Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Legendákban a galaxis lakói megtudták, hogy Luke és Leia Vader gyermekei? Valahogy nem emlékszem. Csak azt tudom, hogy Jacen, Jania, Ben és a többiek a Dark Nest trilógia idejében már tisztában voltak azzal, hogy ki volt a nagyapjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A noghrik között biztos. De vajon szélesebb körben?

Egyébként Jacen még egyet is értett egy idő után Anakin Skywalker döntésével, szimpatikusnak tartotta a gondolatot, hogy a nagyapja a sötét oldalhoz fordult azért, hogy megmentse Padmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondoltam volna, hogy több mint két évtizeddel a Valhalla Páholy magánakciói és A Jedi hatalma című rettenet után valaha is megjelenik egy SW-hamisítvány a magyar könyvpiacon. Márpedig 2016-ban ez történt:

 

Bryan Geltfly: A Fekete Lovag – Lélekpárbaj

 

Magánkiadásban jelent meg, a Szabó Ervinben botlottam beléje. Vagyok olyan mazochista, hogy kiolvassam, bár 240 oldal, de olyan szellősek a sorok, hogy alighanem végzek is vele melóba menet. :D

 

A történet egyébként annyi, hogy kiderül

 

 

Vader mégsem halt meg a Halálcsillagon, Luke megmentette, és később az Endoron csak a páncélját égette el. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még gyerekkoromban egyszer eszembe jutott egy olyan történet, ahol felbukkan egy alak, aki Vadernek adja ki magát, e mellett megjelennek egy másik galaxisból egy Hódítók nevezetű idegen csoport. (Pedig semmit se tudtam a Yuuzhan Vong-okról)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most láttam, hogy a Darth Plagueis a goodreads-en túllépte a 10000-es értékelést. Így már ez is minden idők egyik legnépszerűbb SW történetének számít.

http://www.goodreads.com/book/show/11099729-darth-plagueis

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemes István az EP2 és EP3 könyvváltozatában Kereskedelmi Céhnek fordította.

 

Szente Mihály a Gonosz útvesztőjében Kereskedőegyesületnek.

 

Nekem a Kereskedőtestület rémlik a leginkább (így egyben, mert nyelvtanilag így helyes), most nem volt időm utánanézni, de a szervezetet említik a Darth Plagueis, a Cloak of Deception és a Dark Lord: The Rise of Darth Vader könyvekben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Joe Schreiber: Maul: Vesztegzár vélemény

Másodszor is éppoly hatalmas élmény volt, mikor először olvastam. Joe Schreiber regénye még 2014-ben jelent meg angolul és magyarul is. Eredetileg az 1313 videojátékhoz akartak egy kísérő regényt, de aztán a játékot lefújták és zöld utat kapott a Maul regény. Eredetileg a sztori a Klónok Háborúja animációs sorozat idejében játszódott volna, de végül áttették a Baljós árnyak előtti időkbe. Darth Maul-ról sajnos nincs túl sok regény, A vadászó árnyék óta nem jelent meg róla könyvben semmi komolyabb. Joe Schreiber kitűnő választás volt. A Halálosztaghoz vagy a Halálvilághoz képest jóval összetettebb a történet. Nagyon oda kell figyelni olvasás közben, mert mindennek jelentősége van.

Darth Maul-nak be kell épülnie a Hetes Kaptár nevezetű börtön foglyai közé, hogy megkeressen egy, az űrállomáson tartózkodó rejtélyes fegyverkereskedőt, Iram Radique-t és üzletet kell kötnie vele. Az utasításokat Darth Sidious adta, aki a küldetés valódi mivoltát eltitkolja Darth Plagueis elől is, aki viszont sejt valamit. A Hetes Kaptár egy olyan létesítmény, melyben a foglyokat egymás elleni harcra kényszerítik. Mindez eléggé emlékeztet a Spartacus TV sorozat hangulatára. A helyszín, a hangulat, a cselekmény nagyon megfogott. Rengeteg érdekes és titokzatos szereplőt mozgat az író. Az események is nagyon gyorsan pörögnek, e mellett meglepően összetettek. Zéró, Coyle, Eogan, Artagan, Sadiki, Iram mind nagyon érdekes és emlékezetes figurák egyéni motivációkkal A fordulatokat is n nagyon szépen adagolja a szerző. A harci jelenetek gyönyörűen megírtak és elég brutálisak is. Volt itt harc Yuuzhan Vong-gal, wampával… stb.. Azt hiszem a 18-as karikát is kiérdemlik. Maul nem csak egy agyatlan végrehajtó, a történetben megmutatja, hogy vérbeli Sith: ravasz, használja az eszét is, ármánykodik, összeesküvést sző, kihasználja a többi foglyot és nagy akaraterővel bír, hiszen a küzdelmek során nem használhatja az Erőt. Sokszor éreztem azt, hogy nehéz letenni a könyvet, az újabb fordulatok miatt mindig kíváncsi az olvasó az újabb eseményekre. E mellett a végén már elég sok szereplő is tiszteletét tette. pl. Jabba, a hutt, vagy Komari Vosa, a Bando Gora vezetője. Komari miatt a fénykardpárbaj sem maradhatott el.

 

Star Wars regényhez képest véres és kemény, de nagyon szórakoztató. Szerintem az egyik legjobb SW regény, amit írtak. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Szukits Kiadó által kiadott 63 Star Wars regény közül a 20 legnépszerűbb a moly.hu értékelései alapján jelenleg:

1. Maul: Vesztegzár

2. A gonosz dinasztia

3. Kenobi

4. Vérvonal

5. Sötét tanítvány

6. Darth Plagueis

7. Színvallás

8. A 66-os parancs

9. Zsivány Egyes

10. Sötét Nagyúr

11. Elveszett csillagok

12. Ahsoka

13. A pusztítás útja

14. Töréspont

15. A jövő látomása

16. Hűség

17. Coruscant

18. A gonosz útvesztője

19. A Kettő Szabálya

20. Az elveszett Sith-törzs

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits Kiadó által kiadott 63 Star Wars regény közül a 20 legnépszerűbb a moly.hu értékelései alapján jelenleg:

1. Maul: Vesztegzár

2. A gonosz dinasztia

3. Kenobi

4. Vérvonal

5. Sötét tanítvány

6. Darth Plagueis

7. Színvallás

8. A 66-os parancs

9. Zsivány Egyes

10. Sötét Nagyúr

11. Elveszett csillagok

12. Ahsoka

13. A pusztítás útja

14. Töréspont

15. A jövő látomása

16. Hűség

17. Coruscant

18. A gonosz útvesztője

19. A Kettő Szabálya

20. Az elveszett Sith-törzs

Érdekes, nem gondoltam volna, hogy a Vesztegzár ennyire népszerű :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Darth Plagueist erősebbnek érzem. Hiányolom az Árulást és a Kóbor lovagot az első húszból. Az Árulás a 32., a Kóbor lovag a 44.

A Sötét tanítvány szerintem az újak közül eddig talán a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.