Ugrás a kommentre

Szavazás - az első évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ody-nak a Face-en már felvetettem, hogy itt a legnagyobb "veszedelem", hogy a The Book of Boba Fett szereplői elől simán elviszik a szavazatokat a nem csak Djarin és Grogu, de Ahsoka és Luke is. Most komolyan, Luke-kal szemben kinek lenne esélye? '77 óta a hősünk, láttuk a legjobb és a legrosszabb formájában is, ott voltunk a születésénél és a halálánál is. A főszereplők sem vehetik fel vele a versenyt, mellékszereplő kategóriában meg ő lenne Hiroshima és Nagaszaki egyben, tarolna. Legfeljebb Ahsoka szorongathatná meg.

Szóval arra gondoltam, hogy létrehozhatnánk egy "Legjobb vendégszereplő" vagy "Legjobb vendégkarakter" kategóriát, amibe belekerülhetnének a más művekből feltűnt személyek. Mit gondoltok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ody-nak a Face-en már felvetettem, hogy itt a legnagyobb "veszedelem", hogy a The Book of Boba Fett szereplői elől simán elviszik a szavazatokat a nem csak Djarin és Grogu, de Ahsoka és Luke is. Most komolyan, Luke-kal szemben kinek lenne esélye? '77 óta a hősünk, láttuk a legjobb és a legrosszabb formájában is, ott voltunk a születésénél és a halálánál is. A főszereplők sem vehetik fel vele a versenyt, mellékszereplő kategóriában meg ő lenne Hiroshima és Nagaszaki egyben, tarolna. Legfeljebb Ahsoka szorongathatná meg.

Szóval arra gondoltam, hogy létrehozhatnánk egy "Legjobb vendégszereplő" vagy "Legjobb vendégkarakter" kategóriát, amibe belekerülhetnének a más művekből feltűnt személyek. Mit gondoltok?

Jó ötlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Szóval arra gondoltam, hogy létrehozhatnánk egy "Legjobb vendégszereplő" vagy "Legjobb vendégkarakter" kategóriát, amibe belekerülhetnének a más művekből feltűnt személyek. Mit gondoltok?

Szerintem is jó ötlet, lehetne így. Ott már érdemi harc lenne.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 10. - 13:15, Dzséjt írta:

Mit gondoltok?

 

Azt amit te. Merünk mást?:evil:

 

Az ötlet nem rossz ,de ezekben a kategóriákban is a nyakamat tenném rá hogy Luke győzne amiatt amit írtál. Úgy ahogy mi kettönknél egyetlen Jedi sem győzheti le Qui-Gon Jinnt, így

nálam minden más esetben Luke a nyerő. Ő gyerekkorom hőse és én inkább a pozitív tulajdonságait látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Az ötlet nem rossz ,de ezekben a kategóriákban is a nyakamat tenném rá hogy Luke győzne amiatt amit írtál. Úgy ahogy mi kettönknél egyetlen Jedi sem győzheti le Qui-Gon Jinnt, így

nálam minden más esetben Luke a nyerő. Ő gyerekkorom hőse és én inkább a pozitív tulajdonságait látom.

Ez igaz, de itt már azt is számításba kell venni, hogy van, akinek Ahsoka a gyerekkori hőse. Nem sértésből írom, de ilyen téren te és én is matuzsálemek vagyunk. Neked és nekem még Luke volt a Jedi, aztán persze Qui-Gon Jinn, de szembe kell néznünk a ténnyel, hogy az ep1 is már 23 éves alkotás. Akik az ep1 premierjekor születtek, azok is bőven felnőttek. Változik a világ, más generációk vannak. Egek, félelmetes belegondolni, hogy a film, amiben Ahsoka debütált, 14 éves lesz. És azoknak a rajongóknak, akik akkor születtek, akik a TCW-vel lettek rajongük, azoknak többet jelenthet Ahsoka, mint Luke vagy Qui-Gon, vagy Obi-Wan. Lassan eljutunk oda, akiknek a Jedi nem Luke-ot vagy Qui-Gont jelenti, hanem Rey-t. És jönnek az utánna levők. Emiatt pedig nehéz megjósolni, ki nyerhet, ha pl. Luke-ot összeeresztjük Ahsokával. 14 évvel ezelőtt még Ahsokának esélye sem lett volna. Ma? Hát sanszos, hogy meg is veri. És ehhez bőven hozzájárul, hogy Luke-ot alig láttuk az ep6 óta, Ahsoka viszont szinte minden évben ott van. Furcsa, de mégis konstans dologról van szó. Ahogy a kizárólagos OT rajongókat lassan kitúrták a kizárólagos PT vagy PT-OT rajongók, úgy lassan kiszorulnak azok, akiknek a Star Wats még csak annyiból állt, hogy PT-OT és esetleg TCW.

