Ugrás a kommentre

2x22 - Lethal Trackdown


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Pondsnak nem változtatták meg a számát csak hamisat adott meg.

Mi oka lett volna rá? Meg a készítőknek is pont a lelövése előtt 30 mp-cel benyögetni vele egy hamis számot, aminek se azelőtt, se azután nincs abszolúte semmi jelentősége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi oka lett volna rá? Meg a készítőknek is pont a lelövése előtt 30 mp-cel benyögetni vele egy hamis számot, aminek se azelőtt, se azután nincs abszolúte semmi jelentősége.

Talán azért, mert a fejvadászok gondolom egy jelentéktelenebb klónt akartak elsőként feláldozni, és ha Pondsról kiderül, hogy klónparancsnok, akkor a navigációs tisztet végzik ki. Gondolom én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért, mert a fejvadászok gondolom egy jelentéktelenebb klónt akartak elsőként feláldozni, és ha Pondsról kiderül, hogy klónparancsnok, akkor a navigációs tisztet végzik ki. Gondolom én.
Én is erre gondoltam, de az megingatott, hogy elég ránézni Ponds egyenruhájára. Egyértelműen látszik, hogy parancsnok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, a páncéljáról üvölt, hogy parancsnoki tisztségben van, míg a másik csak egy mezei kifutófiú (akinek szintén látszik a rangja). Nem utolsó sorban, a számból nem lehet megtudni, mi a rangja és a beosztása, a CT betűkkel sem került alacsonyabbra, mert valószínűleg a másik is CT (clone trooper). Szóval, ha ez lett volna a szándéka Pondsnak, akkor nem ártott volna egy rangot is hozzátennie, bár feleslegesen, mert ugye a páncél még mindig árulkodó.

 

Amúgy, szerintem a fejvadászoknak mindegyik klón jelentéktelen, akármilyen rangban is van (ez abból érezhető, hogy agyonlőttek egy parancsnokot).

 

Amit viszont nem értek, hogy minek rabolták el azt a tisztet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam sem tudom, hogy tudtam idáig halogatni ezt az epizódot, egyszerűen kiemelkedően remek volt, méltó évadzárás, amely kerekké egészíti az évadot. A rész megnézése után, azonnal tudtam, hogy ennek kötelezően a 6 legjobb 2. évados TCW rész között a helye. Talán még a Grievous Intrigue - The Deserter páros színvonalát is felülmúlja nálam, melyek ezidáig a kedvenceim voltak az évadból.

