Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bár csípem Capaldit, nekem csak az előző évad utolsó két részében volt a Doktor, addig csak egy fickó volt, aki a Doktornak adja ki magát. Erre nyilván rájátszott Matt Smith is, ugyanakkor végig az az érzésem, hogy a 12-essel az írók sem találták meg az irányt. Az elején kicsit életunt, bunkó, erőszakos volt, aztán meg felpörgött rocker-bűvésszé vált, és csak az utolsó két részben bújt elő belőle a Doktor. Capaldi mindent beleadott, hogy hozza a figurát, de ha nincs egy jól megírt figura, még ő sem tud csodát tenni.

Moffatnak Smith-szel együtt távoznia kellNyilvánhttp://wett volna. A karácsonyi különkiadás láttán szerintem az új évad az újraindítás legrosszabb évada lesz.

Azt az utolsó két részt már nem láttam, a felénél abbahagytam az évadot, annyira érdektelen volt számomra. Talán azt a kettőt még megnézem majd. A karácsonyi rész már nem is érdekelt és a reakcióitok után ez nem változott. Az új évadnak adok még egy esélyt max 2 rész erejéig.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van egy rajzfilm, ami képes valakit beszippantani, az az Archer :D

Évek óta szemezgettem vele, aztán valamelyik éjjel elcsíptem elalvás előtt egy - mint most kiderült ötödik évados - epizódot, majd a következő hetekben még egyet-egyet. Ezzel végleg eldőlt, hogy meg kell ezt néznem, és nem bántam meg. Hétfőn kezdtem, ma jön a hetedik évad. Egy éjszaka, egy évad, de halálos. :) Csak kár, hogy most vége lesz, és a nyolcadik évad elvileg még odébb van. :(

 

Azt az utolsó két részt már nem láttam, a felénél abbahagytam az évadot, annyira érdektelen volt számomra. Talán azt a kettőt még megnézem majd. A karácsonyi rész már nem is érdekelt és a reakcióitok után ez nem változott. Az új évadnak adok még egy esélyt max 2 rész erejéig.

Inkább az utolsó hármat ajánlanám, mert ezek összetartoznak.

9x10 Face the Raven

9x11 Heaven Sent (szvsz a valaha volt egyik legzseniálisabb DW epizód, talán csak a Blinket és az A Good Man Goes to Wart tudnám jobbnak értékelni)

9x12 Hell Bent: nekem ezzel sem volt különösebb bajom.

Csendben megjegyzem még, hogy szerintem a The Zygon Invasion dupla is jó volt még az évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább az utolsó hármat ajánlanám, mert ezek összetartoznak.

9x10 Face the Raven

9x11 Heaven Sent (szvsz a valaha volt egyik legzseniálisabb DW epizód, talán csak a Blinket és az A Good Man Goes to Wart tudnám jobbnak értékelni)

9x12 Hell Bent: nekem ezzel sem volt különösebb bajom.

Csendben megjegyzem még, hogy szerintem a The Zygon Invasion dupla is jó volt még az évadban.

Köszi az ajánlást! Öt rész is belefér még. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább az utolsó hármat ajánlanám, mert ezek összetartoznak.

9x10 Face the Raven

9x11 Heaven Sent (szvsz a valaha volt egyik legzseniálisabb DW epizód, talán csak a Blinket és az A Good Man Goes to Wart tudnám jobbnak értékelni)

9x12 Hell Bent: nekem ezzel sem volt különösebb bajom.

Csendben megjegyzem még, hogy szerintem a The Zygon Invasion dupla is jó volt még az évadban.

Én már egy ideje nem követem, de azért az hihetetlen, hogy egy gyenge évad kellős közepére képesek lepakolni egy - Dzséjt szerint - ennyire erős részt... ebből is látszik, hogy lenne még a Doctor Whoban kraft, csak tényleg kéne már neki egy új showrunner.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már egy ideje nem követem, de azért az hihetetlen, hogy egy gyenge évad kellős közepére képesek lepakolni egy - Dzséjt szerint - ennyire erős részt... ebből is látszik, hogy lenne még a Doctor Whoban kraft, csak tényleg kéne már neki egy új showrunner.