Ennek a fórumnak például az a legnagyobb erénye, hogy nem korlátozódik egy érára, és befogadjuk az ST-t, a Rebelst, a Resistance-t, a The Mandaloriant, a The Book of Boba Fettet, a képregényeket, a játlkokat, a könyveket. Pont, hogy azt rekesztjük ki, aki le akarja szűkíteni a kört. És sok szempontból ez a felfogás ritkaság és pont emiatt nagy érték itt. És szerintem ezért is fontos egy ilyen szavazás egy olyan sorozattal kapcsolatban, ami pontosan ugyanezeket az értékeket képviseli. A The Book of Boba Fettben nem számított, hogy PT, ST, OT, TCW, Rebels, képregény vagy könyv. Ha a készítők azt akarták, hogy ez legyen benne, akkor benne volt. Igazából a TBoBF a fórumunk szellemiségének megtestesítője. Korlátlanul egységesen tekintett a Star Wars-ra. Persze azért a realitás talaján maradva szembe kell néznünk azzal, hogy bármekkora karakterré növi is ki magát Boba Fett, akkor sem lesz esélye egy Luke Skywalkerrel szemben. Ez ellen tehetünk több-kevesebb sikerrel. De ezzel együtt is szerintem fontos, hogy pont egy ilyen sorozatnál is legyen nálunk szavazás. Mert remélhetőleg pont ez a jövő. Amikor már nem számít, hogy OT, ST, PT, TCW, Rebels, spin-off, képregény vagy könyv, esetleg játék. A lényeg, hogy Star Wars.

 

Szerk:  az elírásokért bocsi. Csacsi részeg vagyok. Józanul ezt be nem vallanám (mondjuk akkor nem is lenne mit), de így tök poén. :D :sor:

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 3
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez igaz, de itt már azt is számításba kell venni, hogy van, akinek Ahsoka a gyerekkori hőse. Nem sértésből írom, de ilyen téren te és én is matuzsálemek vagyunk. Neked és nekem még Luke volt a Jedi, aztán persze Qui-Gon Jinn, de szembe kell néznünk a ténnyel, hogy az ep1 is már 23 éves alkotás. Akik az ep1 premierjekor születtek, azok is bőven felnőttek. Változik a világ, más generációk vannak. Egek, félelmetes belegondolni, hogy a film, amiben Ahsoka debütált, 14 éves lesz. És azoknak a rajongóknak, akik akkor születtek, akik a TCW-vel lettek rajongük, azoknak többet jelenthet Ahsoka, mint Luke vagy Qui-Gon, vagy Obi-Wan. Lassan eljutunk oda, akiknek a Jedi nem Luke-ot vagy Qui-Gont jelenti, hanem Rey-t. És jönnek az utánna levők. Emiatt pedig nehéz megjósolni, ki nyerhet, ha pl. Luke-ot összeeresztjük Ahsokával. 14 évvel ezelőtt még Ahsokának esélye sem lett volna. Ma? Hát sanszos, hogy meg is veri. És ehhez bőven hozzájárul, hogy Luke-ot alig láttuk az ep6 óta, Ahsoka viszont szinte minden évben ott van. Furcsa, de mégis konstans dologról van szó. Ahogy a kizárólagos OT rajongókat lassan kitúrták a kizárólagos PT vagy PT-OT rajongók, úgy lassan kiszorulnak azok, akiknek a Star Wats még csak annyiból állt, hogy PT-OT és esetleg TCW.

