Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Dobpergés........

.....várakozás.........

 

TÁDÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 

Az eredeti pre rotoskópolt kópiát adták át a Lowrynak....nem a végleges verziót.

 

És erre ÉN JÖTTEM RÁÁÁÁ! :D Istenem, bizonytottam, hogy nem javították a kardokat filmben.

 

És minderre a bizonyíték ott hevert az orrunk előtt a 2004-es DVD bónusz korongon, a fénykard születése kisfilmben.

Tádááá.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dobpergés........

.....várakozás.........

 

TÁDÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 

Az eredeti pre rotoskópolt kópiát adták át a Lowrynak....nem a végleges verziót.

 

És erre ÉN JÖTTEM RÁÁÁÁ! :D Istenem, bizonytottam, hogy nem javították a kardokat filmben.

 

És minderre a bizonyíték ott hevert az orrunk előtt a 2004-es DVD bónusz korongon, a fénykard születése kisfilmben.

Gratulálok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti pre rotoskópolt kópiát adták át a Lowrynak....nem a végleges verziót.

 

És erre ÉN JÖTTEM RÁÁÁÁ! :D Istenem, bizonytottam, hogy nem javították a kardokat 2004ben.

Ahj. :D

Mi se azon rugóztunk hogy a régire festették rá az újat, hanem hogy új effekt van rajta, nem csak átszínezték a régit. Nehéz is lenne vékonyabbra festeni a kardokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen.

 

Ezzel bizonyítva lett, hogy a Lowry nem a 97SE kópiát kapta, továbbá, hogy a kardokhoz sem nyúltak hozzá.....de hogy Lucasnak a Final Shotban látható kard miért tetszett jobban....azt nem tudom. (hiszen ocsmány :) )

 

Nézzétek meg, még az is látszik, hogy Vader piros kardjának az aurája néha egy kicsit eltolódik...nem a kész effekt hanem egy pre verziót tartalmazó kópiát adtak át 2004ben.

 

Megdőlt a javított kard mítosza.

 

Tök jó nem Ody? A mi fórumunk az első, ahol ez így ki lett elemezve.

 

Még a TFN-en is állítják, hogy a kardok javítva lettek! A kis butuskák.

 

Lehet átírni az SW történelemkönyvek 2004 javított fénykardok fejezetet. (mert azon biza nincs új effekt, csak szebb a képe és egy pre verzió.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti pre rotoskópolt kópiát adták át a Lowrynak....nem a végleges verziót.

És erre ÉN JÖTTEM RÁÁÁÁ! :D Istenem, bizonytottam, hogy nem javították a kardokat filmben.

Már megbocsáss Zééé, de ez már 2004. augusztus 14-én is nyílvánvaló volt, hogy az eredeti tekercsekkel dolgoztak :lol:

Példa rá: http://web.archive.org/web/20040820094946/http://www.starwars.hu/center/hirek/index.php#2391

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megbocsáss Zééé, de ez már 2004. augusztus 14-én is nyílvánvaló volt, hogy az eredeti tekercsekkel dolgoztak :lol:

Példa rá: http://web.archive.org/web/20040820094946/http://www.starwars.hu/center/hirek/index.php#2391

 

Hát lehet, hogy most páran azzal jönnek, köztudomású volt.....de mégsem volt az.

 

Én írtam erről pár hete, hogy az ILM mit és hogyan szkennelt. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy megdőlt a javított kardok mítosza.

 

Mellesleg hidd el, sokan nem tudták/hitték el, hogy a 2004DVD alapja nem az SE. De tök mindegy, nem fogok ezen vitázni.....a lényeg, hogy a kardokat nem javították, ahhoz hozzá sem nyúltak.

 

És ami még lényegesebb...nem is azt a kópiát adták át amit lemostak és amiből az SE 70mm-es másolat készült 97-ben, hanem egy azt megelőző még koszosabb nyersanyagot, amin a kardok a 2004ben megismert formában pre státuszban láthatóak.

 

És itt tényleg az a kérdés az érdekes, hogy miért tetszett Lucasnak 77-ben az elkent Final Shot, miért nem azt választotta, ahol az aura elkülönül a fehér magtól?

 

Mindegy....én bizonyítottam, hogy a kardokhoz nem nyúltak 2004-ben, és abban is biztos vagyok, hogy itt a fórumon ezt rajtam kívül senki nem tudta. :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd Bomarr...én egy 15 perces dokkumentum pár másodpercével rendelkezem...ki tudja, hány meg hány kópia létezet. Nem fognak minden fénykard tesztet bevágni egy 15 perces doksiba.

