Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Akkor eszerint, te már a 97-es és 2004-es bővítéseket is szentségtörésnek tartók közé tartozol?

Pedig az "ultima manus-elve" szerint el kell fogadnunk, hogy a legfrissebb mindent felülíróan az eredeti helyébe lép.

Nem lehet összehasonlítani a két bővítést. Ezek az Luke -os jelenetek még inkább lelassítják a film elejét, ráadásul teljesen feleslegesek. Talán egy momentum van ami dramaturgiailag jó volna, az pedig a Biggs-Luke párbeszéd. De enélkül is érthető a film, csak úgy megemlítettem. Én is remélem, hogy nem rakják vissza a filmbe mert uncsik és vontatott jelenetek. Persze extraként jöhetnek mint érdekesség, de ennyi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek miben újak Ody? És persze klassz a rajongótárs Panasonic cucca, meg a jelmeze, de láttunk már ilyet nem?

Az az újdonság, hogy BD képek. Azt hittem ez világos. :) A felvétel a Comic Con -on készült, szóval ez a cucc speciálisan oda lett beüzemelve. Az a jelmezes figura csak egy rajongó, aki bement az előadásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wampa:

 

Felvettek néhány jelenetet, amint a Wampa húzza Lukeot a havas hothi fensíkon, de a színész folyamatosan elesett az ormótlan jelmezben.

Ami viszont külön érdekes, hogy a jelenethez 2 wampa készült. Az eredeti wampa, ami húzza Lukeot és ami belemar a Taun Taun nyakába, nem került bele a filmbe. Helyette a Lucasfilm készített egy újabb bábot a közeli felvételekhez, ezek a közelik nem Norvégiában kerültek befényképezésre.

 

A csatolt képeken látható az eredeti Wampa (idétlen kidülledt szemű) és a végső változat (bajszos) figurája. Az SE-t most nem csatolom.

w1.jpg

w2.jpg

w3.jpg

w4.jpg

w5.jpg

w6.jpg

w7.jpg

w8.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke és Yoda a Dagobán:

 

Mielőtt Luke elindul megmenteni Han-t és Leiát, előtte beszélget egyet Yodával Ben "szellemének" a társaságában.

 

A lenti képek tanúsága szerint történt egy azt megelőző diskurzus is, amiben Ben nem szerepelt. (lehet, hogy egy alternatív felvétel volt)

Az eredeti script szerint Luke az utolsó éjszakáját Yoda házának a padlóján tölti, alvás közben pedig rémálmok gyötrik. A jelenetben Artu gördül mellé és szeretetteljesen betakarja, majd Luke felriad az álomból és beszédbe elegyedik Yodával az aggályait ecsetelve.

l1.jpg

l2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AT-ST:

 

A birodalom visszavág ominozús jelenetében sietve rohan el egy kétlábú lépegető a háttérben. Az ötlet nem Lucastól származott, még csak nem is tudott róla.

Joe Johnston (Rocketeer, Jurrasic Park 3, Amerika kapitány) egy északa alatt rakta össze és Lucas tudta nélkül került a jelenetbe. Gondolták, okos ötlet lenne, ha egy kisebb lépegető is támogatná a Bizzard osztag nagyobb lépegetőit.

 

Az már korábban leírásra került, hogy Veers parancsnoki lépegetőjébe belerepül Hobbie a siklójával. A jelenetet fel is vették egy éjszaka alatt, viszont a festett háttér lámpáit elfelejtették bekapcsolni, így a felvétel a többi jelenettel inkonzisztens lett volna, ezért kivágták.

 

És még egy érdekes jelenet...nem ismert, hogy milyen formában csatlakozik a filmhez.

rw.jpg

rw2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a klasszikus trilógiából kimaradt :)

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ MÉG MÉG MÉG!

 

Hogy erről hogy maradhattam le reggel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tréning:

 

Luke fene jól forgatja a kardot Vader ellen, csak hát, hogy a fenébe tanult meg bánni azzal a spádéval?