Na de térjünk rá a részre... nem titkoltan pozitívum számomra Anakin háttérbe szorulása, amit fokoz Ahsoka és egy másik remek karakter, Plo Koon felbukkanása. Az ez által már eleve adott jó alaphangulatot még tovább tetézte a jó történetvezetés, a szimpatikusabbnál szimpatikusabb karakterek szerepeltetése, a csodálatos, részletesen kidolgozott és nem utolsó sorban ötletgazdag helyszínek, valamint háttérben megbúvó tartalmi mondanivalók és utalások, nem utolsó sorban pedig az ezt aláfestő zenei témák. Anakin mellett nem egyszer szidtam Coruscant gyakori mutogatását, de ezúttal ez is kedvemre való volt. 4 mozifilmben és számos TCW részben teret kapott már a bolygó a kibontakozásra, ezért is megdöbbentő, hogy még mindig nem ismerjük Coruscant való arcát, csupán a felszínének egy részét. Az is biztos, hogy az ebben a részben látott "alvilág" nem az az alvilág, ahol a hontalanok, gyilkosok és egyéb förtelmes létformák rejtőznek a civilizáció elöl, a bolygó legmélyebb, sötét bugyraiban. Ezt tanúsította a vámkapu, a dokkok, illetve klubok és kocsmák tucatjai, melyek azért némi nemű kultúráról tanúskodtak. Ahsoka és Plo leereszkedése a bolygó mélyebb részeibe nagyon hangulatos jelenet volt, Ahsoka ámuldozása pedig legalább annyira aranyos. Nagyon bejött a Plo-val alkotott párosuk, mely tipikusan "az ellentétek kiegészítik egymást" esete volt. Plo higgadtsága a szorult helyzetekben figyelemre méltó, melyet nem ártana kicsi 'sokának elsajátítania, mert tény: valóban nagyon forrófejű padawan... hamarabb nyúl a kardjáért, semmint hogy más, békésebb megoldást keressen. Ennél tisztábban nem is látszódhatna "Anakin nevelése". A szórakozóhely, amelyre beléptek szintén újat mutatott abból a szempontból, hogy nem a jól megszokott kocsma jellege volt, sokkal inkább egy diszkó szerű, modernebb környezet, amit a SW-idegen zene is tanúsított. Ennek ellenére ebben a formában emészthető volt a zene. Ismét szemet szúrt a többszörös utalás a régi filmekre, ami remek kapcsolódási pont a 2 trilógia között, ezáltal sokkal jobban egésszé válik az egész saga. Csupán kis apróságok, mégis nagyon fontosak és rengeteget tudnak javítani egy rész színvonalán. Legalábbis az én szememben. "A naiv és forrófejű ifjú bajba kerül egy szórakozóhelyen, ám az idősebb, nyugalmat sugárzó, bölcs mestere rendet tesz és megmenti." - nem ismerős a jelenet? A "fizetek nektek egy italt" c. mondat is találó volt, illetve csakugyan remek, a már említett utalások tucatjai közül. Ami még megfogott ebben a jelenetben, az Ahsoka igyekezete, amint próbált megfelelni Plo-nak, illetve, hogy hallhattuk, ahogy Ő hall.

