vészes. Én már attól tartottam, hogy csúszik jövőre vagy ilyesmi.

Eddig nem volt szokása átcsúszni másik évre, ha jól emlékszem, de sajnos az egyik legkésőbbi időpontban induló sorozat az őszi szezonban.

 

Luke Cage 2 rész után

Eddig hozza a netfilx-es színvonalat, bár a gettó nigger nyelvet még szoknom kell. Olykor felirat mellett sem tudom miről beszélnek :hehe:

Sajnos csak egy részt láttam eddig, ma este folytatom. Ahaa... akkor ezek szerint "normális", hogy küzdeni kellett a megértéssel - részemről kevés sikerrel, de úgy érzem, hogy azért a sztorit megértettem belőle :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nem volt szokása átcsúszni másik évre, ha jól emlékszem, de sajnos az egyik legkésőbbi időpontban induló sorozat az őszi szezonban.

Igen, tudom, csak a GoT miatt eszembe jutott.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.