Amennyiben a Heaven Sentre gondolsz, az azért nem éppen az évad kellős közepe, hiszen az utolsó előtti rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tom Hardy féle Taboo 1-5 rész eddig letudva.

 

Gusztustalan, meghökkentő, erkölcstelen a 19. század eleji angliai világ. Mind a szegények mind a gazdagok térdig gázolnak a mocsokban. Kiváló színészek hozzák az akkori világ minden földi poklát.

A történet érdekes, a politikai játszma kellően adagolva van.

Rablók gyilkosok, prostik, vérfertőzésben élő rokonok, van itt minden.

Trónok Harca mellett kiváló kikapcsolódás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Hogy állsz a Luciferrel?

No, felzárkóztam, és hát durva. Főleg az évadzáró félévadzáró. Innen mi lesz?

 

A durva az, hogy szegény Lucifer még azt sem mondhatja el Chloe-nak, miért lépett le, hiszen úgyse hinne neki. Kivéve, ha megmutatná a valódi arcát, de nem hiszem, hogy az a várt eredményt hozná. De nyilván Chloe sem fogja csak úgy lenyelni, hogy Luci csapot-papot, de legfőképpen őt csak egy szó nélkül otthagyta. Ó, hogy rohadna meg az anyja.

 

De arra is rájöttem, hogy Dan a sorozattörténelem legrosszabb rendőre. Hány bűntényt követett el ez két évad alatt? Ráadásul nem is szolidakat. Gyilkossági kísérlet, betörés, illegális szer birtoklása, nyomozati anyag kiadása, gyilkosságra való felbujtás. Hogy a frászba lett ebből rendőr és miért mászkál még szabadon?

 

 

És most május 1-ig kell várni a következő részre. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haláli! :)

 

Jó volt végre a "szobákat" is látni, nem csak a "tájat". Nem éppen hétköznapi, de azért gáz lehet újra és újra megélni életed legszörnyűbb eseményét. Viszont érdekes koncepció, hogy van onnan menekülés, ha képes vagy megbocsátani önmagadnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Iron Fist is jónak tűnik. Talán eléri majd a DD szintjét, mert ugyan jó volt a JJ is, de a LC nekem elég idegenre sikerült.

Nézős lesz, ahogy a többi is. A trailer semmi extra, de hátha jó sül ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a új 24 sajnos nem túl erős alkotás. Én nem voltam azon a véleményen hogy Kiefer Sutherland nélkül nincs 24 de így az első rész után meggondoltam magam, nagyon nem működött nálam az új csávó. Nem mint színészileg hanem karaktere, bár ebben az írók is benne vannak. És az történet is nagyon sótlan és érdektelenek tűnik így az első rész után. Adok még neki egy pár részt de ez eddig nem túl biztató a jövőre nézve ahogy a nézettsége sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok jót eddig én se hallottam róla... de majd egyben ledarálom egyszer.

 

Viszont a Vikings 4. évadának második fele meglepően merész volt, jó értelemben. Nem hittem volna, hogy meg merik lépni azt amit... (csak hogy spoilermentes maradjak). Remélem a folytatásban sem csökken a színvonal, eddig elégedett vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Vikings 4. évadának második fele meglepően merész volt, jó értelemben. Nem hittem volna, hogy meg merik lépni azt amit... (csak hogy spoilermentes maradjak). Remélem a folytatásban sem csökken a színvonal, eddig elégedett vagyok.

