Ugrás a kommentre

1x19 - Storm Over Ryloth


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A kedvencem az, amikor Anakin cirkálója beleszáll a maghajóba. Ekkor nekem is tátva maradt a szám. Szerintem a leglátványosabb űrcsata jelenet a sorozatban.
Alighanem tényleg az. A becsapódás előtti másodpercek kivételesen jók, a poénokkal, a zenével, a zárótűzzel - hiába tudom, hogy sikerülni fog az akció, mégis izgulok értük.
Kövezz meg, de én meg a droidokkal vagyok így. Egyszerűen annyira jók, hogy szinte C3PO szinten vannak már a szövegeléseikkel. :rock: Eleinte talán kicsit sok volt belőlük, de pár epizód után ráéreztek a helyes arányokra.
Nálam 3PO sose volt nagyon magas szinten, így ilyen összehasonlítást még nem tettem, és nem is biztos, hogy bármelyik fél jól jönne ki belőle. :P
Na most már tényleg hatalmas kedvem kerekedett a holnapi epizódhoz. :P
Én is várom már. És direkt nem néztem meg semmi előzetest, csak ami ennek a végén volt.
Arra azért kíváncsi lennék Zoli, hogy miért pont mostanra szeretted meg Rex -et? :P
Valószínűleg az Ashoka melletti kiállása volt az az utolsó csepp, ami még kellett ehhez (Yularen esetében is).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam 3PO sose volt nagyon magas szinten, így ilyen összehasonlítást még nem tettem, és nem is biztos, hogy bármelyik fél jól jönne ki belőle. :rock:

Kedves és szerethető karakter(ek). Ebben a kontextusban gondoltam rájuk, szóval semmi magasztos. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyival még kiegészíteném, hogy időnként idegesítőek, ez is közös vonás... :rock:

Nálam inkább az EP3 jó droidpoénjaval vethetőek össze (You're welcome), ami tökéletesen jó irány. 3PO-val valahogy nehéz összehasonlítanom őket.

 

Dzséjt: a magyar szinkront alig hallottam még, így ezt nem figyeltem meg, de az angol kétségtelenül kiváló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
- A folyadékszerű kommunikációs rendszert a Kereskedelmi Szövetség hajóján az ep1-ből emelték át.

 

Miért emelték volna át? Az a holografikus rendszer a mag hajók alapvető tartozéka vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta sehol sem használták ezt a fajta kütyüt, se az ep2-3-4-5-6-ban, se a CW-ben, se az EU többi ágában, vagyis ez az ep1-ből lett átvéve, így kell érteni, hogy "átemelték".

Hát de nem is láttunk mag hajó hidat az EPI -en kívül. Szerintem az a holo vetítő teljesen normális ott, és nem speciális dolog. Ha így értetted Te is akkor nem szóltam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha az SW.com emiatt emelte ki, akkor elég... nos... ostoba volt. Az EU-ra adni sosem túl kifizetődő...

Viszont mivel a TCW is EU, és sokat merítenek más EU-ból, így nem biztos, hogy ártalamas az EU-ra adni TCW tekintetében.

(Pláne, hogy pont az sw.com egyik embere által lett rend csinálva az EU háza táján. Amint mondjuk most pont a TCW kezdett szorgalmasan szétzilálni, de ez már egy másik történet, és máshogy is vizsgálandó a műfaja - és a kanonszintekben elfoglalt helye - miatt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem írtak róla egy könyvben még nem jelent semmit. Ennek ellenére az sw.com mégis fontosnak látta ezt kiemelni.

Az EU nem csak könyvekből áll, vannak videójátékok és képregények is, amikben fel lehetett volna még használni (na meg, ennek a kommunikációs formának nem biztos, hogy csak egy hajótípúson kéne jelen lennie, hanem akár egy épületben, vagy más hajókon is előfordulhatna, mint pl. a hologram).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
A kanon-sziontekről van nvalami hivatalos lista (hogy melyik hova tartozik)?