Na de térjünk rá Hondo-ra és a fejvadászokra. Hondo annyira karizmatikus és remekül megalkotott karakter, hogy nála sem gondolkoztam sokat a "6 legjobb mellékszereplő" kategóriába való kerülésén. Maga a megjelenése, a stílusa, ahogy beszél alapból kúl karakterré teszik. Aurra, a másik fele... nagyon bírom. :o Hihetetlenül karakán jelleme van, nem tétovázik, tudja mit akar és ha kell, mindent megtesz annak elérése érdekében. A Hondóval való csókján mosolyogtam, mert pont az járt az eszemben, hogy mennyi hasonlóság van közöttük, mennyire összeillenek. Egyébként Hondo megjegyzése is érdekes volt, Bobára nézve: "Ugye nem tőlem van?" - kérdezi ezt egy ember gyerek láttán. Csak nem gondolta, hogy egy weequay és egy ember hibrid "fajtiszta" embert képes nemzeni? :o Bár ki tudja, mik a biológiai szabályok a SW-galaxisban. Ennek kapcsán talán többet is meg tudtunk Aurra és Hondo intim életéről, mint kellett volna, minden esetre abszolút jó húzás. Mint írtam, egymásnak valók. Szintén tetszett, ahogy Aurra lelőtte Castas-t, Hondo pedig lazán reagált. Nagyon bírom ezt a két figurát. :o Aztán itt van Boba, de akár csak az R2 Come Home-ban, itt sem igazán főszereplőként tevékenykedik. Sokan kritizálták őt egyéb oldalakon amiatt, mert nem lőtte tarkón Ponds-t, hanem tétovázott. Szerintük nem ez várható a Galaxis legveszedelmesebb fejvadászától. De kérdem én, mit várnak egy 11 éves sráctól, aki még közel sem az a valaki, akivé később fog válni és csupán Windu halála lebeg a szeme előtt. Ahhoz, hogy hidegvérrel lelőjön egy ártatlan embert, tökéletesen érzelemmentesnek kellene lennie, (lásd: Aurra) ennek ellenére ő csak Windu halálát akarja. Itt érvényesül a nyitó idézet, hogy "a bosszúddal bevallod, hogy fájdalmat érzel". Vagyis Boba nem érzelemmentes, ennél fogva nem fog ártatlanokat gyilkolászni. Egyébként későbbi énjének kialakulásában - apja halála után - talán az ebben a részben történtek is kulcsfontosságúak: Aurra magára hagyja, Windu életben marad, őt pedig bebörtönzik. Ezek annyira megtörhetik lelkileg, hogy az egész világot megutálva teljes hátralévő életét annak szenteli, hogy mások végzetét beteljesítse. Mellesleg Aurra döntésében nagyban közre játszhatott az is, hogy látta, Boba nem elég rideg ahhoz, hogy közé tartozzon, viszont akkor eddig csak sajnálatból segítette őt, esetleg a Jangóval való viszonyára alapozva. A florrumi akció szintén nagyon tetszett, ahogy a higgadt Plo bölcsen megoldotta a szituációt és elfogta Bobát, majd próbálta jobb belátásra téríteni. Mondanom sem kell, hogy az itt felcsendülő Boba-téma is nagyon jó választás volt, érzékeltetve, hogy ismét egy fontos állomáshoz érkeztünk Boba életében. Az Ahsoka - Aurra üldözés szintén nagyszerű volt, tovább formálta a karakterek jellemét. A Slave I kizárt, hogy felrobbant, mindenesetre remek cliffhanger. Nyilván nem pusztult el 100%-ig, viszont tény, hogy csúnyán meg kellett rongálódnia. Az egyik szárnya leszakadt, az ablak kitört, majd belecsapódott a sziklafalba. Az ez utáni robbanás közel sem volt akkora mértékű, ami egy ilyen hajó pusztulásával járna. Mellesleg, még nem gyorsult fel annyira Aurra, hogy végzetes legyen az ütközet. Az biztos, hogy ugyanezt a hajót láttuk az EP5-ben, legfeljebb kicsit újjáépítve. Aurra már csak azért sem halhatott meg, mert szóba került volna. Ahsoka látta hova csapódott a Slave I, nyilván odaküldött egy csapatot, vagy maga ment oda ellenőrizni, ha viszont Aurra is ott lett volna, biztos vagyok benne, hogy Coruscant-on 3 fejvadászt vittek volna a hűvösre.

Aurrát nem szabad lenézni amiatt, hogy elkapta egy padawan, mert az a padawan többször is bizonyította, hogy nem véletlenül járja a Jedik útját, így méltó ellenfélként léphetett fel vele szemben. Ahsoka pedig talán kivívott egy kis elismerést - azok körében is, akik kevésbé kedvelik - azáltal, hogy Anakin segítsége nélkül győzött le egy profi fejvadászt. Szerencsére Plo tanításából is maradt valami a lányban, ami talán később fontosabb szerepet kap.

A végén Windu kinyöghetett volna egy "sajnálom, kölyök" mondatot, vagy legalább egy "bocs"-t. Elismerem, hogy itt valóban rideg volt, de nem akart bosszút állni Bobán, ami nem csak azért lehet, mert Jedi és nem tehet ilyen, hanem azért is, mert átérezte a kölyök helyzetét. Viszont érdekes, hogy Boba és Bossk is börtönbe került, meglepődnék, ha huzamosabb ideig lennének bent.

Még szót ejtenék a látványvilágról, amely ismételten magával ragadott, minden egyes képkockáján. A Florrumi napfelkelte, a Mexikó hangulat a "kakasviadallal" együtt, a napsütötte levegőben látszódó apró kis porszemek és természetesen a coruscanti alvilág... kiválóan részletes kidolgozás, ami nagyon bejött. :D A zenét már említettem, remekül eltalált és a legjobbkor felcsendülő taktusok szólaltak meg, tovább építve az epizód kiváló jellegét. Negatívumot nem tudok mondani, engem ezzel a résszel egyszerűen megvettek kilóra. Csodálatos évadzáró volt, méltó búcsúzása 2. évadnak, mely megkoronázza az évad egyébként is remek színvonalát. Lehet, hogy később lesznek jobban tetsző részek, de jelenleg nálam ez a Numer 1 Episode, ami talán a kommentem hosszából is leszűrhető. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is biztos, hogy az ebben a részben látott "alvilág" nem az az alvilág, ahol a hontalanok, gyilkosok és egyéb förtelmes létformák rejtőznek a civilizáció elöl, a bolygó legmélyebb, sötét bugyraiban.

