Ugrás a kommentre

1x07 - Choice


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mintha még egy harmadik aspektus is hiányozna…

Volt olyan pillanat amikor én is ezt éreztem, főleg a végén. Szerintem a Sith-ek aspektusa kell még, amit a jövőhéten kapunk meg. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerintem Koril keze benne lehet ebben. Úgy érzem, Koril viselkedésére még nincs teljes magyarázat.

Ő csak úgy elpárolgott. Vagyis ő nem úgy offolt mint a többiek, hanem teleportált. Arról sem vagyok meggyőződve, hogy a többi boszi meghalt. Valahogy nagyon összevág Mae szavaival, hogy mindenkit feláldoznak. Mae így menekülhetett meg, eloszlott zuhanás közben és megjelent a fánál. Osha nyilván nem képes erre, mert nem fejezték be rajta a rituálét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Mae így menekülhetett meg, eloszlott zuhanás közben és megjelent a fánál. Osha nyilván nem képes erre, mert nem fejezték be rajta a rituálét.

De csak Koril segítségével. Egyedül még nem tudta a technikát.

 

23 perccel korábban, Yoda József írta:

Leslye meg is erősítette interjúban, hogy Koril él

Szerintem ő mentette meg és nevelte egy darabig Mae-t. Sőt, valószínűleg ő lesz a kapocs a Sith-ekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy akár maga a sith-mester, aki a sith tanokat újrafelfedezve lehel életet az ekkor pislákoló sith-rendbe Qimirt használva, így már kézenfekvő is, hogy miért Mae volt a kiszemelt akolitus.

Tehát lehet, hogy ő még úgy Sith, hogy teljesen nem az, de a tanítványa és annak tanítványai már annak számítanak majd.

Mint a tyúk és a tojás. Tojás volt előbb, mert azt még egy hüllőszerű valami rakta, de ami abból kikelt már madár lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De csak Koril segítségével. Egyedül még nem tudta a technikát.

 

Úgy gondoltam, de azt szándékosan nem írtam le, úgy teszek, mint, akik az Akolitus forgatókönyvét írták :lol: 

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem ő mentette meg és nevelte egy darabig Mae-t. Sőt, valószínűleg ő lesz a kapocs a Sith-ekhez.

Ezt is gondoltam. Bár nem olyan vad módon, mint ahogy most olvastam valakinél, hogy ő maga Qimir :drink:

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Vagy akár maga a sith-mester

Az már inkább. A tanítványom tanítványa legyen a gyerekem. Bár ez is kicsit bizarr.

 

*Más is kezd letisztulni. Sol azt is gondolhatta, hogy fel akarják áldozni a lányokat, ezért volt besózva. Bár ez halvány. Mindenesetre nagyon szeretne tanítványt és mit mond Qimir neki az 5. részben, hogy egy tanítványra vágyik. Azt visszhangozza, amit ő érzett itt.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Vagy akár maga a sith-mester, aki a sith tanokat újrafelfedezve lehel életet az ekkor pislákoló sith-rendbe Qimirt használva, így már kézenfekvő is, hogy miért Mae volt a kiszemelt akolitus.

Tehát lehet, hogy ő még úgy Sith, hogy teljesen nem az, de a tanítványa és annak tanítványai már annak számítanak majd.

Mint a tyúk és a tojás. Tojás volt előbb, mert azt még egy hüllőszerű valami rakta, de ami abból kikelt már madár lett.

Ennek csak azért nem lenne értelme, mert ha Koril a Sith nagyúr akkor miért nem Mae lett a tanítványa? Hisz ő a lánya. Minek venne maga mellé egy harmadik személyt?

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben @Dzséjt rittyent egy sztorit a részhez ,teljesnek tekinthető a guide. Amiben érdekes, hogy kiemelik Mae szavait, aki elferdítve mondta el Aniseya korábbi kijelentéseit a Felemlkedéssel kapcsolatban. Ez is arra hajtotta Solt, hogy itt valami nagy baj lehet Oshával, ha nem lép közbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 09. - 19:33, Ody Mandrell írta:

Az M-számot először a Star Wars: Rossz Osztagban említették, a midi-chlorian rövidítéseként.

 

Ez egyébként nem igaz, mert a Mandalorian 2. évadában :P tudom, hogy ez van a hivatalos guide-ban is, de ott is hibáztak

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ez egyébként nem igaz, mert a Mandalorian 2. évadában :P tudom, hogy ez van a hivatalos guide-ban is, de ott is hibáztak

Hop-hop, a múltkor volt kérdés, hogy hogyan merem megkérdőjelezni a hivatalos anyagot. Hát pont az ilyenek miatt! Akkor ugyan én tévedtem, de tessék, lássék, itt az újabb példa, hogy ők is tévednek.

