Ugrás a kommentre

2x12 - The Mandalore Plot


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

12. rész - The Mandalore Plot / A Mandalorok összeesküvése

 

epguide212.jpg

 

Írta: Melinda Hsu

Rendezte: Kyle Dunlevy

 

Helyszín: Mandalore, Concordia

 

Szereplők:

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Satine Kryze - Anna Graves

Pre Vizsla - Jon Favreau

Almec miniszterelnök - Julian Holloway

Halálőrség merénylője - Corey Burton

Dooku gróf (Darth Tyranus) - Corey Burton

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Cody parancsnok - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley Baker

Onaconda Farr - Dee Bradley Baker

Orn Free Taa - Phil LaMarr

Tal Merrik szenátor - Greg Proops

Kin Robb szenátor - ???

R4-P17

 

Történet

Obi-Wan Kenobi a Mandalore-ra érkezik, hogy tárgyaljon Satine Kryze hercegnővel, aki a semleges rendszerek képviselője. Obi-Wan feladata kideríteni, hogy a semlegesség csak álca, és valójában a Mandalore-ok a Szeparatistákhoz akarnak csatlakozni, vagy mindez csak pletyka. A nyomok a Mandalore holdjára, Concordiára vezetnek, ahol a Mandalore harcosok utolsó klánja, a Halálőrség fészkel.

 

Érdekességek

- A Mandalore sisakokat a The Star Wars Holiday Specialban és a Droidsban látott Boba Fett rajzfilmfiguráról mintázták.

- A hexagon, ami a Mandalore páncélok mellkas részén láthatóak, jelen vannak az építészetükben is.

- A high-tech de steril környezetet a Mandalore bolygón a THX-1138 ihlette. Ugyanakkor a feltűnő képek Picasso stílusában készültek.

- Satine és az őrei küllemét egy-egy ep1-hez készült koncepciós rajz ihlette, melyet még Iain McCaig rajzolt meg. Az egyik Amidalat, a másik egy Sith kutatót ábrázol.

S02E12.jpg

- Pre Vizsla a nevét Tor Vizsláról kapta, aki a 2002-es Jango Fett: Open Seasons című képregényben megölte Jango Fett mentorát, Jaster Mereelt, és ő maga is a Halálőrség vezetője volt. A Vizsla név a magyar vadászkutyától származik.

- Kin Robb szenátornő – aki ebben az epizódban csak egy pár másodpercig látható – már szerepelt korábban az 1x22 Hostage Crisisban és a 2x04 Senate Spy-ban, de azokban még ismeretlen szenátorként hivatkoztak rá. A nevét ebben a történetben kapta meg.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jó rész volt fantasztikus helyszinekkel. A "miért harcolnak a mandaliriak a klón háborúba?" kérdést is jól meg oldották. Pre Vizsla számomra egy kicsit gyengus volt. Az öngyilkos merénylő is tetszett, ugyanezt a hajókról nem mondhatom el. Ami számomra még negatívum hogy Vizsla túl kegyetlen volt az embereihez(amikor lelőtte mert nem tudta teljesíteni a parancsot) miközben ő maga sem bíret el Kenobival.

 

8/10

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kormányzónak jó neve van XD.

Amúgy Pre Viszla valószínűleg Tor Vizsla egyik leszátmazottja és ő tényleg a kutyáról kapta a nevét.

 

amúgy nem Jango Fett volt az utolsó mandaloreai?

Ezt honnan vetted?

De ha mégis ő lett volna az utolsó(ami hülyeség) még mindig ott lett volna neki Boba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ez a rész is gyönyörű volt HDben. Néha azon veszem észre magam, hogy tátom a számat, egy-egy városképen.

A történet is tetszett, imádom a mandaloriakat, legalábbis a harcosokat biztosan, de most hogy láttam a világukat, mégjobban. Nagyon tetszett a harcmodoruk, és bár nagyon újat nem mutattak, élvezetes volt. Ja persze a fekete fénykard, amiről már sokat szó, az új volt, és számomra még így is meglepő, de remélem még viszont látjuk. :D

Tetszeni fog ez a történet is, ahogy eddig szinte minden a 2. évadból.

