Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

:o Azt hittem Thrwan is benne lesz :(

 

A Knight Errant regényben benne van Odion és Daiman, vagy az teljesen másról szól?

Thrawn a Choices of One-ban teszi tiszteletét.

A Knight Errant-ban ha jól láttam szerepelni fog Odion és Damien is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn a Choices of One-ban teszi tiszteletét.

A Knight Errant-ban ha jól láttam szerepelni fog Odion és Damien is.

Oh, félek, hogy így nem lesz olyan jó a könyv, hiszen tudjuk, hogy Odion és Kerra is túlélte :/ Daimant nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2013-ban és 2014-ben megjelenő regények:

 

* Timothy Zahn: Allegiance (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - True Colors (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

* Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

* Paul S. Kemp: Crosscurrent (2013-ban magyarul megjelenik)

* Paul S. Kemp: Riptide (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Darth Plagueis (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Cloak of Deception

* John Jackson Miller: Knight Errant

* Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

* Timothy Zahn: Choices of One

* Sean Williams: The Force Unleashed II

 

2015-től már nem tudom mi jön, azt senki se tudja most megmondani. Bármi lehet, bármi kiamaradhat, ami a fenti listában nincs meg.

 

Képregénykönyvek:

The Old Republic: Fenyegető béke,

The Old Republic: The Lost Suns,

Darth Vader and the Lost Command

Képregényeknél a távoli jövőben folytatódnak a Darth Vader képregények, és elkezdik a Dark Times-t.

 

A republic commandoknak örülök, de ennek a brutálisan töménytelenül sok TOR meg knight errantnak meg franctudja, őszintén megmondom, rohadtul nem... Örülök, hogy elkezdik a képregénysorozatok kiadását is, és h jön végre egy Darth Vader képregény, de összességében nem vagyok elragadtatva, csak iyen 1000 meg 2000 évvel ezelőtti sztorikat adnak ki, amiiket amúgy meg különösebben csak a TOR-játékosok élveznek. A TFU-regény meg símán rossz, alig hallottam olyat, aki nem csalódásként élte meg, ellenben itt egy majdnem tökéletes képregényváltozat (főleg a második rész, ami gyakorlatilag egy Boba Fett-képregény), Darth Vader is van benne, szépen meg van rajzolva, és tipikusan olyan, aminek mindkét részére a rajongó szívesen pillant rá a könyvespolcon, olyan sokrészes lebutított verzióban undorító lenne szétszabdalni, mint amilyenben régen jelentek meg SW-képregények, viszont ilyen keményfedelű változatban csodálatos lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A republic commandoknak örülök, de ennek a brutálisan töménytelenül sok TOR meg knight errantnak meg franctudja, őszintén megmondom, rohadtul nem... Örülök, hogy elkezdik a képregénysorozatok kiadását is, és h jön végre egy Darth Vader képregény, de összességében nem vagyok elragadtatva, csak iyen 1000 meg 2000 évvel ezelőtti sztorikat adnak ki, amiiket amúgy meg különösebben csak a TOR-játékosok élveznek. A TFU-regény meg símán rossz, alig hallottam olyat, aki nem csalódásként élte meg, ellenben itt egy majdnem tökéletes képregényváltozat (főleg a második rész, ami gyakorlatilag egy Boba Fett-képregény), Darth Vader is van benne, szépen meg van rajzolva, és tipikusan olyan, aminek mindkét részére a rajongó szívesen pillant rá a könyvespolcon, olyan sokrészes lebutított verzióban undorító lenne szétszabdalni, mint amilyenben régen jelentek meg SW-képregények, viszont ilyen keményfedelű változatban csodálatos lenne.

Brutálisan sok TOR meg Knight Errant? Hol látsz te olyan sokat? Idén 14 címre szerződtek le és ebből csak 2 volt TOR-os, a többi 12 egyéb korokban játszódik.

