Ugrás a kommentre

2x12 - The Mandalore Plot


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként ez volt az 1. epizód, amit HD-ben néztem és tényleg csodálatos. :cry: Mandalore és Concordia szinte életre kelt, de az sem semmi, hogy Obi-Wan páncélján minden egyes karcolás, horpadás és kosz látszódott. Az SD-s verziókban ezek a dolgok valahogy nem jöttek át. Egy biztos: TCW-t ezentúl, ha tehetem, HD-ben fogok nézni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nem akartam a 3x04 topicjába OFF-olni, úgyhogy ide írom...

Én is úgy tudom, hogy egyetlen Galaktikus Köztársaság létezett a Birodalom létrejötte előtt, viszont így értelmezhetetlen Vizsla mondata, miszerint a spéci fekete fénykardot az ősei lopták el a Régi Köztársaság bukásakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jó az EU, mert minden lyukat betöm, amit a figyelmetlen készítők megcsinálnak :lol: Na már most, Vizsla egy olyan időszakról beszél, amiben a Köztársaság a hatalmát vesztette, de maga a kormány még létezik, lásd majd az Old Republic című játékban, ahol megvan a Köztársaság, de hatalma jelentéktelen. De még az Új Sith Háborúk idején is - a végén - van egy olyan korszak, amit a Köztársaság Sötét Koraként emlegetnek (YE 1100-tól YE 1001-ig). Bár persze Vizsla nem beszélhetett erről a korról, mivel ekkor a mandik és a Köztársaság ideiglenesen ugyan, de szövetségesek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 évvel később...

Az az elvetemült ötletem támadt, hogy a The Mandalorian 2. évada előtt bedarálom az összes releváns TCW-s és rebelses epizódot, na meg persze végszóként a Mandi első évadát. Tegnap este neki is álltam, és nyilván ezzel kezdtem. Meg kell hagyni, jó rég láttam, jó sok évvel ezelőtt. És nagyon érdekes élmény volt újranézni az azóta megismert dolgok tudatában. Attól most eltekintek, hogy még az animáció és a dizájnok itt kicsit "fapadosak", mármint a későbbi TCW epizódokhoz képest. Ugyanakkor már itt vannak érdekes dolgok. Az első és legfontosabb, hogy mennyire szomorú látni a békés Mandalore-t. A későbbiek tükrében mintha ez egy teljesen más bolygó lenne egy teljesen más néppel. Talán igaz is, hiszen ez itt a végtelenül pacifista Satine Kryze népe. Egy olyan világ, ami egy békés, virágzó Köztársaságban talán sokra vihette volna.

A klón háborúk idején viszont szinte életképtelen mindaz, amit Satine képvisel és próbál megvalósítani, s ennek első jele a Death Watch illetve Pre Vizsla, aki Darth Tyranusszal szövetkezve próbálja letaszítani a trónról Satine-t. És hát tudjuk, hogy mi lesz ebből a most még csak lokálisnak tűnő konfliktusból.

Érdekesség még, hogy már itt említenek mandalore-i kommandósokat és azt, hogy a harcosokat száműzték a Mandalore-ról a holdra, azaz a Concoridára, ráadásul már kihaltnak vélik őket. Persze tudjuk, hogy ez az állítás téves, hiszen a Death Watch nem csak huligánok bandája, hanem mandaloriai harcosok csoportja, de talán más törzsek is létrejöttek, amik elhagyták a Concoridára, és más világokra mentek.

Szintén jófajta, hogy már itt megismerhetjük a Protectorokat, akiknek vezetőjére ugye tizenegynéhány évvel később szintén nagyobb szerep hárul.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van köztük hasonlóság, bár Satine egy olyan népet akart békéssé tenni aminek a vérében van a harc. Becsületére váljon, hogy megpróbálta. Nem is csodálom, hogy Obi-Wan beleszeretett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.