Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kevesebb idegesítő van ezen a fórumon a felsleges teljes szöveg beidézésénél. 

Csak, amikor egy videó vagy kép van újra beidézve teljesen feleslegesen (pláne egymás alá), mert akkor legalább azt is be kell még tölteni pluszba, ami kifejezetten jó, ha például egy lassabb mobilnetet használsz (ami nem korlátlan, szóval feleslegesen szívja az adatlimitet is), és/vagy kisebb a képernyőd és a két hozzászólás elfoglalja az egészet. :) 

A megoldás: ne idézzünk semmit fölöslegesen, pláne ne videókat, képeket és kilométer hosszú szövegeket -> lehet az idézet szöveget szerkeszteni, sőt, ha kijelöljük a részt, amire reagálni akarunk, akkor csak azt is idézhetjük. És ne legyünk lusták taggelni sem, vagy utólagosan hozzászerkeszteni egy idézést/taggelést.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Ezért érdemes használni a válasz funkciót, mert ha becsúszik egy reagálás a válaszom és a nem idézett hsz közé akkor lehet nyomozni hogy wtf. 

Vagy nyomozás helyett 30 másodperc alatt lehet szerkeszteni a hozzászólást. Én legalábbis így csinálom. Ha pont ugyanakkor ment el két hozzászólás, és az enyém került alulra, akkor gyorsan beszerkesztem, hogy kinek címeztem, vagy mire reagáltam.

 

4 perccel korábban, Donát írta:

Csolira reagáltam és előtte hirtelen bejött elé a válaszod. Ez az ugye amire fentebb azt írtad h három évente történik meg... :pfff:

Kijavít, ha tévednék, de szerintem Ody arra gondolt, hogy három évente történik olyan, hogy nyomozni kéne amiatt, hogy kire reagált az illető, mert arra tényleg nem volt minden nap kétszer példa.

A poén, hogy a mostani kiváltó hozzászólásnál is számomra azonnal egyértelműű volt, hogy Ody rád reagált, mert a kontextus annál a két hozzászólásnál illett passzentosan össze, és érezhetően semmi köze nem volt csoli hozzászólásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

Ez az ugye amire fentebb azt írtad h három évente történik meg... :pfff:

A saját beírásaimra gondoltam, nem mások hozzászólásaira. Jó reggelt.

 

De bár csak ennyi probléma lenne az életben.

 

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csak, amikor egy videó vagy kép van újra beidézve teljesen feleslegesen (pláne egymás alá), mert akkor legalább azt is be kell még tölteni pluszba, ami kifejezetten jó, ha például egy lassabb mobilnetet használsz (ami nem korlátlan, szóval feleslegesen szívja az adatlimitet is), és/vagy kisebb a képernyőd és a két hozzászólás elfoglalja az egészet. :) 

A megoldás: ne idézzünk semmit fölöslegesen, pláne ne videókat, képeket és kilométer hosszú szövegeket -> lehet az idézet szöveget szerkeszteni, sőt, ha kijelöljük a részt, amire reagálni akarunk, akkor csak azt is idézhetjük. És ne legyünk lusták taggelni sem, vagy utólagosan hozzászerkeszteni egy idézést/taggelést.

Pontosan erre gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De bár csak ennyi probléma lenne az életben.

Az jó lenne. 

 

Értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet. A Dzséjt féle képes videós érvvel egyetértek. De ezt leszámítva minden más esetben jelezni hogy konkrétan mire reagálsz az mindig transzparensebb, hosszabb előző hszek esetében pláne, de egyébként is jobb mert bármikor bejöhet a hszed elé egy nem várt másik és akkor nehezebb kibogozni hogy kinek is szántad. 

 

Ráadásul a kereséskor is jól jön ha látszik hogy az adott hsz mire válasz így sokszor anélkül rekonstruálható a beszélgetés hogy felkeresnéd az adott topik archív oldalát. 

 

Szerintem egyértelmű hogy sokkal jobb mutatni hogy mire reagálunk, de hát hiába mondom a magamét, úgy se fogtok egyetérteni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben a konkrét szöveg egyes részeire reagálunk akkor kell az idézet. Más különben nem. A jövőben is így fogom ezt kezelni. 

