Ugrás a kommentre

2x04 - Senate Spy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én azt sem értem, hogyan lehet egy ilyen bájgúnár szenátor?Inkább rockénekesnek néz ki.

 

 

Phobos:Az teljesen más, Palpi életben maradása a Köztársaság végét jelentette volna, aminek védelmére a Jedik felesküdtek, míg Clovis otthagyása tulajdonképpen gyilkosság.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt sem értem, hogyan lehet egy ilyen bájgúnár szenátor?Inkább rockénekesnek néz ki.

 

 

Phobos:Az teljesen más, Palpi életben maradása a Köztársaság végét jelentette volna, aminek védelmére a Jedik felesküdtek, míg Clovis otthagyása tulajdonképpen gyilkosság.

Anakin itt is úgy döntött ahogy az érdeke és nézete megkívánta és nem úgy ahogy egy Jeditől elvárható lenne. Most hol voltak a magasztos Jedi értékek amiket Palpi irodájában annyira hangoztatott? Ja hogy akkor érdeke fűződött az életben tartásához? Anakinra vall ez a képmutatás. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy tipikus Anakinos tett volt. Nem az a fajta kedves Anakinos, hanem a sötét Darth Vaderes. Eddig a sorozatban kissé hiányzott belőle a Sötét Oldal, de ezzel a résszel rendesen rágyúrtak.

 

Azért poén, hogy nem is olyan régen még éppen arról beszéltünk, hogy a TCW-s Anakin mennyivel hősiesebb filmbeli önmagánál. Erre meg lazán otthagy a halál torkában valakit (ráadásul tanú egy szál se, azt mond, amit csak akar) :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin itt is úgy döntött ahogy az érdeke és nézete megkívánta és nem úgy ahogy egy Jeditől elvárható lenne. Most hol voltak a magasztos Jedi értékek amiket Palpi irodájában annyira hangoztatott? Ja hogy akkor érdeke fűződött az életben tartásához? Anakinra vall ez a képmutatás. :(

 

Én is így gondolom.Szerintem ez már azon jelenetek kezdete, ahol be fogják mutatni, hogy a bantha-mészárlás és Dooku megölése között is tett olyan dolgokat amik előrevetítik késöbbi sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu azért akarta megölni Palpit, mert úgy ítélte meg, túl nagy az Erő feletti hatalma ahhoz, hogy biztonságosan le lehessen állítani más módon. Anakin pedig azért hagyta ott Clovist, mert az ráhajtott a feleségére. Simán öncélú bosszú, mivel úgy is eltávolíthatta volna Padme közeléből, ha visszaviszi és lecsukatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy tipikus Anakinos tett volt. Nem az a fajta kedves Anakinos, hanem a sötét Darth Vaderes. Eddig a sorozatban kissé hiányzott belőle a Sötét Oldal, de ezzel a résszel rendesen rágyúrtak.
Ezért is tartom remek és különleges résznek a mostanit. Még több ilyet. Engem már kissé zavart, hogy mekkora hős a háborúban és szinte semmi kétértelmű dolgot nem tesz.

 

Más. Szerintetek a szenátusban direkt oltja Padmét, hogy így vegye rá a kémkedésre? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon a green-peace mi szólt ehhez? :(

 

Miért egybe kellett volna írni?Akkor ezt elrontottam.Bocs.ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ.De marha vagyok.Nem úgy írtam el.Persze buckalakók.

 

Ody:Szerintem ott őszintén félti.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az miért van, hogy bemennek a Szenátus terem közepére veszekedni, hogy mindenki jól hallja? :)

- A szenátusi lebegőpódiumoknak hangelfojtó technológiájuk van, ami lehetővé teszi, hogy akár a szenátusi kupolacsarnok közepén is kiabáljanak, mégse hallja őket senki. Ezért is használják előszeretettel a szenátorok magánmegbeszélésre a pódiumokat. Ugyanez a technológia biztosítja azt is, hogy ha kell, az egész csarnokba eljusson a hangjuk.

