Ugrás a kommentre

2x12 - The Mandalore Plot


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én onnan csak Ahsokát hiányoltam. Ha nem lesz benne a következő részben sem, akkor lehet, hogy ez a történeti szál még a háború elején játszódik.

A christopshisi csata a geonosisi csata évében zajlott, de a járművek és egyéb eszközök alapján sem lehetünk még olyan közel az EP3-hoz. Szerintem a 2. évad is legfeljebb 1 évvel lehet az EP2 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom és azzal is tisztában vagyok, hogy a mandalorik sokkal régebb óta használtak efféle páncélokat, mint Jango, mégis valamiféle eltérés vagy egyediségre utaló jel jó lett volna. Lásd: Jango és Boba páncélja.

Egyébként a KOTOR képregényekben sem voltak egyformák a harcosok páncéljai. Szóval értem, hogy miért volt egyforma ebben a részben az összes mandi páncélja, nekem mégis inkább zavaró és egyediségromboló.

Amúgy a régi (eddigi) DeathWatch-osok sisakja más

Amit a mostani DeathWatch visel az inkább hasonlít a True Mandalorians sisakjára (itt csak az a bibi hogy a két csoport egy kicsit irtotta egymást :):D :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, kettőjük kapcsolata valóban téma lesz még, mert én is kíváncsi lennék a kezdetekre. :D Ez megérne egy utazást a múltba. Persze ilyen biztos nem lesz. :)
A következő rész címéből ítélve, lesz róla szó. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig jó lett volna, ha mégis leírod :D
Igaza van Karrdenak, ez engem is érdekelt volna. Ha nem is ide, de az EPII -es Jango topikba mindenképp leírhatnád.

A helyzet az, hogy a dolog igazából RepCon könyves spoiler, mert Jango történetét nem olvastam, de a wookieepediás leírás alapján teljesen beleilleszthető az életrajzába. Ezért ide írom a két részre bontva aztán majda Ody elteszed, ha nem jó itt.

 

Republic Commando spoiler, de nem a történetből, hanem a mandalore (magyarul, hogy fordítjuk helyesen a manadalorian-t?; mandaloriai vagy mandalore, mert a Mandalore angolul a bolygó és egy pozíció neve is, de a kultúrájuk lapján a mandaloriai kissé félrevezető) kultúráról, és igyekszem általánosságban leírni, szóval nem buktok vele nagyot, ha elolvassátok:

 

 

A mandalore-oknál (egyenlőre maradok ennél a verziónál) szinte semmit sem jelent a vér szerinti kötelék, mert szinte bárkit befogadnak maguk közé, és egy ilyen egykori aruetii (idegen, külsős, nem közülük való) a tetteivel igazabb mandalore-á válhat, mint egy olyan, akinek az ősei akár generációkra visszamenő mandalore-ok voltak. Az örökbefogadás igen gyakori jelenség és nem csak a saját gyerek helyett, mint jellemzően nálunk. Ezeket a gyerekek az örökbe fogadással új, mandolore nevet is kaphatnak és a sajátjaikkal együtt már kiskoruktól kezdve edzik, így kamasz korukra ugyan úgy képzett harcosok, mint a jedik.

 

 

Jango múltja spoiler:

 

Ha nincs is így leírva az ő történeteiben, ez történt Jango Fettel is, mikor Jaster Mereel magához vette, miután a Death Watch tagjai a polgárháború során megölték a szüleit, amikor menedéket nyújtottak az Igaz Mandaloreoknak.

 

 

 

Egyébként a KOTOR képregényekben sem voltak egyformák a harcosok páncéljai. Szóval értem, hogy miért volt egyforma ebben a részben az összes mandi páncélja, nekem mégis inkább zavaró és egyediségromboló.

A váll festések nem voltak eltérőek? A nagyon eltérő páncélzat egyrészt sokkal több melóval is járt volna az alkotóknak, meg szerintem olyan szedett-vedett jelleget kölcsönzött volna a csapatnak. Jobb volt így.

Állítólag Sue Rostoni és Leeland Chee kidolgozzák az ellentmondásokat.

Amire semmi szükség nem lenne, ha Lucas nem hagyna figyelmen kívül fontos, és jól összerakott dolgokat egy laza kézlegyintéssel. Ha a hülyeségeket rendbe teszik az EU-ban, azzal nincs gond, de alkottak ott pár dolgot, amiket nem kéne felborogatni. Sajnos azonban csak jó képet vághatunk a dologhoz, vagy húzhatjuk a szánkat ha nem teszik az újítás.

Amúgy a régi (eddigi) DeathWatch-osok sisakja más

Amit a mostani DeathWatch visel az inkább hasonlít a True Mandalorians sisakjára (itt csak az a bibi hogy a két csoport egy kicsit irtotta egymást :):D :D )

Mondjuk nem bánom, hogy ezt a jobb vágású sisakot használták, mert ilyen apróságnak szerintem nincs jelentősége, de más szerint talán ez is olyan dolog amire áll a fentebbi.