Zeneileg számomra annyira nem volt ez most toppon.

Erre a részre adok most egy 8/10et.

Ja de nézzétek meg, hogy aki fogadja Obit a trónterem előtt, mekkora feje van messziről. :D Vagy csak nekem tűnt nagynak? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes és igen részletgazdag Mandalore világa, tetszetős.

Viszont a hercegnő elég sápadt és ezt még jobban kihangsúlyozza a piros szemfesték.

Amikor meg megérkeznek a holdra az a táj meg a háttér is eléggé egy egyszerű festett háttérnek néz ki, vagy csak én látom így? :D

A mandalórok pedig egész jól képzettek, ha egy akkora mestert, mint Obi-Wan el tudnak így verni és kapni. Szegényt, megint fellógatták :lol:

 

Satine kőhajításánál leestem a székről :D Viszont Vissla ahogy lelőtte a társát :D

A fekete fénykard :D csodálatos, a rész egyik csúcspontja. És a hangja, lélegzet állító.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis rész volt. :) Most látszott, hogy milyen kegyetlen egy nép is a mandaloriai, vagy legalábbis az a részük mely a régi hagyományokat gyakorolja. Sajna viszont voltak gyengus részei az epizódnak. Pl nekem Satine személyi testőrsége nagyon gyengusnak tűnt. Annál a merényletnél a sétánál pl jobb helyeken máris elcibálnák onnan őt. Ezek meg csak ott tébláboltak a háttérben. Mondjuk azt nem hinném, hogy full békés nép lenne Mandaloron, mert akkor minek a pajzs meg a tomfa. Szóval volt itt némi következetlenség is. A grafikai mintha visszafejlődött volna, tutti ez egy nagyon korán elkészült rész volt.

Pre Vizsla meg pöpec kegyetlen volt. Simán lelőtte az emberét. Elbukott, megérdemelte :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt. Új világok (nem is akármelyik, a Mandalore, amire már rég kíváncsi voltam), kedvenc páncélos hadtestem, poénok, nagyon jó volt. Egyedül ezt a fekete kardot veszi be nehezen a gyomrom. Nem csak fekete, de a pengéje egyik fele még ívelt is. Ez azért már a Star Warsban is túlzás. Egyedül a hangja jó, bár köze nincs a fénykardok hangjához.

Ami nagyon tetszett, az Obi-Wan és Satine szurkálódása. Mintha Han és Leia lett volna :evil: Látszik, hogy jobban ismerik egymást, mint ahogy mutatják (főleg, hogy mikor Satine hivatalos minősítésben találkozott Obival, sokkal ellenségesebben viselkedett, mint civilben).

Az akció is jó volt, bár ezek a mandik közelébe se érnek Jango bának. Ő azért egymaga csak-csak elkente Obi-Wan száját, itt meg ez a Vizsla fénykarddal se volt nagy legény. Iszkolt is, mint egy kivert kutya :D

Nagyon várom a folytatást, a bevezető igen ígéretesnek tűnt. És most, hogy Anakin is csatlakozott hozzájuk, szerintem még érdekesebb lesz, hiszen Obi-Wannak egy eddig ismeretlen oldalát ismerheti meg, és ezt tuti nem hagyja kommentálás nélkül.

Ja, és milyen öröm Obi-Want Anakin nélkül, önállóan is bajba keveredni. Nagy mágus ez a Jedi Diplomata, méltó társa Anakinnak.

 

Amúgy én is úgy tudtam, hogy Jango volt az utolsó mandalori. De ilyeneken én már nem akadok fenn.

Jango Fett még csak nem is mandalore-i, hanem concord dawni. És ami Jangoval kapcsolatban marha jó: a mentorát, Jaster Mereelt a Death Watch ölte meg, és ő segített az elpusztításukban (ugyanis régen nem ilyen kis banda voltak). Vizsla legyőzése után a megmaradt Death Watch tagok elvesztették hatalmukat és szétszéledtek a Galaxisban, de néhányan kis csapatokban tovább követték elveiket.

