Ugrás a kommentre

2x21 - R2 Come Home


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Winduval kapcsolatban az a rész tetszett a legjobban, amikor rávezette magát, hogy ki is állhat a merényletek hátterében. És akkor nem Obi-wan jött rá minderre, hanem ő... Amint kimondta Boba nevét, ismét hallható volt az a kórus, ami az előző részben Boba tetteit kísérte, csak most nem volt komor egyáltalán, inkább álmodozónak mondanám, mintha azt súgná, hogy amikor Jango meghalt, Boba még szinte ártatlan gyermek volt, legalábbis ahhoz képest, amilyenné most vált.

Mindig tátva marad a szám, amikor a zenékről kezdesz beszélni, mert nekem 99.9%-ban ugyanezek a dolgok jutnak az eszembe, csak én nem vagyok olyan ügyes, hogy meg tudjam fogalmazni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig tátva marad a szám, amikor a zenékről kezdesz beszélni, mert nekem 99.9%-ban ugyanezek a dolgok jutnak az eszembe, csak én nem vagyok olyan ügyes, hogy meg tudjam fogalmazni. :D
Köszi szépen. :D A zene eléggé közel áll hozzám, így mindig nagy hangsúlyt fektetek rá, ha filmet nézek. Nem csak a Star Wars-ban, hanem általában is.

Itt meg az is inspirál, hogy másoktól, és sokszor Tőled is olvasom, hogy értékeled a zenei témát. :) Nem véletlenül voltunk amellett, hogy legyen ilyen kategória is a szavazásnál. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen. :) A zene eléggé közel áll hozzám, így mindig nagy hangsúlyt fektetek rá, ha filmet nézek. Nem csak a Star Wars-ban, hanem általában is.

Ahogy én is. Egy jól időzített filmzene sokat dobhat a hangulaton. Viszont sok filmben pedig egyáltalán nem fektetnek rá hangsúlyt, és épphogy csak megbújik a háttérben némi muzsika, amit észre se lehet venni, de ha mégis, akkor is elég jellegtelen. Filmzeneileg nálam a PotC 3. vezet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az jött be, ahogy meglógott. Azt hitték a fejvadászok, hogy Windu :love:
Az valóban nagy volt. :love: Micsoda pörgéseket belevitt. Valaki írta, hogy látszik Anakin hatása R2-n. Igaza volt. :love: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az valóban nagy volt. : Micsoda pörgéseket belevitt. Valaki írta, hogy látszik Anakin hatása R2-n. Igaza volt. :love:
Én írtam. :love: Pontosabban úgy, hogy olyan, mintha őt alkotta volna (és nem aranyszínű társát).

 

OFF

Engem nagyon meg is lepett, amikor kiderült az Ep1-ben, hogy Thripió neki köszönheti a létét. Azóta sem értem, miért pont ő, miért nem Artu. :love: Ez a része a történetnek teljesen szabad volt, fordítva is kitalálhatta volna Lucas az előzményeket ebben a vonatkozásban. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt ez is.

Tetszett, ahogy Artu ilyen ügyesen elbánt a fejvadászokkal és a gundarkkal is, egy kicsit a Reszkessetek betörőkre emlékeztetett ez a rész. Boba gyűlölete elég erős Windu iránt, kíváncsi vagyok mit szólt volna hozzá, ha tudná, hogy egy droid vágta át és állt bosszújának beteljesülásébe útjába.

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt ez is.

Tetszett, ahogy Artu ilyen ügyesen elbánt a fejvadászokkal és a gundarkkal is, egy kicsit a Reszkessetek betörőkre emlékeztetett ez a rész. Boba gyűlölete elég erős Windu iránt, kíváncsi vagyok mit szólt volna hozzá, ha tudná, hogy egy droid vágta át és állt bosszújának beteljesülásébe útjába.

