Ugrás a kommentre

2x04 - Senate Spy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már korábban is láttam az epizódot, de eddig nem akartam sokkolni a társaságot a véleményemmel :D.

 

Szóval ez most nem jött be. Az első felével még nem volt bajom. Amig Anakin és Padmé a Coruscanton voltak, addig úgy nagyjából oké. Ami nem tetszett az a Cato Neimoidiás rész. Asszem nálam egyébként is jelzésértékű lesz, ha Filoni szűkségét érzi, hogy egy külön kis videóban megmagyarázza, hogy a történetnek miért van úgy értelme ahogy az epizódban látjuk. Asszem az első évadnál ilyen magyarázkodást a "Dooku captured"-nél láttunk és ott is hasonló végeredménybe futott a dolog nálam, mint itt.

Szóval Lott Dod (aki a Baljós Árnyakban nem a fajának vagy a bolygójának, hanem a Kereskedelmi Szövetségnek a szenátora, ahogy az ki is van mondva) bár falazott a Szövetségnek anno, de most mégis más úton jár, de közben meg egyáltalán nem, mert már a következő nagy droidgyárat szervezik Poggléval. Hááát... nekem ez erőltetett. Valahogy azaz érzésem vele kapcsolatban mint az egész Cato Neimoidiás résszel: kicsit össze van csapva. Az például milyen, hogy Padmé nyugodtan járhat kelhet és se egy őr, se egy jól zárodó ajtó nem gátolja meg abban hogy odatoppanjon a szupertitkos megbeszéléshez? Ennél a sorozat írói azért többre is képesek. Ezt már bizonyították a régebbi részekkel.

 

Az animációt, Donáthoz hasonlóan én is kicsit furcsának éreztem bár szerintem nem azért mert tényleg gyengébb lenne bármi is: inkább azért, mert most a párbeszédeken volt a hangsúly és így jobban kijött az, hogy az animátorok milyen nehézkesen bánnak az arcok mimikájával.

 

A Geonosisos részre viszont határozottan kiváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy titkos megbeszélésre minek díszőrség? :D Az EPI -es események meg minimum tíz évvel a történtek előtt voltak, szóval sok minden változhatott a szövetségen belül. Persze megértem ha ez valakinek nem jön be. Bár szerintem tökéletesen beleillik az egész elő trilógiás képbe, miszerint semmi sem az aminek látszik. Na ez a szál most megint rátett egy lapáttal. Amúgy ez megint egy trilógia első része volt. De szerintem ez neked is világos. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az volt kapásból fura, hogy Padmé egyáltalán beteszi a lábát a Cato Neimoidiára azok után, hogy annyira el akarták tenni őt láb alól a neimoidik előtte, és még fogadják is viszonylag szívélyesen. Nálam ez tett be azonnal a résznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az volt kapásból fura, hogy Padmé egyáltalán beteszi a lábát a Cato Neimoidiára azok után, hogy annyira el akarták tenni őt láb alól a neimoidik előtte, és még fogadják is viszonylag szívélyesen. Nálam ez tett be azonnal a résznek.
Gunray akarta eltenni láb alól nem a Neimoidik. Legalábbis úgy tűnik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunray vezető volt, így ha bármit tesz, azt nem csak maga miatt teszi, mert neki képviselnie kell azokat, akik mögötte állnak.
Gunray egy féreg. :D Maximum a saját érdekeit képviseli szerintem. De ez jól látható a filmeken is. :D Nem hajtja őt semmi más ebben az egészben, csak a lóvé!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunray vezető volt, így ha bármit tesz, azt nem csak maga miatt teszi, mert neki képviselnie kell azokat, akik mögötte állnak.

De csak a Kereskedelmi Szövetség vezetője, és korábban is írtam, hogy a Kereskedelmi Szövetség nem egyenlő az egész fajjal. Sőt, alkirályi mivolta miatt tuti, hogy van még egy Gunray felett álló király is.

 

Utána jártam, kis Kereskedelmi Szövetség történelem az EU-ból, de szvsz alkalmazható a TCW-re (révén EU és beleillik a képbe, pláne, ha Filloniék figyelembe vették). Eredendően a Szövetséget a Szövetségi Igazgatóság irányította. Ennek tagjai:

Egy neimoidiai (az alkirály), egy gran, egy sullusti és négy ember (kettő a Kuatról, kettő a Balmorráról, egy Filve-ről). A tagok közül mindig megválasztottak egy alkirályt, egy helyettes alkirályt és egy szenátort, valamint egy ügyintézési vezetőt. A naboo-i incidens idején Nute Gunray lett a neimoidiai képviselő és alkirály, majd Darth Sidious segedelmével az összes pozícióba neimoidiaiakat juttatott (ezzel kvázi vége lett a szövetségnek), így került a képbe Rune Haako végrehajtó vezetőkén, Lott Dod szenátorként, Hath Monchar pedig helyettes alkirályként (ő nem élte meg a naboo-i inváziót, Darth Maul kardélre hányta; ő szerepelt a Darth Maul: Vadászó árnyék könyvben és a Darth Maul képregényben).