 

@Ody Mandrell A sztori vázolása kész.

 

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Amiben érdekes, hogy kiemelik Mae szavait, aki elferdítve mondta el Aniseya korábbi kijelentéseit a Felemlkedéssel kapcsolatban. Ez is arra hajtotta Solt, hogy itt valami nagy baj lehet Oshával, ha nem lép közbe.

Egyrészt az is, másrészt ez is csak jelzi, hogy Mae-ho született pszichopata. Látványos a szóbeli változtatás a saját nézetében. Míg az anyja azt mondja, önmagukból kell feláldozni valamit, Mae ezt a részt átírta fejben (valószínűleg fel sem fogta), két viszonyítási alapot használva: önzés és pusztítási vágy. Önzés, mert olyan nincs, hogy ő bármit is feláldozzon, és pusztítási vágy, hiszen a célért mindenkit megölne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyrészt az is, másrészt ez is csak jelzi, hogy Mae-ho született pszichopata. Látványos a szóbeli változtatás a saját nézetében. Míg az anyja azt mondja, önmagukból kell feláldozni valamit, Mae ezt a részt átírta fejben (valószínűleg fel sem fogta), két viszonyítási alapot használva: önzés és pusztítási vágy. Önzés, mert olyan nincs, hogy ő bármit is feláldozzon, és pusztítási vágy, hiszen a célért mindenkit megölne.

Megértem miért nem akar együtt maradni vele Osha. Azt viszont nem értem meg, hogy mindezek ellenére a boszorkányok miért őt akarták vezetőnek? Még Osha mellett is veszélyes a kovenre nézve. Bár elnézve Aniseya és Koril kettősét, akik hasonlóan különböznek egymástól, már nem is olyan fura a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korilt elnézve ő díjazza is, hogy Mea-ho ilyen és buzdítja, hogy még inkább kihasználja sötét oldalát. Aniseyát meg lehet, hogy kissé elvakítja az anyai szeretet. És az sem kizárható, hogy mindezek mellett Mae sosem mutatja ki az igazi énjét az anyjuk jelenlétében, csak Osha és mások előtt. A szemük előtt nem kínoz állatokat, a fülük hallatára nem dobálózik halálos fenyegetésekkel és a tanokat valószínűleg szóról-szóra mondja vissza, nem saját értelmezésében. Ami szintén beleillik a pszicho karakterisztikába, mert azok hajlamosak "álarcot" viselni, elrejtve igazi énjüket a közösség elől, sőt mi több, megnyerőek. Lehet, hogy Mae is így működik. Koril előtt jobban megmutatja gonosz mivoltát, mert az ő elvárásait ezzel tudja kielégíteni. Aniseya előtt viszont lehet, hogy sokkal ártatlanabb, barátságosabb és szeretetreméltóbb.

Varosha előtt meg nem leplezi el magát, mert úgy véli, ugyanolyanok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz a két párt nem lehet nem észrevenni immár: Aniseya-Osha, Koril-Mae. Nem véletlen, hogy a tragédiát a Jedik mellett nagyrészt Mae és Koril okozták. Mae tüzet okoz, Koril pedig rátámad a Jedikre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ennek csak azért nem lenne értelme, mert ha Koril a Sith nagyúr akkor miért nem Mae lett a tanítványa? Hisz ő a lánya. Minek venne maga mellé egy harmadik személyt?

 

 

Épp arra utaltam, hogy nem valódi sith, csak talán állhatna Qimir mögött aki ex jediként Koril sötétségéből elindul a 2 szabályának útján feltámasztandó a sith rendet. Persze ez csak gondolatkísérlet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy baromira fantasztikus és intelligens rész volt. Megmondom őszintén én nagyon vártam, kiváncsi voltam mi történt valójában a Brendok-on 16 éve. De ugyanakkor féltem-hisz az elvárásaim az egekben voltak- hogy nehogy elbaltázzák és valami elcsépelt unalmas és unalomig ismert klisékből álljon a magyarázat. Hát nem baltálzták el. Hanem egy olyan megoldást rittyentettek elénk hogy a szám tátva maradt.

Ezt hívják jobb helyeken tehetségnek.

De miért is ömlengek? Megtehették volna hogy egy egyszerü irói húzással a Jedik-et teszik a felelőssé a történtekért, hisz az eddigi részek azt sugallták, hogy ott valami rosszatt tettek. Megtehették volna hogy a boszorkányokat teszik felelőssé és Mae-t.

De az hogy mindenki felelős, és ugyanakkor senki, egy nem fekete-fehér magyarázatot dobtak be, az szerintem lenyügőző , főleg a mai filmek sorozatok tengerében.