10/9

Látom neked nagyon bejön az évadzáró eddig. :roll:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Windu ilyen könnyedén meg tudott fordulni a törmelék alatt, akkor azt csak úgy tehette meg, ha nem volt beszorulva sehová, nem? Mert akkor lazán kimászhatott volna... :oops:

Vagy ha eltört a gerince :oops: Amúgy a bokája még beszorulhatott, éppen elég, ha csak egy lábát nem tudja kiszabadítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült felirattal is megnéznem a 2. évad záró trilógiájának 2. részét, amelyben ezúttal is akadtak gyönyörű illetve kevésbé gyönyörű, vagy inkább logikátlan pillanatok. Szerencsére ez utóbbi nem nyomta rá annyira a bélyegét az epizódra, hogy ne tetsszen, ne adj Isten ne lehessen élvezni, ugyanakkor elmenni sem szeretnék mellettük úgy, hogy csak az epizódot dicsérem. Nem azért, mert szeretek belekötni mindenbe, egyszerűen csak az ilyen "vegyes" kritikákhoz szoktam hozzá, ahol leírok hideget, meleget. (már ahol van negatívum)

Az epizódra térve: lényegében tetszett, az alapsztori ellenére jobb rész lett, mint vártam, az előzményhez képest sokkal jobbnak találom a megvalósítását. Abból kiindulva, hogy a trilógia előtt Boba-beharangozó volt, gondoltam itt is ő lesz a központi karakter, ennek ellenére Artu parádézott szép számmal, ami látvány szempontjából sem volt utolsó.

Maga a látványvilág egyébként csodálatosan átjött (még a gagyi monitoron is :) ) és megalapozta az epizód komor hangulatát, amely lényegében ismét Boba bosszújáról szólt. Szemet gyönyörködtető volt a Venator roncsa, (már ha lehet ilyet mondani egy roncsra) a romok között átszivárgó fény, a pattogó szikrák, a lángok és a füst. Szürkés, gyásszal teli hatást teremtett, amit tovább tetézett a gundarkok megjelenése és maga az egész Vanqor. :)

Artura visszatérve, tetszett Windu megjegyzése is az elején, hogy Anakin túlzásba viszi a droidja emberi tulajdonságokkal való felruházását, ami való igaz. De 7 film és 2 évad TCW után már mindent lehet állítani Artutól, csak azt nem, hogy egy hétköznapi asztromech droid. Hogy ellensúlyozzák a komor, borús hangulatot, remekül beépítették Artu Reszkessetek betörők-féle akciózásait a fejvadászok ellen, amit az aláfestő zene is remekül érzékeltetett. Itt furcsa volt, hogy Aurra-éknak meg sem fordult a fejében, hogy a dobozok és egyéb alkatelemek nem maguktól potyognak "pont" rájuk, vagy hogy meg sem hallották a néhány méterre fütyürésző R2-t, míg Boba hangja a zárt acélajtón keresztül is visszhangzott rendesen, de ez csak szőrszálhasogatás.

Boba terve, tehát hogy az apja sisakjába rejti a bombát, kiiktatva ezzel Windut, alapjáraton nem volt rossz, de kérdés, hogy Boba honnan tudta olyan biztosan, hogy épp Mace teszi tiszteletét a túlélők kutatásakor? Hülyeségnek tartom, Windu tettét is, azaz hogy nem a bombát taszította el vagy húzta ki Anakin kezéből, hanem őt húzta magához. Talán az adrenalin vagy a pillanatnyi stressz blokkolta le ennyire, de ezzel nem csak hogy nem mentette meg társát, hanem magát is a romok alá temette. További negatívum ennek kapcsán, hogy a sisak kb. 1/3-a megmaradt a robbanás után, azt pedig erősen kétlem, hogy a mandalore vas ilyen strapabíró volna. A sisak megsemmisülése, pontosabban hasznavehetetlenné válása igazolja, hogy Boba az eredeti trilógiában nem az apja sisakját viseli, amit korábban én is felvetettem, a színe kapcsán. A felrobbanó sisak pedig biztosan Jangóé volt, egyrészt a már említett horpadás, másrészt pedig a tény miatt, hogy valószínűleg Geonosis óta magánál tartotta az apjáét, így logikátlan lett volna egy másikban elrejtenie a robbanószert. Nem mellesleg jelképes hatása is lehetett, amit szintén írtatok már, ha jól emlékszem.

