Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Ezzel nincs semmi baj, én is tisztán emlékszek az ep1-ben egy jelenetre, amiben lelőnek egy gépbe szálló nabooi pilótát, holott ilyen jelenet egyáltalán nincs benne, és mindenki azt mondja, hogy nem is volt.

Ez nem volt benne a vhs változatba se? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem volt benne a vhs változatba se? :roll:

Szuerintem mozi változat volt. Ugyanúgy mint pl amikor Anakin megígéri hogy 1x majd feleségükl veszi Padmét. Meg később is utaltak erre, azt is kivágták....

 

 

Valakinek megvan még auz ep1 kalóz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nincs semmi baj, én is tisztán emlékszek az ep1-ben egy jelenetre, amiben lelőnek egy gépbe szálló nabooi pilótát, holott ilyen jelenet egyáltalán nincs benne, és mindenki azt mondja, hogy nem is volt.

Valóban ezzel nincs semmi baj.

Olyan töményen kapja az agy az élményeket, hogy feldolgoznia, nincs ideje, ebből adódnek ezek a kavarodások.

Dzséjté tök érthető.

Naboo-i pilótákat lőttek le futás közben és olyat is mutattak, aki éppen száll be, kettőt összekapcsolta az agy. Így égett bele, a memóriába.

Akik ilyesmiket állítanak, hogy a Jedi visszaétrben is voltak ilyenek, azoknak pedig az olvasás élmény "ártott meg". PLhogy néhány gép szétkenődig a halálcsillag védepajzsán.

Ezt a részt részletezi a könyv.

De ilyen olvasási élmény megkavart egy pár ember az ep1-nél. Obi-Wan vizes fénykardjával, mert az részletezi a könyv, és még egy képpel is találkozhattak a neten. A fantáziájuk, meg kipótolta a lyukakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Saga és hamár a "klasszikus hibákról" beszélünk,akkor már (csak a tisztesség kedvéért) meg kell említenünk egy prequel rész óriási hiányosságát is.Ez a rész nem más mint a Baljós árnyak,és az említett "javítanivaló" az a képminőség.Borzasztó.Szemcsés és sok helyen életlen.Nagyon nagyon remélem,hogy ki fogják javítani :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, anno a TPM, mint első SW DVD csúcskategóriás volt. Aztán jött a már eleve digitális anyagról átemelt ep2-3, a digitálisan letisztított ep4-5-6. Az utóbbi eljárást valóban végre kéne már hajtani az ep1-en. Anno valaki feltette egy összehasonlító képet a hat filmről, ott nagyon jól látszódik a képminőségbeli különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, valóban nem, pedig az is digitális alapokról került át. Bár lehet, hogy annak más a tömörítése, míg az ep3-4-5-6 elméletileg HD-DVD minőségből lett már visszatömörítve. Minden esetre ott nem annyira feltűnő a különbség (sőt, csak nagyon éles szeműek szúrják csak ki énszerintem), mint az ep1 esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annyira nem rossz az EPI képminősége, hogy sajnálkozni kellene miatta. Bár az kétségtelen, hogy a hat rész közül annak a leggyengébb a képe.

Szuper a minősége a legtöbb DVD-hez képest.Csak az újjak rátettek egy lapáttal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annyira nem rossz az EPI képminősége, hogy sajnálkozni kellene miatta. Bár az kétségtelen, hogy a hat rész közül annak a leggyengébb a képe.

De de sajna annyira rossz.Rengeteg szemcse és kis fekete pontok vannak benne,ez főleg a világos részeknél pl. a Tatooinon látszik.Éa nemcsak a többi részhez hasonlítva,hanem nagyon nagyon sok más filmhez is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, valóban nem, pedig az is digitális alapokról került át. Bár lehet, hogy annak más a tömörítése, míg az ep3-4-5-6 elméletileg HD-DVD minőségből lett már visszatömörítve. Minden esetre ott nem annyira feltűnő a különbség (sőt, csak nagyon éles szeműek szúrják csak ki énszerintem), mint az ep1 esetében.

Azért azt ne felejtsük el,hogy a 4-5-6-nál (ami a képet illeti) profi munkát végeztek.Nem is tudom,de kockánkét több száz vagy több ezer szennyeződést takarítottak le.A ROTS-ot már a ma létező legjobb tömörítő progival préselték rá a lemezre míg az AOTC-t igazad van valami régebbi (ami ugyebár akkor a legjobb volt) progival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De de sajna annyira rossz.Rengeteg szemcse és kis fekete pontok vannak benne,ez főleg a világos részeknél pl. a Tatooinon látszik.Éa nemcsak a többi részhez hasonlítva,hanem nagyon nagyon sok más filmhez is

Én nem látom ennyire rosszul a dolgot! Bár lehet, hogy a rendszer érzékenysége, vagy inkább érzéketlensége miatt (Sanmsung 63-as PLANO tv).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kalsszikus részek mindenféle javítás nélküli változatának ergo a zsír eredetinek a DVD megjelenéséről a véleményem:

 

Elsőre örömmel értesültem róla... nagyon szívesen megnézném az "eredetit"! DE... nem venném meg!

 

Szerintem egyáltalán nem bűn az, hogy Lucas hozzányult a régi részekhez és helyreállította amiket helyre kellett állítani.. minden joga megvan ahhoz, hogy hozzányúljon, hiszen a Star Wars az övé... ő találta ki és ő is készítette el. Természetesen nem ti "fikázzátok" a feljavított részeket, hanem mások akik semmit sem tudnak értékelni... vagy nem is tudom mit mondjak rájuk.. jobb ha inkább semmit.

 

Én azt mondom, hogy igen az EPISODE I-be is legyen Yoda CG... a kalsszikus részek legjobb kiadása pedig a 2004-es dvd kiadás! ;)

 

Nekem így perfect a Star Wars :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kalsszikus részek mindenféle javítás nélküli változatának ergo a zsír eredetinek a DVD megjelenéséről a véleményem:

 

Elsőre örömmel értesültem róla... nagyon szívesen megnézném az "eredetit"! DE... nem venném meg!

 

Szerintem egyáltalán nem bűn az, hogy Lucas hozzányult a régi részekhez és helyreállította amiket helyre kellett állítani.. minden joga megvan ahhoz, hogy hozzányúljon, hiszen a Star Wars az övé... ő találta ki és ő is készítette el. Természetesen nem ti "fikázzátok" a feljavított részeket, hanem mások akik semmit sem tudnak értékelni... vagy nem is tudom mit mondjak rájuk.. jobb ha inkább semmit.

 

Én azt mondom, hogy igen az EPISODE I-be is legyen Yoda CG... a kalsszikus részek legjobb kiadása pedig a 2004-es dvd kiadás! ;)

 

Nekem így perfect a Star Wars :)

Nekem is a 2004-es kiadás az SW, de már nem vagyok ellene a régi részeknek sem. Ha kiadják a 2004-es mellé azokat is, hát legyen. Én nem fogom megvenni, az 1000%. Másnak viszont legyen karácsonya. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.