 

Kérdezd meg magadtól, mit diktál a logika?

 

A fevonultatott bizonyítékok tükrében, hogy a pre rotoszkópolt kard nem kicsit olyan mint a 2004-es és távolról sem olyan mint 97-ben vagy korábban...nos ez alapján szerinted a Lowry javította?

 

Szerintem a válasz nem.

 

És ebben csak megerősít a többi színhiba...és egyéb nyalánkságok.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg hidd el, sokan nem tudták/hitték el, hogy a 2004DVD alapja nem az SE. De tök mindegy, nem fogok ezen vitázni.....a lényeg, hogy a kardokat nem javították, ahhoz hozzá sem nyúltak.

2004 óta tudható, hogy nem az SE a DVD alapanyaga. Akkoriban volt egy riport amiben erről szó van. De ezt írtam lejjebb is. Egyébként megint azt írod, hogy hozzá se nyúltak a kardokhoz, pedig de, mert tisztán látszik, hogy festettek rajtuk és kipofozták a már meglévő effektet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2004 óta tudható, hogy nem az SE a DVD alapanyaga. Akkoriban volt egy riport amiben erről szó van. De ezt írtam lejjebb is. Egyébként megint azt írod, hogy hozzá se nyúltak a kardokhoz, pedig de, mert tisztán látszik, hogy festettek rajtuk és kipofozták a már meglévő effektet.

 

 

Nyilván a képjavító algoritmus megtette a hatását, felszínezett, kontrasztosított mindent.

 

Én a hozzá sem nyúltak alatt azt értem, hogy külön a kardokkal nem foglalkoztak. Kivétel az ajtós szegmens alatt.

 

Én egyébként az az ember vagyok aki elismeri ha másnak igaza van...jelen esetben elismerem hogy igazam volt. :D De nem zavar ha ezzel egyedül vagyok.... :yeah:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a képjavító algoritmus megtette a hatását, felszínezett, kontrasztosított mindent.

 

Én a hozzá sem nyúltak alatt azt értem, hogy külön a kardokkal nem foglalkoztak. Kivétel az ajtós szegmens alatt.

 

Én egyébként az az ember vagyok aki elismeri ha másnak igaza van...jelen esetben elismerem hogy igazam volt. :D

Pedig ebbe belenyúltak az ILM -nél tisztán látszik. Egy sima felújítástól nem lesz ekkora különbség a kardok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd Bomarr...én egy 15 perces dokkumentum pár másodpercével rendelkezem...ki tudja, hány meg hány kópia létezet. Nem fognak minden fénykard tesztet bevágni egy 15 perces doksiba.

 

Kérdezd meg magadtól, mit diktál a logika?

 

A fevonultatott bizonyítékok tükrében, hogy a pre rotoszkópolt kard nem kicsit olyan mint a 2004-es és távolról sem olyan mint 97-ben vagy korábban...nos ez alapján szerinted a Lowry javította?

 

Szerintem a válasz nem.

Mindenesetre érdekes, hogy a Lowry ezúttal nem az eredetin kezdett dolgozni vagyis valahol csak eldölt, hogy mások legyenek a fénykardok. Aztán innentől lehet hogy csak más nyersanyagon állították a szürőket, de lehet hogy az a nyersanyag megkivánta az utólagos korrekciót, hisz a lentebbi képen például elvan csúszva a szin. Persze lehet hogy volt valahol egy nagyon szuper nyersanyag, amin minden klappolt. Talán. Tények nincsenek a kezünkben, de hogy ez érdekesnek érdekes azt aláhúzom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áhá már értem. Tényleg érdekes hogy nem nyúltak a kardokhoz, egyszerűbbnek gondolták hogy ha a félkészet teszik rá, hisz azok is tökéletesen néznek ki.

 

Pontosan!

 

És emellett a program sokat élesített is rajta, és nem tudjuk pontosan, hány kópia volt, és azok milyen állapotban tartalmazták a kardokat. De egyértelmű, hogy pre állapot van a 2004DVD-na amihez a Lowry hozzá sem szagolt és az ILM-sem.

 

Higgyétek el skacok...itt a kardokkal senki nem foglalkozott. :( Ez a nagy büdös helyzet.

 

Ezt a részt (már ami a kardokat illeti) én lezártnak tekintem...mindenkit meghagyok az ismert tények tekintetében saját véleményében!