 

Erre ad választ a következő (szerintem lényeges) kivágott jelenet.

 

Luke hátán Yodával akrobatikázik az erdőben, majd a kimerültségtől kifulladva zihálva megáll és panaszkodni kezd, hogy túl fáradt. (idáig a filmben)

Csakhogy a jelenet tovább megy, Yoda egy fém botot húz elő és Luke elé hajítja. Luka aktiválja a kardját, de fáradtságában elhibázza a vágást. A fém érintetlenül hull a földre.

 

A jelenet szövege:

 

LUKE (zihálva)

Nem bírom....túl fáradt vagyok.

 

YODA

Ha igazi Jedi volnál, már 7 darabban lenne.

 

LUKE

Azt hittem jó formában vagyok

 

YODA

Igen, de kérdem én milyen mérték szerint?

Felejtsd el, amit régen tanultál. (eredetileg felejtsd el a régi mércédet...de így jobb)

 

A jelenetet felvették, de nem került véglegesítésre. A fémdarabot legyártoták, sőt az egyik munkást meg is kérték, hogy készítsen belőle egy olyat, ami 7 darabra van szelve...a végén polírozással. Ki lett kötve, hogy legyen polírozott, tehát a fém egyértelműen fénykard által került volna darabolásra.

(érdekesség: végül a fém csak 6 darabra lett vágva!)

f1.jpg

f2.jpg

f3.jpg

f4.jpg

f5.jpg

f6.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kimaradt jeleneteket illetően osztom Bomarr és Frenkie véleményét.

 

Zééé: Guinnessnek elég komoly szembetegsége volt a Birodalom forgatása alatt, amin a stúdiólámpák csak rontottak, ezért nagyon sokáig bizonytalan volt, hogy szerepelni fog-e egyáltalán a filmben. Az a Yoda-Luke jelenet biztos, ami biztos alapon készült. (Végül Kenobi jeleneteit külön és nagyon gyorsan vették fel, de Guinness még így is eltakarta a szemét vagy elfordult a reflektoroktól a felvételek között.)

 

A fénykardos darabolás tényleg jó, nem tudtam, hogy ezt is leforgatták végül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki a csoda az a Sate Pestage? Ki a csoda az a Grand Vizier?

 

A következőkben erre keressük a választ.

 

A birodalom visszavág idején is dübörgött a játékdömbing, és mint oly sokszor, most is több érdekességet rejtenek a régi játékok leírásai, mint akármilyen más kordokumentum. Tudjuk ugye, hogy az SW filmek terén a marketing gépezet már a film bemutatója előtt dübörgött ezerrel, még ki sem jött a film, már ott volt a játék a polcon. Sokszor a játék nem is a film alapján készült, hanem a film korai verziója, vagy a forgatókönyv alapján.

 

Sosem fogjuk megtudni, hogy a következő jelenetet leforgatták -e, de hogy a forgatókönyv tartalmazta (vagy annak egy korai változat) az egészen biztos.

 

A kiadott játék Vader rombolójának a hídja, és a holokamra egyvelege. A mellékelt használati utasítón a következő fülszöveg díszeleg. (Magam is láttam, fogtam is a kezemben!)

 

- ereszd le a hologrammot, így a Darth társaloghat a nagy Vizierrel (vezír)

 

De miért hívnák a császárt vezérnek? Vagy ami sokkal érdekesebb, miért használnák a Vizier kifejezést, ami az angolban teljesen szokatlan? Talán a császárt nevezték így, vagy a játék gyártói nem voltak benne biztosak, hogy ki lesz látható a Hologrammon?