Jango pedig a True Mandalorians nevű csoport utolsó tagja, akik a polgárháborúban (mely a jelek szerint még mindig tart) szemben álltak a Death Watch csoporttal. Mint a nevük is sugallja, ők vissza akarták állítani a régi dicsőséges Mandalore-t (míg a Death Watch csak hódítani és pusztítani akart). Tehát vehetjük úgy, hogy Jango Fett az igazi, régi motoros, a Knights of the Old Republic érájából származó mandik utolsó képviselője volt (illetve hát, Boba még mindig az, amíg a Sarlacc el nem nyeli :) ).

Még egy kis adalék: a True Mandalorians pusztulása után bukkant fel a New Mandalorians banda, akiket ebben a részben ismerhettünk meg. Ők a pacifista elveket valló mandik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt nem hinném, hogy full békés nép lenne Mandaloron, mert akkor minek a pajzs meg a tomfa. Szóval volt itt némi következetlenség is.

Ez nem következetlenség. A Naboo is full békés nép, mégis fegyveres testőrök rohangásznak az utcán és protontorpedókkal felvértezett vadászrepülőik vannak. Attól, hogy valaki a békét hirdeti, még nem hülye. Nyilván a Mandalore-on is vannak bűnözők, és ha nem figyeltél volna oda, van egy Death Watch nevű igencsak morcos fegyveres banda is. Plusz mintha valahol a környéken galaktikus háború dúlna. Csak a szellemi visszamaradottak bolygóján nem lennének fegyveres alakulatok. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem következetlenség. A Naboo is full békés nép, mégis fegyveres testőrök rohangásznak az utcán és protontorpedókkal felvértezett vadászrepülőik vannak. Attól, hogy valaki a békét hirdeti, még nem hülye. Nyilván a Mandalore-on is vannak bűnözők, és ha nem figyeltél volna oda, van egy Death Watch nevű igencsak morcos fegyveres banda is. Plusz mintha valahol a környéken galaktikus háború dúlna. Csak a szellemi visszamaradottak bolygóján nem lennének fegyveres alakulatok. :evil:
No igen, csakhogy Satine, vagy talán éppen a főudvarnok mondta, hogy számüzték ezeket az alakokat, akik valszeg már ki is haltak. De nnél sokkal nagyobb "hibának" tartom az őrség tehetetlenségét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

„Van új a nap alatt.” Ez a mondás jutott eszembe az epizód kapcsán. No de minden héten? :D Mivel nálam kiesett a teljes Mandalore EU vonal, így prekoncepciók nélkül ültem le a rész elé. Mit is mondhatnék….csodálatos volt!! Ritkának számított eddig a sorozatban, hogy egy történeti szálnak igazi mélységet adjanak, de ez most megtörtént. Ebben a részben főleg a Mandalórok kultúrájáról, történelméről és céljairól esett szó, ami remekül felvezeti a következő részeket. Ennek megfelelően akciót alig láthattunk.

Melinda Hsu már bizonyította a Senate Spy –ban, hogy ha beszélgetős részekről van szó, akkor ő a jó választás. Remekül megírt epizódot láthattunk, csak az elismerés hangján lehet szólni róla.

 

Teljesen új volt az egész társadalom és a miliő, csupán egy régi elemmel, Obi –wan –nal tarkítva. Dzséjt most totálban kapta az arcába az újdonságot, amit eddig annyira hiányolt, és bár még nem olvastam mennyire tetszett neki van egy olyan érzésem, hogy oda volt érte. :evil: Mandalore bemutatása nagyon eredetire sikeredett azokkal a gömbszerű településekkel, melyeket kocka alakú kisebb építmények határolnak. Én még soha nem láttam ezt a felszíni formát, nem is beszélve Mandalore –ról. A belső terek és épületek, a kormányzati épületek mind-mind új elemekkel tágítják az univerzumot, és először csak tátottam a szám a sok kecsesség és szépség láttán. Ennek kicsit ellentéte Concordia, ami inkább sivár és kissé egyszerű. Engem Florrumra emlékeztetett.

 

A semleges rendszerekről szóló információk újat jelentettek számomra, ráadásul nem is kevés bolygóról van szó. Volt egy kép az epizód elején, amikor sok szenátort láthattunk együtt Mandalore –on. Kicsit megtévesztő volt, mert épp akkor mutatták őket, amikor a függetlenek szövetségéről beszélt a narrátor. Ekkor viszont szinte csak szenátusi képviselőket láthattunk. Vajon ők mit kerestek a Mandalore –on? Talán Satine –t akarták meggyőzni, hogy csatlakozzon a Köztársasághoz?

