Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ők azzal érvelnek, hogy csak így tudnak folyamatosan könyveket kiadni. Így egyből hozzájuk megy a pénz, és nem kell a terjesztőknek fizetni.

Ahogy olvastam cikkekben régebben, sokszor hónapokat várnak arra, hogy kifizessék a könyveiket, főleg a nagyok (mert megtehetik, ami nem vall etikus magatartásra). Sajnos a kis cégek, de a közepesek sem rendelkeznek annyi tartalékkal, hogy ilyen sokat várjanak az ellenértékre. Ezen egy olyan törvényi szabályozás segítene, ami az élelmiszeriparban működik: jogszabály írja elő, hogy kereskedőknek 30 napon belül fizetniük kell bizonyos élelmiszerek árát (főleg mezőgazdasági, nem emlékszem a pontos termékkörre). Azért egy minden iparágra kiterjedő hasonló szabályozást nem biztos, hogy értékelne a piac.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként feltűnt nektek Timothy Zahnnak ez a... "Bele akarom erőszakolni a karaktereimet a filmekbe" fétise? Először Aricáról állította azt, hogy az valójában Mara Jade álcája és beépült Jabba palotájába. Aztán ugyanezt eljátszotta a Tonnika nővérekkel, hogy ők valójában nem azok, hanem az ő Mystril árnyőrei, Shada D'ukal és Karoly D'ulin, szintén álcázva és beépülve.

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Egyrészt összeszövi saját karaktereit a filmekkel, másrészt így a filmek "díszletei" is valóságos, cselekvő karakterekké válnak az általa írt EU művekben. Nekem legalábbis bejön ez a megoldás. Főleg az, hogy a film egy jelentéktelen táncosnőjéből megalkotta az EU egyik legismertebb női karakterét. Bár Arica elméletileg csak az eredeti Ep6-ban szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik gyermekei, Sötétkard, Alkonybolygó, Abeloth testeként: Allies, Vortex.

The Clone Wars: No Prisoners, Order 66, Imperial Commando: 501st.

Akkor várom a republic commando könyveket Callista karakterére kiváncsi vagyok mert Zahn nem sokat írt róla csak hogy Luke szerelme volt.De hogy élte túl a 66-os parancsot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem rémlik a filmből. Ebből a szemszögből látható?

Mint írtam, a filmekben konkrétan nem szerepel. Ezidáig úgy tudtam, csak a SE-ből és DVD illetve BD verziókból "vágták ki", de nem, mivel eredendően sem szerepelt a csaj a filmben. A Történetek Jabba Palotájából részeként megjelenő Sleight of Hand: The Tale of Mara Jade c. rövid szösszenetben debütált, Timothy Zahn által. Tehát, teljes egészében Zahn karakteréről van szó, akit igyekezett beleszőni a 6. rész eseményeibe azáltal, hogy Jabba egyik táncosaként tüntette fel, aki így akart közelebb kerülni Luke Skywalkerhez, hogy végezhessen vele, ahogy azt Palpatine utolsó parancsa kimondja. De ezt (többek közt) a Mara Jade: By the Emperor's Hand c. remek képregény szépen elmeséli részletesebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, a filmekben konkrétan nem szerepel. Ezidáig úgy tudtam, csak a SE-ből és DVD illetve BD verziókból "vágták ki", de nem, mivel eredendően sem szerepelt a csaj a filmben. A Történetek Jabba Palotájából részeként megjelenő Sleight of Hand: The Tale of Mara Jade c. rövid szösszenetben debütált, Timothy Zahn által. Tehát, teljes egészében Zahn karakteréről van szó, akit igyekezett beleszőni a 6. rész eseményeibe azáltal, hogy Jabba egyik táncosaként tüntette fel, aki így akart közelebb kerülni Luke Skywalkerhez, hogy végezhessen vele, ahogy azt Palpatine utolsó parancsa kimondja. De ezt (többek közt) a Mara Jade: By the Emperor's Hand c. remek képregény szépen elmeséli részletesebben.