 

A válasz az utóbbi lehet. Azt ugye tudjuk, hogy a császár hologrammos jelenete meglehetősen kapkodva készült. De ami a játékgyártókat megtévesztette, az a forgatókönyben a következőként zajlott:

 

Sate Pestage:

 

Mielőtt Vader beszédbe elegyedne az uralkodóval, előtte kénytelen engedélyt kérni a nagy vezértől akit Sate Pestage-nak neveznek (Grand Vizier)

 

 

VADER

Sate Pestage, látni szeretném az uralkodót.

Személyesen parancsolta.

 

SATE PESTAGE

Figyelmeztetnem kell téged Vader nagyúr.

A császárnak igen rossz a kedve.

Meghagyta, hogy várj.

Van bármilyen előrelépés amit jelentened kéne?

 

VADER

A lázadók bázisa a Hoth bolygón elpusztult.

Jelenleg a túlélőkre vadászom.

 

SATE PESTAGE

A császár időben veled lesz.

 

VADER

Kérésének megfelelően várni fogom. (eredetileg a kényelmét szem előtt tartva...de így értelmeseb)

 

Azt nem tudni, hogy a jelenetet rögzítették -e, (valószínüleg nem) viszont a filmben szerepelt volna, és hogy a Kenner cég még egy playsettet legyártott hozzá, az mutatja, hogy a filmben és akár a későbbi részekben komoly szerepe lett volna. Nem mellesleg Sate Pastage egyértelműen az uralkodó jobbkezeként jelent volna meg, úgy mint Mass Ameda az EPII-III idején, és ez a tény némiképpen kicsinyitette volna Vader jelentőségét.

destroyer-inst6.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna ez nem a BR-ből van.....csak egy reklám.

 

Honnan tudod? Amúgy én örülnék, ha nem a BD-ből lenne, főleg a - még mindig - rajzolt lézersugarak miatt. Mondjuk személy szerint annak is örülnék, ha ennél a résznél cserélnék valami modernebb megjelenítésre a Halálcsillag terveit is a lázadók bázisán. Elég furán néz ki 20 évvel az Ep 3 után ez a tetris grafika.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát onnan tudom hogy nem a BR-ből van, hogy a végén kiírják, hogy a saga megjelenik ekkor és ekkor.

(a reklámokat mindig régi klippekből vágják össze már a BR készítését megelőzően, ezért van az, hogy az Így készült dokumentumok, a frissek természetesen, sem a tényleges transzfert tartalmazzák. Például a SAGA DVD bónusz lemezéhez amit készítettek, ott is konzekvensen a 97SE verziót használták fel, a DVD-re meg a lent is látható túlszínezett izé került.)

 

Nem mellékesen ez milyen opciója lenne a BR-nek? Nézd végig a Yavini csatát? :)

 

Csináltak itt egy pavilont, ami alatt megy a Yavini csata, és a csávó mint egy felkelő tisztként adja a narrációt. Ennyi.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát onnan tudom hogy nem a BR-ből van, hogy a végén kiírják, hogy a saga megjelenik ekkor és ekkor.

(a reklámokat mindig régi klippekből vágják össze már a BR készítését megelőzően, ezért van az, hogy az Így készült dokumentumok, a frissek természetesen, sem a tényleges transzfert tartalmazzák. Például a SAGA DVD bónusz lemezéhez amit készítettek, ott is konzekvensen a 97SE verziót használták fel, a DVD-re meg a lent is látható túlszínezett izé került.)

 

Nem mellékesen ez milyen opciója lenne a BR-nek? Nézd végig a Yavini csatát? :)

 

Csináltak itt egy pavilont, ami alatt megy a Yavini csata, és a csávó mint egy felkelő tisztként adja a narrációt. Ennyi.

 

Hááát, több angol nyelvű cikk is megjelent a neten, hogy a Comic Conon HD monitoron ízelítőt adtak a BD transzferből, méghozzá a Yavini csatát mutatták. Pl. itt: http://www.bigshinyrobot.com/reviews/archives/30405

Ezt a linket is ennek kapcsán találtam. Szerintem ez nem reklám, hanem ízelítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet....bár erősen kétlem. Ebben a témában továbbra is maradok realista. Ha a BR-ből való, akkor a 2004-es Lowry HD-t pakolják rá, ami tudjuk mit jelent. Mindjárt meg is mutatom mit jelent.

