Ugrás a kommentre

3x09 - The Harbinger


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ja, de csak addig a pontig, amig Omega-ból nem akar padawan-t faragni. Nagyon remélem, hogy csak a vére fontos, és kb. ennyi amiért Hemlock keresteti. 

Ha most be erőltetik, hogy jedi is válhat belőle, onnantól hidegen hagy mi lesz vele....... nagyon nem értek egyet ezzel a részével.. 

 

Én úgy látom, hogy arra abszolút van esély, hogy Ventress hazudott Omegának, amikor a vére M-számáról beszélt neki a rész végén és azt is valószínűnek tartom, hogy keresztezni fogja még Ventress útja a csapatét. Mondjuk, ha esetleg Ventress maga mellé is venné Omegát az nem biztos, hogy egy klasszikus mester - tanítvány párost láthattunk abban az értelemben, hogy Omegából jedi lesz, hiszen végtére is Ventress sem volt igazi jedi, de Omega akár használhatja az Erőt, lehet kardja... de ez még a jövő zenéje. Az is lehet szomorúbb véget ér a sorozat, de Hemlock szinte tuti rá fog faragni erre a nagyratörő klónozós projektre, a többit meg majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nekem tetszett a rész. Igaz, Ventress sose volt a kedvencem, de nem lógott ki lefelé sem. Sajnos Filoninak megvan az a rossz szokása, hogy visszarángat halottnak megírt karaktereket, de Ventress legalább nem a TCWben halt meg, a könyvet meg nem olvastam úgyhogy annyira nem hat meg. Nyilván lesz rá magyarázat hogy tért vissza, de ezeket a feltámasztásokat tényleg hanyagolhatná. 

 

A midiknek nagyon örültem. Omega kapcsán továbbra is lebegtetik az erő érzékenységet. Dzsejt korábbi hozzászólásával értek egyet (talán írtam is korábban), a lényeg hogy nem lett kevesebb az M szám a klónozástól, ami pedig pont Palpatine-nak kell. 

 

Sokszor a háttérben marad a tény, hogy Anakint a midik nemzették ezért olyan magas a midi értéke. Mivel több esetben is láttuk, hogy Erő érzékeny egyednek erő érzékeny utóda születik, valószínűleg a természetes szaporodás során a két résztvevő fél midiei interakcióba kerülnek és közösen alakítják ki az utód M számát. Feltételezem, hogy a mesterséges klónozás során ez a természetes folyamat nem tud rendben lezajlani, ezért csökken, kvázi torzul, az utód vérének a midi tartalma. Az egyetlen kivétel ez alól a kiválasztott akinél valahogy a Shmi vérében lévő midik képesek voltak interakció révén utódot nemzeni, de ez csak a kiválasztott esetében történhetett meg, a klónozás során valószínűleg a folyamat mesterséges mivolta miatt ezt reprodukálni lehetetlen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem tetszett a rész. Igaz, Ventress sose volt a kedvencem, de nem lógott ki lefelé sem. Sajnos Filoninak megvan az a rossz szokása, hogy visszarángat halottnak megírt karaktereket, de Ventress legalább nem a TCWben halt meg, a könyvet meg nem olvastam úgyhogy annyira nem hat meg. Nyilván lesz rá magyarázat hogy tért vissza, de ezeket a feltámasztásokat tényleg hanyagolhatná. 

De nem Filoni a showrunner, elvileg ehhez semmi köze.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

eltételezem, hogy a mesterséges klónozás során ez a természetes folyamat nem tud rendben lezajlani, ezért csökken, kvázi torzul, az utód vérének a midi tartalma. Az egyetlen kivétel ez alól a kiválasztott akinél valahogy a Shmi vérében lévő midik képesek voltak interakció révén utódot nemzeni, de ez csak a kiválasztott esetében történhetett meg, a klónozás során valószínűleg a folyamat mesterséges mivolta miatt ezt reprodukálni lehetetlen. 

Anakin nem klón, így nem is lehet kivétel ez alól. Ő egy nagyon speciális eset. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De nem Filoni a showrunner, elvileg ehhez semmi köze.