 

Nem mellesleg az is az én állításomat igazolja, hogy Kenobi kardja sokszor lila.

 

És ah még mindig lenne bárkiben is szemernyi kétség a kardok javítását illetően...kérlek nézzétek meg a csatolmányt.

Ez bizony egy pre státuszú kard régi optikai effektel.

2004kard2.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Higgyétek el skacok...itt a kardokkal senki nem foglalkozott. :(

Magad is láthatod hogy igen hisz valaki okosan kitalálta, hogy az eredeti film kardjai már nem felelnek meg. Itt már csak azon megy a diskurzus, hogy filléres eszközökkel vagy komoly munkával csinálták jobbá a kardokat, amik egyértelműen jobbak lettek az eredeti filmhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Ody hogy ezt benyomtad.

 

"So the Star Wars films were processed at high-def, but not at the 4K level - four times high-def resolution - that you've been using for some other films?At high-def, yes."

 

Heheeee...nem megmontam, hogy csak HD szkennelés létezik a filmekből....és igen, csóri ILM csak HD-ban szkennelt. Akkor az IMAX verzióra új szkenn készül, 4K-s.

 

Hát most erre mit lehet írni....megint igazam volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Ody hogy ezt benyomtad.

 

"So the Star Wars films were processed at high-def, but not at the 4K level - four times high-def resolution - that you've been using for some other films?At high-def, yes."

 

Heheeee...nem megmontam, hogy csak HD szkennelés létezik a filmekből....és igen, csóri ILM csak HD-ban szkennelt. Akkor az IMAX verzióra új szkenn készül, 4K-s.

 

Hát most erre mit lehet írni....megint igazam volt.

Azóta már rég megcsinálhatták. Ez már egy hét éves cikk. Ne fényezd már magad....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magad is láthatod hogy igen hisz valaki okosan kitalálta, hogy az eredeti film kardjai már nem felelnek meg. Itt már csak azon megy a diskurzus, hogy filléres eszközökkel vagy komoly munkával csinálták jobbá a kardokat, amik egyértelműen jobbak lettek az eredeti filmhez képest.

 

Annyi a javítás amit a képjavító progi elvégzett...nem több.

Nézd a csatolmányt...a 2004es DVD-ből van, optikai effekt, egyértelműen pre státusz. Sneki nem nyúlt a kardokhoz. Kaptak egy kópiát amin úgy ahogy rendben volt és tessék lássék a többit elvégezte a 100 darab Mac.

2004kard2.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha rajongónak lenni azt jelenti, hogy mindenre bólogatok mint a kiskutya amit a LFL elénk tol és megveszek mindent amire rá van írva nagy betűkkel hogy STAR WARS, akkor kösz nem, nem vagyok rajongó. De szerencsére nem ezt jelenti.

Nézz fel néhány külföldi fórumra, ott még durvábban megy a panaszkodás, lehet ám, hogy nem csak a mi sajátosságunk. Az, hogy nekem drága-e vagy nem 40ezer forintért, azt bocs, de én fogom eldönteni. :)

Az SW érzésről meg ki beszélt most? Senki nem kérdőjelezte meg, csak azok alapján, amiket eddig kaptunk a BD-ből, pesszimisták vagyunk. Ez azonnal megváltozik, amint kapunk egy normális trailert, javításról, új transzferről képet, vagy valami használhatót.

 

Persze, nem azt jelenti. De azt kapod a br-től amit vársz. Tökéletes képminőséget. Azt senki nem mondta hogy javítanak rajta. Ha megteszik ok, de ha nem akkor se nagy tragédia. A br csak annyit jelent hogy jobb a kép semmi mást. Nyilván nem csak a tökéletes fénykardért szereted az sw-t. Ezért írtam hogy csak ezért nem megvenni elhamarkodott döntés.

 

Zééé: Ismerem a pénz értékét, magam egy lakást tartok fent. Szerinted 90 dollár sok pénz? Mert akik kiadják azok nem ránk gondolnak és nem fogják az árát hozzánk igazítani. Ők csak Amerika és Nyugat-Európában gondolkodnak. Ott meg ez semmi pénz érte. Örüljünk egyáltalán hogy kiadják nálunk.

Persze magyar viszonyok közt nem olcsó, elismerem. De nem tehetünk ellene semmi, ha valamiért rajongunk úgyis megvesszük.