Ennek a fórumnak például az a legnagyobb erénye, hogy nem korlátozódik egy érára, és befogadjuk az ST-t, a Rebelst, a Resistance-t, a The Mandaloriant, a The Book of Boba Fettet, a képregényeket, a játlkokat, a könyveket. Pont, hogy azt rekesztjük ki, aki le akarja szűkíteni a kört. És sok szempontból ez a felfogás ritkaság és pont emiatt nagy érték itt. És szerintem ezért is fontos egy ilyen szavazás egy olyan sorozattal kapcsolatban, ami pontosan ugyanezeket az értékeket képviseli. A The Book of Boba Fettben nem számított, hogy PT, ST, OT, TCW, Rebels, képregény vagy könyv. Ha a készítők azt akarták, hogy ez legyen benne, akkor benne volt. Igazából a TBoBF a fórumunk szellemiségének megtestesítője. Korlátlanul egységesen tekintett a Star Wars-ra. Persze azért a realitás talaján maradva szembe kell néznünk azzal, hogy bármekkora karakterré növi is ki magát Boba Fett, akkor sem lesz esélye egy Luke Skywalkerrel szemben. Ez ellen tehetünk több-kevesebb sikerrel. De ezzel együtt is szerintem fontos, hogy pont egy ilyen sorozatnál is legyen nálunk szavazás. Mert remélhetőleg pont ez a jövő. Amikor már nem számít, hogy OT, ST, PT, TCW, Rebels, spin-off, képregény vagy könyv, esetleg játék. A lényeg, hogy Star Wars.

 

Szerk:  az elírásokért bocsi. Csacsi részeg vagyok. Józanul ezt be nem vallanám (mondjuk akkor nem is lenne mit), de így tök poén. :D :sor:

 

Holnap, azaz ma reagálok mert nem olyan meglepő módon péntek este van és nem január. Azaz én sem vízet fogyasztottam eddig.:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá, elfelejtettem reagálni. Hát ja hajlamos vagyok magamból meg a hozzám hasonló első generációs rajongókből kiindulni. Nekem Leia, Luke és Han a hősöm illetve meglepődve Jediként Qui -Gon Jinn. De ez már késöbb jött.

És ezt evidensnek veszem hisz nekem az hogy a Star Wars hősei a NAGY trió. az magától értetődő  Ahogy írod lórúgászerüen villan belém a gondolat, hogy amikor nekem a hármas volt a hősöm(nyolcvanas évek dereka) aki akkor született annak valószinü Anakin vagy Rex vagy Kenobi(a clone wars-os). Aki meg 2005 vagy után annak lehet Kylo vagy Rey.

Szóval igazad van már 3 generáció van.

Komolyan döbbenet hogy már nem evidens a mi érzéseink, karakterhez való hozzállásunk és vannak olyanok akiknek Luke csak már a múlt.

Kicsit van azért benne egy kis féltékenység, hogy mi az elsők gyerekként tettük nagyjá az sw-t(te még akkor meg se születtél:D) és mi az fiam hogy neked nem Luke az atyaúristen.:D

Ilyen téren nem jó vén marhának lenni ,ugyanakkor iszonyat jó érzés így 50 felett hogy még a mai napig imádom az sw-t és nyitott vagyok az újra

és huszonévesekkel vitázom róla. Ejj bezzeg régen minden jobb volt.:evil:

 

Szóval hadd menjen a szavazás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Elkészültem a kategóriák és jelöltek első változatával. Ezennel megvitatásra bocsátom! Hol változtassunk, bővítsünk, stb...

 

Legjobb főszereplő:

Boba Fett

Fennec Shand

Pyke nagyfőnök

Buckalakó törzsfőnök

Buckalakó harcos amazon

Buckalakó gyermek

 

Legjobb mellékszereplő:

Gamorreai őrök

Lortha Peel

Reed

Kaba Baiz

Scott

A módosító

Mok Shaiz

Mok Shaiz komornyikja

Dokk Strassi

Garfalaquox

Garsa Fwip

Az Ikrek

Drash

Skad

 

Legjobb vendégszereplő:

Din Djarin

Grogu

Cad Bane

Luke Skywalker

Ahsoka Tano

Cobb Vanth

Krrsantan

Peli Motto

Taanti

Jo

 

Legjobb idegen karakter:

Kaba Baiz

Taanti

Ahsoka Tano

Krrsantan

Az Ikrek

Cad Bane

Garsa Fwip

Dokk Strassi

Garfalaquox

Pyke nagyfőnök

Grogu

Buckalakó törzsfőnök

Buckalakó harcos amazon

Buckalakó gyermek

 

Legjobb bűnszervezet

Fett gotrája

Kintan Striders Banda (Nikto motorosbanda)

Pyke Szindikátus

Hutt Klán

Az Éjjeli Szél Rendje

A Modok

  

Legjobb droid:

LEP droid

8D8

R2-D2

R5-D4

BD droid

COO szakács droid

EV sorozatú szakács droid

MSE-6 droid (mouse droid)

RIC sorozatú munka droid

RX pilóta sroid

UK2-B fejvadász robot

Scorpenek droid

 