Ugyanúgy nem vagy meggyőzhető ebben a kérdésben, mint mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

A poén, hogy a mostani kiváltó hozzászólásnál is számomra azonnal egyértelműű volt, hogy Ody rád reagált, mert a kontextus annál a két hozzászólásnál illett passzentosan össze, és érezhetően semmi köze nem volt csoli hozzászólásához.

Egyébként nekem is, de láttad, Csolinak nem. És mivel nem egyedül vagyunk ezen a fórumon, érdemes lehet minél transzparensebben megírni a válaszunk. Ezért is jó a válasz funkció. ;) 

 

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugyanúgy nem vagy meggyőzhető ebben a kérdésben, mint mi.

Így van, nem is vitatom. Abszolút Sith vagyok a témában. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Donát írta:

Egyébként nekem is, de láttad, Csolinak nem.

Egy embernek egyszer nem, azért ez még nem perdöntő. Szerintem, amíg évente egy-két alkalommal van ez egy-két emberrel, addig elmondható, hogy elég transzparensek a hozzászólásaink, főleg, hogy minden hónapban 1000 körüli a hozzászólások száma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha konkrétan válaszolok valakinek, vagy hozzászólok a hsz-éhez, akkor én is szeretek idézni. Azon lehetne változtatnom, hogy ilyenkor ne az egész hsz-t idézzem be, hanem csak a releváns részét, de mivel az utóbbi időben jórészt telefonról netezek, és azon ez elég macerás, emiatt vagy beidézem az egész hsz-t, vagy nem válaszolok egyáltalán és csak a vélemény jelecskét küldöm rá, adott esetben azzal a szándékkal, hogy majd este gép mrellől fogok válaszolni is, rendesen szerkesztve. Ez utóbbi viszont sajnos sokszor elmarad mostanában, mert fárasztó már az egész napos irodai képernyős munka után még szabadidőben is a gép előtt ülni.

Lehet más is így ezzel, hogy az az egyszerűbb, ha beidézi az egész hsz-t, pont a telefonos használat miatt. A program szerencsére legalább lerövidíti, nem látszik az egész beidézve, így talán tolerálható jobban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

A program szerencsére legalább lerövidíti, nem látszik az egész beidézve, így talán tolerálható jobban. 

Valójában a program nem rövidíti, hanem elrejti, de maga a hozzászólás teljes egészében ott van újra, ami azt jelenti, hogy adatforgalmat generál, ami persze írott anyagnál elhanyagolható, de képeknél és videóknál már nem annyira. Ráadásul, mivel az elrejtést egy plusz script beiktatásával végzi, ez is hozzáadódik az adatforgalomhoz, hiszen annak a szkriptnek is le kell futnia, újra és újra, akárhányszor egy oldalon használva van. Kicsit ironikus amúgy ez, hogy telefonról körülményes szerkeszteni, miközben a korlátozott és lassú adatforgalom miatt pont azokon lenne erre a legnagyobb szükség. És ez csak az adatforgalom, ne feledjük el, hogy minden egyes töltés az akkumulátort is fogyasztja. Minnél "nehezebb", annál több energiát zabál a telefon. Szóval a fórummotor kínálta strucpolitika bár tolerálhatóvá teszi, valójában a háttérben nehezíti az emberek életét. És nem csak másokért, a sajátunkét is, hiszen a mi mobilunk ugyanúgy újra és újra betölt mindent, azt is, amit mi hagyunk hátra. Így az az elképzelés, hogy ez az egyszerűbb megoldás, valójában kicsit fals. Rövidtávon talán, de hosszútávon, az újabb és újabb látogatások során már nem olyan biztos, hogy más irányból - akár betöltési idő, akár adatforgalom, akár akkumulátor használat terén - nem okoz nehézségeket, még ha azt nem is feltétlen érzed akkor és ott, hanem majd később, valami másban lesz tetten érhető.