Artu aranyos volt, amikor a kis szúróeszközeivel, illetve üzemanyagával próbálta védeni R8-at, majd saját magát. A vadászgépes trükk szintén jó volt, még ha egy csipetnyit abszurd is. Anakin vadásza (bár ezúttal nem önhibájából) természetesen megint megsemmisült. :) Talán ez az ára annak, ha valaki kitűnő pilóta.

Anakin-Windu kapcsolatát ismét érdekesen alakították. Valahogy az az érzésem támad a párbeszédeik hallatán, hogy az EP3 után járunk. (ami persze hülyeség lenne) Az EP3-ban sokkal ridegebb volt a kettejük közti viszony, Windu még ki is hangsúlyozta Yodának és Obi-Wannak, hogy nem bízik Anakinban. Hogy ezt csak a Palpatine-hoz fűződő viszonyára, vagy a jellemére értette, az nem világos. Ha csak Palpatine miatt, akkor egy fokkal érthetőbb a dolog. Csakugyan a jobb viszonyukat támasztja alá a megszólítások sorozata: Windu mester helyett Mace, Skywalker helyett Anakin. Az utóbbi néhány közös küldetésük során (Malastare, coruscanti Zillo-hajsza, kadétok eligazítása, túlélők keresése) érezni lehetett, hogy közelebb kerülnek egymáshoz, megbíznak egymásban és lassacskán barátokként tekintenek egymásra. Az EP3 tükrében fájó belegondolni, hogy mi lesz ebből a viszonyból.

A fejvadászok közül egyértelműen Aurra Sing a favorit, még talán még úgy is, ha Bane-t is beleszámoljuk. Aurra karakterében van valami extra vadság, vérbeli fejvadászhoz illő kegyetlenség, és nem utolsó sorban hűség - jelen esetben Boba iránt -, ami egyedivé teszi. Persze a felsorolt tulajdonságok többnyire Banre is gazak, ennek ellenére számomra jelen esetben Aurra a Number 1 fejvadász - mondom ezt úgy, hogy még nem láttam az utolsó részben nyújtott produkcióját. Bejön, maga az alapgondolat is, hogy nem csak egy férfi lehet kemény vagy "kúl" fejvadász. Jó pont, ahogy vigyáz Bobára (megvédi Castas-tól) ugyanakkor, nem fogja a kezét, ahogy egy 10 éves gyereknek egyébként szokták normális esetben. (nem foglalkozott vele túl sokat, hogy majdnem agyon vágta egy lezuhanó fémlap) A többi fejvadász már kevésbé nyújtott maradandó élményt, Castas végignyafogta mind a 22 percet, Bossk pedig 1 mondatot ha szólt és sziszegett kettőt.

Ami még remekül érződött az epizódból, az az EP2-féle Slave-I-es üldözés a Delta-7-es után. Úgy látszik nem kell Erőérzékenynek lenni ahhoz, hogy ilyen szépen kikerüljünk egy heves lézeresőt, csupán egy ilyen egyedi asztro droidnak. Erről jut eszembe Anakin újabb tehetsége is, azaz hogy le tudja fordítani Artu elektronikus füttyeit. :D Artu betoppanása a kommközpontba, majd harca a másik asztrodroiddal a konzolhoz való hozzájutásért csakugyan humoros jelenetsor volt. Még ha csak néhány pillanatig is, de feltűnt Ahsoka és Plo Koon, ami megnyugtató annak fényében, hogy hátra van még egy rész és van egy sejtésem velük kapcsolatban a promók alapján.