Hmmm... Akkor én tévedtem. Ez esetben honnan a kép? :) Photoshop? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor várom a republic commando könyveket Callista karakterére kiváncsi vagyok mert Zahn nem sokat írt róla csak hogy Luke szerelme volt.De hogy élte túl a 66-os parancsot?

Úgy, hogy a karakter születése idején még nem létezett a 66-os parancs. Hogy ezt azóta mivel magyarázzák, azt nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor várom a republic commando könyveket Callista karakterére kiváncsi vagyok mert Zahn nem sokat írt róla csak hogy Luke szerelme volt.De hogy élte túl a 66-os parancsot?

Ez majd a könyvekből kiderül.

Quinlan Vos is túlélte Lucas kérésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, Quinlan Vos a Húsz Elveszett közé tartozik. Valaki tud róla mondani pár szót, valamint, hogy milyen EU regényekben szerepel?

Nem tudok róla, hogy a Húsz Elveszett közé tartozna. Képregényekben volt eddig inkább jelen, a Köztársaság képregénysorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, a Húsz Elveszett ismert tagjai: Phanius (Darth Ruin); Dooku (Darth Tyranus), és a huszonegyedik Anakin Skywalker (Darth Vader). Quinlan Vos túlélte a háborút, nem?

Valamint Assajj Ventress elvileg Jedi volt, mestere Ky Narec. Akkor neki is a HE közé kéne tartoznia,vagy Narec mester csak "feketén" tanította Ventresst?

Remélem, egyszer kijön majd egy Assajj Ventress c. regény :P Jó kis karakter, megérdemelne egy egész könyvet, mondjuk Kemp mester tollából :D

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nanananananananana!

 

Nem tudom, hogy ezt honnan szedted, de sem Quinlan Vos, sem Asajj Ventress, sem Ky Narec nem tartozik a Húsz Elveszett közé. Először is definiálni kéne azt, hogy ki tartozik ide, ugyebár. A Húsz Elveszett olyan Jedikből került ki, akik csalódtak a Jedi Rendben és önszántukból ott hagyták azt. Ilyen volt Phanius, a későbbi Darth Ruin és persze Dooku gróf, akiből végül Darth Tyranus lesz. Senkiből nem lesz Elveszett csak azért, mert átáll a Sötét Oldalra, hiszen ez az egész nem erről szól.

Quinlan Vos eleve nem hagyta ott a Jedi Rendet, végig az ő oldalukon állt, bár igaz, olykor a Sötét Oldal megfertőzte a lelkét és eltérítette a helyes útról, de a cél szentesíti az eszközt elv értelmében végezte a feladatát, mint kettős ügynök. Sosem volt Elveszett, miért is lett volna?

Ky Narec szintén nem volt Elveszett, mert ugyan nem mindig értett egyet a Jedi Tanács döntéseivel, formálisan nem hagyta ott a Jedi Rendet, hanem tiszteletre méltó tagja volt egészen a halála napjáig.

Asajj Ventress pedig ugyan Jedinek volt kiképezve, sohasem volt a Jedi Rend hivatalos tagja.

 

Egyébként jól mondja Revan, Quinlan Vos a Köztársaság képregény sorozat egyik legjelentősebb szereplője és elég ritkán szerepelt azon kívül.

 

Asajj Ventress regény pedig... Minek? A The Clone Wars megmutatta a módosított szeletét a múltjának, a többi javarészt változatlan maradt, az pedig mind megvan írva képregényben, igazából semmi új nem derülne ki belőle. Arra mondjuk adhatnának magyarázatot, hogy a kinézete miért változik meg a The Clone Wars idejére. (Lehetőleg in-universe magyarázatra gondolok, még mielőtt valaki a készítőkről kezd el beszélni nekem. :P)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nanananananananana!

 

Nem tudom, hogy ezt honnan szedted, de sem Quinlan Vos, sem Asajj Ventress, sem Ky Narec nem tartozik a Húsz Elveszett közé. Először is definiálni kéne azt, hogy ki tartozik ide, ugyebár. A Húsz Elveszett olyan Jedikből került ki, akik csalódtak a Jedi Rendben és önszántukból ott hagyták azt. Ilyen volt Phanius, a későbbi Darth Ruin és persze Dooku gróf, akiből végül Darth Tyranus lesz. Senkiből nem lesz Elveszett csak azért, mert átáll a Sötét Oldalra, hiszen ez az egész nem erről szól.