Persze a Mbit/sec és gigabájtos mobilnetek világában ez talán kicsinek tűnik, de sok kicsi sokra megy, márpedig tartom valószínűnek, hogy aki mobilon fórumozik, az mást is megnéz neten, és akkor mindez szépen elkezd összeadódni. Plusz, nem mindenkinek futja vagy van igénye olyan csomagra, ami több tíz vagy száz GB-ot enged és több megabittel hasít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Valójában a program nem rövidíti, hanem elrejti, de maga a hozzászólás teljes egészében ott van újra, ami azt jelenti, hogy adatforgalmat generál, ami persze írott anyagnál elhanyagolható, de képeknél és videóknál már nem annyira. Ráadásul, mivel az elrejtést egy plusz script beiktatásával végzi, ez is hozzáadódik az adatforgalomhoz, hiszen annak a szkriptnek is le kell futnia, újra és újra, akárhányszor egy oldalon használva van. Kicsit ironikus amúgy ez, hogy telefonról körülményes szerkeszteni, miközben a korlátozott és lassú adatforgalom miatt pont azokon lenne erre a legnagyobb szükség. És ez csak az adatforgalom, ne feledjük el, hogy minden egyes töltés az akkumulátort is fogyasztja. Minnél "nehezebb", annál több energiát zabál a telefon. Szóval a fórummotor kínálta strucpolitika bár tolerálhatóvá teszi, valójában a háttérben nehezíti az emberek életét. És nem csak másokért, a sajátunkét is, hiszen a mi mobilunk ugyanúgy újra és újra betölt mindent, azt is, amit mi hagyunk hátra. Így az az elképzelés, hogy ez az egyszerűbb megoldás, valójában kicsit fals. Rövidtávon talán, de hosszútávon, az újabb és újabb látogatások során már nem olyan biztos, hogy más irányból - akár betöltési idő, akár adatforgalom, akár akkumulátor használat terén - nem okoz nehézségeket, még ha azt nem is feltétlen érzed akkor és ott, hanem majd később, valami másban lesz tetten érhető.

Persze a Mbit/sec és gigabájtos mobilnetek világában ez talán kicsinek tűnik, de sok kicsi sokra megy, márpedig tartom valószínűnek, hogy aki mobilon fórumozik, az mást is megnéz neten, és akkor mindez szépen elkezd összeadódni. Plusz, nem mindenkinek futja vagy van igénye olyan csomagra, ami több tíz vagy száz GB-ot enged és több megabittel hasít.

Képek és videók kapcsán abszolút egyetértek abban, hogy próbáljuk mellőzni a duplázódást (igyekszem majd én is jobban figyelni erre).

 

Ha viszont nincs kép, videó, szerintem azért is jobb válaszolni, mint szimplán beírni valamit mert van különbség aközött hogy előzmény nélkül írsz a topikba, nem az előző ember gondolatmenetére reflektálva és aközött, hogy válaszolsz. A taggelés is jó megoldás lehet, de nekem a válasz funkció sokkal organikusabban jön (rész válaszok esetében pedig az idézd ezt funkciót szoktam használni). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most is beidézed Dzséjt egész írását, holott max. két sorára válaszolsz. A többi általános.

 

3 perccel korábban, Donát írta:

van különbség aközött hogy előzmény nélkül írsz a topikba, nem az előző ember gondolatmenetére reflektálva és aközött, hogy válaszolsz

Persze, de ide nem gyogyósok járnak, tehát ha elolvasod az írásokat nyilván menni fog a kontextus eldöntése. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze, de ide nem gyogyósok járnak, tehát ha elolvasod az írásokat nyilván menni fog a kontextus eldöntése. 