A 2010-en leszerződött 14 címből pedig csak 5 cím volt TOR-os. Ez egyáltalán nem brutálisan sok. Talán ha 14 címből 9 TOR-os lenne, vagy ha 2003 óta 40 TOR könyv megjelent volna és most azok jönnének akkor igen.

A képregényeknél pedig csak 3 TOR kötet van, későbbiekben Darth Vader és Dark Times képregények jönnek.

Ahhoz képest, hogy a TFU simán rossz a szukits.hu-n a könyv értékelésénél az átlag simán elérte a maximális 5-öst.

TFU képregények nem jönnek, ahhoz nem szavaztak rá elegen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brutálisan sok TOR meg Knight Errant? Hol látsz te olyan sokat? Idén 14 címre szerződtek le és ebből csak 2 volt TOR-os, a többi 12 egyéb korokban játszódik.

A 2010-en leszerződött 14 címből pedig csak 5 cím volt TOR-os. Ez egyáltalán nem brutálisan sok. Talán ha 14 címből 9 TOR-os lenne, vagy ha 2003 óta 40 TOR könyv megjelent volna és most azok jönnének akkor igen.

A képregényeknél pedig csak 3 TOR kötet van, későbbiekben Darth Vader és Dark Times képregények jönnek.

Ahhoz képest, hogy a TFU simán rossz a szukits.hu-n a könyv értékelésénél az átlag simán elérte a maximális 5-öst.

TFU képregények nem jönnek, ahhoz nem szavaztak rá elegen.

 

 

Ezt a rajongot en sem ertettem nade mindegy

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a rajongot en sem ertettem nade mindegy

 

Jó, visszaolvasva én is kicsit eltúloztam, de azért látszik, hogy nyomják rendesen a TOR regényeket, mondjuk ebben benne van az is, hogy engem már az is zavart, hogy annak idején éveken keresztül KoTOR/hagyaték képregény futott az újságárusoknál, amikben ugye egy darab filmes szereplő nem bukkan fel, és mire akceptáltam a hagyatékot, mint ötletes elképzelhető jövőjét a star warsnak, bedobták a sith birodalom bukását, ami meg pláne ősidők. Amúgy én is tökre örülnék újrakiadásoknak, a han solo trilógiának pl tökre örülnék, a harmadik ugye limitáltan jelent csak meg, és ugyanígy járt a bounty hunter wars, amiből meg csak az első látott napvilágot. ÉS ott az alapregény, amit már sztem soha nem fognak kiadni, a shadows of the empire... de örülök a republic commandonak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, visszaolvasva én is kicsit eltúloztam, de azért látszik, hogy nyomják rendesen a TOR regényeket, mondjuk ebben benne van az is, hogy engem már az is zavart, hogy annak idején éveken keresztül KoTOR/hagyaték képregény futott az újságárusoknál, amikben ugye egy darab filmes szereplő nem bukkan fel, és mire akceptáltam a hagyatékot, mint ötletes elképzelhető jövőjét a star warsnak, bedobták a sith birodalom bukását, ami meg pláne ősidők. Amúgy én is tökre örülnék újrakiadásoknak, a han solo trilógiának pl tökre örülnék, a harmadik ugye limitáltan jelent csak meg, és ugyanígy járt a bounty hunter wars, amiből meg csak az első látott napvilágot. ÉS ott az alapregény, amit már sztem soha nem fognak kiadni, a shadows of the empire... de örülök a republic commandonak!

Hát, ilyen régi könyvekre nem hiszem, hogy visszamennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újrakiadások tök feleslegesek lennének, csak elvennék a helyet és az időt az új könyvektől.

 

Más: jó lenne ha a maradék két antológiás kötetet (Új Köztársaság és Birodalom) kiadnák valamikor. Már csak azért is, hogy a sorozat teljes legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újrakiadások tök feleslegesek lennének, csak elvennék a helyet és az időt az új könyvektől.

