Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Szerintem is évad elejére várható, ha nem nyitánynak. Az 5-6-7. rész szinte biztos, hogy Padmé és a szenátor körül fog forogni, így az Onderon szálat az 1-4. részbe tenném (jó lenne tudni, hány részes lesz).

Remélem, az évad eleji "nagy szereplésénél" nem lőnek azért el minden puskaport. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami azt súgja, hogy ha az évad elején is történne az a nagy valami Ahsokaval, az sokkal később is valami meghatározót indítana el (tekintetbe véve, hogy ahogy Sky mondta minden puskaport a kedves rendezők sem akarnának elhasználni egyszerre, ezért kell hosszabb távlatban gondolkodni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már akkor eldöntött, hogy lesz valami nagy Ahsoka pillanat/történés vagy egyelőre ez csak spekuláció?

Valami folyamatnak el kell kezdődnie, hiszen az EP3 elejére Ahsokának el kell tűnnie. Az hogy ezt mi módon történik meg, még jó ideig kérdéses lesz sztem. A trailer és a helyszín alapján nekem is úgy tűnik, hogy az első részek központi szereplője Ahsoka lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami folyamatnak el kell kezdődnie, hiszen az EP3 elejére Ahsokának el kell tűnnie. Az hogy ezt mi módon történik meg, még jó ideig kérdéses lesz sztem. A trailer és a helyszín alapján nekem is úgy tűnik, hogy az első részek központi szereplője Ahsoka lesz.

Ilyen szempontból a legutolsó évad akár már el is indithatott valamit. Ott azért elindult egy szál, ami mentén kiléphet (Lux).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen szempontból a legutolsó évad akár már el is indithatott valamit. Ott azért elindult egy szál, ami mentén kiléphet (Lux).

Igen, ez tűnik egyelőre a legkézenfekvőbbnek, de én azért remélem, hogy Filloniék csavarnak egyet a dolgon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért gondoljátok, hogy bármit is segítene Ahsokán ha lelépne Lux-al. Oké, megmagyarázná, hogy miért nincs az Ep3-ban, és kész, semmi több. Komolyan azt hiszitek, hogy csak azért mert kilépett a Rendből, Sidious és Vader futni hagynák? Esélytelen. Talán jobb lenne, ha ahelyett, hogy ha a sorozat mutatná, hogy a háborúban hal meg, egy EU műben levágják a családja szeme láttára, akiket aztán legjobb esetben szintén felkoncolnak, legrosszabb esetben pedig Galen Mareket Galen Bonteri-re retconolják? Kösz, de én inkább kihagynám. Ahsoka sorsának le kell zárulnia a sorozaton belül, és ha lelépne Lux-al, az pontosan az ellenkezője volna a lezárásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írsz abból az is következik, hogy nem maradhat életben. Mindegy hogyan lép le, de ha életben marad akkor vadászni fognak rá. Legalább is a teóriád szerint.

Igen sajnos pontosan így gondolom :( Egyszerűen kivitelezhetetlennek tartom, hogy boldog vége legyen Ahsoka történetének. Az egyetlen hihető kiskapu, amin át megszökhet, azaz, hogy Rex kapja meg a 66-os parancsot, és segít neki eljátszani a halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a filmek szempontjából fontos, hogy Ahsoka ne legyen a Jedi Rend közelében az ep.3 idején. A kiírása csak ilyen szempontból lényeges. Ha vadászni fognak rá, akkor nem ő lesz az egyetlen: már maga az ep.3 is megágyazott annak, hogy egy rakás jedi fog menekülni a Birodalom elöl (hisz Yodáék leadták a drótot, hogy ne térjenek vissza). Nem hiszem hogy Ahsoka TCW exkluziv karakter lenne. Ha érdekli a nézőket akkor tovább viheti a sorsát más SW produktum is. Viszont a Luxos szál remekül feloldaná azt, hogy miért nem látjuk őt az ep.3-ban. Plusz ez egy gyerekeknek készült sorozat, amiben Ahsoka -szerintem egyértelműen- azért lett belerakva hogy legyen egy szereplő, akivel azonosulni tudnak a fiatalabbak. Nehezen tudom elképzelni, hogy megölnék a sorozaton belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont pontosan attól rettegek, hogy mit fog művelni vele az EU, ha életben marad. Még nem olvastam olyan SW EU-t, aminek legalább egy részétől ne "a falat kapartam volna", az Apocalyps óta pedig azt is simán kinézem belőlük, hogy tényleg képesek lennének Starkiller-t Ahsoka és Lux gyerekére retcon-olni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát remélem, hogy ez nem fog bekövetkezni. A retconokat így is utálom, pedig a TCW is elkövetett jó párat. Szerintem is meg fog halni a sorozatban Ahsoka. Halála valószínűleg tovább fogja terelni Anakint a Sötét Oldal felé. Nem tudta megmenteni az anyját, nem tudta megmenteni Ahsokát... persze, hogy Padméért mindenre hajlandó.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miért probléma, ha túléli a sorozatot, illetve az Ep3-at. Azért, mert a filmekben konkrétan csak Yodáról és Kenobiról tudunk, elég egyértelmű, hogy jóval több Jedi élte túl a 66-os parancsot. Vadernek (Palpatine-nak meg végképp) alighanem akadt jobb dolga a Birodalom alapítását követően, mint minden Jedit egyesével levadászni. Mellesleg, Kenobiról elmondható, hogy Vader első számú ellensége volt, ennek ellenére meddig húzta az újratalálkozást? Amíg akarta. Ezzel szemben, Ahsoka az eddigiek alapján semmit nem ártott Vadernek (tudom, ha Sith-ekről van szó, ez nem érv), viszont mint tudjuk, Vader kerülte azon dolgokat, amik régi életére emlékeztették. Többek közt ezért nem tért vissza soha a Tatooine-ra (tudtommal a Naboo-ra se), így logikusnak tűnik, ha a hozzá közel álló személyekkel sem kívánt közelebbi kapcsolatot létesíteni, a régi emlékek felkavarásának elkerülése miatt.