Legjobb űrjármű:

N1 –es vadász

X-szárnyú

Utasszállító csillaghajó

Slave-I 

TIE/sa bombázó

 

Legjobb felszíni jármű:

Homokkúszó

Speeder bike 

Repulsor vonat

Riksa

V-35 sikló

Landspeeder

Drash motorja

Skad motorja

 

Legjobb állat:

Bantha

Rancor

Massif

Sarlacc

Tattoine sand ape

Halucinogén gyík

Tatooine-i patkány

Worrt

Nuna

Denevér

Homoki denevér

Scurrier

Sorgani béka

Buckapatkány

Mammal

Trágyaféreg

 

Legjobb epizód:

1 – Stranger in a Strange Land

2 – The Tribes of Tatooine

3 – The Streets of Mos Espa

4 – The Gathering Storm

5 – Return of the Mandalorian

6 – From the Desert Comes a Stranger

7 – In The Name of Honor

 

Legjobb zene:

1 – Stranger in a Strange Land

2 – The Tribes of Tatooine

3 – The Streets of Mos Espa

4 – The Gathering Storm

5 – Return of the Mandalorian

6 – From the Desert Comes a Stranger

7 – In The Name of Honor

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb főszereplő kategória nincs kicsit túltolva? Olyan szereplők is ott vannak, akik két percet, ha szerepelnek az egész sorozatban. Például Mok Shaiz. Szerintem ott bőven elég lenne Fett, Djarin, Fennec, Cad és a pyke nagyfőnök (utóbbi kettő mint fő antagonisták). Esetleg még Grogu, bár szerintem ő már nagyon határeset.

 

A másik, amit már korában említettem, hogy Djarin, Grogu, Ahsoka, Luke, Bane, Cobb és Krrsantan akár mehetne egy "Legjobb vendégszereplő" kategóriába is, hogy ne szorítsák le a többi szereplőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg valahogy így:

 

Legjobb főszereplő

Boba Fett

Fennec Shand

Pyke nagyfőnök

Buckalakó törzsfőnök

(Din Djarin - talán megkockáztathatjuk)

 

Legjobb vendégszereplő

Din Djarin

Grogu

Cad Bane

Luke Skywalker

Ahsoka Tano

Cobb Vanth

Krrsantan

 

Igazából négy karakter van, akik szerintem ellopnák a díjat Boba és társai elől: Djarin, Grogu, Luke és Ahsoka. De lehet, hogy a TCW-s múlt miatt Bane is. Ezek főszereplő és mellékszereplő kategóriában is sokkal esélyesebbek, mint teszem azt Boba. Egyrészt a komolyabb múltjuk miatt, másrészt mert Boba azért elég megosztó lett.

De, ha ez így nem jó, akkor a másik, amit még fenntartanék, hogy kurtítsuk a főszereplők listáját hat névre: Fett, Shand, Djarin, Bane, Pyke nagyvezér, Nagypiás Buckalakó törzsfőnök. Ezeket szerintem nyugodtan kijelölhetjük, a TBoBF azért nem egy olyan nagy merítésű sorozat, hogy nehéz lenne eldönteni, ki főszereplő és ki nem. Sőt, már ez a hatos lista is laza, mert igazából csak Fett, Shand és Djarin főszereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Krrsantan is vendégszereplő? Ő még egy sorozatban vagy filmben se szerepelt. Egyébként szerintem jó lenne így.

Vendégszereplő alatt arra gondoltam, hogy másik műből érkeztek. Krrsantan ugye eredetileg képregényes karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Legjobb szörny" kategória helyett talán jobb lenne a "Legjobb állat" kategória mint ahogy a legutóbbi Aranyfénykardban is van.

 

A "Legjobb droid" kategóriába a bazinagy Scorpenek annihilator droid is bekívánkozik.

 

 

17 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Legjobb vendégszereplő

 

Motto kimaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2022. 04. 04. - 18:55, Dzséjt írta:

Legjobb főszereplő

Boba Fett

Fennec Shand

Pyke nagyfőnök

Buckalakó törzsfőnök

A többit akit ebbe a kategóriába írtam átrakjam a mellékszereplőkhöz? Mert ott akkor lesz vagy 30 induló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a főszereplő kategória fura. Szigorúan véve a főszereplő(k) Boba és Fennec. A buckalakó gyermek és amazon szerintem nem főszereplők. A sorozat idejéhez képest alig szerepelnek.

