Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Ha ezen javítani vagy fordítani akar,hogy a mítosz a Saga egysége neki nekem neked nekik megmaradjon akkor minimum az effekteket fel kell javítani és azonos szintre hozni.

Egységben az Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nézegetem a filmeket, elgondolkodtam azon, minek örülnék, ha ezen az új DVD-n rajta lenne. Kis összeállításban prezentálnám ezt, mint anno Lipi :)

Mivel napi egy részt nézek meg, így úgy is fogom beírni.

 

Star Wars Episode I The Phantome Menace

- DTS hang, nem fontos, de jó lenne. Van egy THX Tester Disc-em, amin rajta van a fogatverseny DTS-ben. Kirobban a ház fala, olyan. Jó lenne ilyenben az egész film.

- Természetesen a kép élesítése az ep3-4-5-6 minőségére. Még mindig szép képe van, de már nem olyan szép, mint amikor megjelent. Az utódok elhalványították.

- A digitális szereplők feljavítása az ep3 szintjére. Magyarul, amit ott alkalmaztak (pl az áttetsző bőr), azt itt is megcsinálhatnák. Jar Jar, Watto, Sebulba, mind élethűbbé válnának.

- Minden effekt feljavítása az ep3 szintjére, legyen az egy távolban elhaladó űrhajó, vagy a gungan-droid csata. Bár még mindig lenyűgöző, ezt tovább fokozhatnák azzal, ha már ep3 minőségben látnánk.

- A Yoda báb lecserélése CGI Yodára. És akkor már be lehetne illeszteni a film végére, mikor Palpatine hajójával megérkezne a Naboora. Ekkor csak egy villanásnyit látni a rámpán kicsit esetlenül lejövő Yodát, viszont egy cserével már nem kéne eltakarni, hanem jól láthatóvá tehetnék, hogy ő is ott van. Nem szerepeltetni kell, csak lehessen látni a háttérben.

- Sebulba lángszórós trükkjének visszahelyezése a versenyben, de csak az, amelyikben elpusztít egy versenyzőt, az már nem kell, amikor Anakin ellen használja.

 

Na, az ep1-re kb ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Sebulba lángszórós trükkjének visszahelyezése a versenyben, de csak az, amelyikben elpusztít egy versenyzőt, az már nem kell, amikor Anakin ellen használja.

Nagy részével egyetértek én is. (Kivétel a Sebulba, Watto, Jar Jar animáció javítása, mert ők már nem lennének ugyanolyanok. Az bőven elég, ha kiélesítik az ep3 dvd szintjére, akkor helyre jönnek.)

Nekem a Sebulbda lángszórója lenne a legfontosabb.

Annyira menő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt ezek jók!Bravó :) Én megmondom őszintén nem mentem bele ennyire a TPM-nél a javításokba de ez tetszik.Viszont a képet sajna nem csak élesíteni kellen hanem mint anno a klassziknál meg is kellene tisztítani.Nagyon szemcsés, nagyon sok pici fekete pötty van rajta, főleg a Tatooin-i részeknél látszik ez nagyon csúnyán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DTS hang reménytelen, üzleti okokból. :)

Ő, miért is? Erről még nem hallottam.

 

Kivétel a Sebulba, Watto, Jar Jar animáció javítása, mert ők már nem lennének ugyanolyanok. Az bőven elég, ha kiélesítik az ep3 dvd szintjére, akkor helyre jönnek.

Szerintem nem venne el semmit a karakterükből. Az átlátszó bőr, a mozgó hajszál/szőrszál, a jobban gyűrődő vagy éppen bolyhos ruha olyan apró finomságok, amik csak a két rész közti különbségeket csökkentik (pl sokan vannak, akik látják a különbséget a két CGI Yoda között), viszont nem ártanak a karakternek. Apróságok, amik természetesebé teszik a karaktert, de semmi gyökeres változás.

 

Viszont a képet sajna nem csak élesíteni kellen hanem mint anno a klassziknál meg is kellene tisztítani.

