Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

A ROTS-ban is Krántiz Lajos volt Vader szinkronhangja.

 

Akkor viszont gáz van,mert már nem lehetne lecserélni az ANH Hollóssy Vader hangját,rá :cry:

 

Szerintem Kránitz borzalmas Vader szinkron volt.Egyszerűen nem illett a hangja a kemény Vaderhez.Szerintem Hollóssy volt a legjobb.Bár nemtudjuk meggyőzni egymást :(

 

Tetszett a Hollóssy szinkron is,csak nekem nagyon "fröcsögős" volt az ANH-ban,nagyon hadarva beszélt sok helyen,és nem volt meg a kellő mélysége a hangjának.Hozzáteszem,hogy az eredeti J.E.J. hang is ilyen ebben a részben.A többiben lesz olyan igazi dörmögő mély és tiszteletet parancsoló. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ROTS-ban is Krántiz Lajos volt Vader szinkronhangja.

 

Akkor viszont gáz van,mert már nem lehetne lecserélni az ANH Hollóssy Vader hangját,rá :(

 

Szerintem Kránitz borzalmas Vader szinkron volt.Egyszerűen nem illett a hangja a kemény Vaderhez.Szerintem Hollóssy volt a legjobb.Bár nemtudjuk meggyőzni egymást :cry:

 

Tetszett a Hollóssy szinkron is,csak nekem nagyon "fröcsögős" volt az ANH-ban,nagyon hadarva beszélt sok helyen,és nem volt meg a kellő mélysége a hangjának.Hozzáteszem,hogy az eredeti J.E.J. hang is ilyen ebben a részben.A többiben lesz olyan igazi dörmögő mély és tiszteletet parancsoló. :cry:

 

A SE Hollóssy tényleg nem jó, de a THXben jó szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint úgy értem,hogy az SE és a THX-es Hollóssy szinkron az nem ugyanaz?Nem hiszem,hogy újra szinkronizálták volna,bár nem lehetetlen...... :39:

 

Nem, újraszinkronizálták.

 

Akkor azt nem értem,hogy ki volt az a nagyon okos aki kitalálta,hogy az SE-ben az ANH legyen Hollóssy az TESB és a ROTJ meg Kránitz :mrgreen:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint úgy értem,hogy az SE és a THX-es Hollóssy szinkron az nem ugyanaz?Nem hiszem,hogy újra szinkronizálták volna,bár nem lehetetlen...... :39:

 

Nem, újraszinkronizálták.

 

Akkor azt nem értem,hogy ki volt az a nagyon okos aki kitalálta,hogy az SE-ben az ANH legyen Hollóssy az TESB és a ROTJ meg Kránitz :mrgreen:

 

Lehet hogy Hollóssy már nem akarta vállalni, vagy túl sokat kért...Végülis 3 filmet 4 X szinrkonizált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy Hollóssy már nem akarta vállalni, vagy túl sokat kért...Végülis 3 filmet 4 X szinrkonizált.

 

Hát ha ez tényleg így van akkor nagyon szomorú lennék.Egy s :x fej szinkronrendezőre vagy studióvezetőre szívesebben haragudnék mint Hollóssyra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy Hollóssy már nem akarta vállalni, vagy túl sokat kért...Végülis 3 filmet 4 X szinrkonizált.

 

Szerintem tuti nem ezért volt. Egyszerűen nem ért rá és a mozi megjelenés miatt sietni kellett az SE szinkronnal. Ezért az ep4 után átadta, vagy összeveszett valakivel.

 

Szinkront nem nagyon szoktak lemondani, mert ahoz képest mennyi munka jól fizet.

Végülis is mindegy miért nem ő a hang. Nem amiatt nem az a legjobb szinkron. A meglévőek sem a legjobban hangsúlyoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy legalább minimálisan tiszteletben tartsam a szerzői jogot, szerintem egy nagyon jó könyv, vegyétek meg. ;) Én egy százasért jutottam, hozzá a keletiben két éve. Jól összefoglalja a magyar SW közösség 2002-es alakulását.

A könyv honlapja.

 

-Sokat vádolják a szövegírókat, hogyvannak olyan kifejezések vagypoénok, amelyek angolul értelmesebbek, de legalábbis jobban ülnek, mint amit a fordító kitalál. Találkoztál ilyennel?

