Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

Most hogy így mondjátok, Hollósi "Járai őrnagy" Frigyes tényleg jobb, mint Kránitz "Jockey Ewing" Lajos.

 

De az is marha érdekes, hogy a THX-es és az SE szinkron közt is óriási különbség van Hollósival.

Az SE ep4ben még Hollósi van, de az össze sem hasonlítható a THX ep4es Hollósival.

THXben baromi jó. Szinte félelmetes. SEben már szinte a hang sem passzol, pedig ugyanaz az ember a hang.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztem már megint azok a baromi okos szinkron-rendezők csináltak valamit.Miért nem felügyeli legalább 1 SW rajongó a szinkron-készítést?!

 

Hát erre egyszerű a válasz. A Klubharcok miatt. Kit hívjanak? Ha ezt hívják a másik klub üt, ha azt fordítva.

Másrészt pedig, ha lenne egy egységes klub akkor az jelentkezne, hogy szeretnének segíteni a szinkronizálásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GYU-nál eltűrték. Azt hiszem ugyan az volt a szrendező, mint az ep3nál. Márkus Tamás azt hiszem

 

Kár lenne összehasonlítani a GYU rajongói szerveződését (Tolkien társaság), a széthúzó, ezer sebből vérző SW klubb élettel (ha létezik még olyan egyáltalán). Amúgy kit hívnának? Van olyan über mega fan, ráadásul vezető pozicíóba, akinek okádhatnékja van az első három résztől. Egy ilyet hívni szinkront csinálni? Ugyan mi jó sülhetne abból ki?

 

A GYU csapat viszont szervezett, és sokkal nagyobb befolyásuk van. Az meg a másik sarkallatos kérdés, hogy van alkalmas személy is erre. A GYU szinkron megszületését pl. az innen is jól simert Lamorak segítette. Egyetemi tanár, nagy szakértője annak a világnak. Egy ilyen kaliberű embert, bárki szívesen lát maga mellett. De mondj valakit az SW fan életből, aki alkalmas lenne a szinkron felügyeletére? Nehezen fogsz találni... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tőlem származnak.

Én csináltam őket.

Csak a lustaság akadályoz abban, hogy mégtöbbet csináljak, illetve a helyhiány, hogy az egészet. Már több embernek ígértem mást is.

 

De ha arra vagy kiváncsi, ki a hang. Kristóf Tibor. Ő Tion Medon hangja az ep3ban. Általában Sean Connery-nek szokott a magyarhangja lenni. Már az ősz szakállas formájában. De például Zordonnak a hangja még az Oroszlánkirályból. Ismert hang.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tőlem származnak.

Én csináltam őket.

Csak a lustaság akadályoz abban, hogy mégtöbbet csináljak, illetve a helyhiány, hogy az egészet. Már több embernek ígértem mást is.

 

De ha arra vagy kiváncsi, ki a hang. Kristóf Tibor. Ő Tion Medon hangja az ep3ban. Általában Sean Connery-nek szokott a magyarhangja lenni. Már az ősz szakállas formájában. De például Zordonnak a hangja még az Oroszlánkirályból. Ismert hang.

 

8) Úgy értettem, hogy ki a színész... Kristóf Tibor. Egész jó. Jobb, mint Kránitz, az 100%.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kristóf Tibor. Egész jó. Jobb, mint Kránitz, az 100%.

Nálam Nagy Attila, Kristóf Tibor, Hollósi Frigyes a sorrend.

Ha én válaszhatnék ilyen sorrendben kérném fel őket, de sajnos az elsőt már nem lehet :(

Kránitz Lajos Jockey miatt nem jöhet szóba, gonoszként túl Jockeyra emlékeztet, még mindig, pedig lassan 10 éve nincs Dallas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kristóf Tibor. Egész jó. Jobb, mint Kránitz, az 100%.

Nálam Nagy Attila, Kristóf Tibor, Hollósi Frigyes a sorrend.

Ha én válaszhatnék ilyen sorrendben kérném fel őket, de sajnos az elsőt már nem lehet :(

Kránitz Lajos Jockey miatt nem jöhet szóba, gonoszként túl Jockeyra emlékeztet, még mindig, pedig lassan 10 éve nincs Dallas.