Bocsesz, én élesítés alatt a tisztítást értettem, csak hát ezt már nem írtam le :)

Mert bár nem értek annyira ehhez, de szerintem éppen ezek a "szennyfoltok" homályosítják el a képet, mint az ep4-5-6-nál. Ha ugyan úgy képkockáról képkockára letisztítanák digitálisan, tökéletesen tiszta, éles képet kapnánk. Remélem meg is teszik.

 

Na, ma sor került az ep2-re, és ezek ötlöttek eszembe:

 

Star Wars Episode II Attack of the Clones

- DTS hang, hát ha tényleg nem lehet, attól még jó lenne.

- talán a kép élességén (most tényleg élességre gondolok :)) lehetne jobbítani, mert egy fél hajszállnyival, de le van maradva az ep3-4-5-6-tól. De ez tényleg csak egy hangyányi.

- a CGI karakterekre itt is alkalmazni kéne az ep3-ban bevett dolgokat, mint pl az átlátszó bőr, vagy Yoda hajának mozgása. Vagy pl a klón katonák, bár itt sem tudtam volna megmondani, hogy CGI-k, az ep3-ban még jobbak, ezt is átvehetnék.

- az összes effekt feljavítása az ep3 szintjére, bár ezen a téren sincs már annyi lemaradás, főleg mivel a két rész között csak felhasználtak pár olyan dolgot, amit eddig nem használtak. Na, ezeket már itt is (és az ep1-nél is) használhatnák.

- kijavítani Amidala kilapítását a szállítószallagon. Szerintem ez az egy szembántó hiba.

- Bár a film közepét belassítaná, de az ep3 vége miatt szerintem nem lenne rossz beilleszteni Amidala családját. Mert így az ep3-beli temetésen a semmiből bukannak fel, így meg be lennének vezetve mint Shmi családja. Szerintem el lehetne viselni ezt az öt perc plusz "unalmat". Csak sajnos elképzelésem sincsen hogyan, mert a film közepe most egyensúlyban van azzal, hogy a kaminoi és nabooi jelenetek váltják egymást... de azért jó lenne.

 

+ A geonosisi csatára egy önálló témát írhatna Williams. Bár én is jónak tartom azt a zenei egyveleget, ami szól alatta és bárhogy próbáltam, nem tudtam más zenét aláképzelni - egyszerűen lehetetlennek tartottam -, és egy új zene teljesen más hangulatot adna neki, mégis, érdekelne, hogy Williams milyen zenét írna egy ilyen monumentális földi ütközethez. A Victory Celebrationnal bevállt, jobban illik az ünnephez, mint az Ewok Celebration. Na de, ez nem különösebben fontos, csak kíváncsiság.

 

Holnap jön az ep3, annak lehet, hogy rövid lesz a listája :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+ A geonosisi csatára egy önálló témát írhatna Williams. Bár én is jónak tartom azt a zenei egyveleget,

Pedig a Geonózisi csatának van megírt zenéje. Csak kevés került bele a filmbe(Arena téma és ennek variációi hallható mikor Anakin a Reekkel küszködik, és az across harci pergős változata is ottvan, de csak Winduig.). CD-re valamivel több.

Igazából a Geonózisi csatát zene szempontjából ketté kell bontani Windu megérkezéséig.

Addig elkészült a megkomponált zene, de annyit variáltak a vágással, hogy nem passzolt, így kerestek olyat ami passzol. Windu után és a klón háborúnak már nincs saját zenéje. Ott már klónozott zene van.

Én el tudnám képzelni más zenével. sőt.

De nem hiszem, hogy ahhoz hozzányulnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A THX és ezzel együtt az ex hangsávot Lucasék fejlesztették ki a filmszínházak részére az egyenőtlen ülőhelyek miatt.Így tökéletesen hallja az is aki mondjuk szélen ül.Erre válaszolt a rivális a DTS az es hangsávval.Ha megfigyeled a Lucasfilmek egyikén se találsz DTS hangot.Csak THX minősítésü DD-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zeneváltoztatás. Az Arénát felhasználták az epIII-nál, így nem valószínű, hogy az epII végére többet beleraknának belőle, sok lenne a zenecopy. Esetleg úgy, hogy írnának még hozzá, amit azért nem vetek el 100%-ig, mert mégiscsak a 30 éves évfordulós kiadványról van szó, és videó kiadásra is készült olyan változtatás, ami új zenét kapott (epVI vége). Bár ott a jelenetváltoztatás/bővítés igényelte ezt a megoldást. Nem is tudom, csak hajszálnyi esély van rá.