A legelső dolog amit mindjárt vissza is szívok hogy Mae volt a hibás és fel kéne kötni. Dehogyis. Még el is szégyelltem magam emiatt. Mae-t megmérgezte Koril szó szerint az elmebajt súroló, ha nem már be is érő gyűlölete a Jedik iránt. Ez a perszóna folyamatosan sulykolta Mae-be a gyűlöletet a jedik iránt. Hát azon jót nevettem volna ha nem lenne tragikus és hazug hogy a Jedik váratlanul támadnak. Ja persze.

Kiváncsi lennék Koril miért gyűlöli ennyire a Jediket, hisz minden szava egyértelmü hazugság róluk. Valaha Jedi volt és kirakták a Renből? Paszz. Viszont az biztos hogy ez a nő nem normális.

Ha valakit felelőssé lehet tenni az események tragédiába torkolló kimenete miatt az pont Koril.

Kiderült hogy a Jedik csak viizsgálódtak ott. Az nagyon tetszett hogy a konvergenciát megmaygarázták. Tehát az az Erő energiába koncetrálódása, ami képes lehe életet létrehozni. Kiváncsi lenék mire képe még ez a koncentrált energia. Illetve nem csak bolygón képes az életet újra létrehozni ez a koncentrált ERő-energia, hanem egy emberben vagy lényben is lehet. Lsd Anakin. Ugye hogy máshogy fogjuk ezután nézni az EP1-et?

Ami még azonnal eszembe jutott a résszel kapcsolatban, hogy a Brendok-on történtekről még rengeteget fogunk vitatkozni. Ez egyértelműen a geonosis-i esmények, aza Anakin és Padmé vajon jogosan tették amit tettek a droidgyárban 2.0.:D

A vizsgálódás közben Sol felfedezi az ikreket. Apropó, a fa láttán kinek jutott még eszébe Eywa az Avatarból? Rájön hogy Erőérzékenyek. Ebben a pontban pedig elkezdődnek azok az események amiknek láttuk a végét. Itt még Sol ha jól sejtem "csak" Jedi lovag nem mester és beleesik a ragaszkodás hibájába.

Az ezutáni események annyira zseniálisan megteremtik azt hogy 100 évvel később miért írtóznak és tiltják a Jedik a ragaszkodást, a kötődést, hogy ezután pontosan értjük azt miét óriási hiba Anakin Padmé iránt érzett szerelme.

De ezt csak az értékelésem második részében fejtem ki, mert holnap megyek dolgozni és korán kelek.  Viszont amit ki szeretnék fejteni az nem 5 mondat lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Épp arra utaltam, hogy nem valódi sith, csak talán állhatna Qimir mögött aki ex jediként Koril sötétségéből elindul a 2 szabályának útján feltámasztandó a sith rendet. Persze ez csak gondolatkísérlet. 

Bocs' csoli bácsi de ez nekem így nem állna össze. Erőltetettnek tartom. :) Remélem azért guide kép még lesz. :D 

 

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De ezt csak az értékelésem második részében fejtem ki, mert holnap megyek dolgozni és korán kelek.  Viszont amit ki szeretnék fejteni az nem 5 mondat lesz. 

Várjuk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kezdem én. :D 

2024. 07. 10. - 4:40, Dzséjt írta:

Mennyire volt jogos a Jedik közbelépése,

Amennyiben a tényeket nézzük, abszolút nem volt jogos! A tanács kifejezett parancsa ellenére léptek közbe, ráadásul úgy, hogy Solt a személyes érzelmei vezérelték. @Frenkie jól írta, ezt a viselkedést igyekeztek később kiiktatni a lovagok viselkedéséből. 

A serpenyő másik oldalára talán a boszorkányok sötét oldali Erőhasználatát lehetne tenni, de ez még nem lett volna elég ok arra, hogy a Jedik a látott mértékben beavatkozzanak. 

 

Volt itt pár nagyon rossz döntés főleg Torbin részéről, de Solt is elragadták az érzelmei, amit később se nagyon tudott levetkőzni. Ő egy nagyon különleges Jedi. 

 

2024. 07. 10. - 4:40, Dzséjt írta:

Indara megölte a boszikat, vagy ez csak mellékhatása volt annak, hogy kiűzte őket Kelnacca fejéből?

Headland megerősítette a halálukat. Viszont Indara nem tudta, hogy a tetteinek ez lesz a következménye.

 

2024. 07. 10. - 4:40, Dzséjt írta:

És vajon Indarát mennyire vezérelte a saját érdeke Osha lelki nyugalmával szemben, amikor úgy határozott, elhallgatják a Tanács elől a történteket? És így tovább.

Továbbra is úgy vélem mind a két szándék vezérelte, de tagadhatatlanul jól jött neki Osha ebben a helyzetben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bocs' csoli bácsi de ez nekem így nem állna össze. Erőltetettnek tartom. :) Remélem azért guide kép még lesz. :D 

Ja hát az biztos, hogy úgysem úgy lesz, ahogy nekem átfutott az agyamon. 