A kis piszok Obi nem ráesik Satine -ra a bányában? :D Persze mindezt véletlennek álcázva. :D

Ennél a jelentnél, illetve az előzménynél van egy kis baki. Obi-Wanék egy sima kijáraton jutnak ki a liftakna alján, pedig ott kéne lennie a korábban leszakadt lift roncsainak. Vagy ilyen gyorsan dolgoznak a takarító droidok? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Azt hiszem, a mandaloriai talán a megfelelőbb :para:

És akkor, hogy magyarítod a mandalorian-t amikor pl. a kultúrájukról vagy a nyelvükről van szó? Mert az kissé furán fest, hogy a mandaloriaiak a mandaloriai eszmék alapján élnek és mandaloiriaiul beszélnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amire semmi szükség nem lenne, ha Lucas nem hagyna figyelmen kívül fontos, és jól összerakott dolgokat egy laza kézlegyintéssel. Ha a hülyeségeket rendbe teszik az EU-ban, azzal nincs gond, de alkottak ott pár dolgot, amiket nem kéne felborogatni. Sajnos azonban csak jó képet vághatunk a dologhoz, vagy húzhatjuk a szánkat ha nem teszik az újítás.

Igaz, így van. Ez a mandalorian dolog jól ki volt dolgozva a RepCom-ban. Ezt kár volt felborítani egy kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet az, hogy a dolog igazából RepCon könyves spoiler, mert Jango történetét nem olvastam,

Jó kis leírás ez, köszi Llew! Így már értem miért nem kell komolyan venni Almec szavait. Jango akkor simán lehetett Mandalore is a lentebb vázolt módon. Teljesen helyre került bennem a dolog.

 

 

Sokan lettek volna Satine helyében, van egy olyan érzésem :para:
Én biztos nem. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan mondom, hogy ez a sorozat képes arra, hogy egyik ámulatból ejtsen a másikba. Jobbnál jobb részek, változatos helyszínek, érdekes fajok és egyre részletesebben kidolgozott animációk. Én hozzátok képest SW terén elég keveset tudok, de hihetetlen, amit itt a készítők összehoztak. Tényleg él az egész világ és én örülök, hogy így és főként ilyen mélységben bővül tovább az SW világ. S ahogy elnézem, még a legszigorúbb rajongóknak is sikerült megfelelniük. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan mondom, hogy ez a sorozat képes arra, hogy egyik ámulatból ejtsen a másikba. Jobbnál jobb részek, változatos helyszínek, érdekes fajok és egyre részletesebben kidolgozott animációk. Én hozzátok képest SW terén elég keveset tudok, de hihetetlen, amit itt a készítők összehoztak. Tényleg él az egész világ és én örülök, hogy így és főként ilyen mélységben bővül tovább az SW világ. S ahogy elnézem, még a legszigorúbb rajongóknak is sikerült megfelelniük. :yeah:
Üdv Platschu testvér! Régen jártál erre. :) Sokan várták a Mandalore szálat, és a legtöbben nem is csalódtak benne. Eddig még. :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, rég voltam itt. 2-3 részes blokkokban fogyasztottam a csemegét. Azt kell, hogy mondjam, hogy hihetetlen, hogy 22 percbe hogy tudnak ennyi sztorit és látványt belezsúfolni. Az SW persze egy kidolgozott világ, de kétlem, hogy ilyen finomságokat valaha egy élőszereplős sorozat tud majd még nekünk nyújtani. Hacsak maga az SW sorozat nem üti ki a nyeregből a CW-t. Mert kezdetben sokan pejoratívan nyilatkoztak erről a sorozatról, hogy gyerekes, de az egész animációt olyan szerethető stílusban hozzák hétről hétre, hogy tényleg ott tudom magam érezni egy másik galaxisban. S valahol ez az igazi filmes varázslat. Azt nagyon bírom a sorozatban, hogy az írók igyekeznek minden korábbi információra ügyelni, így még az SW múlttal meg aztán pláne rengeteg történetmesélési lehetőségük lesz. :yeah: Arról nem is beszélve, hogy tényleg igyekeznek újszerű sztorikat előadni, amíg mások a kreativitással is gondban vannak... Bravó! :)

 

Ennek a fekete kardnak a története engem is érdekelne....

 

Emlékeztek még az A.I. című filmre? Annak a végén lévő idegen bázis emlékeztetett a legjobban az itt látott kockás Mandalorera. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, rég voltam itt. 2-3 részes blokkokban fogyasztottam a csemegét. Azt kell, hogy mondjam, hogy hihetetlen, hogy 22 percbe hogy tudnak ennyi sztorit és látványt belezsúfolni. Az SW persze egy kidolgozott világ, de kétlem, hogy ilyen finomságokat valaha egy élőszereplős sorozat tud majd még nekünk nyújtani. Hacsak maga az SW sorozat nem üti ki a nyeregből a CW-t. Mert kezdetben sokan pejoratívan nyilatkoztak erről a sorozatról, hogy gyerekes, de az egész animációt olyan szerethető stílusban hozzák hétről hétre, hogy tényleg ott tudom magam érezni egy másik galaxisban. S valahol ez az igazi filmes varázslat. Azt nagyon bírom a sorozatban, hogy az írók igyekeznek minden korábbi információra ügyelni, így még az SW múlttal meg aztán pláne rengeteg történetmesélési lehetőségük lesz. :yeah: Arról nem is beszélve, hogy tényleg igyekeznek újszerű sztorikat előadni, amíg mások a kreativitással is gondban vannak... Bravó! :)

 

Ennek a fekete kardnak a története engem is érdekelne....

