Ugrás a kommentre

1x19 - Storm Over Ryloth


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én el nem tudom képzelni hogy az a maroknyi Torrent hogy tudta volna megsemmisíteni azt a hajót.

Ezt én se értem, főleg annak fényében, hogy a Baljós Árnyakban milyen erős hadihajónak titulálták a gyűrűhajót. Olyan nagy léptékű tűzerőváltozás meg nincs egy Nabooi és egy Torrent gép között. De az SW sose a taktikai/technikai megoldásairól, illetve ésszerűségéről lett híres. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én se értem, főleg annak fényében, hogy a Baljós Árnyakban milyen erős hadihajónak titulálták a gyűrűhajót. Olyan nagy léptékű tűzerőváltozás meg nincs egy Nabooi és egy Torrent gép között. De az SW sose a taktikai/technikai megoldásairól, illetve ésszerűségéről lett híres. :)

Mondjuk azt se tudtam elképzelni hogy egy maroknyi x és y szárnyú hogy tuta elposztítani a halálcsillagot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én se értem, főleg annak fényében, hogy a Baljós Árnyakban milyen erős hadihajónak titulálták a gyűrűhajót. Olyan nagy léptékű tűzerőváltozás meg nincs egy Nabooi és egy Torrent gép között. De az SW sose a taktikai/technikai megoldásairól, illetve ésszerűségéről lett híres. :)

Azt a mag hajót a Naboo mellett is kb. annyi hajó támadta meg, mint ezt most itt a Ryloth mellett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a mag hajót a Naboo mellett is kb. annyi hajó támadta meg, mint ezt most itt a Ryloth mellett. :)

Oda kellett egy jó nagy adag mázli. :D Ha Anakin nem bukfencezik be a hajó belsejébe nem sikerült volna a dolog. :D

De ezek tényleg olyan dolgok, hogy ez az SW világban egyszer természetes jelenség, máskor meg akár ezer gép is kevés lenne ilyen győzelemre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van, ha pont arra hajtottak, ami az ep1-ben történt? A Torrentek elbánnak a Munificentekkel, addig Ahsoka meg berepül a Lucrehulkba és belülről felrobbantja. Elvégre, a tervet Anakin találhatta ki, aki első kézből tapasztalta meg eme taktika előnyeit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van, ha pont arra hajtottak, ami az ep1-ben történt? A Torrentek elbánnak a Munificentekkel, addig Ahsoka meg berepül a Lucrehulkba és belülről felrobbantja. Elvégre, a tervet Anakin találhatta ki, aki első kézből tapasztalta meg eme taktika előnyeit :D

Nekem úgy tűnt alulról akarja megtámadni az osztag pár hajója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnt alulról akarja megtámadni az osztag pár hajója.

Alulról, felülről, az űrben ez elég relatív, és Anakin is "felülről" zuhant be a hangárba. Persze akármi is lehetett a terv, mert a megvalósításig nem jutottak el. De annyi valóban biztos, hogy a csapat egyik fele elterelte a vadászok figyelmét, míg a második fele támadhatott, de aztán a hajóig már senki sem jutott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alulról, felülről, az űrben ez elég relatív, és Anakin is "felülről" zuhant be a hangárba. Persze akármi is lehetett a terv, mert a megvalósításig nem jutottak el. De annyi valóban biztos, hogy a csapat egyik fele elterelte a vadászok figyelmét, míg a második fele támadhatott, de aztán a hajóig már senki sem jutott el.

Dehogy relatív, hiszen nem az űrhöz viszonyítod (nem is lehet hozzámérni, mert az úgy is a nagy semmi) hanem a hajóhoz. Ha annak az alsó része felől közelítettek akkor azt kell mondani, hogy alulról támadtak. Szerintem ez elég egyszerű. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen mindegy, alulról vagy felülről közelítették meg a hajót. A nyílásba bármerről be lehet repülni... szerintem erre utalt Dzséjt.