Az évadzáróhoz? Ilyen durva nézeteltérés után jobb ha mást keresel. Felmondok! :death: naná, hozom majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amennyiben a tényeket nézzük, abszolút nem volt jogos! A tanács kifejezett parancsa ellenére léptek közbe, ráadásul úgy, hogy Solt a személyes érzelmei vezérelték.

Szerintem az első behatolás a létesítménybe még jogos volt. Legalábbis a Jedik szemszögéből, akik - ahogy arra Indara is rávilágított - nem rendelkeztek kellő mennyiségű információval. Ugyanakkor fenn állt a gyerekbántalmazás lehetősége, amit azért a mi világunkban sem vesznek félvállról, legalábbis a jobb országokban. És bár Sol indítékai később megkérdőjelezhetőek, úgy érzem, az aggodalma az elején még jogos. Mert mit is lát Sol:

Először egy nem túl bizalomgerjesztő nő, aki látszatra nyilvánvalóan nem az anyjuk, megjelenik és azt mondja, hogy a szabályszegésnek következményei lesznek. Megjegyzem, briliáns, hogy a Destiny és a Choice ugyanazokat a jeleneteket kicsit más-más módon tálalja, attól függően, ki a nézőpont karakter. A Destiny-ben Osha szemszögéből bár Koril dühös, amikor a következményekről beszél nyugodt tempóban lép oda a lányokhoz, érinti meg őket és a hangja is lágyabb. Itt, a Choice-ban Sol szemszögéből nézve Koril sokkal agresszívebb, erőteljesebbek a mozdulatai és fenyegetőbb a hangja. Solt láthatóan fel is zaklatja az, amikor a nő erőteljesen megragadja a lányokat. Továbbá a Destiny-ben sokkal nyugodtabban távoznak a fától, míg a Choice-ban Koril szinte tolja őket.

Érdekes megjegyezni azt is, hogy Osha szemszögéből az erdő sokkal élénkebb színű, világosabb és tisztább, míg itt Sol szemszögéből szürkébb, sötétebb, a gyenge köd sokkal jobban látható.

Aztán, az erdőben Sol megint csak részinformációt szerez. Pont akkor ér oda, amikor Aniseya az Erővel "rátámad" az ikrekre. De ugye a Destiny-ből tudjuk, hogy ez tanítás, és semmivel sem veszélyesebb, mint mondjuk az, amikor az OWK-ban Obi-Wan és Anakin valódi fénykardokkal párbajozva edzettek. Vagy, amikor bizonyos mesterek úgy próbálják rávenni a padawanjukat arra, hogy megtanulják a magasból leesés túlélésének fortélyát, hogy ténylegesen lelökik őket egy szikláról (Jedik fénye). Ha valaki csak azt az egy momentumot látná, amint egy Jedi mester lelök egy gyereket egy hegy tetejéről, hát biztos nem azt gondolná, hogy az a Jedi egy áldott jó ember. Inkább azt, hogy gyerekgyilkos. És itt a kontextus hiányából fakadó probléma: Sol csak annyit lát, hogy Aniseya rátámad az Erővel két gyerekre. Nem látja ennek előzményét, ami tisztázta volna számára, mi vezetett ide, és nem ismeri a motivációkat sem.

Szóval eddig Sol szemszögéből van egy nő, aki fenyegetően következményekről beszélt, egy másik nő, aki az Erővel rátámadt a gyerekekre, plusz van még itt néhány nő, akik egy nem túl bizalomgerjesztő lyuk körül révednek és egy ceremóniára készülnek. Ez így ebben a formában nem túl bizalomgerejesztő, és a részinformációkból építkező, valamint saját szemszögének torzításán át figyelő Sol számára valóban jogos az aggodalom. Ha ehhez még hozzáveszünk olyan történelmi dolgokat, amelyek alapján a távoli múltban az Erőhasználó boszorkányok fenyegetést jelenthettek a Galaxisra (a Peridiáról a Galaxisba behatoló Dathomori Boszorkánykirálysága), akkor még inkább érthető, hogy Sol miért érzi úgy, hogy a gyerekek veszélyben lehetnek.

Ezen a ponton Indara a racionális. Elfogadja Sol aggodalmát, ugyanakkor mindenkit óva int, hogy végkövetkeztetést vonjanak le a részinformációk és egyetlen szemszögből történt megfigyelés alapján. Amiben ő ekkor hibázik, hogy nem ragaszkodik ahhoz, hogy egyedül menjen be. Szerintem, ha Indara egymaga jelenik meg a szertartáson, a dolgok már nem élesednek ki annyira. Egy Jedi, ráadásul a racionális és nyugodt Indara nem lett volna annyira fenyegető, mint négy Jedi, akik közül az egyik ráadásul egy puszta lénye maitt is elég fenyegető wookiee. Lehet akármilyen jámbor Kelnacca, egy két méternél magasabb, szőrős izomkolosszus karmokkal és agyarakkal felszerelve, állati morgásokkal és fénykarddal, hát ez nem olyasmi, ami az embert feltétlen megnyugvással tölti el.