A fiak behozatalával és a valós események miatt ez várható volt hogy megfogják lépni. A félévad elejétől lehetett látni hogy ez lesz, ráadásul a sorozat készítője már régóta tett rá utalásokat erre. És a sorozatra is ráfért egy vérfrissítés, egy új irány ami így most meglett és az új castingoknak köszönhetően is valóban jól sikerült ez a félévad és az 5.évad is ígéretesnek tűnik az előzetes alapján. Egyedül a Lagertha vonal lett egy kicsit gyenge és logikátlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor mégis csak spoilerezek. :)

 

 

Bár Vikingek a sorozat címe, a fő-főszereplő eddig mégiscsak Ragnar volt. Így eddig azt gondoltam, hogy az ő életén keresztül ismerhetjük meg ezt a népcsoportot és kultúrát. Tisztában voltam vele, hogy meg fog halni, de ezt inkább a sorozat végére tippeltem. Ezért tartom valamilyen szinten merésznek azt, hogy egy eddigi fő-főszereplőt kiírtak a sorozatból (plusz más fontos karakterek is legyek módjára hullottak ebben a 10 részben), és nélküle folytatódik tovább a történet. A tapasztalataim alapján ezt nem sok sorozat vállalja be. Kb. olyan, mintha a Game of Thrones-ban idő előtt meghalna Daenerys, Tyrion, vagy a The Walking Deadben Rick. Minden esetre kíváncsi vagyok a folytatásra, mert a történelem szerint, Ragnar fiai az apjuknál is híresebbek lesznek.

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor mégis csak spoilerezek. :)

 

 

Bár Vikingek a sorozat címe, a fő-főszereplő eddig mégiscsak Ragnar volt. Így eddig azt gondoltam, hogy az ő életén keresztül ismerhetjük meg ezt a népcsoportot és kultúrát. Tisztában voltam vele, hogy meg fog halni, de ezt inkább a sorozat végére tippeltem. Ezért tartom valamilyen szinten merésznek azt, hogy egy eddigi fő-főszereplőt kiírtak a sorozatból (plusz más fontos karakterek is legyek módjára hullottak ebben a 10 részben), és nélküle folytatódik tovább a történet. A tapasztalataim alapján ezt nem sok sorozat vállalja be. Kb. olyan, mintha a Game of Thrones-ban idő előtt meghalna Daenerys, Tyrion, vagy a The Walking Deadben Rick. Minden esetre kíváncsi vagyok a folytatásra, mert a történelem szerint, Ragnar fiai az apjuknál is híresebbek lesznek.

 

 

 

 

Igen ha így nézzük akkor igen valóban merész volt. De a Vikings nem egy átlagos sorozat mert valós eseményeken alapul és Ragnar csak egy a sok híres Viking közül. Michael Hirst a sorozat készítője ezért is mondta többször hogy nem véletlenül Vikings a sorozat címe és nem Ragnar. És mivel a fiai is hasonló nagy tetteket hajtottak végre mint az apja így adta magát hogy megfog halni, pláne úgy hogy halála indította csak be igazán az eseményeket. Az igazi nagy viking hódítások csak most következnek. Mivel a sorozat erősen valós eseményekre épül így más szabályok érvényesülnek itt a többi sorozathoz képest.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak most sikerült megnéznem a The Expanse dupla évad nyitót. Nagyon jó volt a kezdés. Látvány és a rendezés is baromi jó volt. Aminek külön örülök hogy most felpörgetik az eseményeket mert a epizód leírásokból az 5. részbe már lezárják az első könyvet. Ami még külön tetszik hogy már most elkezdik építeni a 2. könyvet olyan hátér dolgokkal amik a könyvekben nincsenek benne. Ráadásul ez az évad 10 rész helyet 13 részes. De hogy valami negatívat is mondjak a nézettsége sajnos még mindig irtó gyenge. Öröm az ürömbe hogy a 2. évadtól már a Netflix is beállt a projekt mögé így ha a Syfy kasszálja a Netflix jó eséllyel átveheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Expanse

 

A szakértőktől kérdezem: Az első évadot láttam, és megvan az első könyv. Mit ajánlotok, hogy folytassam? Olvassam ki először az első kötetet, majd kezdjem el a második évadot, vagy kezdjem el a második évadot, és csak utána a könyvet? (megjegyzem egyik sem mostanság lesz, ugyanis a vizsgaidőszak alatt felhalmozott csúszást, még mindig nem sikerült behozni, és ezek viszonylag hátul vannak a listán :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.