Ugrás a kommentre

2x04 - Senate Spy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Jedik a béke és az igazság őrei. Szerintem ennél fogva kötelessége lett volna magával vinni Anakinnak Clovist, hogy aztán a Coruscanton bíróság elé állítsák, és az árulásáért elítéljék. Ez épp olyan, mint ahogy a valós világunkban is kötelessége a rendőrnek megmenteni a gyilkost a lincselők elől, hogy aztán bíróság mondja ki rá a megfelelő (esetleg halálos) ítéletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értek egyet Donáttal, egy Jedi ugyanis nem úgy áll hozzá egy ilyen helyzethez ahogy azt Anakintól láthattuk. A Qui-Gon hasonlat pedig nagyon nem illik ide. Itt egy embert hagyott meghalni Skywalker (persze ha megölték, de szerintem igen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A srác Padméért tett mindent, nem a köztársaságért, de egyúttal ő sodorta bajba is a lányt azáltal, hogy magával vitte Cato Neimodiára, és elárulta a köztársaságot. Az, hogy végül megmentette Padmét, csak egy piros pont a száz fekete mellett.

 

Dzséjt: Gondoltam, hogy nem fogod érteni a párhuzamot. Csupán arra utaltam, hogy a Jediknek nem kötelessége kihúzni a bajból azokat, akik magukat keverték gondba. Továbbá: a fickó nem volt rab, sajátjai közé engedte vissza Anakin, hogy magyarázza ki magát. Szerintem teljesen jogosan. Csak azért látjátok annyira negatívnak, mert annak akarjátok látni az EpIII miatt.

 

Igen, cselekedhetett volna másképp, Obi-wan biztos nem hagyta volna ott a fickót, de ettől függetlenül Anakinnek ez nem lett volna KÖTELESSÉGE. Ti pedig ezt mondjátok, és ezzel nem értek egyet.

 

Gyoka: A béke őrei. De nem az árulóké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Azt sugallod tehát, hogy Anakinnak joga volt eldönteni, hogy Clovis mit érdemel? "Ennek a gondolatnak a végén csak sötétséget látok". :) Épp az ilyen árulókat kell bíróság elé állítani és nem hagyni meghalni, vagy eldönteni egy Jedinek, hogy mi legyen vele. Arról nem beszélve, hogy egy lelepleződött Clovisból rengeteg infót húzhattak volna még ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én nem azért írtam, amit írtam, mert elmulasztott kötelességnek érzem Anakin viselkedését, hanem inkább emberi gyengeségnek. Egy átlagembernek is hibájául rónám fel, de ő még ráadásul Jedi-lovag, akitől ilyen dolgokban még többet várna az ember. Persze, ismerjük őt már jól, és igazából senki sem csodálkozik rajta, hogy így járt el, de ez akkor is visszatetsző a számomra.

Clavis ellenség volt, de árulása ellenére a jobbik fajtából. És egyetértek Ody-val, nem volt joga eldönteni, hogy milyen büntetést érdemel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Azt sugallod tehát, hogy Anakinnak joga volt eldönteni, hogy Clovis mit érdemel? "Ennek a gondolatnak a végén csak sötétséget látok". :) Épp az ilyen árulókat kell bíróság elé állítani és nem hagyni meghalni, vagy eldönteni egy Jedinek, hogy mi legyen vele. Arról nem beszélve, hogy egy lelepleződött Clovisból rengeteg infót húzhattak volna még ki.

Sugall a nagyanyám :D Én azt mondom, hogy nem ítélem el Anakint a tettéért, noha tisztában vagyok vele, hogy Jedi, nem érzem úgy, hogy kötelessége lett volna kimenteni egy árulót a sajátjai közül. Ez van, ez a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Gondoltam, hogy nem fogod érteni a párhuzamot. Csupán arra utaltam, hogy a Jediknek nem kötelessége kihúzni a bajból azokat, akik magukat keverték gondba. Továbbá: a fickó nem volt rab, sajátjai közé engedte vissza Anakin, hogy magyarázza ki magát. Szerintem teljesen jogosan. Csak azért látjátok annyira negatívnak, mert annak akarjátok látni az EpIII miatt.