Mindezek ellenére eddig a pontig szerintem a behatolás jogos volt. Sol szemszögéből nézve a gyerekek veszélynek voltak kitéve, Indara pedig Sol információi alapján hozott egy felelős döntést: utána járnak ennek.

 

Ám a második esemény, na az már nem volt jogos. A boszorkányok annak ellenére voltak együttműködőek a Jedikkel, hogy azok hívatlanul tértek be a házukba. Láthatóan nem jelentettek fenyegetést a Jedikre, a Köztársaságra, de még a két lányra sem. A vágyvezérelt Torbin és az Oshát mindenképpen padawannak akaró Sol önző motivációktól elvakultan betörtek oda, fegyverrel, annak ellenére, Koril és Aniseya reakcióiból is már jól tudták, hogy a helyzetet a puszta megjelenésük eszkalálhatja. Mindezt teszik a Jedi Nagytanács határozott utasítása ellenére. És akkor jött a slusszpoén, Sol újabb rossz döntést hozott, ám ezúttal végzeteset: megölte Aniseyát. Ráadásul nekem van egy olyan érzséem, hogy ezt Sol nem azért tette, mert azt hitte, Aniseya támad. Szerintem pontosan tudta, hogy Aniseya el fogja valahová teleporátlni "Oshát", és akkor soha nem tudja a padawanjáúl fogadni. Vagyis egyszerűen meggyilkolta a fegyvertelen, a lányát menekíteni próbáló nőt azért, hogy Osha az övé lehessen. És, ha ez önmagában nem lenne elég nagy baj (de az! katasztrofálisan nagy baj, ha ez így van), mindezt tetézi, hogy Sol a gyilkosságot téves infromációra alapozta, mert azt hitte, Aniseya Oshát kezdi eltranszportálni, miközben az valójában Mae-ho volt.

 

De ezen a ponton már Indara sem tud jó döntést hozni, inkább meghozza az egyik legrosszabbat. Kelnacca beküldése megint csak olyan, ami akkor is rontana a helyzeten, ha a boszik nem szállták volna meg. Kábé olyan, mintha úgy próbálnál meg megállítani egy fegyveres összetűzést, hogy bedobsz a harcolók közé egy tankot. Persze ezúttal is érthető Indara tette, a társai bajban voltak, küldte az erősítést. De akkor is, mindnyájuk közül pont ő maradt hátra, aki még megmaradt a racionalitás szintjén és talán tudta volna rendezni a helyzetet békésebb módon is, ellenben beküldte a csapat legfenyegetőbb tagját. A döntés érthető, de ez már taktikai, nem diplomáciai döntés volt. Amúgy szerintem a helyzetet azzal is meg lehetett volna oldani, hogy a Polant a nyitott udvar fölé kormányozza nyitott rámpával, és Sol és Torbin Qui-Gonhoz hasonlóan felugranak oda. Puff, kész is vagyunk. Ez lett volna szerintem az egyetlen jó döntés Indara részéről.

 

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Headland megerősítette a halálukat. Viszont Indara nem tudta, hogy a tetteinek ez lesz a következménye.

Azt, hogy meghaltak, én már a rész alapján biztosra vettem, mert úgy működik a dráma igazán, és szerintem így van teljesen értelme annak, hogy Indara javasolja az események eltusolását. Az idézett kérdésem arra vonatkozott, hogy tudatosan ölte meg őket vagy csak ez csak egy szándékolatlan mellékhatás volt.

De akár tudta, akár nem, ez rá nézve mindenképpen következményekkel járna, mert az egyik esetben szándékos, a másikban gondatlanságból elkövetett tömeges emberölést vitt véghez. Az pedig azért morálisan megkérdőjelezhető, hogy egyetlen Jedi élete megér-e tucatnyi másikat, pláne egy olyan sztiuáció következményeként, ami részben a Jedik gondatlansága miatt vált élet-halál konfliktussá. Mindezt úgy, hogy esélyes, hogy itt is lett volna más megoldás. Indara hozhatott volna magával kábítófegyvert, vagy szólhatott volna Solnak és/vagy Torbinnak, hogy menjenek be az épületbe és rúgjanak bele a boszikba, hogy azok kiessenek a koncentrációból.