A mentőakció részemről rendben volt, nem gondolom elkapkodottnak, ahogy maga az egész rész is teljesen rendben volt, az apró, de bosszantó hibák ellenére. Remélem az utolsó részben sem fogok csalatkozni, akkor pedig elmondhatom, hogy egy hihetetlenül eseménydús és ötlet teli évadon vagyunk túl. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin-Windu kapcsolatát ismét érdekesen alakították. Valahogy az az érzésem támad a párbeszédeik hallatán, hogy az EP3 után járunk.
Nem az EP3 előtt? :) Kettejük jól tud együtt dolgozni, és észrevehetően Winduval nem olyan szemtelen Anakin mint Obival. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy jóban voltak. :) Ráadásul Windu is le 'Anakinozta'. :)

Anakin az ep2-3-ban Windu mesternek szólította mindig (sőt, szerintem eddig a TCW-ben is). Bár igaz, Windu az ep2-ben Anakinnak szólítja, de az ep3-ban már Skywalkernek. Szóval Filoniék kicsit bajban vannak, hogy ki hogyan szólít kit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin az ep2-3-ban Windu mesternek szólította mindig (sőt, szerintem eddig a TCW-ben is). Bár igaz, Windu az ep2-ben Anakinnak szólítja, de az ep3-ban már Skywalkernek. Szóval Filoniék kicsit bajban vannak, hogy ki hogyan szólít kit.
Szerintem tök mindegy. Egyszer belefér egy ilyen is. Anakin is csak ember. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az EP3 előtt? :) Kettejük jól tud együtt dolgozni, és észrevehetően Winduval nem olyan szemtelen Anakin mint Obival. :)

Jól tudom, mikor játszódik a TCW, épp ezért írtam, hogy furcsa kettejük viszonya. Hiszen ha figyelembe vesszük az EP3-at, egyáltalán nem a jelenlegi viszonyuk lenne az egyértelmű.

Az EP3-ban Windu nem bízik Anakin-ban, míg itt ez egyáltalán nem mondható el, itt már csaknem barátok, ami nagyon-nagyon furcsa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól tudom, mikor játszódik a TCW, épp ezért írtam, hogy furcsa kettejük viszonya. Hiszen ha figyelembe vesszük az EP3-at, egyáltalán nem a jelenlegi viszonyuk lenne az egyértelmű.

Az EP3-ban Windu nem bízik Anakin-ban, míg itt ez egyáltalán nem mondható el, itt már csaknem barátok, ami nagyon-nagyon furcsa. :)

Van még hátra 3 évad. az alatt van hova fejlődni. :) Amúgy az alábbi mondatodat még mindig nem értem. :)

 

Valahogy az az érzésem támad a párbeszédeik hallatán, hogy az EP3 után járunk.

 

Az EPIII után ilyennek kellene lennie a viszonyuknak? Vagy nem értem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van még hátra 3 évad. az alatt van hova fejlődni. :) Amúgy az alábbi mondatodat még mindig nem értem. :)

 

Valahogy az az érzésem támad a párbeszédeik hallatán, hogy az EP3 után járunk.

 

Az EPIII után ilyennek kellene lennie a viszonyuknak? Vagy nem értem... :)

Így van, csak érted. :)

Szóval a jelenlegi viszonyukból arra lehet következtetni, hogy ha Windu nem végzi megpirulva Coruscant utcáin Anakin árulása miatt, pontosan ilyen lett volna a kapcsolatuk. Persze nyilván nem így van.

 

Azt tartom elképzelhetőnek, hogy Windu bizalma akkor kezd megrendülni Anakinban, amikor túlontúl közel kerül Palpatine-hoz (bár már az EP2-ben is lényegében közel volt) ezt pedig Windu nem nézi jó szemmel. Azt sem tartom kizártnak, hogy Windu már jóval korábban gyanítja a Sith Lord kilétét, hiszen az EP3-ban is említi, hogy "ez a legszörnyűbb gyanúnkat igazolja", így pedig pár fokkal érthetőbb, miért nem a TCW-ben látott viszonyuk látható az EP3-ban.