 

hallhattuk, ahogy Ő hall.

 

Egyébként Hondo megjegyzése is érdekes volt, Bobára nézve: "Ugye nem tőlem van?" - kérdezi ezt egy ember gyerek láttán.

No igen, ennél van még lejjebb is, Coruscant felszíne. De a gyilkosok már oda se nagyon merészkednek :o

 

Erről eszembe jutott, hogy Leia is felerősítette a hallását a Thrawn-trilógiában, hogy a rejtekhelyéről pontosan hallja, amit Thrawn beszél a noghrikkal.

 

Szerintem csak viccelődött :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, a páncéljáról üvölt, hogy parancsnoki tisztségben van, míg a másik csak egy mezei kifutófiú (akinek szintén látszik a rangja). Nem utolsó sorban, a számból nem lehet megtudni, mi a rangja és a beosztása, a CT betűkkel sem került alacsonyabbra, mert valószínűleg a másik is CT (clone trooper). Szóval, ha ez lett volna a szándéka Pondsnak, akkor nem ártott volna egy rangot is hozzátennie, bár feleslegesen, mert ugye a páncél még mindig árulkodó.

Annyira azért nem, mert már egyre több klónnak van a szokásosnál mintásabb páncélzata.

Amúgy, szerintem a fejvadászoknak mindegyik klón jelentéktelen, akármilyen rangban is van (ez abból érezhető, hogy agyonlőttek egy parancsnokot).

Ez ellen viszont már nem tudok érvelni, szóval győztél Dzséjt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aurrát nem szabad lenézni amiatt, hogy elkapta egy padawan, mert az a padawan többször is bizonyította, hogy nem véletlenül járja a Jedik útját, így méltó ellenfélként léphetett fel vele szemben. Ahsoka pedig talán kivívott egy kis elismerést - azok körében is, akik kevésbé kedvelik - azáltal, hogy Anakin segítsége nélkül győzött le egy profi fejvadászt.

Lehet, de Cad Bane ellen viszont nem volt ilyen ügyes. :D Egyébként már én sem nézem le Aurra Singet. Az első megtekintésnél kicsit gyengének találtam, másodszorra viszont már kicsit jobban odafigyeltem, és rájöttem, hogy ha Plo Koon nem löki oda az Erővel Ahsoka elé azt az asztalt, akkor Aurra rövid időn belül kicsinálta volna őt, mert nagyon közelről és nagyon gyorsan lőtt, ráadásul két duplaravaszos pisztollyal és ez még egy képzett Jedi lovagnak is komoly feladatot jelentene, szerintem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is biztos, hogy az ebben a részben látott "alvilág" nem az az alvilág, ahol a hontalanok, gyilkosok és egyéb förtelmes létformák rejtőznek a civilizáció elöl, a bolygó legmélyebb, sötét bugyraiban. Ezt tanúsította a vámkapu, a dokkok, illetve klubok és kocsmák tucatjai, melyek azért némi nemű kultúráról tanúskodtak. Ahsoka és Plo leereszkedése a bolygó mélyebb részeibe nagyon hangulatos jelenet volt
És ne feledjük a rendőr droidot se. :D Tök jó volt az a 'lyuk' ahova ereszkedtek, mert azért lehetett látni, hogy szinte feneketlen volt, tehát még voltak lefelé szintek ahol már durvábbak a viszonyok. Én nagyon remélem, hogy egyszer a legalsó szinteket is megláthatjuk majd. Az ősi, először épült alapokkal. Nagyszerű lenne!