Persze nem akarom kizárni Ahsoka TCW-ben történő esetleges halálát, de nem fogadnék rá, annak ellenére, hogy még mindig nem ezt tartom a legpocsékabb sorsnak számára.

Továbbra is Olee Starstone (EU-sok előnyben) ugrik be, ha Ahsoka sorsát képzelem el. Jellemileg is hasonlítanak, főleg ami a vérmérsékletet illeti. Ebből kiindulva pedig bőven el tudom képzelni, hogy a forrófejű, mesteréhez hasonlóan inkább a fénykardot, mint diplomáciát előnyben részesítő lány átértékeli a helyzetét (egyedül, illetve maréknyian minimális fenyegetést sem igazán jelentenek a Birodalomnak), így meghúzza magát, és várja, amíg "eljön az ideje", hogy Yodát idézzem. Rejtőzködve, de életben sokkal többet ér a Rend maradványát képviselve, mint holtan, értelmetlen (még ha hősi is) halált halva.

Az, hogy az EU-írók keze ügyébe kerül, nem feltétlen jelent rosszat. Bőven akadnak minőségi műírók, akik hűségesek maradnak a karakterhez és úgy általában az SW-hez is, bármilyen meglepő sokaknak. Ráadásul egy önálló regényben nagyon szépen ki lehet bontani, továbbfejleszteni egy karaktert, mint a sorozatban, ahol nem ő az egyetlen központi alak. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az utóbbi évadban a legnagyobb jóindulattal is csak 7 részt tudnék mondani, amiben főszereplő. 7x22 perc pedig minden, csak nem sok, kivéve, ha nem 7 Assassin jellegű részről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miért probléma, ha túléli a sorozatot, illetve az Ep3-at.

 

Én csak azt nem akarom, hogy azért élje túl a sorozatot meg az EP3-at, mert lelépett Lux-al. Egyrészt mert soviniszta húzásnak tartom, amikor egy ilyen erős, jól kidolgozott női karaktert azzal tesznek buszra, hogy "elmegy babázni" (nem beszélve arról, hogy az egymásba esésük ábrázolása mennyire béna volt eddig, remélem az Onderon szál majd javít rajta valamit, mert per pillanat csak paraszthajszálnyival jobb, mint Anakin és Padmé voltak az EP2-ben). Másrészt nem tartom hihetőnek, hogy Ahsoka egy tinédzser első szerelem kedvéért elhagyná a rendet, harmadrészt pedig, ha meg is tenné, az EP3 után ugyanúgy menekülnie kéne, tehát 95%-ban értelmetlen volt az egész Lux-szál.

 

Azért, mert a filmekben konkrétan csak Yodáról és Kenobiról tudunk, elég egyértelmű, hogy jóval több Jedi élte túl a 66-os parancsot.

