Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Obi1, nekem ilyen volt az Alien DVD-mmel. Én akkor végső elkeseredetségemben vettem egy ilyen DVD korongtisztító micsodát (nem drága), azzal jól áttöröltem és azóta működik. Ha még nem próbáltad, hátha...

Thx, majd megpróbálom.Bár van rajta egy darab karcolás, lehet hogy mégis az okozza a problémát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon becsülendő tevékenység Zoli! Asszem Lada csinált ilyet korábban. Ez is egy módja az SW filmek megértetésének. :oops:

 

Egyébként ha majd megyünk Wallatoshoz mozizni, gyere Te is. Ott garantáltan tudsz koncentrálni. :yeah:

Ja, egy kis népszerűsítés sosem árt nekik. :)

 

Köszi az ajánlatot, nem kell kétszer mondanod. :)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Egyszer Quarronnal ,meg pár sörrel kéne nézni sw 1-2-3-at nem? :oops:

Megörülnénk tőle az biztos, vagy lehet, hogyha inna pár sört akkor megszeretné őket.

Kihagyom ezt, ha nem baj. :) Nem én leszek az, aki elmagyarázza neki miről is szól az SW. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az a rossz hogy nem tudom hogy miért romlott el.Nem karcos, nem tettem vízbe, és vagy 10 lejátszóval próbáltam és mindig pár bizonyos ponton beakad és leáll.

OFF

Szerintem Obi1 Ugyanezt mond el az InterCom-nak hátha kicserélik. Ha magától ment tönkre, vagyis te semmi olyasmit nem csináltál, akkor ki kell cserélniük, pláne, ha náluk is kipróbálod és ott sem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Szerintem Obi1 Ugyanezt mond el az InterCom-nak hátha kicserélik. Ha magától ment tönkre, vagyis te semmi olyasmit nem csináltál, akkor ki kell cserélniük, pláne, ha náluk is kipróbálod és ott sem jó.

Kösz a tippet, majd meglátjuk.De addig is majd fel kell menteni valahogy a gépre a dvd-t és úgy kiírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam,hogy hová tehetném ezt a hozzászólásomat,úgyhogy ha rossz helyre tettem akkor bocsi :D Nem akarom erre a Dvd extra hírre azt mondani,hogy Én megmondtam..............,de Én megmondtam.Ha tényleg igaz márpedig igaz,akkor innentől kezdve nem mondhatja senki,hogy neki nem felel meg a klasszik dvd kiadása,sőt senki se rökönyödhet meg ha esetleg az ezt követő verzióba már mondjuk CGI Yoda lesz,vagy CGI Obi vs. Vader és Luke vs. Vader és még sorolhatnám.Ha valakinek nem tetszik a felújított,akkor vegye meg az eredetit,ha valakinek nem tetszik a felújított akkor vegye meg a felújított felújítottját.Ha....ördögi kör :D ,de nekem bejön :D:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos vagy benne? :D Valahogy nem érzem őket túl együttműködőnek, de ne legyen igazam.

Biztos nem vagyok benne, de egy cég aki ad a hírnevére, szerintem ilyet szó nélkül megcsinál, hisz nem nyerészkedni akarsz rajtuk, hanem odaadod a rossz lemezed, és kapsz egy jót helyettte.

Korrekt üzlet politikában szerintem ez minimum, bedobják a selejtek közé, biztos nem csak 10 darab selejtes készül.

HDDVD-s topikban elmeséltem egy hasonló esetemet a Warnerrel, azok szó nélkül megcsinálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem vagyok benne, de egy cég aki ad a hírnevére, szerintem ilyet szó nélkül megcsinál, hisz nem nyerészkedni akarsz rajtuk, hanem odaadod a rossz lemezed, és kapsz egy jót helyettte.

Korrekt üzlet politikában szerintem ez minimum, bedobják a selejtek közé, biztos nem csak 10 darab selejtes készül.