 

Sokan kritizálták őt egyéb oldalakon amiatt, mert nem lőtte tarkón Ponds-t, hanem tétovázott. Szerintük nem ez várható a Galaxis legveszedelmesebb fejvadászától. De kérdem én, mit várnak egy 11 éves sráctól, aki még közel sem az a valaki, akivé később fog válni és csupán Windu halála lebeg a szeme előtt. Ahhoz, hogy hidegvérrel lelőjön egy ártatlan embert, tökéletesen érzelemmentesnek kellene lennie, (lásd: Aurra) ennek ellenére ő csak Windu halálát akarja.
Ezt már én is észrevettem, hogy sokan nem tudnak elhelyezni egy-egy karaktert a történeten belül. Ne legyen már könyörtelen gyilkos egy 11 éves srác. Anakin se volt az, de Boba már most sokkal agresszívebb nála, mint Anakin volt akkor. De ez így is van jól szerintem. Mindenesetre azért látszik egy ív a fejvadász fejlődésében, amiből most egy szeletet láthattunk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről eszembe jutott, hogy Leia is felerősítette a hallását a Thrawn-trilógiában, hogy a rejtekhelyéről pontosan hallja, amit Thrawn beszél a noghrikkal.

Igen, erre én is emlékszem. Zahn előszeretettel használja a Jedik "misztikus" képességeit, amit már nem egy regényében megfigyeltem. Jó lenne, ha Ahsoka ebbe a megfontolt, koncentráló irányba terelődne a jövőben, amit a bárban is láthattunk és inkább a Plo és nem az Anakin által járt ösvényen maradna.

 

Egyébként már én sem nézem le Aurra Singet. Az első megtekintésnél kicsit gyengének találtam, másodszorra viszont már kicsit jobban odafigyeltem, és rájöttem, hogy ha Plo Koon nem löki oda az Erővel Ahsoka elé azt az asztalt, akkor Aurra rövid időn belül kicsinálta volna őt, mert nagyon közelről és nagyon gyorsan lőtt, ráadásul két duplaravaszos pisztollyal és ez még egy képzett Jedi lovagnak is komoly feladatot jelentene, szerintem. :D

Az egyik kedvenc jelenetem volt az epizódban. Plo sugárvetővel a tarkójában higgadt maradt (még csak meg sem fordult) majd hihetetlen reflexszel kivédte a tüske szerű lövedékeket, aztán ellökte Bobát és megvédte Ahsokát az asztal segítségével. Zseniális. :D

Valószínűleg igaz duplaravaszos pisztolyos felvetésed. Emlékezzünk csak, hogy Ki-Adi, aki azért nem egy nevenincs Jedi, hogy végezte.

 

És ne feledjük a rendőr droidot se. :D Tök jó volt az a 'lyuk' ahova ereszkedtek, mert azért lehetett látni, hogy szinte feneketlen volt, tehát még voltak lefelé szintek ahol már durvábbak a viszonyok. Én nagyon remélem, hogy egyszer a legalsó szinteket is megláthatjuk majd. Az ősi, először épült alapokkal. Nagyszerű lenne!

Coruscant egy remek bolygó, a sokrétegűsége (képletesen és szó szerint is) miatt, úgyhogy már bánom, hogy nem választottam be a 6 legjobb bolygó közé, de ezt, illetve a 2x10 és 2x14-es epizódot leszámítva kezdett elcsépelté válni ebben az évadban, hiszen már jól ismert helyszíneket láthattunk újra és újra. Én is remélem, hogy talán a 3. évadban megismerhetjük Coruscant legalsóbb szintjeit, bár az biztos, hogy nem lesz egy szívderítő látvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon remélem, hogy egyszer a legalsó szinteket is megláthatjuk majd. Az ősi, először épült alapokkal. Nagyszerű lenne!