Quinlan Vos eleve nem hagyta ott a Jedi Rendet, végig az ő oldalukon állt, bár igaz, olykor a Sötét Oldal megfertőzte a lelkét és eltérítette a helyes útról, de a cél szentesíti az eszközt elv értelmében végezte a feladatát, mint kettős ügynök. Sosem volt Elveszett, miért is lett volna?

Ky Narec szintén nem volt Elveszett, mert ugyan nem mindig értett egyet a Jedi Tanács döntéseivel, formálisan nem hagyta ott a Jedi Rendet, hanem tiszteletre méltó tagja volt egészen a halála napjáig.

Asajj Ventress pedig ugyan Jedinek volt kiképezve, sohasem volt a Jedi Rend hivatalos tagja.

 

Egyébként jól mondja Revan, Quinlan Vos a Köztársaság képregény sorozat egyik legjelentősebb szereplője és elég ritkán szerepelt azon kívül.

 

Asajj Ventress regény pedig... Minek? A The Clone Wars megmutatta a módosított szeletét a múltjának, a többi javarészt változatlan maradt, az pedig mind megvan írva képregényben, igazából semmi új nem derülne ki belőle. Arra mondjuk adhatnának magyarázatot, hogy a kinézete miért változik meg a The Clone Wars idejére. (Lehetőleg in-universe magyarázatra gondolok, még mielőtt valaki a készítőkről kezd el beszélni nekem. :P)

 

Ky Narec, nem is írtam, hogy Elveszett, csak azt, hogy Ventress mestere volt. És hogy-hogy nem volt Ventress a Rend tagja? Narec titokban képezte ki?

Én elolvasnám a Ventress könyvet :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ky Narec hajótörést szenvedett a Rattatakon, és ott találkozott Ventressel. A jedi rend halottank hitte őt, ezért nem keresték, ő maga pedig a bojgón ragadt. Felfedezte Venterssben a potenciált, és elkezdte tanítani, de mivel sosem hagyta el a bolygót, nem vihette el a tanítványát a jedi rendhez. Ventress ezt úgy vette, hogy a jedik elárulták a mesterét, ezért fogadott ellenük bosszút. Dióhéjban ennyi a történetük.

A CW annyiban változtatta meg Ventress háttértörténetét, hogy szerintük eredetileg dathomiri boszorkány volt, akit a Rattatakra küldtek, míg a Köztársaság képregényben egy Rattataki hadúr lánya volt.

 

Ventress számomra nagyon szerethető karakter, és sajnálom, hogy a különböző eu művek sok helyen eltérnek egymástól. Kicsit sokszor halt már meg, és tért vissza az életbe. A Dreadnaughts of Rendili Köztársaság képregényben Anakin elintézi őt, és olyan sebeket szerez, amiket később az Obsessionban láthatunk rajta, de a kettő közé illesztették be a CW-t, így kicsit összekuszálta Ventress történetét. Remélem nem teszi semmissé a CW az obsessiont, mert nagyonszeretem azt a minisorozatot. Pedig egyelőre nem tűnink úgy, hogy Ventress valahogy visszakerül a CW-ben Dookuhoz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ky Narec, nem is írtam, hogy Elveszett, csak azt, hogy Ventress mestere volt. És hogy-hogy nem volt Ventress a Rend tagja? Narec titokban képezte ki?

Én elolvasnám a Ventress könyvet :P

Ky Narec elméletileg ugye hajótörött volt a Rattatakon, a Jedi Rend pedig valamilyen oknál fogva nem volt hajlandó neki segíteni. Az túlzásnak nevezném, hogy titokban képezte ki. Meglátta benne a potenciális Jedit, ő pedig elkezdte kiképezni őt a saját szakállára úgy, hogy senkinek sem kérte ki a véleményét. Ky Narec mindig is egy szabadelvű Jedi Mester volt.