 

Szóval ez egy bonyolult helyzet, az biztos. Ha kiemelt felelősöket kéne választanom, az Torbin, Sol és Koril lenne, de mint vezetőt, Indarát is bíróság elé kéne állítani, mert azért az ő döntései is masszívan hozzájárultak a helyzet elfajulásához. Kezdve azzal, hogy nem egyedül járult a koven elé, folytatva azzal, hogy a nyilvánvalóan érzelmileg elvakult Solt küldte a labilis Torbin után (miközben az ő padawanja volt, így az ő felelőssége lett volna utána menni), befejezve azzal, hogy beküldte Kelnaccát is, és végül tudatosan vagy véletlen, de tömeges emberölést követett el.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem az első behatolás a létesítménybe még jogos volt. Legalábbis a Jedik szemszögéből, akik nem, ahogy arra Indara is rávilágított, nem rendelkeztek kellő mennyiségű információról. Ugyanakkor felnn állt a gyerekbántalmazás lehetősége, amit azért a mi világunkban sem vesznek félvállról, legalábbis a jobb országokban. És bár Sol indítékai később megkérdőjelezhetőek, úgy érzem, az aggodalma az elején még jogos. Mert mit is lát Sol:

Először egy nem túl bizalomgerjesztő nő, aki látszatra nyilvánvalóan nem az anyjuk, megjelenik és azt mondja, hogy a szabályszegésnek következményei lesznek. Megjegyzem, briliáns, hogy a Destiny és a Chois ugyanazokat a jeleneteket kicsit más-más módon tálalja, attól függően, ki a nézőpont karakter. A Destiny-ben Osha szemszögéből bár Koril dühös, amikor a következményekről beszél, nyugodt tempóban lép oda a lányokhoz, érinti meg őket és a hangja is lágyabb. Itt, a Choice-ban Sol szemszögéből nézve ugyanazt Koril sokkal agresszívebb, erőteljesebbek a mozdulatai és fenyegetőbb a hangja. Solt láthatóan fel is zaklatja az, amikor a nő erőteljesen megragadja a lányokat. Ugyanígy, a Destiny-ben sokkal nyugodtabban távoznak a fától, míg a Choice-ban Koril szinte tolja őket.

Érdekes megjegyezni azt is, hogy Osha szemszögéből az erdő sokkal élénkebb színű, világosabb és tisztább, míg itt Sol szemszögéből szürkébb, sötétebb, a gyenge köd sokkal erősebben látható.

Aztán, az erdőben Sol megint csak részinformációt lát. Pont akkor ér oda, amikor Aniseya az Erővel "rátámad" az ikrekre. De ugye a Destiny-ből tudjuk, hogy ez tanítás, és semmivel sem veszélyesebb, mint mondjuk az, amikor az OWK-ban Obi-Wan és Anakin valódi fénykardokkal párbajozva edzettek. Vagy, amikor bizonyos mesterek úgy próbálják rávenni a padawanjukat, hogy megtanulják a magasból leesés túlélésének fortélyát, hogy ténylegesen lelökik őket egy szikláról (Jedik fénye). Ha valaki csak azt az egy momentumot látná, amint egy Jedi mester lelök egy gyereket egy hegy tetejéről, hát biztos nem azt gondolná, hogy az a Jedi egy áldott jó ember. Inkább azt, hogy gyerekgyilkos. És itt a kontextus hiányából fakadó probléma: Sol csak annyit lát, hogy Aniseya rátámad az Erővel két gyerekre. Nem látja ennek előzményét, ami tisztázta volna számára, mi vezetett ide, és nem ismeri a motivációkat sem.

Szóval eddig Sol szemszögéből van egy nő, aki fenyegetően következményekről beszélt, egy másik nő, aki az Erővel rátámadt a gyerekekre, plusz van még itt néhány nő, akik egy nem túl bizalomgerjesztő lyuk körül révednek és egy ceremóniára készülnek. Ez így ebben a formában nem túl bizalomgerejesztő, és a részinformációkból valamint saját szemszögének torzításán át figyelő Sol számára valóban jogossá tesz aggodalmat. Ha ehhez még hozzáveszünk olyan történelmi dolgokat, amelyek alapján a távoli múltban az Erőhasználó boszorkányok fenyegetést jelenthettek a Galaxisra (a Peridiáról a Galaxisba behatoló Dathomori Boszorkánykirálysága), akkor még inkább érthető, hogy Sol miért érzi úgy, hogy a gyerekek veszélyben lehetnek.