Remélem továbbra is figyelnek a készítők a szereplők jellemének és egymáshoz való viszonyainak alakulására és nem mondanak ellent a mozifilmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, így már értem. :) Annyi kiegészítéssel, hogy Windu nagyobb alázattal állna Anakinhoz később. :) De ez már egy alternatív univerzum. :) Windu egyébként nem túl rokonszenves figura. Ez a mostani részekben realizálódott bennem. Nem utálom, de valahogy nem jön be. Túl rideg és arrogáns. Ebben a részben is láthattunk erre példát.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, így már értem. :D Annyi kiegészítéssel, hogy Windu nagyobb alázattal állna Anakinhoz később. :D De ez már egy alternatív univerzum. :D Windu egyébként nem túl rokonszenves figura. Ez a mostani részekben realizálódott bennem. Nem utálom, de valahogy nem jön be. Túl rideg és arrogáns. Ebben a részben is láthattunk erre példát.

Nekem sem a kedvencem, de ahogy kiállt Zillo mellett, pont az ellenkezőjét bizonyítja annak, hogy rideg lenne. Tény, hogy jóval kevesebbet humorizál, mint Obi-Wan vagy Anakin, de alapvetően átérzi mások helyzetét, ami ebből a részből is leszűrődött, amikor szemmel láthatóan lelkiismeret furdalása volt, Jango kivégzése kapcsán.

Az arrogancia pedig rengeteg Jedi alapvető hibája, még Yoda szerint is, aki szintén nem tökéletes. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem a kedvencem, de ahogy kiállt Zillo mellett, pont az ellenkezőjét bizonyítja annak, hogy rideg lenne. Tény, hogy jóval kevesebbet humorizál, mint Obi-Wan vagy Anakin, de alapvetően átérzi mások helyzetét, ami ebből a részből is leszűrődött, amikor szemmel láthatóan lelkiismeret furdalása volt, Jango kivégzése kapcsán.

Az arrogancia pedig rengeteg Jedi alapvető hibája, még Yoda szerint is, aki szintén nem tökéletes. :D

Talán kicsit erős voltam vele kapcsolatban (Bomarr biztos ellenkezne :D ). A végén R2 -t is megdicsérte. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem a kedvencem, de ahogy kiállt Zillo mellett, pont az ellenkezőjét bizonyítja annak, hogy rideg lenne. Tény, hogy jóval kevesebbet humorizál, mint Obi-Wan vagy Anakin, de alapvetően átérzi mások helyzetét, ami ebből a részből is leszűrődött, amikor szemmel láthatóan lelkiismeret furdalása volt, Jango kivégzése kapcsán.

Az arrogancia pedig rengeteg Jedi alapvető hibája, még Yoda szerint is, aki szintén nem tökéletes. :)

Vannak olyan emberek, akik egy állatot sajnálnak elpusztítani, de embertársaik iránt sokkal inkább szenvtelenek. Lehet, hogy Windu is ilyen. Azért mert egyszer-kétszer megmutatja, hogy neki is vannak érzelmei, még lehet alapból rideg. Mert szerintem is az. Látszik, hogy én sem vagyok egy Windu-fan. :D

 

De hozzáteszem, hogy Jango kapcsán magának a halált okozó tettnek az idején nem hiszem, hogy lelkiismeretfurdalása lett volna, és az nem is lett volna indokolt - elvégre harcoltak egymással, életre-halálra, és ha ő nem öli meg, Jango öli meg őt. Így utólag is csak azért sajnálhatja, ami történt, mert talán beleérzi magát a fiú helyébe - mert az tényleg szomorú dolog, ha egy gyereknek végig kell néznie az apja halálát.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.