Te meg nem érted, hogy miért pocsék a párhuzamod. Más valakit olyan bajban hagyni, amiből önerőből bárki kimászhat némi idő múlva (ahogy Watto ki is mászott az ep2 tanulsága szerint), és más úgy bajban hagyni, hogy a következő órát sem fogja már megélni, vagy ha igen, kínok kínja között. És Qui-Gont nem a féltékenység motiválta, hanem, hogy megmentsen egy bolygó népét, míg Anakint az, hogy dögöljön meg az, aki a csajára ráhajtott. Tömören: egy ember életét hagyta veszni, mert nem tetszett neki a pofája.

A végső nagy tett, az egyetlen piros pont száznyi fekete között meg végül Anakint is felmentette minden bűn alól. Pedig ő aztán nagyobb áruló volt, mint Clovis, azon kívül tömeggyilkos, háborús bűnös és ki tudja, még mi nem. E mellett Clovis nem érdemelte volna meg a végső jó tettével a megváltást?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Ugye viccelsz?Neked azért csak van egy erkölcsi értékrended nem?Ez belefér?Én igazán nem vagyok álszent a bűnt írtanám shotival ahol lehet, de én nem vagyok Jedi.És ez a lényeg.A Jedi.Qui-gon soha nem hagyta volna ott.Amit Anakin tett az egyenlő Mórral ,Marinko-val.Vegytiszta gyilkosság.Egy Jedi ilyet semmiképp nem tehet.Egy rendör sem hagyhat ott egy pedofilt hogy meglincseljék.Ez különbözteti meg az állatoktól.A Jedit meg az átlagembertől.Sőt a hogy a többiek is írják a végén jót is tett.Anakinnak kötelesége lett volna Corusantra vinni Clovist.

Ugyanazt tette mint Dookuval.Közönséges gyilkosságot hajtott végre.

Anakin a szememben olyan szintre lesüllyedt hogy Darth Vader sincs még ott.Bármit tesz ezek után egy közönséges gyilkosnak fogom tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: lehet, hogy durva, amit írok, de nekem ez belefér :) Nálam Anakin tette, tökéletesen indokolható. Sőt mi több! Én sem bántam volna különben egy árulóval :D Ezért persze el lehet ítélni, de nálam az árulás főben járó bűn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Ugye viccelsz?Neked azért csak van egy erkölcsi értékrended nem?Ez belefér?

Szerintem ez kicsit erős volt Donáttal szemben :) Abszolút megértem az álláspontját, magam is hajlok arra, hogy ne ítéljem el úgy Anakint, mint a többség, elvégre háború volt, a béke szabályai nem mindig és nem minden helyzetben alkalmazhatóak ilyenkor. Talán nem ez volt a módja, amit Clovisszal tett, de a fickó akkor is áruló volt, ami főbejáró bűn. Ami igazán kétségessé teszi Anakin tettének megítélését, az az ok, amiért végül is ott hagyta, így aztán nem egy szimpla hagyjuk az árulót veszni esetről van szó, mivel személyes érdekek is közre játszottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, mondok neked egy új vádat Anakin ellen. :) Vigyázat, durva lesz!

Anakin árulást követett el a Köztársasággal szemben, mert annak ellenére, hogy lehetősége lett volna rá, nem vitte vissza Clovist, hogy kiszedhessék belőle azokat az információkat a CIS-ről és annak tagjairól, amit a holokártya nem tartalmazott. Ezzel pedig szándékosan hátráltatta a Köztársaság sikereit a háborúban.

 

Mint embert, megértem Anakint, de mint Jedit és a Köztársaság tábornokát, elítélem.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin már az epizód elején vallatni akarja Clovist, amikor szóba kerül mint lehetséges áruló. A fintora elég kifejező...