 

Satine hercegnő igazi pacifista, talán még Padmén is túltesz. Nagyon szimpatikus karakter, és Obi –hoz való viszonya külön telitalálat. Érződik rajtuk, hogy a múltban volt valami közöttük. A kosarat biztos Obi adta, ezért lehetett olyan érzésem, hogy a hercegnő kicsit sértődött. :D Kettejük között elcsattan pár remek poén is.

 

A Deathwatch mint konzervatív terror szervezet bemutatása is jól sikerült, teljesen érthető és átlátható miért harcolnak. Vizsla remek karakter, igazi tenyérbe mászó alak, de amikor gonoszkodni kell akkor is hozza magát. Az a jelenet, amelyben lelövi az egyik emberét, nagyon brutális. Maga az egész éjszakai harc a mandalórokkal hangulatos és jól koreografált. A fekete fénykard isten volt. Engem abszolút nem érdekel mennyire lehetséges vagy nem, egyszerűen rohadt jól nézett ki és ez a lányeg. :P Jó lenne, ha feltűnne majd később is.

 

Az epizód legnagyobb húzása szerintem, hogy elegánsan kihúzza Jango Fett –et a Mandalórok köréből! Az epizódot látva én ezt remek húzásnak tartom, hisz külsőleg csupán annyi hasonlóság van Jango és a Mandalóriak között, hogy két kezük és két lábuk van. Jango egy fejvadász, a Mandalórok nem azok. A Deathwatch a régi eszmékért küzd, abba nem férne bele egy ilyen Jango szerű pénzsóvár alak.

 

Nálam nagyon ott volt ez a rész is, és kíváncsi leszek a következőkre. Úgy érzem lesz itt még románc, rengeteg akció és meglepetés is. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az öngyilkos merénylő is tetszett, ugyanezt a hajókról nem mondhatom el.
Pedig azok a járművek amikkel a Death Watch tagjai menekülte, nagyon jól néztek ki. :evil:

 

Hatalmas rész...imádom. Annyi sok gyünyörűség lett belepréselve, hogy azt szóban leírni nem is lehet.

 

Köszönjük!

Valóban csodálatos volt. Nekem ötször kellett megnézni, hogy mindenre oda tudjak figyelni. :D

 

 

Viszomylag jó rész volt. Bár valahogy többet vártam tőle.
Ez egy trilógia bevezető darabja. Én még ennyit se vártam tőle. Egy teljesen új kultúrába enged betekintést.

 

 

No igen, csakhogy Satine, vagy talán éppen a főudvarnok mondta, hogy számüzték ezeket az alakokat, akik valszeg már ki is haltak. De nnél sokkal nagyobb "hibának" tartom az őrség tehetetlenségét.
A régi bandát száműzték de ez még nem azt jelenti, hogy mindenki full békés a bolygón. :) Ilyen társadalom biztos nincs. Dzséjt jól mondta, a bűnözők biztos megnehezítik a rendfenntartók dolgát. A hercegnő mellé meg amúgy is dukál őrség, hisz bárki megtámadhatja, nem csak a Death Watch emberei.

 

 

Boba nem hal meg amikor a snarlacc megeszi,dengar megmenti.
Ebbe nem menjünk itt bele mert OFF.

 

amúgy nem Jango Fett volt az utolsó mandaloreai?
Már Jango sw.com -os adatlapjáról is eltűntek a Mandós dolgok, így valószínűleg új hátteret fog kapni. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem azért de mivel szinte minden mandalori dolgot EUból tudunk, ezért ez az egész OFF. :evil:
Boba halálának mi köze van ehhez a részhez? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már akkor tudtam, hogy ez jó lesz, amikor a német előzetest lefordítottam, és lőn... :evil:

Mandaloria kellemes meglepetés, nem ilyennek képzeltem (kevésbé civilizáltnak), s bár ezek a szögletes vonalak (pláne a gömbölyű felületen) nem éppen az én stílusom, de jó volt végre egy igazi nagyvárost látni Coruscanton kívül, és kicsit más jellegűt. Jólétet és fejlettséget sugárzott az egész. Sose gondoltam volna, hogy Jango egy ilyen helyről származott.