A probléma egy része pontosan ez Sky, hogy már így is rengeteg túlélő Jedi van az EU-ban, pl a Wookiepedián a 66-os túlélőinek listája vagy háromszor olyan hosszú, mint a kivégzetteké. Az embernek azaz érzése, hogy a 66-os egyáltalán nem is volt olyan hatékony, és egyből fel is merül a kérdés, hogyha ennyi Jedi megmenekült, akkor mégis minek bujkáltak?

 

Vadernek alighanem akadt jobb dolga a Birodalom alapítását követően, mint minden Jedit egyesével levadászni. Mellesleg, Kenobiról elmondható, hogy Vader első számú ellensége volt, ennek ellenére meddig húzta az újratalálkozást? Amíg akarta. Ezzel szemben, Ahsoka az eddigiek alapján semmit nem ártott Vadernek (tudom, ha Sith-ekről van szó, ez nem érv), viszont mint tudjuk, Vader kerülte azon dolgokat, amik régi életére emlékeztették. Többek közt ezért nem tért vissza soha a Tatooine-ra (tudtommal a Naboo-ra se), így logikusnak tűnik, ha a hozzá közel álló személyekkel sem kívánt közelebbi kapcsolatot létesíteni, a régi emlékek felkavarásának elkerülése miatt.

 

Azt kétlem, hogy Vader személyesen próbálná megtalálni Ahsokát -pontosan azért, mert tarthat attól, hogy eszébe juttatná a régi életét-, de ez nem jelenti, hogy ne próbálná minden eszközzel előkeríttetni, sőt valószínűleg Obi-Wan mögött Ahsoka lenne a második a listáján, ha másért pontosan azért, mert még mindig ragaszkodik hozzá, és vagy végleg lezártnak akarná tudni az ügyet, vagy megpróbálná átállítani őt a Sötét Oldalra.

 

Az, hogy az EU-írók keze ügyébe kerül, nem feltétlen jelent rosszat. Bőven akadnak minőségi műírók, akik hűségesek maradnak a karakterhez és úgy általában az SW-hez is, bármilyen meglepő sokaknak. Ráadásul egy önálló regényben nagyon szépen ki lehet bontani, továbbfejleszteni egy karaktert, mint a sorozatban, ahol nem ő az egyetlen központi alak. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az utóbbi évadban a legnagyobb jóindulattal is csak 7 részt tudnék mondani, amiben főszereplő. 7x22 perc pedig minden, csak nem sok, kivéve, ha nem 7 Assassin jellegű részről van szó.

 

Hát én beleolvastam a Clone Wars: Gambit sorozat egyik kötetébe, (nem olvastam végig, annyira erőltetett volt), a Jedi Herceg sorozathoz hasonlítanám, annyira OFF-karakter volt az összes szereplő, és Ahsoka volt messze a legrosszabb. Ilyesfajta karakter kibontakoztatásra nem vagyok vevő, márpedig az utolsó Eu, amiben többé-kevésbé hűnek találtam a karakterek ábrázolását, talán-esetleg a Thrawn-trilógia volt.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt nem akarom, hogy azért élje túl a sorozatot meg az EP3-at, mert lelépett Lux-al. Egyrészt mert soviniszta húzásnak tartom, amikor egy ilyen erős, jól kidolgozott női karaktert azzal tesznek buszra, hogy "elmegy babázni"

 

Tehát akkor a jól kidolgozott női karakter egyik ismérve, hogy nem alapít családot? Ha pedig igen az soviniszta? Elvesztettem a fonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor a jól kidolgozott női karakter egyik ismérve, hogy nem alapít családot? Ha pedig igen az soviniszta? Elvesztettem a fonalat.

Nem ezt mondtam. Azt helytelenítem, ha arra használják a szerelem/család témát, hogy kiírják a sorozatból.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs: A korábbi hozzászólásod szerint, csak a halálát tartod jó opciónak, mivel túlélése esetén Palpatine és Vader esélytelen, hogy futni hagynák.

 

A Lux-os dologgal tudod, hányadán állok, úgyhogy nem indítok újabb lavinát. Egyébként sem lenne értelme ismét kifejtenem a múltkoriak után. Az egymásba esés (Ahsoka esetében még nem mondanám ezt biztosra) és a Rend emiatt való elhagyása kapcsán egyébként egyetértek, bár némileg más okból kifolyólag. Emiatt is várom reménykedve az Onderon-szálat, hátha bekövetkezik a teóriám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs: A korábbi hozzászólásod szerint, csak a halálát tartod jó opciónak, mivel túlélése esetén Palpatine és Vader esélytelen, hogy futni hagynák.

