Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

Még anyám szerezte kb 94-ben ezt a régi változatot, ezt láttam először. És most, hogy kerestem, kiderült, csak a Jedi van meg, a másik kettő szőrén-szálán eltűnt :peace: Na de ez sem fog visszakerülni anyuhoz, mert véglegesen lenyúlom :D

Egek, de pocsék a kazi minősége! De legalább arra rájöttem végre, hogy a Kránitz szinkront szeretem a legjobban, mert azzal szoktam meg :) A következő változat, amit láttam, az a 2000-es kiadás. Nem sokkal azután vettem, hogy elkezdtem dolgozni még abban az évben (jó rég volt emiatt, hogy ezt a régi kazit elővettem, és az nem ebben az évezredben volt :D )

Ja, és ebből következően a régi Palpit is éveken keresztül Grúber Hugóval néztem, nekem valahogy azért is volt mindig rendben Palpi hangja :) Csak valamiért nem tudatosult, hogy ugyanaz a szinkronszínész :) Na de ennyi év távlatából nem is csoda, hogy már nem volt kristálytiszta, hogy ki kinek volt a hangja.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő változat, amit láttam, az a 2000-es kiadás.

Ez most új.

95, 97, 2000, 2004? Az SE változat három évet késett?

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Lokatelli, néztem a szinkronos tábládat, és a szövegből, mikor említed a többszörös SW szinkronszínészeket, hiányzik Grúber Hugó. Jól láttam?

Többszörös szinkronszínészek közé csak azokat írtam be akik több különböző karakternek kölcsönzik a hangukat.

Grúber egyszer régen volt az uralkodó, aztán Palpi, ez ugyanaz a szerep csak 15 év van közte.

Ennyi erővel Grúber 4szeres hang. Csernák János meg nyolcszoros Han Solo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

"Nagy Attila színművész mellszobrát avatják fel október 23-án, hétfőn délután fél 3-kor a Miskolci Nemzeti Színház előtti téren.

 

A fenti rövid hír témája profilunktól eltérő, ám kötelességeink közé tartozik, hogy jelentsük. Fiatalabb olvasók és az összefüggést fel nem ismerők kedvéért röviden: Nagy Attila a magyar színjátszás legnagyobbjainak egyikeként, egyszersmind pályafutása során mindvégig közéleti szerepet vállaló művészként az 1956-os eseményeknek is központi alakja volt Miskolcon. Ahogy verset szavalt azon a nevezetes napon - ahogy az emlékezetben megmaradt, és amiként a fényképek őrzik a képet, a borsodi megyeszékhely huszadik századi történelmének fontos momentumaként kezelendő.

Nagy Attila - akit számos felejthetetlen filmszerepben láthattunk évtizedeken át - az itt honos tematika szerint mint Darth Vader legkitűnőbb, legjobban eltalált szinkronhangja idézendő. Jellegzetes orgánuma sokak szerint (közéjük tartozik jelen sorok írója) bárki másénál jobban, árnyaltabban jellemezte, ha úgy tetszik, illusztrálta a Star Wars-saga központi figurájának összetett személyiségét, életútját. S tette ezt, szerencsés módon, a hat moziepizód megint csak sokak által legkiemelkedőbbnek tartott fejezetének, A Birodalom visszavágnak a magyar szinkronja révén. Akik a néhai színészóriás hangját igen, ám alakját, arcát nem tudják már maguk számára felidézni, a miskolci szobor segítségével ezután könnyebben megtehetik." - sw.hu

 

Bár lehet hogy színésznek nagyszerű volt, de Darth Vader szinkronnak pocsék.Nem tudom hogy tudta jellemezni Vader-t, ha csak simán felolvasta a szöveget amit elé raktak.Elhiszem hogy a szinkronrendező hibája, de azért a végítélet a fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látatlanba Beba-1 cikk íróra tippeltem, mint elkövető. Be is jött...rá jellemző színvonal, a megállapításai nevetségesek. Milyen jellemábrázolást adott Nagy Attila Darth Vader-nek? Te jó ég... A legrosszabb Vader szinkron volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért hoztam létre a szinkron topikot, hogy akármikor szóba kerül belerúgjunk egy jót szegény szinkronizálókba.

Pláne olyanba, aki már rég halott és ha akarna se tudna javítani a teljesítményén.

 

Az a legrégebben készült sw szinkron, az a legelső próbálkozás. Teljesen szabadkezet kaptak a magyarok a megvalósításba. Így sikerült, van egy bizonyos feelingje. Sokan azért szeretik, mert azt látták, hallották moziban először gyermekkorukban.

Van egy bukéja a kiejtésben (Skájvólker, Milénium Fálkón).

Ha hangzásból vizsgálom talán tényleg Nagy Attila hasonlít legjobban JEJ-ra. Persze csak hang mélység tekintetében, hangsúlyozni nem hangsúlyozott, de akkor még a magyar álláspont szerint Vader egy mosógép volt...

 

A hírből inkább azt kéne kiemelni, hogy egy kíváló magyar színész Miskolcon melszobrot kap, és rengeteg szerepe melett Vader első szinkronizálójaként mi is szívünk bezártuk.

 

Bocsi, hogy így kifakadtam :yeah: , de halottról jót, vagy semmit. Bebának meg hagyjuk meg azt az írói szabadságot, hogy a cikkében a legjobb Vaderhangnak nevezze és méltassa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álljunk már meg egy pillanatra! Ki bántotta itt Nagy Attilát? :yeah: Ő maga nyilatkozta anno, hogy azt hitték, Vader robot, azért lett olyan monoton a szinkron. Szóval rajta kívül álló okok miatt lett f*s. De attól még az. Ez semmit nem von le a színészi képességéből.

 

Itt Beba-1 alacsony színvonalú tálalása a probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan azért szeretik, mert azt látták, hallották moziban először gyermekkorukban.

Én is azért szeretem, mert ezt szoktam meg (igaz, hogy videóról otthon), pl. Hollósival kifejezetten nem szeressem.

No meg hangszínben tényleg nagyon jó volt :yeah:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha pont az előbb olvastam volna h a Birodalmat szinkronizálták először... súgja már meg valaki hogy hova figyeltek az "Én vagyok az apád"-nál?

Jogos.

Én mindig kerestem erre a magyarázatot. Hivatalos infót nem találtam mit gondoltak a készítők, de magamtól arra jutottam, hogy talán elvontabbnak képzelték Vadert. Vagyis robot testben, egy már nem élő ember emlékeit mentették el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos.

Én mindig kerestem erre a magyarázatot. Hivatalos infót nem találtam mit gondoltak a készítők, de magamtól arra jutottam, hogy talán elvontabbnak képzelték Vadert. Vagyis robot testben, egy már nem élő ember emlékeit mentették el.

És mi van a sisakrátevős résszel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.