 

Valóban.... :)

De miért mennek be a terem közepére? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A szenátusi lebegőpódiumoknak hangelfojtó technológiájuk van, ami lehetővé teszi, hogy akár a szenátusi kupolacsarnok közepén is kiabáljanak, mégse hallja őket senki. Ezért is használják előszeretettel a szenátorok magánmegbeszélésre a pódiumokat. Ugyanez a technológia biztosítja azt is, hogy ha kell, az egész csarnokba eljusson a hangjuk.

 

De miért mennek be a terem közepére? :)

"ami lehetővé teszi, hogy akár a szenátusi kupolacsarnok közepén is kiabáljanak, mégse hallja őket senki. Ezért is használják előszeretettel a szenátorok magánmegbeszélésre a pódiumokat. " Tehát olyan helyen akartak beszélni, ahol senki se hallgathatja ki őket. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem. Csak ismerhetné már Padmét annyira, hogy tudja, az ilyen szöveggel épp az ellenkező hatást fogja elérni.
Épp ezért gondoltam, hogy direkt csinálta. Bár a végén az a fintor nem épp erről tanúskodott, valóban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin itt is úgy döntött ahogy az érdeke és nézete megkívánta és nem úgy ahogy egy Jeditől elvárható lenne. Most hol voltak a magasztos Jedi értékek amiket Palpi irodájában annyira hangoztatott? Ja hogy akkor érdeke fűződött az életben tartásához? Anakinra vall ez a képmutatás. :)
Szerintem ez nem képmutatás, hanem a helyzethez illő kicsinyes bosszú. Bár teljesen jogtalan, hiszen szegény fickó honnan tudhatta volna, hogy Padmé foglalt, ráadásul nem ő kezdte a régi dolgok felemlegetését. És ilyen formán az egész cserbenhagyás tényleg abszolút méltatlan egy Jedi-lovaghoz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem értek egyet. A fickó megérdemelte, amit kapott, magának kereste a bajt, és kavarta a sz+rt. Teljesen jogos, hogy ott hagyja Anakin, semmi köze a Jedi eszmékhez. Egy Jedinek nem kell megmentenie egy árulót a halál torkából, ha az önnön magának köszönheti a helyzetét. Ez a faszi elárulta a köztársaságot, s ily' módon keveredjen ki maga a helyzetből egyedül, ne hogy már Anakin segítsen neki...! A Jedik nem a Vörös Kereszt, hanem a béke őrei. Persze, szép gesztus lett volna, ha megmenti Anakin, de egyáltalán nem Jedi-kötelesség, én tökéletesen megértem a cselekedetét, és nem tartom sötétnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"ami lehetővé teszi, hogy akár a szenátusi kupolacsarnok közepén is kiabáljanak, mégse hallja őket senki. Ezért is használják előszeretettel a szenátorok magánmegbeszélésre a pódiumokat. " Tehát olyan helyen akartak beszélni, ahol senki se hallgathatja ki őket. :)

Közepén IS, vagyis a pod bárhol lehet a csarnokban, mivel a rendszer akkor is blokkol, ha a csarnokban a helyükön vannak. Szerintem azért mentek középre, hogy ne is LÁSSÁK körülöttük, hogy veszekednek. Mert bár nem hallják, de azért két emberen látszik is, ha kiabálnak is egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem értek egyet. A fickó megérdemelte, amit kapott, magának kereste a bajt, és kavarta a sz+rt. Teljesen jogos, hogy ott hagyja Anakin, semmi köze a Jedi eszmékhez. Egy Jedinek nem kell megmentenie egy árulót a halál torkából, ha az önnön magának köszönheti a helyzetét. Ez a faszi elárulta a köztársaságot, s ily' módon keveredjen ki maga a helyzetből egyedül, ne hogy már Anakin segítsen neki...! A Jedik nem a Vörös Kereszt, hanem a béke őrei. Persze, szép gesztus lett volna, ha megmenti Anakin, de egyáltalán nem Jedi-kötelesség, én tökéletesen megértem a cselekedetét, és nem tartom sötétnek.

Ez igaz is lenne, ha Padménak semmi köze nem lenne az ügyhöz, és Anakin nem az lenne, aki. Azért nem mindegy melyik Jedi milyen motivációval csinálja.