Ezen a ponton Indara a racionális. Elfogadja Sol aggodalmát, ugyanakkor mindenkit óva int, hogy végkövetkeztetést vonjanak le a részinformációk és egyetlen szemszögből történt megfigyelés alapján. Amiben ő ekkor hibázik, hogy nem ragaszkodik ahhoz, hogy egyedül menjen be. Szerintem, ha Indara egymaga jelenik meg a szertartáson, a dolgok már nem élesednek ki annyira. Egy Jedi, ráadásul a racionális és nyugodt Indara nem lett volna annyira fenyegető, mint négy Jedi, akik közül az egyik ráadásul egy puszta lénye maitt is elég fenyegető wookiee. Lehet akármilyen jámbor Kelnacca, egy két méternél magasabb, szőrős izomkolosszus karmokkal és agyarakkal felszerelve, állati morgásokkal és fénykarddal, hát ez nem olyasmi, ami az ember feltétlen megnyugvással tölti el.

Mindezek ellenére eddig a pontig szerintem a behatolás jogos volt. Sol szemszögéből nézve a gyerekek veszélynek voltak kitéve, Indara pedig Sol információi alapján hozott egy felős döntést, hogy ennek utána járnak.

Ezt nagyon jól levezetted, engem teljesen meggyőztél. :clap:

 

A további eszmefuttatás is jogos, nem igazán tudok védelmére kelni Indarának. :( Még akkor sem ha nem direkt ölte meg a boszikat. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt nagyon jól levezetted, engem teljesen meggyőztél. :clap:

Köszi. Közben kijavítottam a szöveget, mert ojvé, ennyi elütést és pocsék megfogalmazást már rég produkáltam. :)

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mae túlélte a zuhanást, ugyanúgy mint Palpatine. Sőt! Gyaníthatóan teleportálta magát egy másik helyre. A két módszer még akár összefüggésben is lehet egymással. 

Szerintem az kizárt, hogy ő teleportálta el magát, mert a sorozat alapján nincs a birtokában ez a tudás, vagy ha mégis, nem tudja végrehatjani. Ugyanis, ha képes lenne teleportálni, akkor az Olegán nem ragad bent a városban, miután elmenekült Solék elől, egyszerűen odateleportál az Exile II-höz és elrepül a bolygóról. Ugyanigy a Khofaron, ha tudott volna teleportálni, egyből odamehetett volna Kelnaccához, nem kellett volna vállalnia a veszélyes túrát az erdőn át. Hovatovább, ha képes lenne teleportálni, nem futva próbált volna meg elmenekülni Qimir elől. Már Kelnacca házából visszateleportálhatott volna az Exile II-re.

Szerintem ezt a zuhanás túlélését nem kell túlgondolni. Nem egyszer láttuk, hogy egy Erőhasználó akár több kilmotér magasból történt zuhanást is simán ávészel. Mae-ho meg láthatóan önmaga volt annyira erős, hogy képes volt blokkolni Aniseya támadását, vagyis ekkor már biztosan elég jártas az Erőben ahhoz, hogy holmi kis esést átvészeljen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Iqvi írta:

Azért az elég durva lenne nekem, hogy ha Mae már ilyen fiatalon tudott volna teleportálni, mint Aniseya vagy Koril. 

Pedig láttuk hogy megkezdte a folyamatot. Persze lehet Aniseya segített be neki 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jöjjön a második rész. Amit még nem említettem hogy Torbint azonnal ki kellett volna zárni a Rendből. Olyan mint egy elkényeztetett kölyök. Már az zavart hogy siránkozott hogy mikor mennek vissza  Coruscantra. A Jedik nagy erénye az önuralom és a türelem Torbin fiam. Ha nem teszik hogy itt szabályok vannak és azt teszed amit a mestered mondd akkor ki lehet lépni a Rendből. Kenobitól biztos kapott volna. Aztán Sol ragaszkodása Oshához. Olyan volt mint mikor Wui-Gon ragaszkodott Anakin tanításához. Csakhogy elöbbi esetben a Tanács megtiltotta hogy beavatkozanak a boszorkányok életébe, Sol meg tojt rá és önjelölt megmentőként tetszelgett. 

Sajnos ez a két esemény indította el a lavinát. Ha Torbin marad a s*ggén akkor a Jedik elmennek és mindenki boldog.

Aztán Sol utoléri Torbint és nem azt mondja neki hogy húzzunk a fenébe hisz a Tanács döntött, hanem önjelölt megmentőként még be is másznak a barlangba. Holott Oshát pont azért fenyegeti veszély mert ők megjelentek. Ezért utasítja Koril Mae-t hogy akadályozza meg a testvére elvitelét.

Itt jött szerintem a rosszul reagálás mindkét részről. A Boszorkányok azt hittét(joggal, hisz a Jedik nem az ajtón csengettek) hogy erőszakkal el akarják vinnni a gyerekeket. Koril meg szította  tüzet, hogyha közelebb lépnek, meghalnak. Zseniálisan ostoba ez a nő.

Ebben a feszült helyzetben Aniseya megpróbált Mae-vel együtt köddé válni, hogy Oshához teleportáljanak és eltünjenek a Jedik ellől, mert ugye azt hitte hogy el akarják vinni mindkét gyereket. 

