Ugrás a kommentre

2x19 - The Zillo Beast Strikes Back


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mér', hát nem azok? :P
Nem akartam ilyen súlyos kritikával illetni őket. :D Windu már sandított, tehát ő már gyanakszik. egyébként feltűnt az utóbbi időben mennyit szerepel egy párban Windu és Anakin.

 

Amúgy epizód guideokat akarunk. :P:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű írás Sky! Le a kalappal. :D Még hogy nem lehet kisregényt írni... :P

 

Yoda ugrálása a szörny hátán maga a mélypont a Jediket tekintve. Ennyit érnek csak? Kezdem érteni, hogy lehetett megvezetni az egész rendet oly' hosszú időn keresztül.

Köszi! :P Szeretek alaposabban is "megrágni" egy-egy epizódot, legalábbis ez a mostani rész jócskán megkívánta...

 

Apropó Yoda ugrálása Zillo hátán... Windu sokra tarthatja az agg mester és Secura képességeit, ha akkor ad parancsot a tüzelésre, amikor a Jedik még a fenevad hátán rohangálnak. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :D Szeretek alaposabban is "megrágni" egy-egy epizódot, legalábbis ez a mostani rész jócskán megkívánta...
Egyetértek. Sok jó dolog volt benne, amiről érdemes beszélni.

 

Apropó Yoda ugrálása Zillo hátán... Windu sokra tarthatja az agg mester és Secura képességeit, ha akkor ad parancsot a tüzelésre, amikor a Jedik még a fenevad hátán rohangálnak. :P
Azt én is csak lestem. :P Én azt furcsálltam még, hogy Yoda azért nem akarja lelövetni Zillot, mert Palpatine nála van... És a többiek? Mintha Palpatine lenne a legfontosabb. A jedik végig őt védik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt furcsálltam még, hogy Yoda azért nem akarja lelövetni Zillot, mert Palpatine nála van... És a többiek? Mintha Palpatine lenne a legfontosabb. A jedik végig őt védik.

Yoda nem hiszem, hogy tudta, hogy Palpatine-on és testőrén kívül Anakin és Padmé is a hajón tartózkodik. Obi-Wan közölte vele. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azt viszont kétlem, hogy "csak úgy" tudta, merre keresse az öreget. Amikor Zillo kitört a fogságból, Palpi pedig a vetítőn dumált, látható volt a kancellár mögött a Szenátus épülete. Lefényképezte az agyában a képet, felmászott a felhőkarcolóra, utána pedig nem volt nehéz dolga, hogy megtalálja az öreget.
Csak most láttam ezt. :P Tényleg a kivetítőről tudta meg, merre keresse. Ez tök jó. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább biztos vagyok benne (egyébként az előbb néztem meg 720p -ben, valami gyönyörű az egész). Nekem az fura, hogy a Jedik már megint csak dumálnak, és lényegében asszisztálnak egy lény megöléséhez. Egyedül Padméban merül fel a lehetőség, hogy akár meg is lehetne menteni Zillot.

 

Egyébként a történtek fényében nem vet túl jó fényt Palpatine -ra Zillo Coruscantra hozatala. Vajon ezzel a tettével hogy számol el a nép felé? Sokan meghaltak!

 

 

Biztos vagyok benne, hogy kimagyarázza.Pl, hogy áthatolhatatlan páncélt akart a klónoknak, hogy hamarabb vége legyen a háborúnak, de balul sült el.Majd elnézést kér és bűnbánó arcot vág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz nagyon ért. :D A tudósokra fogja majd, akik többet láttak Ziloban...

 

Hát ja.Különben amikor már Zillo kiszabadult nem volt más választás mint a megölése, mert Coruscant-nak annyi.