 

Nem tudom, én még csak Kránitzot, meg Kristófot hallottam Vaderként (utóbbit most). És utóbbi jobb is.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odumin oldalán rajta van az egész Nagy Attilás Birodalom visszavág.

50MB ha tudod szedd le szerintem megéri.

Nagy Attilának teljesen olyan a hangja, mint JE Jonesnak. Csak a hangsúlyozáson kellett volna dolgozni és a legtökéletesebb magyar nyelvű Vader lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is azt írtam, hogy abba a formában a legjobb ahogy ott halljuk.

Ha készülne egy egységes szinkron akkor mindeképp. Kristóf Vagy Hollósi a legjobb és egy jó szinkronrendezővel tökéletes lehetne. Én megcsinálnám mindkettővel aztán szólnék a Lucasfilmnek, hogy döntsék el melyik a jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huuh, hát már tudom, hogy miért nem csináltam már régen a hangdigizést. Nagyon sokat kell pepecselni vele.

 

De mivel ma sokat beszéltünk Hollósiról, ezért csináltam egy összehasonlítást, mi a különbség. Hollósi THX-es és SE szinkronja között.

Hát nem csak egy szinkronrendező.

Teljesen más a kettő. Míg a THX-es félelmetes és tekintélyt parancsoló, addig az SE kicsit bugyuta. Járai őrnagyos.

Ráadásul a THX-esen jó a torzítás, az SE-n gyakorlatilag nincs is és szuszogás is halkabbra lett keverve, ez a birodalomban teljesen eltűnik.

 

Az oldalamon megtalálható a Vaderesösszehasonlítás és egy kis extraként a kedvenc 3PO-m.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz időd, csinálsz majd Luke epIVs, eredeti szinkronjáról?Csak keveset hallottam belőle.Sztem nemolyan jó.Az a pali 40-50 éveseket szokott szinkronizálni.Buci tök jó vol(a THXben), csak tönkrevágta magát a Való Világgal, meg a többi primitív dolgaival..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz időd, csinálsz majd Luke epIVs, eredeti szinkronjáról?Csak keveset hallottam belőle.Sztem nemolyan jó.Az a pali 40-50 éveseket szokott szinkronizálni.

 

1983-ban még ő is fiatal volt. :)

 

OFF

Tök jó az avatarod Obi. Attack Kenobi! :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz időd, csinálsz majd Luke epIVs, eredeti szinkronjáról?Csak keveset hallottam belőle.Sztem nemolyan jó.Az a pali 40-50 éveseket szokott szinkronizálni.Buci tök jó vol(a THXben), csak tönkrevágta magát a Való Világgal, meg a többi primitív dolgaival..

Ok mostmár kezdek belejönni.

Kassai Károly Jackie Chan-nak szokott a hangja lenni. Nem olyan Borzalom.

Buci annyira tönkrevágta Luke hangjának a renoméját, hogy már fáj hallgatni. Régen, míg nem volt ennyire felkapott, akkor teljesen jó volt. De már csak annyit hallok belőle, hogy okivagymajka :x :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KÖSZI!Nagyo jók lettek!

 

Sztem a SE-n nemis torzították Vader hangját.

 

Sztem Maros Gábor a legjobb C3PO szinkronhang.Kicsit olyan mint egy károgó öregasszony, de a mienk :roll: .

Szerintem se torzították az SE-t.

Vagy ha igen nagyon keveset.

Nem lett jó. A thx-es gépi torzítás tök jó lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még Versényi László nagyon érdekes. Ő Tarkin is és egyáltalán nem lehet összetéveszteni az ep123-as Yodával. Nagyon jól csinálja. Hiába a színészeink elsőrangúak.

Már annyira hajlok a Versényis Yodára, hogy meghallgatnám a Tedd, vagy Ne Tedd-et is tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvenc Vader monológom a THX-es szinkronból ez:

Egy bolygó elpusztítása eltörpül amellett amire a mindenható Erő képes.

 

Hihetetlen ez milyen jó van hangsúlyozva. Az eleje kicsit gyorsabb, aztán ahogy érünk az Erő szóhoz kicsit lelassul, mintegy nyomatékot adva ennek.

Imádom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.