Filoni jelenleg a Star Wars-nál nagyjából az, ami az MCU-nál Kevin Feige, vagyis mindenhez van köze. Ha ő azt mondja, hogy no Ventress, akkkor most nincs Ventress. Szóval, ha máshoz nem is, ahhoz mindenképpen van köze, hogy engedélyezte a visszatérését. Valószínűleg ezért is szerepel a sorozat epizódjainál az, hogy Developed By Dave Filoni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én konzisztens vagyok, mert egy szóval sem oltottalak le akkor azért. Sőt valójában @Yoda József volt az egyetlen ember, aki akkor téged oltogatott, szóval légyszíves, ne fogd rá mindenki másra is. ;) És még ő is csak a Created By miatt igazított ki, amire te hivatkoztál, én viszont a Developed By-ról beszélek, ami egy teljesen más munkakör.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul én is leírtam akkor, hogy Filoninak mindenhez is köze van, hiszen CCO. Akkoriban még nem tudtuk azt sem, hogy Ventress visszahozásának ötlete egyenesen tőle jött. Vagyis nekem rémlik, hogy a rész után mondta Jennifer vagy Rau, hogy Filoni vetette fel nekik az ötletet

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De nem Filoni a showrunner, elvileg ehhez semmi köze.

 

Anakin nem klón, így nem is lehet kivétel ez alól. Ő egy nagyon speciális eset. 

Filoni kapcsán amit Dzsejt írt +1. Szerintem elég nyilvánvaló, hogy kalapos barátunknak komoly beleszólása volt Ventress feltámasztásában. Amúgy működhet is. Végül is nyertünk ezzel Maul, de Palpatine esetében is. De a trend az, ami nem tetszik. Fos szerintem mindig találgatni hogy XY tényleg meghalt? De tuti??? Pl. Windu. Minden ilyen visszaráncigálás csak erősíti azokat akik ilyenekről spekulálnak. Szerintem ennél lennének jobb témák is és királyabb ötletek is. 

 

Anakin kapcsán csak arra céloztam hogy ott is csak egy ember volt a műveletben, de minden más nyilván más. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Akkoriban még nem tudtuk azt sem, hogy Ventress visszahozásának ötlete egyenesen tőle jött. Vagyis nekem rémlik, hogy a rész után mondta Jennifer vagy Rau, hogy Filoni vetette fel nekik az ötletet

Rau mondta:

"Ventress az egyik örök kedvenc karakterünk. Szóval, amikor Dave felhozta az ötletet, hogy hozzuk be őt a The Bad Batch-be, nagyon izgatottak lettünk" - részlet Ventress Strikes Back című cikkből.

 

Filoni amúgy sosem akarta, hogy Ventress történetének vége a Sötét vetélytársban legyen (és ebből következik, hogy valószínűleg eleve nem szándékozta megölni a TCW-ben, hiszen a könyv a TCW el nem készült epizódjainak scriptje alapján íródott), mert már a Resistance-ben vissza akarta hozni a karaktert. A második évadban megjelent Mika Grey eredetileg Ventress volt, szóval Filoni nem csak feltámasztani akarta a boszit, hanem úgy képzelte, hogy még az ST idején is vígan él és megküzdött volna Kylo Rennel. Végül Filoni azért változtatta meg a karaktert, mert félt, hogy elvenné a fókuszt a Resistance szereplőitől, ami elég jogos félelem volt és valószínűleg be is igazolódott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Maul visszahozását most is rettentő rossz húzásnak tartom ezért ennek se örülök. Főleg és elsősorban azért nem mert minden halál-jelenetet elront a készitők hozzáállása. Ott van Tech halála. Egy remek drámai jelenet volt önmagában, de képtelen voltam átérezni mert az egyik első gondolatom, hogy: oké de visszahozzák? Végülis Gregor is mit élt túl ugyebár. Igy most amikor ment az új évad végig ment a drukk nehogy előkerüljön. Most már kezdek fellélegezni, de nem ez lenne a reakció amit ki kéne váltson egy karakter halála. Nem szeretnék örülni hogy halott maradt. Jó lenne ha a halál-jeleneteknek lenne drámai súlya, amit sajnos ha ennyire ragaszkodnak az állandó "csodás visszatérésekhez", el fog veszni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én konzisztens vagyok, mert egy szóval sem oltottalak le akkor azért. Sőt valójában @Yoda József volt az egyetlen ember, aki akkor téged oltogatott, szóval légyszíves, ne fogd rá mindenki másra is. ;) És még ő is csak a Created By miatt igazított ki, amire te hivatkoztál, én viszont a Developed By-ról beszélek, ami egy teljesen más munkakör.