Lipi, ez érdekes, köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: az EP1-es változtatásaiddal egyetértek, jók!

 

EP2:

 

- Én is visszaraknám a nabooi családos jeleneteket, de ennek a kaminói események részleges kibővítésével kellene járnia. (A fene tudja, hogyan. :peace: )

- Egy-egy apró mondatocskát is visszaraknék, pl. a film elejére azt, hogy Padmé megköszöni Yoda szavait:

 

Y: Seeing you alive brings warm feelings into my heart.

P: THANK YOU, MASTER YODA. Do you have any idea about who is behind this attack?

 

Vagy Anakin-Padmé csomagolós beszélgetésénél:

 

A: Sometimes we have to let go of our pride and do what is requested of us.

P: Anakin. You've grown up.

 

Itt érzek egy elég nagy lyukat. Ami benne volt:

 

ANAKIN: Sometimes we have to let go of our pride and do what is requested of us.

 

PADMÉ: Pride?!? Annie, you're young, and you don't have a very firm grip on politics. I suggest you reserve your opinions for some other time.

 

ANAKIN: Sorry, M'Lady. I was only trying to...

 

PADMÉ: Annie! No!

 

ANAKIN: Please don't call me that.

 

PADMÉ: What?

 

ANAKIN: Annie...

 

PADMÉ: I've always called you that... it is your name, isn't it?

 

ANAKIN: It's Anakin. When you say Annie it's like I'm still a little boy... and I'm not.

 

PADMÉ: I'm sorry, Anakin. It's impossible to deny you've... (looks him over) ...that you've grown up.

 

- Egy tisztességesen megcsinált halálraítélős jelenetet is szívesen látnék a filmben.

- De mindenekelőtt: tisztességes, önálló zenét szeretnék a csatához! ;)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak azt a két jelenetet ne vegyék ki ami össze függ és a film végére vicces beszólás lesz.

 

A végén.

 

Anakin- Nektek ilyen a diplomáciai tárgyalás?

Pedme- Nem. ez most épp agresszív véleménycsere.

 

Valahogy így volt. :peace:;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha mégis lesz, tutira megveszem újra a DVD-t. :peace:

Én is. Annál is inkább, mert epII-m eredetiben még nincs ;) Na jó, külön biztos nem lehet majd megvenni, marad az egybedoboz (és ajánlom, hogy legyenek rajta mindenféle ínyencségek :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lipi, köszi, ezt nem tudtam, így belegondolva valóban így van (már csak az a kérdés, mit csinál a végefőcím lista végén a DTS logó is? Vagy az kötelezőszerű?).

 

Derb: Lucasra nem jellemző, hogy kivesz dolgokat a filmből, mármint komplett szövegeket.

 

SimonZ: az a baj, hogy ahhoz, hogy visszategyenek legalább egy otthonos jelenetet, kellene egy plusz kaminoi jelenet. Az viszont nincsen.

A mondatos megtoldások nem rosszak, de az a hosszú nem kéne, már csak azért sem, mert még az ep3-ban is hívja Aninak. Meg a becézésért már ne hőbörögjön, pláne ha a szerelme becézi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Szerintem akkor is hülyeség, hogy ez zavarja. Elvárja a csajtól, hogy találkozásuk másnapján már máshogy szólítsa, mint ahogy anno megszokta? Meg tudna más becézést az Anakinra? Anak? Anaki? Nem, ez a rész nekem erőltetett. Ennyire azért még Anakin se legyen egoman.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- kijavítani Amidala kilapítását a szállítószallagon. Szerinte m ez az egy szembántó hiba.
Milyen hiba is volt ez? Nem ekar beugrani. :peace:

 

Mit értesz áttetsző bőr alatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.