Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Bomarr:teljesen igazad van.Véleményt lehet alkotni bármiről,és isten látja lelkem nem akartam beléd kötni vagy megbántani valamival.Ha mégis így érzed akkor bocsánatot kérek.Én csak azt mondtam,hogy Lucas megadja a lehetőséget arra,hogy válassz.Csak sajnos vannak olyanok is akikről Plokoom írt.Ha nincs az a baj ha van akkor meg az.Nekem ez a hír teljesen pozitív,attól függetlenül,hogy nem veszem meg,mert nekem a 2004-es dvd kiadás tetszik eddig a legjobbam.Hangsúlyozom eddig.Aztán,hogy mit hoz a jövő az még kérdéses,de szerintem mindenki meg fogja találni a neki legmegfelelőbbet.Ettől még nem fog felhigulni ahogy fogalmaztál

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem akartam beléd kötni vagy megbántani valamival.Ha mégis így érzed akkor bocsánatot kérek.

Semmi szükség ilyesmire. Ennyi jó fej SW szerető emberke között nem alakulhat ki komolyabb vita. Egy apróságban nem értettünk egyet, de ettől még teljes a béke :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tartom rossz ötletnek a kiadást, de szerintem csak annak van értelme, hogy a képet és a hangot békén hagyják. Karcosan mono-ban ill stereoban. Ha ismét felújjított lesz a kép, akkor ez nem az eredeti trilógia a 30 évvel ezelőtti, hanem csak egy 2006-os transzfer, az SE betoldott jelenetei nélkül.

 

Szerintem is történelem, megérdemli, hogy legyen. Tárcától függ, hogy fogok tenni.

 

Azért arra kiváncsi leszek, hogy például 40 év múlva ha még itt leszünk, akkor is lesznek-e új kiadások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi szükség ilyesmire. Ennyi jó fej SW szerető emberke között nem alakulhat ki komolyabb vita. Egy apróságban nem értettünk egyet, de ettől még teljes a béke :D

Ahogy Jar-Jar mondaná

Okéjsos :D

Az mindesetre érdelne,hogy szinkronosan jön-e ki az új kiadás(ha lesz itt),mert akkor lehet,hogy elgondolkodok a vásárláson :D .Mármint akkor ha a 2004-es verzión lesz szinkron

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, adják ki, de akkor nulla renoválással! Lokatelli jól írta. Amennyiben bármivel is kozmetikázni próbálnak, máris nem eredeti.

 

Szerintem erőteljesebben kellene promotálni ennek a kiadványnak az egyedi jellegét, mert az első filmek ma már csak arra jók, hogy nosztalgiaként a port fogják a polcon. Aki az egész SW-t szereti, az nem sűrűn fogja megnézni. PErsze, olyanoknak mint quarron nyilván ez lesz az etalon.

 

A TFN fórumán már olyanokat is olvastam, hogy Lucas megtért, és ezt a kiadást úgy veszik, mintha megtagadná az eddigi filmeket, és visszatérne a gyökereihez...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az épp eléggé hangsúlyozza a kiadás egyedi jellegét, hogy csak limitáltan, csak három hónapra jelenik meg és a régi változatok csak extraként kerülnek fel, amivel tovább erősitik, hogy ez csak egy érdekesség (és az is lehet, hogy csak az USA-ban :D)

 

És ha lehet választani akkor szerintem ne az eredeti kópiát rakják fel, mert azok élvezhetetlenek... zöld Leia hajó, ugráló kép? Én inkább a THX-esre vágynék... az közelebb is van az "eredetihez" hisz '77-ben sem olyan borzalmas minőségben nézték a mozikban, mint amilyen állapotban most van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtért?

Nem hiszem.Ő csak azt csinálja amihez éppen kedve van.Most ehhez volt,holnap ahhoz lesz,és ez így van rendjén.Még Ő maga sem elégedett a művével,bármit is mond.Volt egy érdekes nyilatkozata a ROTS Angliai premierjén a CNN-n.A riporter azt kérdezte tőlle,hogy ugye tisztában van vele,hogy látványvilágban és itt a spec effekteket értette ez alatt a klasszikus trilogia messze lemarad a új trilogiától és ez nagyon sok rajongó szemét szúrja.

Válasz:Persze tisztában vagyok vele és dolgozni fogunk rajta,hogy ez ne így legyen......

Na hogy ez mit jelent azt mindenki döntse el maga,de nekem azt jelenti,lesz még egy pár új kiadást....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: a trükkökre értettem az eredeti állapotokat. A kép lehet kitisztázva, azzal semmi baj nincs.

 

Eddig nem esett le, hogy két változat is lesz a korongon, ami már kicsit jobbá teszi az összképet. Persze nem fogom megvenni, és ajánlom nekik, hogy ne változtassanak a 2004-es DVD verzión!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw.com-on beraktak egy képet, amit be is szurtál... az alapján maradnak a régi trükkök :D

 

lipi: Az SW trilógia DVD kiadása után azt nyilatkozta Lucas több izben, hogy ez volt az utolsó belepiszkálás. Lehet, hogy a premieren pont azokra az apró változásokra gondolt Lucas, amit aztán el is végeztek: SE Jabba cseréje, felirat csere az ep.4-ben stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi: Az SW trilógia DVD kiadása után azt nyilatkozta Lucas több izben, hogy ez volt az utolsó belepiszkálás. Lehet, hogy a premieren pont azokra az apró változásokra gondolt Lucas, amit aztán el is végeztek: SE Jabba cseréje, felirat csere az ep.4-ben stb.