Satine nagyszerű volt, de már megszokhattuk, hogy a nők mind rendkívüliek a Star Wars-ban, és ő egy újabb példa. :) Stílusbeli hasonlósága Padméval igen szembetűnő (pl. ahogy eltökélten elhatárolódott a háborútól, Amidala királynőt juttatta eszembe), talpraesett és bátor, ráadásul ő is a friss levegőre fogja, amikor kémkedni megy. :P Szép pár lettek volna Obi-wannal egy másféle Jedi Rend világában. :D Most ők hozták azokat a dolgokat, amiket Anakin és Padmé szokott egy-egy közös kalandjuk során, megspékelve finom kis szurkálódásokkal, ami bizonyos múltbéli és szívbéli sebekre enged valóban következtetni (ahogy a német előzetesben is szerepelt: a hercegnő Obi-wannak ajándékozta a szívét, aki nyilván nem tudott mit kezdeni vele Jediként).

Obi remekelt most is, élvezet volt hallgatni/olvasni a szövegeit.

A bányabeli kalandjuk kicsit a Geonozis-i droidgyárat juttatta eszembe. Ott Obi valóban félhetett, hiszen egy másodpercen múlott az élete.

És végül is volt fekete fénykard (noha alig fénylett). :D Bár tudom, hogy fénykardot csak Erőhasználók tudnak készíteni, valahogy mégis meglepett, hogy régen egy Jedié lehetett, a fekete valahogy nem passzol hozzájuk.

 

Nagyszerű kis történet fog még kerekedni ebből, jó, hogy nem egyedi részben gondolkodtak a sorozat készítői. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltűnt, hogy a Death Watch tagjai inkább öngyilkosok lesznek, mint sem fogságba essenek. Érdekelne mit beszélt az a fickó a halála előtt. Biztos valami rítus volt, mert Satine felelt rá.

Mando'a nyelven beszélt. Néhány szót még fel is ismertem belőle, mert nekem megvannak idehaza a Republic Commando dalszövegei. Például a "darasuum" szót, ami "örökkét", továbbá a "kote" szót, ami pedig "dicsőséget" jelent.

 

Hozzá is kezdenék az epizód értékelésének. Már a megnézése előtt tudtam, hogy nagyon tehetségtelennek kell lennie annak, aki el tudna rontani egy olyan történetet, amelyben felbukkanak a mandaloriak. És ezt kivételesen az EU-nak köszönhetjük, mert nagyon profi módon, összetetten alkotta meg őket, hogy a mai napig az egyik legérdekesebb nép, amit a Star Warsban valaha láttam. Ráadásul az egész epizódot úgy rakták össze, hogy ne mondjon ellent a korábbi EU műveknek, ami nálam egy nagyon jó pont. Bár, hogy valóban nem, azt igazából csak Llew tudná megerősíteni, mert ő már elolvasta a Republic Commando regényeket. Ha mindez az elkövetkező két részre is igaz lesz, akkor Karen Traviss nyugodt szívvel folytathatná a könyveit, mert szerintem semmi ellentmondás nincs bennük.

Még az Új Mandaloriak is hordtak néhány jellegzetességet magukon a harcos múltjukból. Ha pacifisták, ha nem, a művészetük szerintem nem hazudik. Minden csupa kocka, semmi bonyolultabb alakzat, vagy forma. Szerintem ez még a régi, nomád, harcos múltjukból eredhet, mert gondolom korábban nem törődtek annyit a művészettel. Kissé bizarr, de éppen emiatt volt érdekes. Jango Fett megemlítése számomra egy nagyon jó pont volt, valahogy feldobta az epizód hangulatát. Jango Fett pedig továbbra is mandalori. A Concord Dawn-on született ugyan, de mandaloriak nevelték, akiket aztán később otthagyott a Death Watch támadása után, és ezután állt csak fejvadásznak. Ugyanis megint ott tartunk, hogy túl komolyan veszitek egy bizonyos szereplő szavait, ez esetben Almecét. Kezdjük ott, hogy ha hallott már Jango Fettről, akkor biztosan tagadja, hogy mandalori volt, továbbá ott van az a tény, hogy Fett fejvadásznak állt. Vagy pedig egyszerűen csak nem hallott Fett mandalori múltjáról, csupán arról, hogy fejvadásznak állt. Ebből is következhet az a kérdés, hogy nem is tudja, honnan szerezte a páncélt.

