Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pár szó a jövő évről. A legfontosabb, hogy nagyban át fog alakulni a fórum, alapjaiban fog új UI-t kapni, szóval még a megszokott dolgok is modernebbek lesznek. A topikok felosztása is változni fog, ez a korszakra osztós megoldás nem igazán jött be szerintem (én még mindig nem bírtam megszokni, pedig én csináltam :D ). Szóval izgalmas dolgok vannak a láthatáron, amihez már csak egy aktív SW hype hiányzik. :) 

 

2025-ben lesz 20 éves a fórum, amit valami nagyobb volumenbe lenne jó megünnepelni. Ezen még agyalunk, de mindenképp jó lenne valami nagyobb durranás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Pár szó a jövő évről. A legfontosabb, hogy nagyban át fog alakulni a fórum, alapjaiban fog új UI-t kapni, szóval még a megszokott dolgok is modernebbek lesznek. A topikok felosztása is változni fog, ez a korszakra osztós megoldás nem igazán jött be szerintem (én még mindig nem bírtam megszokni, pedig én csináltam :D ). Szóval izgalmas dolgok vannak a láthatáron, amihez már csak egy aktív SW hype hiányzik. :) 

 

2025-ben lesz 20 éves a fórum, amit valami nagyobb volumenbe lenne jó megünnepelni. Ezen még agyalunk, de mindenképp jó lenne valami nagyobb durranás. 

Szerintem jó a korszakos felosztás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tibur sorait érdemes újra elolvasni. Lassan 20 éves, de még ma is időtálló. Teszem hozzá, sajnos. :(

 

2005. 07. 01. - 10:39, Tibur55 írta:

Gondolkodtam a dolgokon, és tudjátok mi jutott eszembe? Hogy a történelem megismétli önmagát.

Amikor a vezető rajongói oldal, a theforce.net egyszerűen túl nagy lett, és szükségszerűen megjelentek a pojácák is, akik rombolták a hangulatot, a "kemény mag", akik az ep2 idején vitték a Star Wars életét, egyszerűen otthagyták az egészet, és megalapítottak egy (akkor még titkos helyen levő) kis fórumot, ahol nem az volt a cél, hogy minél több hozzászólás szülessen, hanem hogy értelmes témákról lehessen beszélgetni. Darth Psychotic, Ternian (Motee), Fatboy Roberts, Darth Friday (Ewok Pudu) - ezeket a neveket gondolom senkinek sem kell bemutatni - aki nem ismerné őket, elég annyit tudni róluk, hogy szinte minden jobb ep2-es és ep3-as kiszivárgott anyagot, kémjelentést, videjót nekik köszönhetünk, és aki akár 1x is eltévedt a millenniumfalcon.com-ra, láthatta, hogy öröm bármelyik topic hozzászólásait olvasni.

Bizony, ezek a fentiak valaha (kb. az ep2 bemutatójáig) mind egy szálig tfn-esek voltak, csak elegük lett, besokalltak az ott egyre inkább teret nyerő káosztól, negatív hullámtól. Már nem a filmek voltak a téma, hanem - akárcsak a starwars.hu fórumaiban jóideje - az, hogy ki tudja jobban kritizálni az új részeket.

Aztán az idő előrehaladtával egyre többen felfedezték az mf.com-ot, a hely már nem volt titkos, eldugott, de a közösség megmaradt, és titokzatos módon meg tudta őrizni ugyanazt a színvonalat, mint amit kezdetkor kialakított. Továbbra sem voltak offtopic hozzászólások, továbbra sem a filmek sárba tiprásáról szóltak a beszélgetések - köszönhetően a remek moderátoroknak. Ha valaki sokat beszélt félre, vagy közösségbomlasztóan csak negatívan állt a dolgokhoz (ugye ismerősek Quarron, perseus, loder fantársak:), egyszerűen törölték a hozzászólásaikat, vagy se szó, se beszéd bannolták az oldlaról. Nem volt senki szívbajos, mindenki tudta, hogy az a hely egyszerűen nem fórum, hanem egy rajongói találkozóhely, ahol nem azt akarják olvasni az ott lévők, hogy miért béna Hayden játéka, hanem hogy pl. milyen jó, hogy Ian McDiarmid-ot rakták bele a dvd-s ep5-be.

A bannolással talán kicsit el is szaladt velük a ló, számos magyar emberkét is kiszórtak, pedig nem is csináltak semmi rosszat (az "inkább tiltsunk ki többet, mint kevesebbet" elvet követték:).

 

Ugyanez van nálunk is. A starwars.hu megmarad fórumnak, a szó klasszikus értelmében (mint a tfn a világnak), ez a hely meg lesz a mi kis mf.com-unk, "dinnyék" nélkül, sok-sok szuper linkkel, értelmes témákkal, és egy rajongó örömmel jön ide, mert tudja, hogy a moderátorok igen is éberek, akik mindig figyelnek és őrködnek. Ezúton üzenem nekik, hogy ne tartsák vissza magukat, nyugodtan nyúljanak a "delete" és a "ban" gombokhoz, ha szükségét érzik. Én támogatom.

 

Ne feledjétek, hamarosan jön a dvd, a tv-sorozat, és még megannyi más dolog, ami hosszú-hosszú időre a nethez köt mindenkit...

 

(én meg ma elkezdem a "Tibur55 oldala" témát a fanfiction topikba, ha érdekelnek új 18-as képek, nézz be, 3-4 naponta cserélem az anyagot - és mint mondtam, ezek exkluzív dolgok lesznek, KIZÁRÓLAG az itteni közösségnek)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a pozitív oldalát domborítanám ki. Ez az oldal még mindig inkább egy rajongói találkahely, egy kis ékszerdoboz, mint egy "igazi" twitter és facebook kommentszekció féle klasszikus értelemben vett fórum. Jó, hogy ez még most is így van. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt napokban másnál is nehezen jött be az oldal? Akárhányszor megakartam tekinteni a fórumot, hibát írt ki (az oldal nem válaszol vagy valami ilyesmi), amikor meg a főoldal bejött, a topikokba nehézkesen tudtam bejönni. Most már szerencsére jó a dolog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tetszik az eredmény, örömömre szolgált a magam része. Azt hittem, az ST első rend korszak logót kap majd. Bár ugyanígy hiányzik egy kissé a szemnek a sima lázadás logója az OT érájából.

Az a mérvadó, hogy elvileg melyik fél van hatalmon az adott korszakban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.