 

Ventress számomra nagyon szerethető karakter, és sajnálom, hogy a különböző eu művek sok helyen eltérnek egymástól. Kicsit sokszor halt már meg, és tért vissza az életbe. A Dreadnaughts of Rendili Köztársaság képregényben Anakin elintézi őt, és olyan sebeket szerez, amiket később az Obsessionban láthatunk rajta, de a kettő közé illesztették be a CW-t, így kicsit összekuszálta Ventress történetét. Remélem nem teszi semmissé a CW az obsessiont, mert nagyonszeretem azt a minisorozatot. Pedig egyelőre nem tűnink úgy, hogy Ventress valahogy visszakerül a CW-ben Dookuhoz...

Pedig megvan rá az esély. Az ötödik évados előzetesben láthatunk egy Maul Vs. Obi-Wan és Savage Vs. Gallia küzdelmet egy időben. Egy jelenetben pedig Obi-Wannál két kék fénykard van. Tudom, ez önmagában még nem jelent semmit, de sanszos, hogy kinyírják Galliát. Even Piell esetéből tudhatjuk, hogy a TCW igyekszik elvarrni bizonyos mellékszálakat a két film között, még ha ez az EU kárára történik is.

Nekem igazából Durge szempontjából tetszik az Obsession, a Ventress epilógust talán nem kellett volna inkább.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg a Halálcsillag és a Hűség nem olyan vastag könyvek, úgyhogy maradniuk kéne a 3500-nál.

Hűség? Az melyik re... Jah, az Allegiance. Nem esett le rögtön. >.<

 

Tudom, nem a legjobb hely arra, hogy bemutassam nektek, de leginkább a ti közönségeteknek szól mindez, néhányotokat már beavattam, szóval ők tudják, hogy miről van szó. Tehát... Hamarosan megnyílik... :)

 

swhd.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó hely ez erre, én rendszeres látogató leszek, az biztos. :D Komoly űrt fogsz betölteni a hazai SW körökben.

Az túlzás. :) Egyelőre csak valamivel több, mint 80-90 cikk van kész, ezeknek a 90%-át pedig egyelőre Tatooine élővilága teszi ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűség? Az melyik re... Jah, az Allegiance. Nem esett le rögtön. >.<

 

Tudom, nem a legjobb hely arra, hogy bemutassam nektek, de leginkább a ti közönségeteknek szól mindez, néhányotokat már beavattam, szóval ők tudják, hogy miről van szó. Tehát... Hamarosan megnyílik... :)

Itt nyílik meg? Mi lesz ez? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nyílik meg? Mi lesz ez? :D

Dehogy itt. :D Ez az, amiről beszéltem a Vélemények és javaslatokban. :) Olyasmi, mint a Wookieepedia. A Star Wars világával foglalkozik (komplexen, az EU-val együtt) enciklopédia szerűen lesznek benne a bejegyzések és persze a legfrissebb hírek is tiszteletüket teszik majd a honlap főoldalán. (Bocsi a reklámért Ody, csak gondoltam hátha érdekel titeket. :)) Basszus, most jut eszembe, hogy sürgősen fordítanom kell egy idővonalat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú :D Én nagyon várom, mikor nyit?

Legkésőbb nyár végén, annál meg jobb esetben előbb. De egyelőre csak a Tatooine élővilága van benne kész, szóval még ne várjatok tőle sokat. :)

 

Először pedig kitisztítom a laptopom, újratelepítem a számítógépet, veszek pár Photoshop órát, kiismerem az egész rendszert, benyomok pár jópofa scriptet, stb... És még neki kell esnem az idővonalnak: http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_galactic_history

 

Ezt bizony, külön menüpontot kap és elég hasznos. Ha még nem lenne kész, mielőtt még megnyílna max. berakok pár szervíz droidot, hogy "fejlesztés alatt." :) Gondolkodok még szabadon választható dizájnokban is. Egyelőre ez a Tythonos lesz, kb. az oldal színvilága is hasonló. (Bárki bármit mond, ez a kép gyönyörű és megérdemli, hogy alárendeljem neki az oldalt, akkor is, ha egyesek b*zisnak tartják a lilát.)

 

Apropó, Zilllo, van kedved majd társulni? :) (Kölcsönös reklámozás, tudod, kapsz majd egy szép nagy gombot.)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.