HDDVD-s topikban elmeséltem egy hasonló esetemet a Warnerrel, azok szó nélkül megcsinálták.

Nemtudom hogy kicserélik e, mert másfél éve vettem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennek az original trilogy-nak úgy lenne igazán értelme, ha a képet nem nyalnák ki annyira amennyire szokták. Feelinges néhány karc meg minden. Megvételét már erőssen meggondolja az ember.

Szerintem meg erre a digitális technikára,ahogy Te fogalmaztál "ki kell nyalni a filmeket".Főleg a Star Wars-t.Mi lenne világszerte,ha az eredeti ütött kopott szemcsés film kerülne a lemezre.Forradalom,vérontás(ILM) és boszorkány(Lucas) égetés :D .Nem hiszem,hogy az eredeti képminőség hozna valami plussz feelinget a film nézésekor.Szerintem sokkal nagyobbat fog ütni a dolog egy tökéletes képminőség alkalmazásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda??? :D Egyet leszögezhetek. Nem veszem meg. Érdekességnek elmegy talán... De itt vannak a kérdések, amik igazán méretesek. Akár tetszik, akár nem, egy képfelujítással és DVD felbontással iszonyú nagy hiányosságok vannak trükkök terén! Persze csak mai szemmel. Érdemes elolvasni Bomarr értékelőjét az adott topicokban. A koherenciáról nem is beszélve...

 

A múltkor néztem az 1984-es VHS felvételt a csillagok háborújáról. Az iszonyat gagyi minőség, de az űrcsatát így is csukott szemmel néztem néhol, mert annyira kilógott a lóláb. Erre kiadják mindezt tűéles képpel DVD-n? Bátorság kell hozzá mindenképp.

 

Egyébként inkább a SAGA kiadással foglalkoznának, szerintem jobban járnánk. Ennek igen-igen "rókabőr" szaga van. De persze ezt is meg lehet magyarázni, hogy van akinek ez kell. :D Kicsit most csalódtam Lucasban, mert pont ő hangoztatta, hogy már nem foglalkozik az első verziókkal.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen igazad Ody mester!!

Viszont szerintem készülnek valamire.Valami olyanra ami nagyon nagyon sok rajongót megrökönyítene(lásd alább pl:a birodalomban CGI Yoda).Nos,hogy be legyen fogva mindenkinek a szája,így kint lesz minden eddigi verzió.Ha nem jön be az egyik akkor majd a másik.Sajnos(bár ez a szó nem illik ide és elnézést is kérek érte)akkora lett a SW rajongótábora,hogy nem leht egyszerre mindenkit kielégíteni.Szerintem nem rókabőrről van szó,csak valamilyen szinten az origi klasszik vs. digi klasszik harc "megoldásáról????" van szó.Így mind a két tábor megnyugodhat.Viszont van egy harmadik tábor is (Én is ide tartozok :D ) aki még vár egy verziót.............................. :D

Szerkesztve: - lipi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én meg pont a kettő között vagyok! Minek kell lecserélni Yodát digitálisra az EPV-ben? MINEK???? Az úgy tökéletes ahogy van. És ennél mélyebb belenyúlásokra sincs szükség a 4-5-6 -nál. Remélem nem az áll a háttérben amit Te is mondasz, mert akkor egy világ dől össze bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én meg pont a kettő között vagyok! Minek kell lecserélni Yodát digitálisra az EPV-ben? MINEK???? Az úgy tökéletes ahogy van. És ennél mélyebb belenyúlásokra sincs szükség a 4-5-6 -nál. Remélem nem az áll a háttérben amit Te is mondasz, mert akkor egy világ dől össze bennem.

