Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

De ilyen alapon forgassuk újra az egészet vagy csináljunk újra minden trükköt, hisz ha jobban megfigyeljük, akkor mindene látszik, hogy csak "trükk"... és ez alol az új trilóga se kivétel...

 

Mindenesetre inkább a darabos mozgású rancor, mint az ep.2 végén lévő CGI klón-katonák, ha már választani kell a hitelességet illetően :) De mégsem örülnék, ha 'kijavitanák' a klón-katonákat, mert ez a jelenet-sort már láttam számtalanszor és igy ivodott belém és igy szerettem meg. És ezért kéne békén hagyni a rancort is, mert még igy is köröket ver nem egy CGI szörnyetegre.

 

Az ep.6-os motorozás pedig imho semmiben nem marad el az ep.2-es Anakin motorozástól.

Ja-ja, erről van szó. Semmiképp nem lehet olyan szempontból egységes a hat rész, hogy mindenhol azonos szinvonalú trükköket láthassunk. Csak a prequelen belül már észrevehető különbségek vannak (pl. E2-es és E3-as Yoda), a két trilógia között pedig sokkal nagyobb a szakadék. Ezt csak akkor lehetne áthidalni, ha Lucas újraforgatná mind a hat részt... Inkább maradjanak a régi trükkök, minthogy belepiszkáljanak és kicseréljék olyanra, ami egyáltalán nem illeszkedik a filmekhez (pl. az említett zenei betét a Jediben).

 

Épp ezért nem szorgalmazom azt sem, hogy megpiszkálják az E4-es Obi vs. Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Obi vs Vadert hagyják békén. Lassú, béna koreográfiával van megáldva az összes többi párbajhoz képest, de ennek akkor nem is a vívás a lényege, hanem az elhangzó szavak. Úgy jó, ahogy van. Nem mondom, hogy nem fogadnék el egy új párbajt oda, ha az jól meg van csinálva, DE nem örülnék neki és egyáltalán nem is támogatok egy ilyen ötletet.

 

Az ep6-os motorozás technikailag nekem csak egyetlen dologban szúr szemet, a robbanásokban. Ez pedig már az ep1-2-3 előtt is így volt. Ugyanis van egy jelenet, ahol az egyik motoros nekimegy egy másiknak és akkor láthatóak az elszálló roncsok, nem csak egy tűzlabda. Ha ott ment, máshol is mehetett volna. Ez ugyan olyan, mint az ároküldözés az ep4-ben. Ott van olyan, hogy Vader gépéből nézve láthatóak az X-szárnyúak, a következő snittben meg szemből mutatják az X-szárnyúakat és sehol sincsenek mögöttük a TIE vadászok. Ezzel is csak az a baj, hogy egy jelenetben meg Vader szemszögéből láthatóak az Y-szárnyúak, utána meg mikor mutatják az Y-szárnyúakat szemből, a TIE vadászok is láthatóak mögöttük. Ha akkor ott ezt meg tudták oldani, a következő jelenetekben miért nem? Tudom, apróság, de mivel én imádom az apróságokat is, és mivel az SW-nek kifejezetten van egy olyan tulajdonsága, hogy részletekre menően ki lett dolgozva, így az ilyen kis apróságok nálam jobban bezavarnak, mint a szaggató Rancor, darabos AT-AT, vagy a hirtelen balkezessél válló Boba Fett az ep6-ban. Persze nem akadok fenn rajtuk a film nézése közben, de azért örülnék az ilyen apróságok helyrehozásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ezeket a dolgokat lehetne sorolni szinte a végtelensésgig (EPIV - Luke mögött néha látszik a halálcsillag árka, néha nem....), kijavítva szinte biztos hogy nem lesznek. Az EPVI-os motor roncsokat, meg csak cgi toldásokkal lehetne "javítani".

 

Egyébként nekem így is kerek egész a történet, ezért nem támogatnék egy nagyobb belenyúlást a filmekbe. Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek a "hatos" kiadásra...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Obi vs Vadert hagyják békén. Lassú, béna koreográfiával van megáldva az összes többi párbajhoz képest, de ennek akkor nem is a vívás a lényege, hanem az elhangzó szavak. Úgy jó, ahogy van. Nem mondom, hogy nem fogadnék el egy új párbajt oda, ha az jól meg van csinálva, DE nem örülnék neki és egyáltalán nem is támogatok egy ilyen ötletet.