Amit fontos ég tudni, és ez az igazán lényeges része a dolognak, hogy az alkirály nem csak egy széket kapott a Szövetségi Igazgatóságban, hanem ő volt a Neimoidiai Belső Kör (a kormány) vezetője a naboo-i incidensig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunray vezető volt, így ha bármit tesz, azt nem csak maga miatt teszi, mert neki képviselnie kell azokat, akik mögötte állnak.

 

Gunray neimoidi, és így önző, kapazsi, és elsősorban a saját érdekeiz védi.

 

De csak a Kereskedelmi Szövetség vezetője, és korábban is írtam, hogy a Kereskedelmi Szövetség nem egyenlő az egész fajjal. Sőt, alkirályi mivolta miatt tuti, hogy van még egy Gunray felett álló király is.

 

Utána jártam, kis Kereskedelmi Szövetség történelem az EU-ból, de szvsz alkalmazható a TCW-re (révén EU és beleillik a képbe, pláne, ha Filloniék figyelembe vették). Eredendően a Szövetséget a Szövetségi Igazgatóság irányította. Ennek tagjai:

Egy neimoidiai (az alkirály), egy gran, egy sullusti és négy ember (kettő a Kuatról, kettő a Balmorráról, egy Filve-ről). A tagok közül mindig megválasztottak egy alkirályt, egy helyettes alkirályt és egy szenátort, valamint egy ügyintézési vezetőt. A naboo-i incidens idején Nute Gunray lett a neimoidiai képviselő és alkirály, majd Darth Sidious segedelmével az összes pozícióba neimoidiaiakat juttatott (ezzel kvázi vége lett a szövetségnek), így került a képbe Rune Haako végrehajtó vezetőkén, Lott Dod szenátorként, Hath Monchar pedig helyettes alkirályként (ő nem élte meg a naboo-i inváziót, Darth Maul kardélre hányta; ő szerepelt a Darth Maul: Vadászó árnyék könyvben és a Darth Maul képregényben).

Amit fontos ég tudni, és ez az igazán lényeges része a dolognak, hogy az alkirály nem csak egy széket kapott a Szövetségi Igazgatóságban, hanem ő volt a Neimoidiai Belső Kör (a kormány) vezetője a naboo-i incidensig.

 

Ez érdekes, most már többet tudunk a Kereskedelmi Szövetségről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis akkor fejes volt odahaza is, nem?

Az ep1-ig, onnantól már nem (legalábbis hivatalosan onnantól Gunray alkirály már nem volt tagja a Belső Körnek). Gondolom a két legfelső bírósági tárgyaláshoz volt ennek köze, szóval onnantól kezdve ő már csak a Kereskedelmi Szövetség fővezére, a népe vezetéséhez nincs köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a képen látható bekarikázott figura a Maridunon történtek után biztosan nem lehet Lok Durd, de szinte biztos vagyok benne, hogy az ő modelljét használták fel ebben a jelenetben, hogy kicsit változatosabbak legyenek a neimoidiaiak a háttérben.

hiddenlokdurd.png

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kiszúrtam őt. De mintha lenne egy jobb kép is róla abban a jelenetben. :lol: Egyébként mi van akkor, ha az epizód még a Maridunon történtek előtt játszódik? :)

Akkor már nagyon, nagyon zavaros lenne. :D Számomra legalábbis... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ilyen időugrást már csak nem csináltak, főleg anélkül, hogy tudnánk is :)

Pedig lehet, hogy megfontolandó Ody Mandrell állítása, de akkor az azt jelentené, hogy a Destroy Malevolence előtt játszódott a Defenders Of Peace, mert ott Padmé meg is említi, hogy a Bankár Klán a CIS oszlopos része. Bár, szerintem úgy kell érteni a dolgot, hogy csak a muunok álltak át a CIS-hez a háború elején, Scipio részéről nem volt biztos a csatlakozás, ezért gyanakodhattak Clovisra Winduék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig lehet, hogy megfontolandó Ody Mandrell állítása, de akkor az azt jelentené, hogy a Destroy Malevolence előtt játszódott a Defenders Of Peace, mert ott Padmé meg is említi, hogy a Bankár Klán a CIS oszlopos része. Bár, szerintem úgy kell érteni a dolgot, hogy csak a muunok álltak át a CIS-hez a háború elején, Scipio részéről nem volt biztos a csatlakozás, ezért gyanakodhattak Clovisra Winduék.
Így van. Nincs itt semmiféle ugrálás. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezek a szervezetek eléggé összetettek. Scipio, aminek ugye Clovis a szenátora, biztos kapcsolatban van a bankár klánnal, de vajon mennyire? Ezt szeretem ebben a részben, hogy a kettősséget sugallja és bonyolít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész csendesebb volt, mintha nem történt volna semmi. Jó volt látni a Padmé-Anakin civil részt az elején, de egy késleltetett gyér puszinál többre nem is futotta a készítőktől? S miért mondja a kommentár, hogy a felesége, ha egyszer ez nem volt nagy dobra verve?

 

A rész vége nem jött be, ahogy Anakin átverte a szenátort, mert kicsinyes bosszú volt tőle a féltékenységéből fakadóan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.