Viszont a tapasztalatlan(legalábbis a boszorkányok esetében és képességeikben) és járatlan Sol ezt támadásnak vette. Ő is jogosan vehette támadásnak a füstté válást hisz egy feszült helyzetben voltak. Nem várhatta meg azt hogy ez egy támadás-e vagy sem és szúrt. Mae szeme láttára. Ez sajnos egy borzalmas félreértés volt mindkét részről. Nagyon sajnáltam Aniseyát hisz ő sokkal bölcsebb volt mint Koril és

tényleg jót akart a gyerekének és elengedte volna a Jedikhez. Mert nem volt olyan ostoba mint az élettársa. Aniseya tudta hogy bár a Jediknek vannak szabályaik, de alapvetően a jót képviselik és másokon segítenek. Sol-t szerintem ez borította meg érzelmileg 16 éven kesresztül hogy egy jó és értelmes boszorkányt ölt meg akaratlanul és pánikban.

Persze a többi boszi támad és jönnek a nyílak, amiket Torbin padawan simán hárít. A harcok elképesztően jól voltak megkonfigurálva. Főleg mikor bejött Kelnacca.

Ugye itt az a szituáció hogy a boszik megszállták a Jedi mester elméjét és a sajátjai ellen fordították. Hát keméyn volt a vuki az biztos. Sol alig bírt vele, Amúgy itt a boszik szintén nem hibásak szerintem, mert a Jedik épp az elöbb szúrták le a fönökasszonyukat, azt nem tudhatták hogy őket nem fogják bántani. Védekeztek és neki ez az elmébejárás a legerősebb fegyverük. Arra szerintem gyosran rájöttek a nyilazás után hogy harcban ,akár az Erőt is használva semmi esélyük négy Jedi ellen hisz a Jedik ilyen téren jóval erősebbek.

Itt térnék ki Koril és Sol harcára. Az azért mekkora fricska volt már hogy a Jediket a harcban váratlanul támadó egyénként leírva, azzal szembesült hogy Sol nem támadott csak védekezett.

Hát jól leégette magát a hölgy. A másik fricska meg akkor jött mikor Sol simán elintézte. Ellőte nagy arccal mondta hogy harcba ellenük, meg ha közelebb léptek meghaltok. Aztán úgy elvérzett a harcban egy Jedi lovaggal szemben hogy az utóbbi nem is támadott. Aztán elfüstölt. Szerintem ő mentett meg Mae-t.

Na de vissza Kelnaccához. Mikor már minden elveszni látszik megjelenik Indara és kiűzi Kelnacca elméjéből a boszorkányokat akik ennek hatására jobblétre szenderülnek. Indarát sem tartom hibásnak.

Itt szerintem az történt hogy a boszorkányok egy közös tudatba rakták valahogy a saját tudatukat és ezt belenomyták Kelnaccá-éba. Indara pedig ezt a közös tudatot űzte ki, de mivel a kihozatalnak és aztán a közös tudatból a a saját tudatba való visszatérésnek van egy módszere, és ezt Indara nem ismerte ezért halhattak meg. Magyarán ő az Erőt használva a boszorkányok közös tudatát csak egyszerűen kivonta Kelnacca tudatából ahol az megsemmisült és ezért halhattak meg a boszik. Legalábbis szerintem. Persze lehet hogy Indara megérezte ezt a közös tudatot és szándékosan semísítette meg ,tisztában léve azzal hogy emiatt a boszik meghalnak. De ekkor sem itélem el hisz egyfajta önvédelem. Mivel már Torbint is megszállták és most Kelnaccát, , így Indara tudta hogy brutális veszélyben vannak hisz bármelyiküket megszállhatják.

Akár őt is és nem biztos hogy Sol tudja ezt a kiűző képességet amit ő. Magyarán ő sem tehette mást.

Összefoglalva senki nem hibás és mégis mindenki az. Szerintem ez írja a legjobban a történteket.

A végén a hazugságot is megértettem. Azért jobb Oshának hogy a Jedikhez került és nem valami árvaházba. Ráadásul azt hitték hogy Mae meghalt. Hogy Indara magát is védte? Lehet.  Az biztos hogy

nem dicsérték volna meg őket a Tanácsban a történtekért. Hogy kizárták volna-e őket a Rendből azt meg ki tudja.

Mae-t szerintem Koril mentette meg. Sajnos Sol nem tehetett mást, nem volt ott még egy Jedi, hogy mindkét kislányt meg lehessen menteni. Borzalmas döntést kellett hoznia, de ha nem engedi el Mae-t,

akkor Osha meghal. Csak egyet tudott megmenteni és ő Oshához kötődött.

Nálam ez a rész 10/10.

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.