Ok hogy a gyerek előreviszi a storyt hisz ha őt nem menti meg Boba aligha kap belépőt a törzsbe.  De itt is inkább Bobát érzem a cselekmények előremozgatójának, hisz akármelyik törzsbeli van vele és megtámadja a "Kentaur", Boba megvédte volna őt is.

Szóval szrintem elég volna csak Boba és Fennec főszereplőnek.

A másik észrevételem hogy nem látom a motorosbandát(akiket Boba kinyírt a Slave 1-el) a mellékszereplőknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a niktók egy bűnbandát alkotnak, nem egyéni szereplők. Viszont attál egy ötletet. Legjobb bűnbanda kategória? Van egy halom bűnszervezetünk itt:

- Fett gotrája

- Kintan Striders Banda (ez a nikto motorosbanda)

- Pyke Szindikátus

- Hutt Klán

- Az Éjjeli Szél Rendje

- A Modok

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szóval szrintem elég volna csak Boba és Fennec főszereplőnek.

Bár igazad van, szigorúan nézve ennek a sorozatnak csak két főszereplője van: Fett és Fennec. És részben Djarin, amikor a széria átvált pusztán The Mandalorianbe vagy TBoBF/TM crossover epizódokba.

A baj az, hogy csak kettőt indítani teljesen felesleges. Nagyon csekély rá szerintem az esély, hogy Fennec meg tudná verni Boba Fettet. Szóval előre lefutott a mérkőzés. Ugyanez a helyzet Djarinnal is. Ha ő beszáll, a másik kettő jószerivel esélytelenné válik.

Igazából ez a sorozat nagyon kemény dió szereplők terén, mert egyrészt több epizód is nagyon nagy mértékben építkezik egy másik sorozatra, másrészt alapvetően kétszereplős sorozat. Az már csak hab a tortán, hogy az évad három, jól elhatárolható történettel bír, amikben önmagukban megvannak a főbb és mellékszereplők. Van ugye a flashback sztopri, a jelen sztori és a The Mandalorian sztori. A jelen sztorijába a buckalakók nem számítanak, de a flashback sztoriban, ha nem is főszereplők, mindenképpen jelentős mellékszereplők. De ugyanígy nagyon fontos szerepet tölt be a Kovács, Luke vagy Perill Mando történetében, ám ezeknek a The Book of Boba Fett jelenkori sztorijában csak minimális, a flashback sztoriba meg zéró fontossággal bírnak.

A három buckalakó pedig a flashback történetben nagyon fontos szereplő (bár itt is az abszolút főszereplő Boba Fett), ők, és az egész flashback sztorirész adja az alapját a másik két történetnek. Még a The Mandalorian történetnek is, hiszen az, hogy Mando és Fett sorsa összeforrt, az is a buckalakóknak köszönhető. Ráadásul mindhárom buckalakó "visszaköszön" valamilyen szinten. A törzsfő, aki befogadta, egyenrangú vezetőnek tekintette Bobát később. Hősünk pedig az ő példáját követve "törzsfőnöki" posztra kerülve Fennecet egyenrangú vezetőként vette magamellé. A gyerek pedig később a Modokban jelent meg. A buckalakó gyerek ugyanis egyfelől megmentett volt, másfelől afféle tanítvány, akinek új életet adhat Boba. Nem sikerült, de éppen ezért motiválva volt, hogy maga mellé vegye a Modokat, egy fiatal, bajban lévő bandát, akiket aztán kitaníthat. A buckalakó nő meg a mesterévé vált, aki megtanította egy teljesen más harcmodorra. Később ennek hála tudta megölni Cad Bane-t.

Így bár talán az egész The Book of Boba Fettet nézve jelentéktelenebbnek tűnnek, mégis ők hármad alkotják Boba három legfontosabb jellemvonását. A harcost, a megfontolt vezért és a segítőt. Erre épül a karakter, és e három buckalakó alkotta történet adja a sorozat gerincét vagy alapját.

 

Viszont az reálisnak látszik, hogy a hagyományos "főszereplő" kategóriát lehet lassan el kell hagynunk. Nem csak a The Book of Boba Fett miatt, de a jövőben lehetnek még ilyen különlegesen felépített szériák, pláne a Mandoverse-en belül. Ki tudja, mennyire lesz hagyományos az Ahsoka vagy ezután a The Mandalorian folytatása. Így talán egy nagyobb halmaz használata szükségessé válhat. Mondjuk Legjobb főbb szereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.