Az attól függ hogy mit írsz, és mi volt előtte az utolsó válasz. Sokkal jobb válaszolni mint, random odaböfögni egy sort. De ezt már ezerszer leírtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából mindkét nézőpontban van ráció és egyik sem az abszolút igazság. Lényegében ízlésről vitatkozunk. Én például le sem sz*rom, hogy most idézve van-e vagy sem az utolsó előtti hozzászólás. Alapból úgy veszem, hogy az utolsó poszt írója az előtte lévőre reagált, mert engem még úgy tanítottak a netikettre, hogy a közvetlen előtted lévőt nem illik idézni, mert alap, hogy rá reagálsz - vagy általánosságban beszél, de ez meg a kontextusból derül ki. Persze, akkor, amikor engem még ilyen huncutságokra tanítottak, a fórumok még távolról sem bírtak annyi értékes (meg néhány értéktelen) funkcióval, mint manapság, meg az IRC és társai voltak a menők, nem a f/szbug, Twitter X és társai, így például akkor még nem jelezte a fórum, ha olvasás/írás közben új hozzászólás érkezik, amit megpillantva azonnal ki lehet egészíteni a hozzászólást egy tageléssel vagy idézettel. Meg aztán, szeretem a gógyimat is használni, ami az esetek 99,99%-ban rávezet a kontextus alapján arra, hogy ki kire reagál, a maradák esetben meg megkérdezem. :) 

Egyedül a képek és videók duplikálása idegesít, mert az nem csak baromira felesleges, de legalább rettenetesen ronda és erőforrásigényes mutatvány is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gógyihasználat a kibogozáshoz mindenkinél elég lenne és itt mindenkinek van is hozzá való. Az már más tészta hogy kik gógyiznak bogozáshoz és kik nem. Csak azt nem kéne senkinek se gondolni hogy egyeseknek nincs itt bogozáshoz való sütnivalójuk. Nem vagyunk mi sültbolondok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Alapból úgy veszem, hogy az utolsó poszt írója az előtte lévőre reagált, mert engem még úgy tanítottak a netikettre, hogy a közvetlen előtted lévőt nem illik idézni, mert alap, hogy rá reagálsz - vagy általánosságban beszél, de ez meg a kontextusból derül ki.

Viccesnek tűnhet de ezt @FlóriBá hozta be. Kimondta: a közvetlenül előttünk lévők hozzászólását nem kell idézni. Értelmetlen.... És kib*szottul igaza volt!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viccesnek tűnhet de ezt @FlóriBá hozta be. Kimondta: a közvetlenül előttünk lévők hozzászólását nem kell idézni. Értelmetlen.... És kib*szottul igaza volt!

Kib@szott hülye volt mindenben, így természetesen ebben is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na hát ha valamiben, ebben tényleg igaza volt, és te vagy a kibaszottul hülye ebbe na kérdésében. 

:lol: hát persze. 

Élőben is lehet úgy válaszolni, hogy nem nézel a másik szemébe, csak az kib@szott nagy taplóság. Úgy válaszolni itt, hogy legalább nem taggeled be az illetőt - dettó. Arról nem beszélve, hogy kisebb az esélye hogy látja a válaszod ha nem néz be minden nap mindenhová. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, most már be lehet fejezni, mert ez így már nem kultúrált vita, hanem bunkó f*szkodás. Ha elfogyott az ész érv, akkor tessék csöndben maradni és tovább lépni, nem lemenni vadbaromba. Ez nem a Facebook kommentszekciója. :angry: :nana:

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Donátocska! Én a szemedbe is megmondom a véleményem. Legközelebb majd úgy készülj! Toljál pár sört a vonaton, hogy el tudd viselni. 

Jó majd úgy készülök. Phobos szintű kifakadásra készüljek? :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Viselkedjél normális ember módjára, akkor nem lesz baj. ;) 

Nem én becézgetlek meg hülyézgetlek téged igaz? Meg élőben majd jól rám olvasol. :lol: Ez lenne szerinted a normális viselkedés? Mert abból akkor nem kérek, köszönöm. :) 

 

Nagy utálkozásodban azt megérted ugye, hogy nem mindenki úgy használja az oldalt, mint te, igaz? Vannak köztük pl arany meg ezüst fokozatú támogatók is. És néhányuk közülük szeretnének értesítést kapni, ha válasz érkezik az írásukra.  

 

Szíved joga nem használni a válasz funkciót, de ha a pingelést is lehagyod mondjuk lustaságból, akkor lehet hogy sokkal később veszik észre, amit írtál. Ami aligha szolgálja a fórum kommunikációs érdekét szerintem.