Valóban erre célzott, már látom. De arról volt szó, hogy oda akarnak berepülni? Én nem emlékszem rá. Anakinnak is azért sikerült berepülni anno, mert sérült volt a gépe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem be lehet repülni, csak nem árt, ha a pilóta olyan képességekkel rendelkezik, mint Anakin... meg az EpI óta felhúzhattak akár egy külön pajzsot is a bejárathoz amolyan Invisible Hand-es módra (ld. még: "Oh, I have a bad feeling about this..." - Obi-wan jelenetnél).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban erre célzott, már látom. De arról volt szó, hogy oda akarnak berepülni? Én nem emlékszem rá. Anakinnak is azért sikerült berepülni anno, mert sérült volt a gépe.

Dehogy volt róla szó, ezért kezdtem úgy a mondatot, hogy:

És mi van, ha pont arra hajtottak, ami az ep1-ben történt?

 

De Anakinnak nem azért sikerült, mert sérült volt a gépe. Berepülhetett volna sértetlen géppel is. Azért sikerült, mert egyrészt nem zárta be senki a hangárkaput, nem védte pajzs, és mert Anakin jó pilóta volt már akkor is, így nem kenődött fel a falra az első kanyarban. A dolgok eme együttes kombinációja, no meg egy szerencsés pályaív miatt tudott berepülni, nem a sérült hajó miatt, mely amúgy sem szenvedett semmi komoly károsodást.

 

Szerintem be lehet repülni, csak nem árt, ha a pilóta olyan képességekkel rendelkezik, mint Anakin...

Annyira nagy tehetség azért nem kell hozzá, szvsz elég, ha csak annyira tehetséges, mint Jango, Wedge, Han vagy Lando (bár ők is valószínűleg kitűnnek az átlagból :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a szepik ama baklövés után felszereltek védőpajzsot a hangárkapukhoz. Szerény véleményem szerint itt a vadászokat lehetett volna a Keselyűk ellen küldeni, míg a három Venatort a Gyűrűhajó ellen. A Munificent fregattok ellen pedig az Y-szárnyú csapásmérőket, hiszen elvileg azok már ott voltak akkor is a fedélzeten és a második támadásnál igen hatásos fegyvernemnek bizonyultak. Ez így azért egyből reálisabbnak tűnt volna, node azt a húsz percet ki kellett tölteni valamivel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a CW szerint nem sok csata ment le (Dantooine Muunilist és még az a vízalatti ha jól emlékszem)

A Delta-7-t is lecserélik Eta-2-re

A régi Clone Warsról annyit, hogy az itteniek többsége az új ismeretében lehurrogja, és ha nem tűnt volna fel, akkor az első 21 fejezet olyan csatákat mutat be, amelyek egyidőben zajlottak le, és a régi CW egy szóval sem állítja, hogy mindössze ezek a csaták zajlottak le a két film között. Dantooine és Muunilinst mellett még ott volt a Rattataki küldetés, a "vízalatti" nem más, mint a Mon Calamari, és persze ott volt még Ilum, és Hypori.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi Clone Warsról annyit, hogy az itteniek többsége az új ismeretében lehurrogja

Nem csak az új rész ismeretében. Én lehurrogtam már azelőtt is, hogy valaki fejében megfogant a TCW ötlete :D De sok dolgot már semmissé tett a TCW, szóval maga az animációs sorozat "hurrogta le" az elődjét.

 

Gondolom a szepik ama baklövés után felszereltek védőpajzsot a hangárkapukhoz. Szerény véleményem szerint itt a vadászokat lehetett volna a Keselyűk ellen küldeni, míg a három Venatort a Gyűrűhajó ellen. A Munificent fregattok ellen pedig az Y-szárnyú csapásmérőket, hiszen elvileg azok már ott voltak akkor is a fedélzeten és a második támadásnál igen hatásos fegyvernemnek bizonyultak. Ez így azért egyből reálisabbnak tűnt volna, node azt a húsz percet ki kellett tölteni valamivel. :D