Ok.

....

2024. 02. 23. - 18:49, Ody Mandrell írta:

Még ha ezt is fogadjuk, hogy lett belőle birodalmi gyilkológép pár hónap alatt? Miért pont ő? 

 

Amúgy ha tényleg Tech az nálam Filoni nagyon csúnyán lemegy az alsóbb polcokra, sőt az SW szempontjából igen csak rossz felé haladnak akkor a dolgok. 

 

2024. 02. 23. - 18:51, Yoda József írta:

Nem ő sorozat showrunnere és tudtommal íróként is csak a sorozatpremiert jegyzi ;) szóval Ventress visszatéréséért sem ő az elsőszámú felelős :P persze még lehet, hogy azt epizódot pont ő írta, majd kiderül :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De igen.

"Nem ő a sorozat showrunnere" - ez pontosan azt jelenti, mivel te a "Created By"-ból feltételezted ezt, mint ahogy az rögtön ki is derül az azutáni kommentből:

2024. 02. 23. - 19:10, Ody Mandrell írta:

Stáblista első neve: Created by Dave Filoni. Szóval de, Filoni ebben a sorozatban az atyaúristen, nélküle levegőt se vehetnek. ;) 

 

"Created By" alatt úgy is lehet valakinek a neve, hogy egy kanyi betűt nem tett hozzá a sorozathoz, csak kitalálta az ötletet, hogy legyen egy ilyen sorozat. Sőt, önmagában ez a szerepkör nem is jogosít fel arra, hogy megmondd, mi kerülhet be és mi nem a sorozatba.

 

Filoninak, mint a Lucasfilm CCO-jának, természetesen van beleszólása a dolgokba, de ez a "Created By"-tól teljesen független pozíció. Nemcsak a Bad Batch-be, Ahsokába, Mandalorianbe vagy a Skeleton Crew-ba van beleszólása, hanem a New Jedi Orderbe, az Andorba, az Acolyte-ba és a Dawn of the Jedi-ba is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egyszerűsítsük, hátha úgy jobban átmegy. Én azt mondtam Filoni dönt mindenről ami számít, szerinted meg nem.

 

Idézet

Nem ő sorozat showrunnere és tudtommal íróként is csak a sorozatpremiert jegyzi ;) szóval Ventress visszatéréséért sem ő az elsőszámú felelős

Mint kiderült de igen, ő a felelős, és minden ilyen kérdésben ő dönt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, ez nem derült ki, csak annyi, hogy konkrétan ez az ötlet tőle érkezett. De ha tudsz bármit, amiből kiderül, hogy ő kötelezte volna Raut vagy Jennifert, akkor muti.

 

Ugyanígy, ha esetleg Techről kiderül, hogy mégis ő a CX klón, akkor sem biztos, hogy az az ő agyszüleménye és utasítása lesz (hacsak nem mondják el a készítők) - tehát a kritika sem automatikusan őt fogja illetni.

 

Igazából az én bajom itt az, hogy méltatlanul kevés figyelmet kap Corbett és Rau. Mindig csak Filoni van elővéve, holott nem is dolgozik közvetlenül a sorozaton

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én azt mondtam Filoni dönt mindenről ami számít, szerinted meg nem.

Én csak annyit mondtam, hogy nem ő a showrunner, tehát nem elsőszámú felelős. És mivel a showrunner az elsődleges felelőse egy TV sorozat tartalmának definíció szerint, így ő nem lehet elsőszámú felelős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.