 

Emlékeztek még az A.I. című filmre? Annak a végén lévő idegen bázis emlékeztetett a legjobban az itt látott kockás Mandalorera. :D

Mindig nagyon jó ilyen véleményt látni. Az csak jó ha sokaknak bejön. :)

 

Az ősi fekete fénykard története engem is nagyon érdekelne, de egyelőre nincs infó róla. Talán Modi tudna mesélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most komolyan mondtam. :D Ez a sorozat képes arra, hogy megadja, amit más (még az SG sem!) nem. Nektek persze még nagyobb öröm, mert ismeritek az összes szörnyikét, tizedrangú mellékszereplőt és még a napsugarak beesésének szögét is. Én annyira azért nem lettem "komoly" SW fan, mert bár szeretem, nekem ez a világ már túl nagyra duzzadt, amit józan ésszel már lehetetlen követni és észben tartni. Oké, Dzséjt a kivétel. :) Az is imponál az SW-ben, hogy mindennek adnak nevet. Az adott fajon belül létrehoznak pár "névvel jelölt" főbb karaktert, rendet, csoportot vagy megemlítenek pár idegen szót vagy szokást. Számomra rém frusztráló, amikor bedob egy scifi egy másik fajt akár egy epizódszerepben is, erre nem derül ki, hogy kik vagy mik is voltak a képernyőn... Tudom, hogy ez most önellentmondás, hogy legyen kidolgozva, de annyira azért mégsem, hogy követni is lehessen.... Ám szerencsére ilyenkor itt vagytok Ti és kisegítettek. :yeah:

 

Nekem kicsit furcsa volt ez a Satine - Obi-van viszony / kapcsolat / ismerettség. Szellemes, de egyben előzmények hiányában kissé értelmetlen is. Viszont ahogy olvastam, a közös múltjuk mindenki fantáziáját megmozgatta.

 

Csak úgy mellékesen jegyezném meg, hogy Satine hajdísze és egyéb kiegészítői nagyon királyul néztek ki. Tényleg kreatívak a készítők, hogy még ezt is ilyen részletesen megtervezik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit furcsa volt ez a Satine - Obi-van viszony / kapcsolat / ismerettség. Szellemes, de egyben előzmények hiányában kissé értelmetlen is. Viszont ahogy olvastam, a közös múltjuk mindenki fantáziáját megmozgatta.
A következő rész magyarázatot ad mindenre. Azt se hagyd ki! :yeah: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S ahogy elnézem, még a legszigorúbb rajongóknak is sikerült megfelelniük. :yeah:

Ez így nem egészen igaz, de ebbe ne menjünk bele jobban, elég az is, hogy vannak olyanok is, akiknek nem sikerült megfelelniük :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Miért gondolod, hogy idiótaság a fekete fénykard?Miért ne lehetne náluk egy ellopott ősi fénykard?

Az, hogy ősi, az nem zavar. Engem a színe zavar. Eddig úgy volt, hogy a Jedik kapják a színes kardokat, a Sitheknek meg ott az egyszínű vörös, a vér és a tűz színe. Ráadásul technikailag mindig ugyanúgy festette: hosszú, egyenes bot. Most jött egy fekete fénykard (már alapból elég abszurdul hangzik), aminek más a hangja, nem lehet beilleszteni se Jedi, se Sith fegyvernek, a pengéje pedig még hajlított is. Számomra teljesen abszurd, hogy az ismert kardoknak ez legyen az elődje, mely bizonyos részeiben még fejlettebb is, hiszen képes hajlított pengét produkálni.

Persze, mint írtam, a fénykard eleve fantázia fegyver, semmi valóságalapja nincs, így belefér, elfogadom a létét, csak lehetőség szerint, többet ne lássak ilyet. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy ősi, az nem zavar. Engem a színe zavar. Eddig úgy volt, hogy a Jedik kapják a színes kardokat, a Sitheknek meg ott az egyszínű vörös, a vér és a tűz színe. Ráadásul technikailag mindig ugyanúgy festette: hosszú, egyenes bot. Most jött egy fekete fénykard (már alapból elég abszurdul hangzik), aminek más a hangja, nem lehet beilleszteni se Jedi, se Sith fegyvernek, a pengéje pedig még hajlított is. Számomra teljesen abszurd, hogy az ismert kardoknak ez legyen az elődje, mely bizonyos részeiben még fejlettebb is, hiszen képes hajlított pengét produkálni.

Persze, mint írtam, a fénykard eleve fantázia fegyver, semmi valóságalapja nincs, így belefér, elfogadom a létét, csak lehetőség szerint, többet ne lássak ilyet. :)

 

Ok így már érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.