Persze, így sokkal ütőképesebb lett volna, de nem így gondolták, és ahogy írtad, ki kellett valamivel tölteni az epizódot. A Halálcsillag sem pusztult volna el, ha logikusan csinálják meg az ep4-et, mert akkor a 30 vadászgépre 100 TIE vadászt küldenek rá, nem csak néhányat (és az első hullám elfogyása után, küldtek volna egy másodikat). Szóval, tökéletesen beleillik a Star Wars csataimidzsébe: látványos, de nem logikus :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendkívül jó lett ez az epizód. Legjobban az arányosság tetszik benne, az, hogy tökéletes a ritmusa. A rendelkezésre álló 22 percet tökéletesen használták ki: a cselekmény nem feszíti szét a keretet, pont elég, és nincsenek benne felesleges körök sem. Hibátlanul adagolja a feszültséget, és a drámai részeknél sem esik túlzásba, amiből esetleg ne tudna kikecmeregni az epizód végéig. Szívet melengetőek a filmes utalások (EP1,3,6), sőt, a mentőkabinnál érzésem szerint még magára a sorozatra is utalnak. Ashoka szála nagyon tetszik, és gyönyörűen sikerült az életre keltése (pl. amikor Anakin vigasztalja, vagy az az összepréselt szájjal mondott ?Massterrr??). :rock: Az űrcsata bámulatos, néhány snittnél kimondottan mozifilm-érzésem volt.

 

Mostanra érzem úgy, hogy komolyan szimpatizálok Rex és Yularen alakjával. Közel egy szezon kellett ehhez, de biztos vagyok benne, hogy az EP4 tárgyalótermi jelenetét más szemmel fogom nézni ezután. Furcsán hangzik, de bizonyos "elégedettséggel" tölt el a tudat, hogy Anakin és Yularen, akik így összenőttek a háborúban, továbbra is egy csapatban dolgoznak ? még akkor is, ha utóbbi nyilván nem tud róla. A neimoidi parancsnok nagyon tetszett, remélem, még találkozunk vele ? az első új mellékgonosz, akit kimondottan visszavárok. És a droidpoénokkal is teljesen ki voltam békülve, a többi poénnal meg főleg ("A hajót megtarthatja").

 

Végül annyit jegyeznék meg, hogy az epizód, bár önmagában is erős, tökéletes kezdése egy trilógiának. Mint felvezetés sem markol túl sokat, se keveset.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az űrcsata bámulatos, néhány snittnél kimondottan mozifilm-érzésem volt.

A kedvencem az, amikor Anakin cirkálója beleszáll a maghajóba. Ekkor nekem is tátva maradt a szám. Szerintem a leglátványosabb űrcsata jelenet a sorozatban.

 

Mostanra érzem úgy, hogy komolyan szimpatizálok Rex és Yularen alakjával.

Kövezz meg, de én meg a droidokkal vagyok így. Egyszerűen annyira jók, hogy szinte C3PO szinten vannak már a szövegeléseikkel. :rock: Eleinte talán kicsit sok volt belőlük, de pár epizód után ráéreztek a helyes arányokra.

 

Végül annyit jegyeznék meg, hogy az epizód, bár önmagában is erős, tökéletes kezdése egy trilógiának. Mint felvezetés sem markol túl sokat, se keveset.

Pontosan így éreztem én is. A legjobban ez a végén érezhető, ahol csak a lángoló csatahajókat látjuk közben azt érezvén, hogy a csata csak most kezdődik.

 

Na most már tényleg hatalmas kedvem kerekedett a holnapi epizódhoz. :P

 

Arra azért kíváncsi lennék Zoli, hogy miért pont mostanra szeretted meg Rex -et? :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashoka szála nagyon tetszik, és gyönyörűen sikerült az életre keltése (pl. amikor Anakin vigasztalja, vagy az az összepréselt szájjal mondott ?Massterrr??). :rock:

Ahsoka hangja ráadásul brilliánsan játszik (szokatlan mód mind az angol, mind a magyar nagyon ott van a szeren), ami hatalmasat dob a karakterén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.