Az tényleg nagyon jó lenne, és piszok hangulatos. Na oda eltudnék még viselni egy horror hangulatú részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tényleg nagyon jó lenne, és piszok hangulatos. Na oda eltudnék még viselni egy horror hangulatú részt.
Ott nem is tudom mik élhetnek már. :D Bár az EPII -es enciklopédiában talán volt erről szó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott nem is tudom mik élhetnek már. :D Bár az EPII -es enciklopédiában talán volt erről szó.

Igen, abban szép kis dögöket írtak össze, pedig csak azokról a szintekről volt szó, ameddig az ep2-ben jutottak... és ezek után az nem valami nagy mélység. De a fene tudja, nem szívesen találkoznék egy durakrét csigával (ezek megeszik a házak szerkezeteit és tíz méteresre is megnőnek), vagy kőatkával (savat öklendeznek, szintén a házakat falatozzák és elrágják a vezetékeket), ne adj isten, vezetékféreggel (elektromosságon élnek a vezetékekben, ám áramszünet esetén kimásznak és az élőlények agyában keresnek harapnivalót). Képzelem, mi élhet annak a lyuknak a mélyén...

 

Az milyen ciki lehet, ha leesel egy ilyen száz kilométeres felhőkarcoló tetejéről, és pont egy ilyen száz kilométeres verem mellé épült, amibe pont belepottyansz. Megunod az életed, mire leérsz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az elözővel együtt ez is megvolt a minap. Ez nálam magasan a legjobb rész ebben az évadban. Egy csomó minden nagyon tetszett benne de az különösen amikor Ahsoka kihallgatja a bárban a vendégek beszélgetését és ketten épp a csajozásról diskurálnak.... lol :D Voltak pillanatok mikor elvoltam bizonytalanodva, hogy jó ötlet-e volt az SW-t TV-ben folytatni, de ezután a két rész után azt mondom, "mi az hogy".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elözővel együtt ez is megvolt a minap. Ez nálam magasan a legjobb rész ebben az évadban. Egy csomó minden nagyon tetszett benne de az különösen amikor Ahsoka kihallgatja a bárban a vendégek beszélgetését és ketten épp a csajozásról diskurálnak.... lol :D Voltak pillanatok mikor elvoltam bizonytalanodva, hogy jó ötlet-e volt az SW-t TV-ben folytatni, de ezután a két rész után azt mondom, "mi az hogy".
Hogy is van a mondás? Minden jó ha a vége jó. :D Remélem itt leszel majd a harmadik évadnál is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolute... unokaöcsém kérdezte tőlem miután megnéztük, hogy akkor most eltudjuk kezdeni a következő évadot... és öszinte sajnálattal jegyeztem meg, hogy arra még azért várni kell. Ez az utsó két rész volt annyira jó, hogy kiváncsian várjam a repetát :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolute... unokaöcsém kérdezte tőlem miután megnéztük, hogy akkor most eltudjuk kezdeni a következő évadot... és öszinte sajnálattal jegyeztem meg, hogy arra még azért várni kell. Ez az utsó két rész volt annyira jó, hogy kiváncsian várjam a repetát :D
A srác tényleg tudja mitől döglik a légy. :D De most komolyan... azért tényleg vannak benne nagyon jó részek. az egyik nagy kedvencem, amikor lemerülnek Coruscant igazi alvilágába.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az pl. nagy ötlet volt. Elvégre az ep.2-es leereszkedés érezhetően ilyen lightos lenézés volt hisz végülis az égbolt még mindig kivehető volt... ebben a szintezésben rengeteg potenciál van és tök jó hogy megint nekifutottak. De ebben az epizódban gyakorlatilag mindent imádtam... azt hogy Plok mester újra akcióbal endült (és micsoda kámzsát vett magára... ahogy ül a bárban az egyszerüen marhajó). De annak is örültem, hogy Boba kapcsán mertek új irányba menni. Nagyon kiszámitható lett volna hogyha ő rögtön hidegvérő bérgyilkos és már mindent ken vág... akkor nem érdekelne de igy meg remélem higy a következő évadban is elöveszik mert van benne lehetőség dögivel. De legalább ilyen meglepetés a Slave 1 is... most akkor felrobbant? Új hajót látunk majd a régi trilógiában vagy csak meglesz bütykölve? Persze valszeg az utobbi de tetszik hogy a filmek kapcsán is betudnak hozni ilyen talányokat. Nincs az hogy minden tárgy ami van a régi trilógiában az biztonságban van és ugyis túléli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ezen váratlan húzások sorozata tetszett nekem is! Sokan "sírtak", hogy Boba nem elég kemény. Könyörgöm...mégis csak egy gyerekről van szó! Szerintem tökéletesen eltalálták a karaktert. Az epizód pikantériája pedig Hondo megjegyzése, az Aurrával elcsattant csókot követően. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek... ha Boba azzal nyit hogy agyonlő egy tisztet és még csak nem is pislog közben az ugy okés, de uncsi... ha Boba először abszolut nem ilyen és x epizód mulva fog hidegvérrel ölni, na az hátborzongató lesz... mert akkor látjuk hogy Bobba Fettből hogy lett az a Boba Fett. Persze ehhez jól kell végigvinni a karakterét de most láttunk egy teljesen jó alapozást (plusz egy rohadt jó hidegvérü gyilkolást is Aurra részéről :D)