Nah, de lépek tovább... Satine rendkívül szimpatikus szereplő, akiben még sok lehetőség rejlik. Már a belépője is eltalált volt. Ahogy leült a trónra, és az kivilágított. Valóban emlékeztetett a kettejük csipkelődése egy kicsit Han Solóra és Leiára. Obi-Wanon is látszik, hogy igyekszik távolságtartó maradni, ami gondolom a közös múltjuk miatt van. Apropó, Obi-Wan... Végre megint ő van a főszerepben, és gyanítom, hogy a trilógia másik két részében is így lesz. Végre nem folyton csak Anakint, és Ahsokát láthatjuk. Amióta véget ért a szünet csupa-csupa olyan részekkel dobálóznak a készítők, hogy csak úgy kapkodom a fejem. :)

Ugrok egy kicsit, érdekes volt Satine-t a fejdísze nélkül látni. Concordia valamivel jobban nézett ki, mint Mandalore, ha a felszíni adottságait vesszük. Igazából Mandalore-nál be sem tudtam azonosítani, hogy most milyen éghajlatú bolygó. Csak egy nagy fehér síkságnak tűnt az egész, amin a városokon kívül semmi sincs. Aztán bemutatkozott Pre Vizsla. A hercegnő előtt még a beszédstílusa is más. Jó színész, de amikor már szemtől szemben találta magát Obi-Wanékkal már le sem tagadhatta volna, hogy mandalori. Durva volt, amikor lelőtte az egyik emberét. Egyébként neki adok igazat, ha gonosz, ha nem. Satine gyakorlatilag eltörli mindazt, amit az a név jelentett, hogy mandalori. A fekete fénykard egy érdekes momentuma volt az epizódnak. Nem kell fennakadni a kialakításán, maga Vizsla említi, hogy még az ősi időkben lopták el a Jedi Templomból az ősei, és azóta generációról generációra szállt. Még a hangja is nagyon fura volt. De ettől függetlenül a kívánt hatást nálam elére. Apropó, hangok... Minden egyes sugárvető hangja Jango Fett pisztolyának a hangjával azonos. És végre egyszer nem piros sugárnyalábokat lőttek, hanem sárgát. Kellemes változatosság, nekem tetszett.

Még egy-két dolog. Mandalore nyomokban emlékeztetett a Christophsisra. Nem is... Inkább a holokronokra. :D A mandaloriak hajói a KotOR Sith űrvadászaira emlékeztettek. Továbbá a háttérben látható az a kép, ami még a mandalori háborúk idején készült. Ez kicsit emlékeztetett az EPIII.-ban Palpatine irodájára, ahol pedig a nagy hiperűr háború jelenik meg egy domborművön. :evil: Egyszerűen tökéletes ez az epizód. Nem is fűznék hozzá többet, minden egyes porcikáját szeretem. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és megjegyzem nagyon jó az a zene, ami a merénylő üldözése alatt megy. :evil: Most olvasom csak a Wookieepedián, hogy Pre Vizsla nem teljesen ember. Konkrétan "near-human"-ként tünteti fel, de hogy miért, az számomra rejtély.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanis megint ott tartunk, hogy túl komolyan veszitek egy bizonyos szereplő szavait, ez esetben Almecét.
Az igaz, hogy nem kell készpénznek venni azt amit mondd Almec, de nekem úgy tűnt, szinte sértésként éli meg, hogy egyáltalán Obi-Wan azt feltételezi, hogy Jango mandalori származású. Egyébként fura karakter, néha úgy érzem sunnyog.