 

Már csak emiatt is könnyebb szimplán rányomni a válasz gombra. Tuti értesítés minden macera nélkül (hacsak XY le nem iratkozik a mention értesítésekről). Értem hogy neked erre nincs szükséged, de másnak attól még lehet, aki kevesebb időt tölt itt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Nagy utálkozásodban azt megérted ugye, hogy nem mindenki úgy használja az oldalt, mint te, igaz? Vannak köztük pl arany meg ezüst fokozatú támogatók is. És néhányuk közülük szeretnének értesítést kapni, ha válasz érkezik az írásukra.  

Burkolt megjegyzésedre csak annyit tudok írni, hogy nem nekem fizetsz hanem az oldalnak. Ezt jól látod. Szívesen átadom az egész oldal menedzselését, aztán telibe sz*rom ,hogy mit, miért és hogy csinálsz itt.

 

10 perccel korábban, Donát írta:

Szíved joga nem használni a válasz funkciót, de ha a pingelést is lehagyod mondjuk lustaságból, akkor lehet hogy sokkal később veszik észre, amit írtál. Ami aligha szolgálja a fórum kommunikációs érdekét szerintem.

samuel l jackson GIF

 

10 perccel korábban, Donát írta:

Már csak emiatt is könnyebb szimplán rányomni a válasz gombra. Tuti értesítés minden macera nélkül (hacsak XY le nem iratkozik a mention értesítésekről). Értem hogy neked erre nincs szükséged, de másnak attól még lehet, aki kevesebb időt tölt itt. 

Na, ezt aki megérti írjon nekem privátot. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értettem ;) ha idézel valakit, akkor az illető értesítést kap (hacsak ki nem kapcsolta azokat), így biztos nem marad le a válaszodról. Ha csak kommentelsz utána, akkor könnyen lehet, hogy el fog a válaszod felett siklani.

 

Egyébként szánalmasan méltatlan a fórumhoz ez a hangnemű "beszélgetés", ami itt zajlik épp! :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Burkolt megjegyzésedre csak annyit tudok írni, hogy nem nekem fizetsz hanem az oldalnak. Ezt jól látod. Szívesen átadom az egész oldal menedzselését, aztán telibe sz*rom ,hogy mit, miért és hogy csinálsz itt.

Semmi burkolt nem volt benne. Csak lehet nem kéne lehülyézni az egyik arany támogatót. Vagy épp egy törzstagot. Vagy épp egy barátot. A számonkéréses fenyegetés meg külön nevetséges. :) De te tudod. Lehet ott így szokás. 

 

A gifet nem tudom hova tenni, logikusan leírtam másoknak miért lehet problémás ha nem kapnak értesítést. A válasz funkcióval hibalehetőség kizárva. 

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na, ezt aki megérti írjon nekem privátot. :D 

Mit nem értesz ezen? Most komolyan, semmi ördöngösség nincs benne. 

 

Értem hogy te így sz*rba se nézel, leszólsz, lehülyézel, becézgetsz és elbeszélgetést helyezel kilátásba, és abszolút nem számít, hogy pénzzel járul hozzá az oldal működéséhez, elvileg barátok vagytok a való életben, játékot talál ki, menedzsel, tevékenyen hozzájárul az oldal aktivitásához (nyilván azért, mert szereti ezeket csinálni) és 18 éve ismered.

 

Én nem így működöm, de ahogy érzed. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, játsszátok már le ezt prvátban. PM-ben, Facebookon, egy üveg sör mellett, bokszringben vagy az utcán. Mert ez már egyértelműen kettőtök dolga, nem a fórumé. Minden további ezzel kapcsolatos hozzászólást törlök, mert nem ide való! Akinek sérelme van valaki felé, az intézze négyszemközt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Gyerekek, játsszátok már le ezt prvátban. PM-ben, Facebookon, egy üveg sör mellett, bokszringben vagy az utcán. Mert ez már egyértelműen kettőtök dolga, nem a fórumé. Minden további ezzel kapcsolatos hozzászólást törlök, mert nem ide való! Akinek sérelme van valaki felé, az intézze négyszemközt.

Azért azt még jó lenne látni, hogy az oldal üzemeltetői is megértik a válasz funkció előnyeit. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.