Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

Mosernek túl lágy a hangja. Ez a bajom vele.

Szerintem is túl lágy. De ez okból kifolyólag, amikor Anakin lágyan beszél az ep3ban, akkor nekem nagyon bejön. PL Padmés dumák. Amikor erőssíteni kell akkor gyenge. Legalább ennek örüljünk, hogy a szerep felében elfogadható a hangja. :hmm:

 

Az a főgond szerintem, hogy a magyar szinkronok közül nem az SW a legjobb.

Egyes filmek köröket vernek rá, pl amiket írtam és én még kevés filmet nézek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát például a Gyűrűk Urát én csak szinkronnal szoktam nézni. Néha probálgattam az eredetit, de valahogy nem olyan karakteresek a hangok... a Star Wars ep.3-at viszont nem birtam öt percnél tovább nézni szinkronnal. Móser tényleg elég rossz, de semmi ahhoz megrázkodtatáshoz képest, amikor Grievous megszolal magyarul :hmm:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Hát például a Gyűrűk Urát én csak szinkronnal szoktam nézni. Néha probálgattam az eredetit, de valahogy nem olyan karakteresek a hangok... a Star Wars ep.3-at viszont nem birtam öt percnél tovább nézni szinkronnal. Móser tényleg elég rossz, de semmi ahhoz megrázkodtatáshoz képest, amikor Grievous megszolal magyarul :D

Azért érdemes a GyU-t origi hanggal is nézegetni, mert a keverés pl. sokkal jobb... Az meg mondjuk véleményes, hogy mennyire karakteresek az eredeti hangok (szerintem semmi gond velük)...

 

A SW-t egyébként soha nem nézem szinkronnal én sem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egy érdekes írásra bukkantam a szinkronhangok.hu oldalán.

A cikk írójával sokat e-maileztem információ csere végett. Rendes srác, aki ráadásul még az új részeket is imádja.

Egy kis elemzést ír az sw szinkron történelemről.

Mondjuk szinte mindennek az ellenkezőjével értek egyet amikor dícsér, vagy elmarasztal valakit(pl dícséri Kránitz-t, lehúzza Kovács Nórát, Hollósit és Marost), de ez mellékes.

Végén egy negyedik új szinkron verzióért kiált, hogy legalább az kerüljön valamikor dvd korongra.(Hogy sw szinkronnak korongra kell kerülnie ebben egyetértünk. De mondjuk minden filmnek azért illik szinkronja lennie...)

Egy elég bizarr szereposztás gondolatával játszik el. Még belegondolni is szörnyű, beleképzelni pedig rettenetes a szereposztásába.

 

Én már nem tudnék megbarátkozni, egy új garnitúrával, valószínüleg, ha teljesen új garnitúra kerülne egyszer korongra, marad a régi vhs illetve a netről letöltött SE szinkronos dvd.

Ha esetleg anyanyelvemen szeretném hallgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehúzza Hollósit? Megőrült ez? Neki sokkal Vaderesebb lett a hangja, mint szagény Kránitznak. Mindemellett az ő hangját mindhárom filmben egyformán megváltoztatták, míg a felújítottakban szegény Vader háromféle hangon beszél és egyik változat sem volt éppen az igazi. Mindhárom részhez más hangmérnök volt, vagy csak berúgott és nem tudta mit hogy kell beállítani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lenne SW opera, abban biztos jó lenne Gregor. :)

Grúber Hugót meghallgatnám, mint régi trilógiás Palpit, Szuhay Balázst (Yoda) nem cserélném le semmi pénzért, a többi fantáziaszinkronhangra meg nem is akarok gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy rémlik, hogy Grúber Hugó az egyik szinkronváltozatban volt Palpi, de hogy Ackbar is volt valamelyikben, az biztos  :)

Palpi hangja a 97-es epV-ben nemtom ki volt, de biztos nem Hugó. A 97-es epVI-ban és a kibővítettben, amit az RTL-en nyomnak, Reviczky Gábor a hangja. Ackbar hangja viszont tényleg Hugó volt.

 

SW magyar hangok

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez van ha valamit olyan sokszor kiadnak.

Elszámoltam az évet. 97-esnek írtam azt amit csak képben és hangban űjítottak fel, de az a videókazi borítója szerint 95-ös. Az a Hollósis.

A kibővített kiadási évét nem tudom, az lenne a másik. Az meg a Kránitzos. Ha jól emlékszem, abban még az öreg Anakin van az epVI végén. Azt szokták elővenni az RTL Klubon.

A Hollósis előtt meg ott volt még a legelső szinkron, amiben három különböző pacák volt Vader hangja.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi hangja a 97-es epV-ben nemtom ki volt, de biztos nem Hugó. A 97-es epVI-ban és a kibővítettben, amit az RTL-en nyomnak, Reviczky Gábor a hangja. Ackbar hangja viszont tényleg Hugó volt.

 

SW magyar hangok

Ez megható, hogy a tabellámat linkelik az SW.huról. :)

 

Azóta már van frissebb változat is. Sőt 3szor is fenn volt az sw.hu-n 3 különböző helyen, de lehet, hogy azóta már leszedte Plok a felesleges "triplázást", mert nem találom. De pont a legrégebbit hagyta fennt.

A legfrissebb itt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legfrissebb itt van.

Na, csak jól emlékeztem, hogy volt az epVI-ban az Uralkodó hangja Grúber Hugó régebben. A táblázatodban szerepel. Meg ha visszaemlékszem rá, akkor hallom is. Azt hiszem, nekünk először pont az a régi változat volt/van meg videokazettán. Mindjárt meg is sasolom, hogy megvan-e még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek sajnos nem tudok utánanézni, mert nekem a 95-ös van meg videón, a 97-eset láttam a tevében, a legrégebbiről meg azért nem írtam semmit, mert abból csak az epV-öt láttam és azt is már vagy 15 éve.

Azért jó tudni, hogy Hugó is volt régi trilógiás Palpi. : :peace::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.