 

Eszembe jutott valami.Már rég motoszkál a fejemben.Mindíg a háború áldozatairól van szó.De kik azok?A droidok, akik ugye gépek, lelkük nincs azaz nem nevezhetők áldozatnak.A másik oldalon, a klónok és a Jedik.A klónokat háborúra "tenyésztik" tudják pontosan, hogy meghalhatnak.Rokonuk sincs igazából ők is feláldozhatóak, jönnek helyettük az újak.A Jedik meg a Köztársaság védelmében esnek el, ami végül is benne van a pakliban.Békeidőben is halnak meg.Azaz nincsenek is tulajdonképpen áldozatok.A civilek nem halnak meg, azok otthon ülnek és nézik a HoloNet-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami.Már rég motoszkál a fejemben.Mindíg a háború áldozatairól van szó.De kik azok?A droidok, akik ugye gépek, lelkük nincs azaz nem nevezhetők áldozatnak.A másik oldalon, a klónok és a Jedik.A klónokat háborúra "tenyésztik" tudják pontosan, hogy meghalhatnak.Rokonuk sincs igazából ők is feláldozhatóak, jönnek helyettük az újak.A Jedik meg a Köztársaság védelmében esnek el, ami végül is benne van a pakliban.Békeidőben is halnak meg.Azaz nincsenek is tulajdonképpen áldozatok.A civilek nem halnak meg, azok otthon ülnek és nézik a HoloNet-et.
Frenkie, most elfeledkeztél a szepik által lerohant bolygók és rendszerek népeiről, ahogy biztos voltak áldozatok. Elég csak a Ryloth-trilógiára gondolni, vagy a Jedi Crash-re, ahol ugyan nem voltak nagy számban áldozatai Lok Durd kísérletének, de ki tudja, hány ilyen "szuperfegyvert" próbált ki más máshol. De biztos lehetne még sorolni pár példát, csak most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Egy háborúnak mindig vannak civil áldozatai, akár galaktikus, akár helyi.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A civilek nem halnak meg, azok otthon ülnek és nézik a HoloNet-et.
Hm... valahogy most beugranak a lurmenek, a wookiek vagy a feluciai parasztok. Nem hiszem, hogy ők annyira kimaradnának a háborúból.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... valahogy most beugranak a lurmenek, a wookiek vagy a feluciai parasztok. Nem hiszem, hogy ők annyira kimaradnának a háborúból.
Nekem beugranak az ebben az epizódban a mélybe hulló Coruscanti lakosok is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis igazatok van.A wokkik ki is mentek a fejemből.Viszont ezek szerint a szepik erőszakkal is elfoglaltak bolygókat?Én mindíg úgy gondoltam, hogy a bolygó választott oldalt.Vagy a Köztársaság, vagy a Szepik.Vagy a semlegesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis igazatok van.A wokkik ki is mentek a fejemből.Viszont ezek szerint a szepik erőszakkal is elfoglaltak bolygókat?

Kérlek szépen, megkérték őket. A fegyvereket, meg a droid hadsereget meg csak azért tartják, mert olyan kedves, aranyos népek. Főleg a droidekák, meg a kommandós droidok. Azok is csak azért üldöznek twi'lek porontyokat, mert meg akarják őket ölelni. Meg a Ryloth népe is, azért volt a java fegyverekkel őrzött táborban, mert ott jobb volt nekik, és azért bombázták a házakat, amikben ültek és nézték a HoloNetet, illetve csináltak számos szellemvárost, mert a twi'lekek ingatlanát fel akarták srófolni. :)

Hahó, a Szeparatisták az ellenség, ők a gonoszak, akiket nyíltan is egy Sith nagyúr vezet, meg egy halom pénzéhes disznaj, akik fő jellemzője, hogy a saját életükön kívül nem becsülnek más életet. Naná, hogy erőszakkal foglalnak el bolygókat, ezért nevezik ezt háborúnak, a Szeparatistákat meg rosszfiúknak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem meg most a törött kezem fog vissza :)

 

Azért amúgy jó ebben az epizódban, hogy most kicsit Coruscant is vesztett a biztonságából. A háború eddig jó messzire elkerülte, a helyi lakosok tényleg csak ülhettek az otthonaikban és nézték a HoloNetet. Ha véletlen a háború lágy szellője (mert Cad Bane ténykedése még a szelének is harmatgyenge) el is érte, akkor is csak a Szenátust vagy a Jedi Templomot cirógatta meg. Most meg jött Godzillo és lazán kinyírt pár ezer coruscanti lakost, ráadásul méretei miatt a felsőbb rétegekben dorbézolt (bár a lábai valószínűleg az alsóbb osztályt taposták el). Hm... az alsó osztályt eltaposta, a felső osztályt leverte a trónjáról :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is üdv Ariza!