Nem hiszem,mert a premier 2005 májusban volt míg a dvd kiadás 2004-ben.Tehát már akkor megvolt a "felújított felújíttoja" változat.És azt mondta,hogy tud a dologról és tenni fognak azért,hogy ez ne így legyen,tehát itt a fognak szón van a hangsúly.Egyébbként már az SE kiadásnál is azt nyilatkozta,hogy így marad minden mert ezt álmodta meg anno,csak akkor tecnikai problémák miatt nem tudta vagy nem lehetett kivitelezni.Szerintem fogjuk még hallani ezt a mondatát jópárszor

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudsz adni linket ehhez az interjúhoz? Kiváncsi lennék a szöveg-környezetre...

Nem a neten olvastam hanem magán a csatornán láttam.Lehet,hogy igazad van,hogy arra gondolt.Nálla nem lehet biztos az ember semmiben.Nekem nagyon az jött le,hogy fogadkozik,és ígérget,és bizonygatja,hogy így meg így lesz.Az mindenesetre tény,hogy már nem egyszer nyilatkozta,hogy ez lesz a végső változat.Aztán lett egy újabb..........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt én sem veszem meg.Anno láttam rengetegszer moziban mindhárom részt eredetiben.Bomarral értek egyet.Nekem is az utolsó 2004-es kiadás az igazi classic.Illetve majdnem mert még hátravan a fénykardok prequelekkre való cserélése és a lézernyalábok rajz helyett, digitálisan megoldott cseréjére.

Na akkor lesz nekem tökéletes, ja és persze mind a hat rész legyen benne díszdobozban, mindegyik rendezői változatos legyen, az össezs kivágott jelenet kerüljön bele a filmbe.

Tulajdonképpen egy Alien Quadrilogy szintü kiadványt várok.Na azt megveszem, és nem érdekel mennyibe fog kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Plokoommal értek egyet minden tekintetben. Azon túl, hogy ez a Star Wars történelmének kezdete, egy darabka filmtörténelem is. Tehát a polcon a helye.

Másrészt, ennek ellenére nem fogom megvenni. Miért? Egyszerű, hozzá teszik az 2004-es verziót is, ami már megvan (kétszer is, aviban is megvan szinkronnal), nem kell. Tehát marad a letöltés, ami mondjuk számomra nem nagy tragédia. A lényeg, hogy a birtokomban legyen ez a verzió is (aztán kezdhetem a kutatást az SE után).

Amit viszont én is biztosra veszek, hogy Lucas korántsem fejezte be a felújítgatást és legalább egy turbózás még lesz. Ez pedig szerintem abban fog kimerülni, hogy megpróbálják az ep3 színtjére hozni a trükkök minőségét. Hogy Lucas azt mondta, nem nyúl hozzá többet az SW-hez? Magamból kiindulva, ez hülyeség. Én is mondtam már ezt, aztán Krande a tanúm rá, hányszor módosítottam ezek után az SW műve(i)met. Szvsz Lucas is így van ezzel. Kijelenti, aztán másnap visszanézi a művet és itt és észrevesz valamit, ott se tökéletes minden, és ugyan úgy belenyúl.

A rókabőr lehúzásról meg nekem az a véleményem, hogy amíg nem áll mögém töltött puskával senki, azt harsogva, hogy vegyem meg vagy megdeglek, addig magasról teszek rá, hány bőrt húznak le. Egészségükre.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt én sem veszem meg.Anno láttam rengetegszer moziban mindhárom részt eredetiben.Bomarral értek egyet.Nekem is az utolsó 2004-es kiadás az igazi classic.Illetve majdnem mert még hátravan a fénykardok prequelekkre való cserélése és a lézernyalábok rajz helyett, digitálisan megoldott cseréjére.

Na akkor lesz nekem tökéletes, ja és persze mind a hat rész legyen benne díszdobozban, mindegyik rendezői változatos legyen, az össezs kivágott jelenet kerüljön bele a filmbe.

Tulajdonképpen egy Alien Quadrilogy szintü kiadványt várok.Na azt megveszem, és nem érdekel mennyibe fog kerülni.

Na ezt szívesen venném Én is.Egy bővített extra változat nagyon megdobogtatná a szívemet :peace: nyami nyami

Egyébbként nekem is a trükkökkel van gondom.Nem minddel,de azért nagy részükre ráférne egy kis polír.Főleg az Új reményben.

Na de ha már változtatásokról beszélünk,akkor meg említeni a TPM rossz képminőségét is.Sajna a hat rész közül most ez a legrosszabb képminőségű.Remélem a Sagara megtisztítják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek veled Dzséjt.

Nem a pénz miatt csinálja Lucas,hanem mert mindig talál rajta valamit,amit ki kell vagy ki akar javítani.Aztán ha összejön egy csokorral a "változtatnivaló",nekilát és megcsinálja,majd kiadja,és szerintem ez így lesz míg Ő itt van közöttünk.Arra azért kíváncsi lennék,hogy aki a 2004-es klasszik dvd renoválását vezette,milyen letolást kapott GL-től a sok hibás trükk miatt(pl.fénykardeffektek)A ROTS miatt nem sok ideje lehetett Lucasnak ezzel foglalkoznia,szerintem csak snitteket mutattak neki.....Nézd George,ilyen lett a képminőség.....Hallgasd meg George a hangkeverést......Nem hiszem,hogy volt annyi szabad ideje,hogy leüljön és megnézze a trilogiát.Mikor kijött akkor már késő volt.Szerintem a projekt vezetője,vagy felelőse nem tette zsebre azt amit kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.