 

Egyébként erre az egész helyzetre jó ellenpélda Obi-Wan viszonyulása a kalózokhoz (S01E12). Ég és föld a különbség.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért persze el lehet ítélni, de nálam az árulás főben járó bűn.
Én nem itéllek el, de megjegyzem, hogy a bűn nem mindig tisztán fekete-fehér kategória. :) Az árulás valóban főben járó bűn, de én abban hiszek, hogy van velejéig romlott bűnös, és van olyan, aki bűnbe esik, de egyébként nem rossz ember. Épp Anakin a legjobb példa, aki bőven többet tett árulás terén, mint Clovis (épp, ahogy Dzséjt is írta), a felesége és a fia mégis hitt benne, hogy van még benne jó, és érdemes a megmentésre és a bocsánatra. És igazuk volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem itéllek el, de megjegyzem, hogy a bűn nem mindig tisztán fekete-fehér kategória. :) Az árulás valóban főben járó bűn, de én abban hiszek, hogy van velejéig romlott bűnös, és van olyan, aki bűnbe esik, de egyébként nem rossz ember. Épp Anakin a legjobb példa, aki bőven többet tett árulás terén, mint Clovis (épp, ahogy Dzséjt is írta), a felesége és a fia mégis hitt benne, hogy van még benne jó, és érdemes a megmentésre és a bocsánatra. És igazuk volt.
Ráadásul Clovis nem eszmékért tette amit tett, hanem pénzért. Ezért szerintem később sok mindent ki lehetett volna húzni belőle. Ezért is volt kár otthagyni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy ki tudtak volna valamit még húzni belőle. Nála nagy hiba lett volna az elmecuccot alkalmazni, mint Bane esetében. Másképp meg nem biztos, hogy megtörik.
Lehet, hogy nem lett volna szükség elmetrükkre. Clovis nem tűnt olyan erős karakternek mint Bane.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: lehet, hogy durva, amit írok, de nekem ez belefér :) Nálam Anakin tette, tökéletesen indokolható. Sőt mi több! Én sem bántam volna különben egy árulóval :D Ezért persze el lehet ítélni, de nálam az árulás főben járó bűn.

 

 

Dehogy itéllek én el.Csak furcsálom amiket leírsz.De hát nem vagyunk egyformák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem lett volna szükség elmetrükkre. Clovis nem tűnt olyan erős karakternek mint Bane.

Szerintem sem, sőt, végig könnyen manipulálhatónak tűnt. Nem tűnt túl magabiztos jelenségnek. Ráadásul az első olyan gonosznak tűnik a Star Warsban, aki nem velejéig romlott, hanem csak rossz helyen rosszakat szolgált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem, sőt, végig könnyen manipulálhatónak tűnt. Nem tűnt túl magabiztos jelenségnek. Ráadásul az első olyan gonosznak tűnik a Star Warsban, aki nem velejéig romlott, hanem csak rossz helyen rosszakat szolgált.
És az egész háborút így a droid gyárat is csak befektetésként kezelte. Mondja is Padménak, hogy lassan elkezdenek tejelni a folyamatban lévő üzleti ügyei. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is a neimoidiak is a pénz miatt kezdtek bele az egész háborúba (azt most hagyjuk, hogy mögöttük milyen támogató állt és miért), innentől kezdve az lenne a csoda, ha csak eszmei szinten működne az egész cw, és nem játszanának bele csak az egyéni anyagi érdekek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Clovis nem velejéig romlott volt, ezt aláírom, de kapzsi, és arrogáns. Egyébként a köztársaság számára valóban stratégiai információkat szolgáltathatott volna, így elismerem, Anakinnek tényleg magával kellett volna vinnie.
Wow! :evil:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is a neimoidiak is a pénz miatt kezdtek bele az egész háborúba (azt most hagyjuk, hogy mögöttük milyen támogató állt és miért), innentől kezdve az lenne a csoda, ha csak eszmei szinten működne az egész cw, és nem játszanának bele csak az egyéni anyagi érdekek.
Ebben tehát a SW biztosan hasonlít a való világhoz. :D Viszont én jobban szeretem eszmei alapokon nézi benne az ilyen dolgokat, az sokkal meseszerűbb, és én épp a meseszerűségéért (is) szeretem. :evil:

 

Clovis nem velejéig romlott volt, ezt aláírom, de kapzsi, és arrogáns. Egyébként a köztársaság számára valóban stratégiai információkat szolgáltathatott volna, így elismerem, Anakinnek tényleg magával kellett volna vinnie.
Ezt én is elismerem, de a fentebb leírt véleményem miatt az erkölcsi oldalát a dolognak továbbra is súlyosabbnak érzem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.