 

Közepén IS, vagyis a pod bárhol lehet a csarnokban, mivel a rendszer akkor is blokkol, ha a csarnokban a helyükön vannak. Szerintem azért mentek középre, hogy ne is LÁSSÁK körülöttük, hogy veszekednek. Mert bár nem hallják, de azért két emberen látszik is, ha kiabálnak is egymással.

Szerintem, ha a helyén van, akkor nem szigetel, hiszen akkor bárki besétálhat rá. De a lényeget leírtátok mindketten: ne lássák, ne hallják őket. Mint ahogy a körülöttük lévőket.

Nekem tetszik a Szneátus eme apró, de új részlete is. Még ehhez az épülethez is mennyit hozzáadtak ezzel, meg azzal, hogy már tudjuk, van benne étterem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt mondom, hogy egy Jedinek nem kötelessége megmenteni egy ilyen árulót, ergo tök mindegy, mi miatt hagyta ott Anakin a csávókámat, ezt nem lehet, és nem is kell felróni Anakinnek. Ilyen alapon rójuk fel Qui-Gonnak, hogy nem segített megadni Wattonak a tartozását, ami Anakin futamgyőzelme miatt keletkezett. Nyilván hülyeség lenne: a toyrdari (így írják?) magának kereste a bajt, megérdemli, ahova jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem értek egyet. A fickó megérdemelte, amit kapott, magának kereste a bajt, és kavarta a sz+rt. Teljesen jogos, hogy ott hagyja Anakin, semmi köze a Jedi eszmékhez. Egy Jedinek nem kell megmentenie egy árulót a halál torkából, ha az önnön magának köszönheti a helyzetét. Ez a faszi elárulta a köztársaságot, s ily' módon keveredjen ki maga a helyzetből egyedül, ne hogy már Anakin segítsen neki...! A Jedik nem a Vörös Kereszt, hanem a béke őrei. Persze, szép gesztus lett volna, ha megmenti Anakin, de egyáltalán nem Jedi-kötelesség, én tökéletesen megértem a cselekedetét, és nem tartom sötétnek.
Ezzel meg én nem értek egyet, mert olyan módon leplezték le, ami a lehető legszemetebb dolog: kihasználták egy nő iránti gyengéd érzelmeit, ráadásul úgy, hogy elhitették vele, Padmé még mindig kedveli. Vagyis megint bejött a "cél szentesíti az eszközt" effektus, ami egyébként már szerintem Padméhoz sem igazán méltó.

Árulásáért Clovis tényleg büntetést érdemel, de én mégis sajnálom, mert a végén volt két jó cselekedete: segített Anakinéknak elmenekülni, és Padménak is megszerezte az ellenszert. Szerintem ezért a két dologért megérdemelte volna, hogy ne hagyják ott szabad prédának, hanem vonják felelősségre hivatalosan. És egyébként szerintem Anakin ezt tette volna, ha nem Padmé lett volna a csalétek ebben az egész lelepleződősdiben és nem kell végignéznie a "románcot". De mivel mindezt tudta és mindent látott, revansot akart, ami meg nem egy Jedihez méltó, főleg azért, mert nem a Köztársaság sérelmét torolta meg vele (ahhoz magával vihette volna), hanem a saját személyes sérelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Árulásáért Clovis tényleg büntetést érdemel, de én mégis sajnálom, mert a végén volt két jó cselekedete: segített Anakinéknak elmenekülni, és Padménak is megszerezte az ellenszert. Szerintem ezért a két dologért megérdemelte volna, hogy ne hagyják ott szabad prédának, hanem vonják felelősségre hivatalosan. És egyébként szerintem Anakin ezt tette volna, ha nem Padmé lett volna a csalétek ebben az egész lelepleződősdiben és nem kell végignéznie a "románcot". De mivel mindezt tudta és mindent látott, revansot akart, ami meg nem egy Jedihez méltó, főleg azért, mert nem a Köztársaság sérelmét torolta meg vele (ahhoz magával vihette volna), hanem a saját személyes sérelmét.

Mindehhez egy idézet is nagyon passzol: "Yes, but he was an unarmed prisoner. It?s not the Jedi way." ("Akárhogy is, fegyvertelen volt. Amit tettem, nem volt Jedihez méltó tett.")

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.