 

Azért amúgy jó ebben az epizódban, hogy most kicsit Coruscant is vesztett a biztonságából. A háború eddig jó messzire elkerülte, a helyi lakosok tényleg csak ülhettek az otthonaikban és nézték a HoloNetet. Ha véletlen a háború lágy szellője (mert Cad Bane ténykedése még a szelének is harmatgyenge) el is érte, akkor is csak a Szenátust vagy a Jedi Templomot cirógatta meg. Most meg jött Godzillo és lazán kinyírt pár ezer coruscanti lakost, ráadásul méretei miatt a felsőbb rétegekben dorbézolt (bár a lábai valószínűleg az alsóbb osztályt taposták el). Hm... az alsó osztályt eltaposta, a felső osztályt leverte a trónjáról :D
Végre a Coruscanti lakosok is megtudták milyen rettegni egy kicsit. :) Mint mondtam Palpinak kellene benyújtani a számlát, de ő a tudósokkal fog takarózni, akik vizsgálatra érdemesnek találták Zillot :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég néztem meg újból a részt, és csak most tűnt fel, hogy a zillo-fenevadnak a feje búbján vannak az orrnyílásai. Egyébként nagyon hangulatos az a légi-riadó effekt, amikor elszabadul. :)
A légiriadó effektek mellett megvolt a rendőrmotor szirénázó hangja is? :D Csak növelte a hangulatot. Egyébként most először éreztem, hogy az égi háttér már nem festett, hanem az is cgi. Coruscant a mozifilmeken sem festett jobban, sőt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem megint az epizódot, és egyre jobban tetszik. Egyértelmű most már, hogy az egész történet igazából Palpatine-ról szól (ahogy ezt az elején az alcím is pedzegeti), Zillo szegény csak asszisztál hozzá, ő is csak egyike lesz az áldozatainak.

Ahogy már említettük, amikor a végén Zillo-t lövik a klónok a mérgesgázos lövedékekkel, az olyan, mint a 66-os parancs, a külsőségeken túl a lényegben is ott van a párhuzam: elpusztítanak egy ártatlan lényt, miközben az igazi szörnyeteg, akinek mellesleg az egész Zillo-probléma (is) köszönhető, megmenekül. Mert mennyivel jobban járt volna mindenki, ha mégis az őr húz el R2 hátán, és nem Palpatine….

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem megint az epizódot, és egyre jobban tetszik. Egyértelmű most már, hogy az egész történet igazából Palpatine-ról szól (ahogy ezt az elején az alcím is pedzegeti), Zillo szegény csak asszisztál hozzá, ő is csak egyike lesz az áldozatainak.

Ahogy már említettük, amikor a végén Zillo-t lövik a klónok a mérgesgázos lövedékekkel, az olyan, mint a 66-os parancs, a külsőségeken túl a lényegben is ott van a párhuzam: elpusztítanak egy ártatlan lényt, miközben az igazi szörnyeteg, akinek mellesleg az egész Zillo-probléma (is) köszönhető, megmenekül. Mert mennyivel jobban járt volna mindenki, ha mégis az őr húz el R2 hátán, és nem Palpatine?.

Teljesen egyetértek. Ezért is szomorú, hogy a Jediknek mennyire csak Palpatine megmentésén jár a zeszük. Persze a Köztársaság első emberét védeni kell....mégis ironikus.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. Ezért is szomorú, hogy a Jediknek mennyire csak Palpatine megmentésén jár a zeszük. Persze a Köztársaság első emberét védeni kell....mégis ironikus.

Bezzeg, ha már ekkor tudják, hogy Sith megetették volna vele Zillot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.