 

Egy kicsit kapkodva írtam, úgy értettem hogy "jobb" ha a sorozat alatt hal meg, semmint hogy lelépjen Lux-al, csak azért, hogy két nappal a 66-os után végezzék ki. Az Onderon-on, a bolygó egyik elöljárójának szeretőjeként élni távolról sem nevezhető "bujkálásnak", ennyi erővel mászkálhatna céltáblával a nyakában. Azt el tudom fogadni, ha valami más okból megússza a 66-ost, és elbujdosik, ebből tényleg lehetne egy jó sztori. Bár tényleg jobb megoldásnak tartanám, ha meghalna a sorozatban, mert egyszerűen nem akarom, hogy az EU-írók karmai közé kerüljön a sorsa. Egyszerűen nem szeretem az EU-t, mert mindenben amit olvastam belőle voltak olyan dolgok, amiket eget verő b*romságnak tartottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez miért baj? Dzsoda is megértené ezt.

Nem az a lényeg, hogy in-universe megértik-e más szereplők vagy sem. Az a baj, hogy az írók részéről szörnyen sablonos és soviniszta húzás a szerelem/család témát arra használni, hogy megszabaduljanak egy badass női karakter-től. Az, hogy Ahsoka esetében a Jediség és a szerelem in-universe sem összeegyeztethető nem mentség az íróknak arra, hogy így tegyék őt buszra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs, ez az egész arról szól, hogy neked nem tetszik, kár ezen vitatkozni. Ez a téma egyelőre megossza a fórumozókat, van akinek tetszik és van akinek nem. Akárhány érvet hozunk fel a témában, nem fogunk dűlőre jutni, mert ez ízlés kérdése. Amellett pedig akármilyen makacsul is állunk ki, a másik nem fogja megérteni. Azt, hogy neked nem tetszik, kár objektív érveknek álcázva eladni. Pláne hogy ebben egy deka sovinizmus nincs. Cameront tudnám idézni a Dr. House-ból: Lány vagyok, tehát csak szerelmes lehetek? Abszurdul hangzik, nemde? Az is... Gondolhatnád, hogy most magam ellen szóltam, de nem így van. Hogy ha Anakin tanítványa teszem azt nem Ahsoka, hanem egy srác és ő lenne szerelmes és hagyná el a rendet? Az is soviniszta lenne? Nem. Csak azért sovinisztának tartani egy megoldást, mert Ahsoka lány, szerintem hülyeség. Elvégre mindenkit ugyanúgy utolérhet a szerelem nemtől függetlenül. Ahsoka még nem az, csak érzi, hogy valami ébredezik, gondolom ez az Onderonon tovább mélyül majd, látván, hogy Lux egy felelősségteljes vezetővé érett.

 

De most akkor tudsz jobb befejezést? Ha valami nem tetszik, akármire rábizonyíthatod, hogy sablonos. Mivel kevésbé sablonosabb az, hogy teszem azt Ahsoka hősi halált hal a barátai megmentése érdekében? Semmivel sem. Ez is legalább ugyanannyira sablonos, mint az általad említett. Vagy mi lehetne még? Lovaggá ütik és kinyírják a 66-osban? Olcsó húzás. Amolyan, ha "már nem tudtuk normálisan kiírni a sorozatból még mindig ott a 66-os." Esetleg túléli a 66-osat? Ja, az nem jó, mert nem akarjuk, hogy az EU "tönkretegye." Na akkor mi legyen? Látod, akármelyiket le lehet húzni, ha úgy állsz hozzá, csak akarni kell.

 

Szóval... Szubjektív dolgokról kár vitatkozni. Pláne olyasmiről, amit hamarosan meglátunk, ennél tovább úgy sem fogunk jutni. Az egyik csapatnak tetszik, a másiknak nem, kész, pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa miről beszélsz? Hol álcáztam én a véleményem objectív érvnek? Azt hiszem elég világosan érezhető volt a hsz-eimben, hogy ez csak az én szubjektív véleményem, és senkinek nem akartam "eladni", csak világosan meg akartam magamat értetni. Ami az ellenpéldádat illeti, pontosan ez az ami soviniszta benne: hogy szinte soha nem fordul elő a fordítottja, azaz, hogy egy férfi azért lesz szerelmes, hogy kiírhassák, viszont amikor egy női karaktert írnak ki, akkor 7 a 10-hez az esélye, hogy a szerelem témát fogják hozzá felhasználni.

 

A hősi halál meg persze, hogy sablonos, de legalább nincs benne az, hogy csak azért írtak neki egy love-sztori-t, hogy ne kelljen megölniük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.