Nincs, a holocron-database (ami elvben tartalmazza mindezt) nem publikus. De a wookiepedia-ban a különböző művek adatlapjai tartalmazzák, hogy valószínűleg hova tartozhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Ez az epizód egyértelműen mozi érzés HD -ben és nagy vásznon (mondjuk anélkül is már valami olyasmi volt). Ha jöttök majd, ezt meg kell nézni. :D Az űrcsata és az egész történet megvalósítása lenyűgöző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Messze ebben az epizódban van a legtöbb bővítés, az összest nem is írtam le csak a leglényegesebbeket. A kibővített párbeszédek mellett a csata is hosszabb pár snittel. Rögtön az elején egy új jelenettel kezdünk, amiben láthatjuk a Resoluteot amint a hypertérben halad. Itt Yularen és egy fedélzeti tiszt beszélget egymással.

Klón: ?Sir. We?re coming out of Hyperspace.?

Yilaren: ?Prepare for battle. Raise the shields?

 

Nem sokkal ezután Anakin és Ahsoka beszélgetését láthatjuk, még a csata előtt. A padawan már a gépében ül, ekkor keresi fel Anakin. Szerintem ez egy nagyon jó kis párbeszéd, kár volt kivágni. Még nagyobb súlyt adott volna Ahsoka veszteségéhez.

Ahsoka R7 ?nek: ?Of course i?m not nervese.? Majd Anakin besétál a képbe és megkérdezi: ?Hey snips, this is it, your first command. Don?t be nervous.

Ahsoka: - I wish everyone would stop saying that.

Anakin: - The men you?re commanding are depending on you with their lives.

Ahsoka: - Thanks. That takes the pressure before, I sure am now.

Anakin: - Hey, I have faith in you. I wouldn?t send you out there if I didn?t think you could handle it. May the force be with you.

Ahsoka: - I won?t let you down. I hope?

Szerintem remek!

 

A csatában több megszokottnak is mondható párbeszédet raktak vissza, ami a hangulat miatt feltétlen kellett. Íme a rárepülés közben elhangzott beszélgetés:

Ahsoka: ?Keep the cruisers back until we?ve softened them up. Well R7, are you redy some action? Axe! Keep your squadron back and wait for my signal.

Axe: - You got it, boss.? Főleg ez az utolsó mondat jó, mert a taktikára világít rá.

 

Aztán van egy remek mondat akkor is, amikor Ahsoka nem engedelmeskedik a visszahívó parancsnak. Yularen oda fordul Anakinhoz és azt mondja: ?Did you train her not to follow orders?? :)

 

Anakin partizán akciója előtt eligazítást tart, ahol tudatja a klónokkal, hogy Ahsokát teszi meg parancsnoknak. Ekkor Rex bekiabál: ?Try to leave some ship for us, general.?

 

Mint említettem ezen kívül is voltak apróbb változások, pl. amikor újfent Sky-guy ?nak hívja a mesterét Ahsoka, pedig az eredetiben még generalt mondd

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt tényleg jól felturbózták.

?Did you train her not to follow orders?? - :) Ezen szakadtam. Sunyi mód Yularen humoros oldalát titkolják a készítők. Pedig ez is olyan jó beszólás, mint a második évadban, hogy "Mi történt abban az öt percben, mióta utoljára beszéltünk?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Újabb EU-s sz*rkavarás, ezúttal a rendkívül értelmetlen fajtából... Most például az, hogy ugyebár minden klón ugyanolyan magas, mint Jango Fett volt, azaz 1.83 méter, erre most kiadták ezt a The Clone Wars Character Encyclopediát, és az Axe nevű klónpilóta valamiért 2.08 méter magas lett. Kérdezem én, miért? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb EU-s sz*rkavarás, ezúttal a rendkívül értelmetlen fajtából... Most például az, hogy ugyebár minden klón ugyanolyan magas, mint Jango Fett volt, azaz 1.83 méter, erre most kiadták ezt a The Clone Wars Character Encyclopediát, és az Axe nevű klónpilóta valamiért 2.08 méter magas lett. Kérdezem én, miért? :)
Selejt. :) Vagy elírás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "génállomány" és a "belepiszkálás" szavak melyik része nem világos? A hajszínt, akár csak a magasságot, a gének határozzák meg.

Ezúttal nem jogos a felháborodásod. Alapvetően minden klónnak olyan a haja, mint Jango Fettnek, ez igaz, de a hajukat viszont festik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.