 

Concordia valamivel jobban nézett ki, mint Mandalore, ha a felszíni adottságait vesszük. Igazából Mandalore-nál be sem tudtam azonosítani, hogy most milyen éghajlatú bolygó. Csak egy nagy fehér síkságnak tűnt az egész, amin a városokon kívül semmi sincs.
Hatalmas krátereket látni Mandalorián, de csupán ez jelenti a felszíni formákat, valóban elég sivár a felszín. Kicsit olyan mint az Utapau, az is sivár, de ott a hatalmas szelek tették sivárrá a bolygó felszínét. Itt nem tudom mi lehet az ok.

 

 

Ezt mondta:

- I soul I death I eternal glory. Goodbye. I slept

- Yes, goodbye, slept

Gondoltam, hogy valami ilyesmi búcsúzó szöveget mondd, de nagyon tetszett, hogy Mandalóri nyelven tette mindezt. :evil:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz, hogy nem kell készpénznek venni azt amit mondd Almec, de nekem úgy tűnt, szinte sértésként éli meg, hogy egyáltalán Obi-Wan azt feltételezi, hogy Jango mandalori származású. Egyébként fura karakter, néha úgy érzem sunnyog.

Talán mert legszívesebben letagadná azt, hogy Fett közéjük tartozott, mert nem tenne jót a pacifista hírnevüknek a tény, hogy egyikük fejvadásznak állt, ráadásul a CIS oldalán. Megjegyzem, én először annyira figyelmetlen voltam, hogy azt hittem, hogy Almec volt a merénylő. Véletlenül a fórumra is erről írtam véleményt, de aztán kijavítottam, amikor rájöttem a tévedésemre.

 

Gondoltam, hogy valami ilyesmi búcsúzó szöveget mondd, de nagyon tetszett, hogy Mandalóri nyelven tette mindezt. :evil:

Talán a sok háborúskodás... Még illene is a mandaloriakra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mert legszívesebben letagadná azt, hogy Fett közéjük tartozott, mert nem tenne jót a pacifista hírnevüknek a tény, hogy egyikük fejvadásznak állt, ráadásul a CIS oldalán. Megjegyzem, én először annyira figyelmetlen voltam, hogy azt hittem, hogy Almec volt a merénylő. Véletlenül a fórumra is erről írtam véleményt, de aztán kijavítottam, amikor rájöttem a tévedésemre.
Almec önmagában érdekes karakter számomra, mondom, kicsit olyan volt az elején mintha sunnyogna Obi előtt. Vártam, hogy később majd kompromittálódik, de erre nem került sor. Maga az egész Mandalór kultúra nekem olyan Atlantisz feelinget árasztott, itt-ott az ókori Rómára hajazó beütésekkel. Különleges volt annyi szent.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, csakhogy Satine, vagy talán éppen a főudvarnok mondta, hogy számüzték ezeket az alakokat, akik valszeg már ki is haltak. De nnél sokkal nagyobb "hibának" tartom az őrség tehetetlenségét.

Ja, nagyon sikeresek is voltak, és valóban helyes volt a feltételezésük, hogy kihaltak. Leszámítva persze, hogy több ízben is kis híján kinyírták Satine-t. Ne dőlj be egy begyepesedett politikus reklám dumájának, aki szerint Jango sem volt Mandalore (bár bizonyos szemszögből igaza volt, hiszen concord dawni volt, de Mandik nevelték). Nyilván csak azért mondta, mert bosszantotta Obi-Wan jelenléte és feltételezése, hogy az ő hőn imádott népe nem békés. Szerintem olyan elvakult, hogy akár a mandik múltját is letagadná. Satine viszont annyira már nem tagadta a "felforgató elemek" létezését.

Ami a testőröket illeti, Amidalát se rángatta el senki a helyszínről a robbantás után. Sőt, még azt is engedték, hogy a törmelékek közé rohanjon, és Typho utána is csak kérte. Szóval ez sem példátlan a Star Wars univerzumban. A testőrök errefelé csak dísznek vannak, de akiket védenek, azok nyugodtan mehetnek a legnagyobb tűzharc közepére is (lásd: Amidala). :)

 

Boba nem hal meg amikor a snarlacc megeszi,dengar megmenti.

OFF

Számomra (és Lucas számára) abban a minutunban meghalt. :evil:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.