Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nálam már működik.

 

egyéni

beírni

 

A DotRoll válasza szerint a ModSecurity szabályai csúsztak el, azokat kellett kiigazítaniuk. Remélhetőleg mindenkinél helyreállt, de esetleg egy sütitörléssel meg lehet támogatni a dolgot.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre leltem rá a Google segítségével, és ezért is írtam, hogy nem vezetett az eredményre, mert ez szerveroldali beállítás. Ha miénk lenne a szerver, mi is meg tudtuk volna oldani, de sajnos arra nekünk legfeljebb annyi ráhatásunk nincs, hogy nem fizetjük tovább és bezár a bazár. :) 

Mondjuk azért kíváncsi lennék, mi okozta ezt a dolgot. Tippre karbantartást végeztek, csak nem szóltak róla. A régi szolgáltató még a DotRoll előtt mindig részletesen tájékoztatta az ügyfeleit, ha belepiszkáltak valamibe - magyarán részletes tájékoztatást küldtek arról, mikor melyik szerveren milyen karbantartás lesz. A DotRoll meg csak arról tájékoztat, hogy fizetnünk kéne, illetve olykor-olykor megkésve, de arról is kapunk tájékoztatást, ha befizettük a számlát. Minden egyébről kussolnak, pedig azért nem csekély összeg szokott náluk landolni... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk azért kíváncsi lennék, mi okozta ezt a dolgot. Tippre karbantartást végeztek, csak nem szóltak róla. A régi szolgáltató még a DotRoll előtt mindig részletesen tájékoztatta az ügyfeleit, ha belepiszkáltak valamibe - magyarán részletes tájékoztatást küldtek arról, mikor melyik szerveren milyen karbantartás lesz. A DotRoll meg csak arról tájékoztat, hogy fizetnünk kéne, illetve olykor-olykor megkésve, de arról is kapunk tájékoztatást, ha befizettük a számlát. Minden egyébről kussolnak, pedig azért nem csekély összeg szokott náluk landolni... :roll:

Sajnálom, hogy a Webserver átadta az érdekeltségeit a DotRollnak. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Tisztelt Ügyfelünk!

A tárhelyen 5 újabb ModSecurity szabályt függesztettünk fel. A beállítások a kifrissülést követően lépnek életbe (maximum 1 óra): Ezt követően kérjük ellenőrizze a weboldala működését, szerkeszthetőségét."

 

Ezt kábé fél órája kaptam, szóval elvileg még fél óra, mire beáll a rendszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

További két kör után további szabályokat finomhangoltak, és most úgy tűnik, müxik. @Ody Mandrell egy korábbi posztjában a "kérdéses" (és a "kérdés") szóból az "rd" betűkapcsolat volt problémás, most viszont már elfogadja azt is a rendszer. A pék tudja, mi ez, remélhetőleg ezzel megoldódott végre ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű. Azt, hogy itt is a ModSecurity nevű tűzfalat használják, már korábban is olvastam a főoldalukon. Lehet frissítették és minden visszaállt alapba, lehet szigorítottak néhány beállításon, aztán ez lett az eredmény. Sajnos mi csak találgathatunk és reménykedhetünk, hogy több szót, vagy még inkább, bizonyos szavaknál karakterkombinációt nem fog gondnak tartani a tűzfal. Amúgy poén, mert a "kérdés" és "kérdéses" szavaknál simán gondja volt az "rd"-vel. De az "érd", "megérd", "szerda" szavakkal semmi gondja nem volt, pedig ugyanott ott volt bennük az "rd". Szóval nem tudom, mi volt ez, de egy programhoz képest baromi logikátlannak tűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, közben Ody-val mi még küzdöttünk egy kicsit ezzel a ModSec sz*rsággal, ugyanis a háttérben további gondot okozott. Újabb körök lefutása után új ModSec szabályokat adtak hozzá a szerverhez. Hogy ez mit takar, arról lövésem sincs, de kérek mindenkit, hogy ha újra feltűnik ez a "Not Accetable", azt jelezzétek itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha például sima kacsintó smiley hangulatjelet rakok, ezt dobja az oldal, mikor a válasz küldésére nyomok.

K-pkiv-g-s.jpg

Utána vissza gomb és a hsz- szerencsére még ott van, hangulatjel visszatörlése után elküldhető a hsz.

 

Mi lehet a baj? "Tudja valaki? Nincs ötlet?.."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg tudnátok írni, melyik szóról van szó? (Helyközökkel, pontokkal elválasztva vagy hasonló, korábban alkalmazott trükkel.) Tesztelném én is, mert ez újkeletű, hogy van, ahol működik, van, ahol nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.