Én örülnék,mert veled ellentétben Én úgy gondolom,hogy ez nem csak a szavak csatája hanem két egymástól teljesen eltávolodott régi barát csatája is akik úgy gondolják,hogy most jött el az ideje annak,hogy bebizonyítsák a másik felé,hogy "jól választottak" annak idején.Ez nem csak arról szól,hogy Obi és Vader újra találkoznak isten tudja mennyi idő elteltével hanem arról is,hogy a jó és a rossz,a Sith és a jedi rend (hacsak egy csata elejéig is),de újra összemérik az erejüket.Vadernek ez arról szól,hogy legyőzze és lehetőleg megalázza Obit Mustafarért,Obinak meg arról,hogy a jó amit évtizedekig képviselt ,felülkerekedjen.Tehát nem csak a szavaknak kellene súlyosnak lenniük,hanem magának a párbajnak is.Ez ennek a két embernek a több évtizedes kapcsolatának a méltó lezárása lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ezeket a dolgokat lehetne sorolni szinte a végtelensésgig (EPIV - Luke mögött néha látszik a halálcsillag árka, néha nem....), kijavítva szinte biztos hogy nem lesznek. Az EPVI-os motor roncsokat, meg csak cgi toldásokkal lehetne "javítani".

 

Egyébként nekem így is kerek egész a történet, ezért nem támogatnék egy nagyobb belenyúlást a filmekbe. Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek a "hatos" kiadásra...

Igen, egyet értek, ez csak az én vágyálmom, aminek a megvalósulásához nem ragaszkodom. Örülnék, de nem lesz rosszab az SW attól, ha nem javítják ki. A Saga kiadásra én is kíváncsi leszek és valszeg azt még megveszem. De az is lehet, hogy annyira várjuk, hogy még ezt meg azt belejavítanak, hogy végül mégse lesz semmi kijavítva, csak egy csomagba teszik az összes részt... bár ez szinte kizárt, Lucas apót ismerve.

 

lipi: Ezzel nem értek egyet, de inkább egy másik topicban válaszolok az off elkerülése végett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a bibi, hogy Obi-Wan nem akarja megölni Vadert, csak időt nyer Hanék számára. Egyébként nem is tudom elképzelni, hogy lehetne ebből a jelentből intenzívebb vívást faragni...

A 70 éves Obi futkározik a falakon, a roncs Vader hármat szaltózik, mindeközben ugrálgatnak le-föl a halálcsillag radiátorain.Utána Vader egy dupla-pördüléses Chuck Norrisos rúgással legyúrja Obit a földre, aztán levágja szabályosan a gége alatt a fejét.Obi haldoklás közben nyusziugrással elszalad, és végül eltűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jelenet intenzitását nem csak (sőt egyáltalán nem) azzal lehet elérni,hogy pörgő forgó actionokat teszünk bele,hanem több állásból,rögzített és kézi kamerákkal felveszik az adott jelenetet és sok vágást tesznek bele.Ha megfigyeled a ROTS kardpárbaját(Obi vs. Vader)Ott is rengeteg olyan rész van ahol nem a szaltózás miatt vagy a nagyon gyors riposzok miatt látványos a harc hanem a gyors kameramozgásoktól.Ezt sokhelyen olvastam,hogy nagyon sok embernek nem tetszett a filmeben az a rengeteg vágás.Szerintem meg ettől lett olyan nagyon pörgős az egész.Szóval nem az kell,hogy újra felvegyék és bemontírozzák az ep4-es Obi vs. Vadert.Talán egy két kis kiegészítő riposzt,hogy legyen mit bevágni és mozgalmassá tenni.Ja és valami zenét berakni alá.Mondjuk a A Hero Falls-t.Vagy bármi mást.Már egy zene a párbaj alatt is sokat nyomna a jeleneten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az ep.3 és az ep.4 filmezési stilusa sokban eltér egymást... az ep.3-ban elfér a gyors-kamera-mozgás, sok vágás kombináció, de az ep.4-ből ez nagyon csúnyán kilógna. Az egész film tipikus lassú tempóban van lefilmezve, nagyon kevés kamera-mozgással és akkor hirtelen neki-iramodna Vader-ék párbajánál?