(30 perc elteltével)

 

 

A 2004-es Új remény kapott egy rózsaszín túlszaturált szűrőt. Miért? (mert egy program készítette a feljavítást és a Lowry által oly sokszor elismert időhiány miatt a színeket nem tudták manuálisan finomhangolni.)

 

A képeken az 1997SE és a 2004DVD egyazon jelenete látható.

97SE.jpg

2004dvd.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.starwars.com/movies/saga/

 

Minden filmből egy kép. A TPM új transzfert kapott, a legszebb lett. A IV-V-VI. nem, sőt gagyi fénykard effekt. Sajnos, így szerintem vissza is vonom a megrendelésemet... :(

 

Ha ezek már valóban a BD képei, akkor tényleg elkeserítő. Droidok dolgoznak a Lucasfilmnél vagy mi? Annyi emberből, aki dolgozik rajta, kezdve Lucassal, nem veszi észre, hogy az a kard rózsaszín? Ha ez így marad, akkor még egy vevővel kevesebb.:(

 

http://i.imgur.com/18Yse.jpg

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem csak a kard effekt, igazat kell adnom Zééé-nek, tényleg ott van rajtuk a szűrő ami eddig nem volt, az tény. Eddig csak az extrák mennyisége volt negatívum számomra (pláne az újonnan készített). Én meg reménykedem, h nem végleges, pedig már nincs sok esély rá...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet....bár erősen kétlem. Ebben a témában továbbra is maradok realista. Ha a BR-ből való, akkor a 2004-es Lowry HD-t pakolják rá, ami tudjuk mit jelent. Mindjárt meg is mutatom mit jelent.

(30 perc elteltével)

 

 

A 2004-es Új remény kapott egy rózsaszín túlszaturált szűrőt. Miért? (mert egy program készítette a feljavítást és a Lowry által oly sokszor elismert időhiány miatt a színeket nem tudták manuálisan finomhangolni.)

 

A képeken az 1997SE és a 2004DVD egyazon jelenete látható.

 

 

 

Közben én is csináltam egy összehasonlítást....ha tényleg a BR-ből van, akkor a transfer a 2004HD lesz amit az ILM készített és a Lowry "javított" fel (le). A kardokat ez alapján nem javíották, de végső következtetést még nem vonnék le.

 

Láttam én már karón varjút.

(Elkeserítő ha a karokat külön nem javították, bár megjegyzem ez a kép a birodalomból még nem is csúnya, de ha a belinkelt rózsaszín szűrő marad az Új reményen és a többi szűrő a többi részen, az tényleg rossz.)

97SE.jpg

2004dvd.jpg

all in one.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rózsaszín dolog nem csak a sugárnyaláb miatt van? Mondjuk így is érdekes, hogy semelyik másik filmben nincs jelen ez az effekt.

 

Nem, mert a padló végig rózsaszín....végig. De nézd meg a szürkéből kékre váltott folyosókat a halálcsillagon, vagy Kenobi arcát a fénykardcsata alatt.

 

Itt például igen klassz a Kenobi ajakrúzsa, szép rószaszín, szép túlvezérelt, kár, hogy régen ott sem volt, ahogy az arca is teljesen életszerű, mintha most jött volna a szoliból.

(Külön linkelem az eredeti 1977-es verziót. GOUT kiadás - a LaserDisk-ről grabbelve. TÖKÉLETES, a falak szürkék és nem kékek, OdiWan arctónusa is teljesen jó...erre képtelenek voltak 2004ben, mert mindent az a rohadt képszerkesztő program csinál, és nem vették a fáradtságot, hogy a jeleneteket manuálisan állítsák be.)

pink.jpg

1977.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.