 

Nekem egyébként az ep.2-es Boba alapvetően ugy jött le, mint aki nem érzi a súlyát a gyilkolásnak pláne ilyen személytelen felállásban (egy fémdobozra lőni az űrben azért mégis más) és azután, hogy látta meghalni az apját nyilván új szinben látja a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek... ha Boba azzal nyit hogy agyonlő egy tisztet és még csak nem is pislog közben az ugy okés, de uncsi... ha Boba először abszolut nem ilyen és x epizód mulva fog hidegvérrel ölni, na az hátborzongató lesz... mert akkor látjuk hogy Bobba Fettből hogy lett az a Boba Fett. Persze ehhez jól kell végigvinni a karakterét de most láttunk egy teljesen jó alapozást (plusz egy rohadt jó hidegvérü gyilkolást is Aurra részéről :D)

 

Nekem egyébként az ep.2-es Boba alapvetően ugy jött le, mint aki nem érzi a súlyát a gyilkolásnak pláne ilyen személytelen felállásban (egy fémdobozra lőni az űrben azért mégis más) és azután, hogy látta meghalni az apját nyilván új szinben látja a dolgokat.

Igen. Az "apja" halálának átélése, látványa, meghatározó erejű a további életét és sorsát tekintve. Aurra Sing pedig egy olyan karakter, akitől be lehet f*sni. De komolyan. Ez a csaj egy hidegvérű gyilkos. Továbbra is tartom, hogy Bane elbújhat mellette. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért abba is érdekes belegondolni, hogy kit is kellett volna elsőnek legyilkolnia: egy embert, aki nemcsak az ő "jövőképe" és testvére, hanem majdnem pont ugyanúgy néz ki, mint az apja. Azért ez is egy lelki megrázkódtatás lehetett neki, pláne, mikor Sing agyonlövi. Mintha a önmaga és az apja másodszori halálát nézte volna végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért abba is érdekes belegondolni, hogy kit is kellett volna elsőnek legyilkolnia: egy embert, aki nemcsak az ő "jövőképe" és testvére, hanem majdnem pont ugyanúgy néz ki, mint az apja. Azért ez is egy lelki megrázkódtatás lehetett neki, pláne, mikor Sing agyonlövi. Mintha a önmaga és az apja másodszori halálát nézte volna végig.
Ezt az attitűdöt jól érzékeltették már a DT -ben is, amikor jól kihangsúlyozták, hogy Bobának óriási erőre van szüksége ahhoz, hogy egy klónra lőjön. És persze csak kábító fegyverrel lehetséges mindez.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.