 

A Hero Falls-féle korus-mű pedig szerintem nevetségessé tenné az egész jelenetet. Egy ilyen minimál-koregráfiájú párbajban, ahol tényleg a szavakon és az arcokon van a hangsúly és ráadásul az egész egy pici szürke térben játszodik, inkább viccesen jönne ki az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos nem egyformán gondolkodunk,de hát ezért nagyszerű teremtmény az ember,mert van ,és tud önálló véleményt alkotni.Nekem bejönne,de ez nem azt jelenti,hogy ha nem ilyen lesz a Sagara akkor nem fogom szeretni.Ez csak egy álom a részemről......... :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondoltam, hogy a karaktereknek stílust kellene adni. Ehhez nem vágás-csere kell. Legalábbis nem gyorsabbá tenni. Az egészet ugyanabba a formában, csak stílusosan. Én mindig Dookuval példázok ennél. Nem kell ide szaltó meg falonfutkározás. És a hangeffektek intezívebbé tételével még lehetne fokozni a drámai hatást. Szerintem ennyi bőven belefér az ep4 filmezési stílusába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ahhoz, hogy ez ne legyen zavaró, kéne egy hatvanas éveiben járó Alec Guinness, nem? Mert igy nehéz lesz új "harcmodort" adni neki.

Hát a mai digitális technikának ez nem igazán jelent gondot,ugyanis a Prequel párbajainak nagyrészét is kaszkadőrök csinálták

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Najó, de most a közelikre gondolok... mert vagy lecserélik az egészet vagy nem (persze nálam egyébként is csak az utolsó lehetőség jöhet számitásba). Ha csak betoldanak részeket, ugy aztán végképp gagyi lesz: az egyik pillanatban ügyetlenkednek a másikban, pedig "nagyon stilusosan vivnak a CGI alakjaik". Egyébként a mai technikával annyira nem lenne gond, ha a szinészről számitógépes scennerrel bedigizik az arcukat (ezt csinálták Dookunál és Palpinál)... de Alec Guinness már nem él, igy erre semmi lehetőség.

 

De még egy normális Jabbát se tudtak összehozmi az ep.4-re (bár az utolsó már közelit, de még az ep.1-es szinvanala még mindig nincs meg), majd pont egy ilyen komplex részt tudnak profin összehozni (amire ráadásul semmi szükség, bár persze ez az én egyéni meglátásom :peace:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyha Lucasék fel merik turbózni a EPIV-es fénykard csatát, akkor megölöm őket.Nem kell hozzányúlni.

Ha kiadják eredetiül, akkor felőlem kiadhatják felturbózva is.... más kérdés, hogy melyikre fogok berugházni:)

 

Amúgy szerintem épp eléggé fel lett turbózva azzal hogy a szópárbajt megalapozták az Ep3 végén. Ott kezdődik h "you were the Chosen One" sajnos eleinte Vader nem tud mit szólni tekintve hogy épp ronccsá ég, de 19 év múlva ott folytatták, ahol abbahagyták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kiadják eredetiül, akkor felőlem kiadhatják felturbózva is.... más kérdés, hogy melyikre fogok berugházni:)

Nos ezzel egyetértek.Szerintem valami ilyesmi lehet Lucas célja,hogy ha ez nem akkor ott a másik vagy ott az eredeti.Mint már mondtam korábban,elég nagy vagy inkább már túl nagy a rajonótábor ahhoz,hogy egy vagy két verzió legyen,és ami a legfontosabb,hogy szerintem méretét tekintve nem nagy különbség van a táborok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Najó, de most a közelikre gondolok... mert vagy lecserélik az egészet vagy nem (persze nálam egyébként is csak az utolsó lehetőség jöhet számitásba). Ha csak betoldanak részeket, ugy aztán végképp gagyi lesz: az egyik pillanatban ügyetlenkednek a másikban, pedig "nagyon stilusosan vivnak a CGI alakjaik". Egyébként a mai technikával annyira nem lenne gond, ha a szinészről számitógépes scennerrel bedigizik az arcukat (ezt csinálták Dookunál és Palpinál)... de Alec Guinness már nem él, igy erre semmi lehetőség.

 

De még egy normális Jabbát se tudtak összehozmi az ep.4-re (bár az utolsó már közelit, de még az ep.1-es szinvanala még mindig nincs meg), majd pont egy ilyen komplex részt tudnak profin összehozni (amire ráadásul semmi szükség, bár persze ez az én egyéni meglátásom :peace:)

Teljesen igazad van,bár Alec Guinness nélkül is lehet CGI Obit "csinálni",de ez már más történet.Megértelek,és nem azt akartam mondani,hogy így nem jó csak azt,hogy nekem úgy jobban tetszene,de szerencsére nem az Én ízlésemhez igazodik Lucas papa :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ezzel egyetértek.Szerintem valami ilyesmi lehet Lucas célja,hogy ha ez nem akkor ott a másik vagy ott az eredeti.Mint már mondtam korábban,elég nagy vagy inkább már túl nagy a rajonótábor ahhoz,hogy egy vagy két verzió legyen,és ami a legfontosabb,hogy szerintem méretét tekintve nem nagy különbség van a táborok között.