 

A fénykardok hibája a filmek egészéhez meg nem nagy probléma, legalábbis nekem, főleg hogy oldalakon keresztül bizonygatod hogy már a dvd sem tökéletes. El kell fogadni. Letölteni az mkv-t rajongóként meg csúnya dolog.

A br kiadás csak azt jelenti ahogy fentebb írtam, hogy nagyobb felbontást kapsz. Azt meg is fogod kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta már rég megcsinálhatták. Ez már egy hét éves cikk. Ne fényezd már magad....

 

Lehet hogy azóta megcsinálták, de hogy az majd csak az IMAX verzióra lesz látható az tuti biztos, bízd ide.

 

Máskülönben én állítottam korábban is, hogy a 2004es DVD alapja egy sima HD szkenn...nem hittétek el akkor sem.

 

Látom itt sokaknak az is nehezére esik, hogy elismerjék ha valamiben tévedtek. Ez a személyt minősíti...nem engem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a büdös... ez nagyobbat szólt, mint maga a hivatalos bejelentés, hogy érkezik a Saga BD kiadása. nagyon remélem, hogy már faragják a márványszobrodat Zééé, ...komlyan, ennyi öndicséretet is ritkán hall/lát az ember. Éljen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy azóta megcsinálták, de hogy az majd csak az IMAX verzióra lesz látható az tuti biztos, bízd ide.

 

Máskülönben én állítottam korábban is, hogy a 2004es DVD alapja egy sima HD szkenn...nem hittétek el akkor sem.

 

Látom itt sokaknak az is nehezére esik, hogy elismerjék ha valamiben tévedtek. Ez a személyt minősíti...nem engem.

De akkor mi van az EPI -el? Annak most csináltak egy új szkent, aztán majd az IMAX -hoz is, ami fél év múlva lesz? Én elismerem ha valamiben tévedtem, de nem vagyok meggyőzve kellően. Továbbá elég visszatetsző a nagy mellverdesés, hogy "én vagyok a f*sza gyerek". Most nekem úgy tűnik, hogy mindenki hülye csak Te vagy az okos. Senki nem tudja jól, még a tfn -esek sem. Ettől még lehet így, csak szerényebben kellene előadni szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a büdös... ez nagyobbat szólt, mint maga a hivatalos bejelentés, hogy érkezik a Saga BD kiadása. nagyon remélem, hogy már faragják a márványszobrodat Zééé, ...komlyan, ennyi öndicséretet is ritkán hall/lát az ember. Éljen!

 

Nem, csak emberi gyengeség nem beismerni ha valakinek nincs igaza.

 

Igazoltam, hogy a kardok nem új dolog, hanem egy régi kópia terméke.

Állítottam, hogy a 2004 DVD alapja egy HD szkenn és nem 2 vagy 4K...ebben is igazam lett.

 

Neked Darth Riddic a csípkelődésen kívül miben lett igazad?

 

Te a mai nap során a beszólogatáson kívül milyen tényekkel is gazdagítottad a fórumot?

 

Ezt a hangnemet nem szeretem és nem is tűröm senkitől.

 

Bizonyítékot kértetek és kaptatok is.....a minimum, hogy te Darth Riddick visszaveszel egy kicsit magadból....és kicsit több tiszteletet tanusítassz azok felé, akik ma nem sajnálták az időt screeneket készíteni és dolgokat elmagyarázni a rajongó társaiknak.

 

Ody: "Ettől még lehet így, csak szerényebben kellene előadni szerintem. "

 

Szerényebben kellene nekiugrani az embernek, mint ahogy itt tettétek...mert ma tökre egyedül voltam. Ma sokan olvasták a fórumot, és ha be nem is írtak, de biztosan új információ volt nekik, amit ide leírtam akár én akár más.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hódolatom mester :clap:

 

Zééé, ugyan már, nehogy már ne lehessen véleményem. Nekem semmi bajom nincs veled. Csak megjegyeztem, hogy ennyi önimádatot ennyi kommenten keresztül én még nem láttam.

Ügyes vagy szó se róla... de

 

Na de mindegy.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi a javítás amit a képjavító progi elvégzett...nem több.

Nézd a csatolmányt...a 2004es DVD-ből van, optikai effekt, egyértelműen pre státusz. Sneki nem nyúlt a kardokhoz. Kaptak egy kópiát amin úgy ahogy rendben volt és tessék lássék a többit elvégezte a 100 darab Mac.

Valóban ez a beállitás több mint gyanús. Valszeg tényleg egy pre állapotra nyomták rá a progikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.