 

Más: jó lenne ha a maradék két antológiás kötetet (Új Köztársaság és Birodalom) kiadnák valamikor. Már csak azért is, hogy a sorozat teljes legyen. :)

Ezek talán még beleférhetnek. Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye láttátok, hogy a novellás játék szavazó időszakát meghosszabbítottam november végéig? Megsúgom, hogy a szavazókra is vár majd a játék végén valami meglepi, hogy konkrétan mi, azt holnap fogom közzétenni. A fordítókról már nem is beszélve. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kezdtem el olvasni a Sötét találkozót. Még csak az első fejezeten vagyok túl, de már most meg mondom, hogy miért nagyon tetszik: rengeteg az utalás más művekre. Úgy tudom, Sean Stewart egyetlen SW regénye ez, de megtette azt, amit nagyon sok műírótól hiányolok: utánnanézett, hogy miről is ír. Elolvasta a képregényeket, a regényeket a novellákat, és úgy alkotta meg az ő regényét. Igaz, ezeknek az utalásoknak már jó részét retconolták. Szerintem ez alap dolog lenne, de sajnos ritka az ilyen, úgyhogy ő most ezzel megkapta a tiszteletemet :D Írták sokan, hogy van elég karakteridegen dolog a műben, remélem, nem rontják majd le a végére. Nekem most nagyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teljes Ep6 utáni EU-t nem temetném mindenáron, hiszen kisebb-nagyobb elemeket leszámítva többek közt a Thrawn-triólgia, vagy a Jedi Akadémia-trilógia is megáll a helyén a mai kanon szerint, holott az Ep1-2-3 előtt íródtak. Talán a 7-8-9. rész után is így lesz, de nem lehetetlen, hogy jó néhány mű alapjaiban lesz keresztülhúzva.

Ha 7-8-9. részről beszélünk, evidensnek tartom, hogy folytatják a Sagát, amihez elengedhetetlen összekötőkapocs, hogy a Luke-Leia-Han trió legalább egy cameo erejéig szerepet kapjon. Ha így lesz, minimum 30 évvel járunk majd az Ep6 után, átugorva többek közt a fentebb említett regények sztoriját.

 

Az biztos, hogy ezzel a bejelentéssel az Ep1-6. kivételével minden ingoványos talajra került, ami SW...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ,talán így lesz.

 

De lehet, hogy más, fiatalabb színészek játsszák el a klasszikus hősöket. Ebben az esetben már Zahn és Anderson művei veszélyben vannak.

 

De a másik verzió is nagyon esélyes, miszerint 30 évvel leszünk Endor után. Ebben az esetben az NJO-tól a Fate of the Jedi-ig minden veszélybe kerül, sőt szinte biztos vagyok benne, hogy el fogják sajnos törölni őket.

A legrosszabb az, hogy egy csomó karakter: Mara Jade, Ben Skywalker, Jacen Solo, Jaina Solo...stb veszélybe kerülnek. Lehet, hogy kitörlik őket a SW univerzumból. Mi lesz itt? Lehet, hogy Luke nem is Marával jön össze, ha egyáltalán öszsejön valakivel. Lehet, hogy Jacen Solo soha nem születik meg, fuccs a Legacy of the Force-nak és a Fate of the Jedi-nek. Elhangozhat egy olyan állítás az EP7-ben, mi szerint Wedge Antilles meghalt 3 hónappal az Endor után, a teljes Zsivány-osztaggal együtt egy csatában és akkor fuccs az X-szárnyúaknak is.

Én főleg a Fate of the Jedit fogom sajnálni.

 

Én a könyvesek helyében pihenővágányra tenném a Sword of the Jedi-t is, mert lehet, hogy Jaina Solo nem is fog létezni soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyetértek. Az Endor utáni kort messze el kell kerülniük.

 

Illetve, lehet, hogy mégse. El tudnék képzeni olyat is, hogy az új SW filmek több 100 évet ugranak előre az időben. Például lehet, hogy Ford, valaki más nem vállalja a klasszikus hősök szerepét, ezért kénytelenek lesznek ennyire előre menni. Ez lenne a legjobb, mert akkor az Endor utáni korszak érintetlen maradna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.