Pontosan ezért írtam,hogy akkora lett a rajongótábor,hogy nem lehet mindenki ízlését egy kettő asetleg háromféle verzióval kielégíteni.Azért csinálják,hogy mindenki megtalálja a filmben azt amit keres vagy azt amit szeret amiért rajongó lett stb stb.....Ha nem jön be az egyik akkor ott a másik,és így így nem lehet senkinek egy szava se,mert mindenki meg fogja találni azt verziót ami neki a legjobban bejön.

Nem kell lecserélni Yodát CGI-re,de megtörténhet.Emlékezz vissza,hogy (AOTC dvd extra lemeze),hogy min gyakoroltak a fiúk Yoda elkészítésére.A birodalommal.Nem hiszem,hogy "kilökték" azokat a snitteket.Sőt a ROTS extra lemezén igaz,hogy a TPM-ből,de szintén egy CGI-s Yodás jelenet van.Csak ezért gondolom ezeket az újjításokat.Persze lehet,hogy ez csak okoskodás,de szerintem lessz még itt valami.Ha nem is a Saga kiadásra,de lesz..........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két apróságtól eltekintve, nekem a mostani állapot megfelel. Ami hiányzik, az pár fénykard effekt tuning, és kész. Most ha elkezdenek belenyulkálni ész nélkül, mert már kijött az eredeti és akinek az új nem tetszik az nézze azt, akkor leszek mérges. A régi már nem fog meg annyira, az új agyondigitalizált, meg már túl sok. Értem, én a választás lehetőségét, de én szeretnék úgy birtokomba tudni egy filmet, hogy nem öt féle dobozba kell nyúlkálnom a különböző nekem tetsző verziókért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én meg pont a kettő között vagyok! Minek kell lecserélni Yodát digitálisra az EPV-ben? MINEK???? Az úgy tökéletes ahogy van. És ennél mélyebb belenyúlásokra sincs szükség a 4-5-6 -nál. Remélem nem az áll a háttérben amit Te is mondasz, mert akkor egy világ dől össze bennem.

de ha nem akarsz CGI Yodát látni, még mindig ott van a Trilogy DVD, azon megnézheted az Ultimate version-t, ott nincs CGI Yoda.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ha nem akarsz CGI Yodát látni, még mindig ott van a Trilogy DVD, azon megnézheted az Ultimate version-t, ott nincs CGI Yoda.

 

 

Donát.

De ez hülyeség. Kiadják majd díszdobozban az egészet. Frankó. Tök jó, hogy az EPI-ben már digitális lesz a Yoda, az kell is, de a többi nem. Akkor most mit csináljak majd? Mert azokat nem fogják kiadni egyesével, csak csomagban. És akkor megveszem szépen, majd kirakom az ágyamra ezer féle verziót, és mint a kirakós játékban kiválasztom melyiket akarom nézni. Átesünk a ló tulsó oldalára.

 

Engem nem érdekelne a sok sápítozó öreg. Akinek nem tetszik nem nézi, és kész. Lucasnak már rengeteg pénze van, nem kellene ennyire nyomulnia, mert bohózat lesz a vége. Ezért félek a TV sorozattól is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebbi Lucas interjú részlet:

 

"AP: Why not release both the originals and special editions on DVD?

 

Lucas: The special edition, that?s the one I wanted out there. The other movie, it?s on VHS, if anybody wants it. ... I?m not going to spend the, we?re talking millions of dollars here, the money and the time to refurbish that, because to me, it doesn?t really exist anymore. It?s like this is the movie I wanted it to be, and I?m sorry you saw half a completed film and fell in love with it. But I want it to be the way I want it to be. I?m the one who has to take responsibility for it. I?m the one who has to have everybody throw rocks at me all the time, so at least if they?re going to throw rocks at me, they?re going to throw rocks at me for something I love rather than something I think is not very good, or at least something I think is not finished."