Tóth Tamás: -Igen, ilyenkor egyszerűen magyar poént írok be, ami működik. Nem emlékszem pontosan, de a gladiátorjelenetben van egy rész, amikor Padmé rögtön felmászik a láncán, ahhoz az oszlophoz, amihez kötik és Anakin kérdi Obi-Wan-tól, hogy mi lesz Padméval? Obi-Wan erre a film egyetlen szójátékával válaszol, ami arra utal, hogy ő uralja a helyzetet, ez nyersfordításban annyi, hogy fönn van a tetőn. Én erre azt írtam, hogy csúcsformában van. Megtehettem volna azt is, hogy nem találok megoldást, de ez a német szinkronra jellemző. Aztán egy harmadik lehetőség, hogy ott, ahol nem volt poén, beírok egyet, mert ha elveszek a filmből, akkor valahol hozzá is kell admon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Velem egy érdekes dolog történt.Az Ep 4-5-öt sosem láttam feliratosan.Mindig csak szinkronnal.Egészen kb egy hónappal ezelőttig, amikor megnéztem a dvd változatokat.Hát majdnem leestem a székről az eredeti hangoktól.Borzalmasak voltak.Carrie Fishernek iszonyú hangja van eredetiben, főleg az EP 4-ben rossz.Harrison Forddé is vékonyabb mint a szinkron.Párszor meg kell néznem majd míg megszokom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első fél órában szokatlanok voltak az eredeti hangok, de nagyon-nagyon hamar megszoktam. Főleg, mivel szinkronban sem egyet ismerek, és az újraszinkron jobban zavart. Luke hangját volt a legnehezebb megszokni, Vaderé isteni. Nekem valahogy nagyon ott van az eredetije.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, arra nagyon ritkán van idő, hogy átbeszéljük az egész történetet, és kielemezzük a karaktert, már a rendezők is leszoktak erről, nem is nagyon instruálnak. Sokszor még a film címét sem tudjuk, és a stúdióban találkozunk a szöveggel is. Ezt gyorsan átfutjuk, és már megy is a felvétel, próbálni sem szoktunk. Ehhez kell az előbb említett beleérző képesség, hogy rögtön át tudd élni a figurát.

 

Ez nagyon durva :!: ;) Ezek után nem csodálkozom, hogy néha milyen sz** a szinkron. Ezt egyébként a DVD kiadás topikba lokatelli által belinkelt Moser Károly cikkből másoltam ide. Remélem, nem gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon durva  :!:  :P  Ezek után nem csodálkozom, hogy néha milyen sz** a szinkron. Ezt egyébként a DVD kiadás topikba lokatelli által belinkelt Moser Károly cikkből másoltam ide. Remélem, nem gond.

 

Akkor már megvan az oka a silány szinkronnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rémlik, hogy írtál róla ;)

Remélem, nem haragszol meg, de azért egy szinronszínésztől ezt így megtudni döbbenetesebb.

 

Nem ő tehet, róla, hogy rohammunkában kell dolgozni.

Az idő pénz.

Ma az elét sok terén, de főleg a szinkronba nem az a lényeg, hogy jól csinálod, hanem az, hogy gyorsan.

 

Az SW ep3 szinkronja a maiakhoz képest csigatempóban készült, Ezt is Moser mondta egy indexes interjúban. Valahová lementettem, de biztos, még fenn van az origón is. Lényeg, hogy mondta, hogy más filmmel megvannak egy nap alatt, sőt rajzfilmsorozatokból felvesznek , majd egy fél szezon de 6 részt biztos (kb 6*25perc). Dél-amerikai szappanoperáról nem is beszélve, ott talán mégtöbbet vesznek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Lokatelli: "Sőt szegény Watto eredeti hangját adó színészről sem találtam képet"

 

Hát nem tudom itt kire gondolsz, mert a szinkronját adó hang (nem jut eszembe a neve, vagy Besenczy Árpád, vagy vmi ilyesmi régen a Csííízben szerepelt, bocsánat a pontatlanságért, de elfelejtettem 8)) nyilatkozta, hogy míg az övé tökéletesen megfelelt a szinkronba, addig az eredeti Watto egy számítógépes hang volt, arról pedig nehéz lesz képet találni :?

 

Egyébként tudnál adni EDIT: pontosítok: egy pontos linket a táblázatodhoz, mert a régin nem találom :?

 

Donát.[/b]

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áh, hülye vagyok! :? Nem teljes egészében mesterséges, csak eltorzították a csávesz hangját, míg Besenczynek (bocs, ha rosszul írom) a maga természetes voltában is megfelelelt a hangja. Elnézést mégegyszer, csak... kissé álmos vagyok már 8)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az atw és a tar, rendszeresen törölgette az oldalaimat, nem töltöttem újra fel, de most neked feltettem. http://lokatelli.atw.hu/

 

Természetesen Besenczy-ről van képen, csak az (eredeti)angolt adó Andrew Secombe-ról nincs.

 

De nézd meg magad, és ha valakiről még találsz nagyon megköszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.