Én soha nem pártoltam, és értettem meg ezt a klikkesedős dolgot. Szerintem hatalmas átfedések vannak, és csak az igazán begyepesedett réteg utasítja el zsigerből az első három filmet. Azoknak a száma viszont messze nem olyan nagy mint az átlag SW fanoké. Nekik biztos jól jön majd az első verzió kiadása.

 

Egyébként pedig Ladával értek egyet, egy kicsivel dinamikusabb hangeffekt, és normális fénykardok, pont eleget adnának hozzá, az amúgy is remek jelenethez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én soha nem pártoltam, és értettem meg ezt a klikkesedős dolgot. Szerintem hatalmas átfedések vannak, és csak az igazán begyepesedett réteg utasítja el zsigerből az első három filmet. Azoknak a száma viszont messze nem olyan nagy mint az átlag SW fanoké. Nekik biztos jól jön majd az első verzió kiadása.

 

Egyébként pedig Ladával értek egyet, egy kicsivel dinamikusabb hangeffekt, és normális fénykardok, pont eleget adnának hozzá, az amúgy is remek jelenethez.

Nem erre gondoltam,hanem arra,hogy vannak akik a klasszikot eredetiben szeretik vannak akik THX-esen vannak akik a dvd-s verziót istenítik meg vannak akik még várnak valamire,és majd lesznek akik még várni fognak valamit és majd lesznek akik.................... :peace::):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutolsó esetben fog nevetségessé válni az SW. :peace: Remélem nem fog bekövetkezni.

 

Egyébként ugyan kinek lehet etalon az első kiadás? Csupán azoknak, akik rühellik az első filmeket. Hisz abban a régi formájában csak úgy állja meg a helyét. Ha a SAGA-t tekinted, már akkora lyukak vannak benne mint ide Nagykáta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 70 éves Obi futkározik a falakon, a roncs Vader hármat szaltózik, mindeközben ugrálgatnak le-föl a halálcsillag radiátorain.

 

Utólag digitális radiátorokat helyeznek el a Halálcsillag folyosóin, hogy ne fázzon a legénység? Tudtam, hogy Lucas előbb-utóbb mindenre gondol! :peace:

Szerkesztve: - Plokoom
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két finomság a Vader-Obi párbajból. Szvsz először ezeket kellene kijavítani.

 

Vader és a rózsaszín fénykard

 

pdvd0003js.jpg

 

Ugyanez mégegyszer

 

pdvd0011os.jpg

 

Obi-Wan és a csavart fénykard

 

pdvd0042mz.jpg

 

Obi-Wan és a varázskard. :peace:

 

pdvd0038ge.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látszik, hogy milyen gondos és figyelmes munkát végeznek az SE-k készitői :peace: ... a másik két résznél még ennél is rosszabbak a kardok. Alig várom, hogy valami máshoz is hozzányuljanak :)

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem is az SE-t renoválták, hanem az eredeti kópiákat.... A plusz részeket pedig beillesztették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyen meglehet, de ettől még tény, hogy nagyon fél-munkát végeztek. Például itt valamennyire feljavitották a kardot, de azért benne hagytak egy csomó hibát. Ugyanez Jabbánál: lecserélték az elöző anim-ot de még mindig béna az ep.1-eshez képest... és akkor még ott van Luke zöld fénykardja a MF-en... elképzelni se tudom hogy került az oda :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyen meglehet, de ettől még tény, hogy nagyon fél-munkát végeztek. Például itt valamennyire feljavitották a kardot, de azért benne hagytak egy csomó hibát. Ugyanez Jabbánál: lecserélték az elöző anim-ot de még mindig béna az ep.1-eshez képest... és akkor még ott van Luke zöld fénykardja a MF-en... elképzelni se tudom hogy került az oda :peace:

Meg Vader rózsaszín kardja, és az összeakadó fénykardot...Inkább jelent meg volna a DVD egy hónappal késöbb.

A DVD közvetlenül az eredeti kópiáról került fel a dvd-re, kémiai úton megtisztítva, speciálisan feltúrbózva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.