 

 

NO COMMENT....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "Original vs SE vs DVD Edition" irásokban már kifejtettem, de itt is: nekem egyértelmüen az utolsó kiadások azok amik az "igaziak". A bonto-kkal és óriási épületekkel teli Mos Eisley-val, a Bespines nagytotálokkal és az ep.6 végi Coruscant ünnepléssel alkot igazi egységet a Saga. Ezek a régi változatok igazából csak érdekességek... viszont mint ilyenek igazi inyencségek. Én tutira megveszem ha kijönnek DVD-n. Mellesleg a régi változatok csak mint elérhető extrák lesznek fent a kiadáson, hisz az alap itt is a régi DVD kiadás lesz, ahogy a hir is irja... (vagy talán megint lesz egy-két tuning? esetleg a fénykardokon javitanak? :D).

Néha egészen közepes filmekért is szoktam pénzt kidobni, ugyhogy ezt tutira megveszem (esetleg rejtett extraként felpakolhatnák a Holiday Special-t is :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ha nem akarsz CGI Yodát látni, még mindig ott van a Trilogy DVD, azon megnézheted az Ultimate version-t, ott nincs CGI Yoda.

 

 

Donát.

Na pontosan erről van szó.Nem lesz senki se kissebb rajongó attól,hogy mondjuk a huszadik kiadást nem veszi meg mert neki a tizenkilencedik pont megfelelt.Ez az egész arról szól,hogy mindenki azt vegye meg amelyik a szívéhez a legközelebb áll.Ha a CGI-is Yodás CGI-is Obi vs. Vaderes Luke vs.Vaderes tettszik akkor vegye meg azt,de ha az eredeti első kiadás akkor meg azt.Nem kell megvenni minden kiadást,attól ne leszek negyobb fan max nagyobb "marha" vagy sokkal szegényebb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykard csatákra ráférne egy kis javítás, de egyébként pont úgy jók a filmek, ahogy most vannak. Nem hiszem, hogy újra megvenném az eredeti kedvéért. És ne legyen CG Yoda se az epV-ben. Az a báb remekül bevált, még ma is állja a helyét. Nálam legalább is. Nem vagyok ellene az újításoknak, de ami sok az sok. De nem baj, az első dvd kiadást bármikor megnézhetem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi:De véleményt attól még alkothatok az új kiadásokról... és egy Birodalom visszavágos CGI Yodát én is óriási marhaságnak tartanék, függetlenül attól, hogy megveszem-e vagy sem.

 

Ody: "Lucasnak már rengeteg pénze van, nem kellene ennyire nyomulnia, mert bohózat lesz a vége."

 

Erről van szó. Én is attól félek, hogy még a végén túlságosan is felhigul ez a mű. De szerencsére egyelőre semmi ilyesmi nincs kilátásban.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hallottam én is a hírt.

Ha lesz pénzem, én megveszem ezt a változatot is.(ha megjelenik MO-n egyáltalán)

1.Jedi Visszatér "elvesztése"

2.Nagyon rég láttam az eredeti változatot(csak akkor veszem meg ha a sima, nem képileg felújított verziók lesznek a lemezen)

 

Egyetlen gond a pénz.Remélem max 10ezer lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megjött a válasz a szkeptikusoknak: igenis lesz DVD-n eredeti változat. És véleményem szerint ez így van rendjén. Nekem is a legutolsó változat az "igazi", de az eredeti verzió a Star Wars-történelem része, másfél évtizedig AZ volt a trilógia, ezért nagyon is helyénvaló, hogy megőrizzük az utókornak. Én nem veszem meg az összes matricásalbumot, de a filmek valamennyi változatából szeretnék egy példányt a polcomon, mert ezeknek az alkotásoknak egyedi történetük van, és a filmtörténetnek ezt a fejezetét csak egy teljes kollekció (eredeti és felújított) meséli el. Alig várom, hogy megjelenjen!

 

És ugyanazok, akik eddig azt mondták, milyen szemét Lucas, hogy az eredetit nem adja ki, most azt fogják mondani, milyen szemét, hogy megveteti velük. :D Meglátjátok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.