Ugrás a kommentre

2x22 - Lethal Trackdown


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem tuti nem akarják besorozni. Minek? Fele olyan gyorsan öregszik, mint a "testvérei", így mire ő harcképes lenne (kb 18 éves korában), már rég vége a háborúnak. Megy a javító-nevelő intézetbe, mint minden rendes fiatalkorú bűnöző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hatalmas rész volt. Nagyon bejött. Aurra Sing igazi rosszarc. Simán fekbelőtte a klónt. A végén szerintem meghalt, de mondjuk az is érdekes, hogy ha a Slave 1 megsemmisült, akkor késöbb Boba mivel jár? Épít egy újat?

Ebben a részben körvonalozódott igazán, hogy mi a különbség Windu és Anakik között(Jedi vs Sith).Anakin simán felkutatta volna Bobát és kinyírta volna bosszúból. Windu ellenben higgadt maradt.

Plo-koom meg nagyon nagy arc.Jól megszívatta Singet.

A réaz fénypontja, viszont az alvilág volt. Igazi mocskos füstös kocsmák helyszíne. Szerintem ott naponta vannak gyilkosságok. A hely hangulata elég nyomasztó volt.Hondó sem hazudtolta meg magát.Szerintem ki akarta nyíratni a Jedikkel Aurrát.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén szerintem meghalt, de mondjuk az is érdekes, hogy ha a Slave 1 megsemmisült, akkor késöbb Boba mivel jár? Épít egy újat?
Állítólag nem semmisült meg, csak összetört kissé. :D

 

Ebben a részben körvonalozódott igazán, hogy mi a különbség Windu és Anakik között(Jedi vs Sith).Anakin simán felkutatta volna Bobát és kinyírta volna bosszúból. Windu ellenben higgadt maradt.
Na ez a hozzáállás viszont szöget ütött a fejembe. Windu szavai talán Sidious keresésére is alkalmazható. Nem igazán keresik a sith -et, elvégre háború van. Tök jó volt Anakin replikája, hogy meg kell keresni és bíróság elé kell állítani a fiút. :) Persze a Sith Lord és Boba között van különbség, de Windu látásmódja azért elég aggasztó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a hozzáállás viszont szöget ütött a fejembe. Windu szavai talán Sidious keresésére is alkalmazható. Nem igazán keresik a sith -et, elvégre háború van. Tök jó volt Anakin replikája, hogy meg kell keresni és bíróság elé kell állítani a fiút. :) Persze a Sith Lord és Boba között van különbség, de Windu látásmódja azért elég aggasztó.
Szerintem kár összefüggést keresni a két eset között. Az egyik egy elhagyott, megtévesztett, kihasznált, az érzelmei által vezérelt gyerek, aki bár elintézett egy Venatort, jópár klón halálát okozva, de még így is csak porszem egy hidegvérű, az életet semmibe vevő, a történelem alapján a galaxis leigázására és a jedik elpusztítására törő hatalomhoz képest.

Egy háború nem csak a nyílt összecsapásokban merül ki. Az, hogy Bobát nem akarta üldözni az az mellett, hogy nem tartotta fontosnak úgy is értelmezhető, hogy nem ér rá ilyesmikre, mert pl. Yodával koordinálja a jediket a galaxisban, felügyeli a Sidious utáni nyomozást és mellette még csapatokat is vezet időnként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár összefüggést keresni a két eset között. Az egyik egy elhagyott, megtévesztett, kihasznált, az érzelmei által vezérelt gyerek, aki bár elintézett egy Venatort, jópár klón halálát okozva, de még így is csak porszem egy hidegvérű, az életet semmibe vevő, a történelem alapján a galaxis leigázására és a jedik elpusztítására törő hatalomhoz képest.

Egy háború nem csak a nyílt összecsapásokban merül ki. Az, hogy Bobát nem akarta üldözni az az mellett, hogy nem tartotta fontosnak úgy is értelmezhető, hogy nem ér rá ilyesmikre, mert pl. Yodával koordinálja a jediket a galaxisban, felügyeli a Sidious utáni nyomozást és mellette még csapatokat is vezet időnként.

Sidious után ebben az időben még nem nagyon nyomoztak olyan erősen, inkább a háború kötötte le az erejüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious után ebben az időben még nem nagyon nyomoztak olyan erősen, inkább a háború kötötte le az erejüket.

Tekintve, hogy a sorozatnak nincs időrendje, így nem tudjuk pontosan, hogy mikor vagyunk. Milyen egy nem erős nyomozás? Attól, hogy nincs forró nyomuk, mint A gonosz labirintusában, attól még kutathatnak, max. eddig semmilyen EU nem foglalkozott vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár összefüggést keresni a két eset között. Az egyik egy elhagyott, megtévesztett, kihasznált, az érzelmei által vezérelt gyerek, aki bár elintézett egy Venatort, jópár klón halálát okozva, de még így is csak porszem egy hidegvérű, az életet semmibe vevő, a történelem alapján a galaxis leigázására és a jedik elpusztítására törő hatalomhoz képest.

Egy háború nem csak a nyílt összecsapásokban merül ki. Az, hogy Bobát nem akarta üldözni az az mellett, hogy nem tartotta fontosnak úgy is értelmezhető, hogy nem ér rá ilyesmikre, mert pl. Yodával koordinálja a jediket a galaxisban, felügyeli a Sidious utáni nyomozást és mellette még csapatokat is vezet időnként.

Írtam is, hogy kicsit merész a felvetésem. :) Sidious keresése is teória, mint az én feltételezésem miszerint nem keresik. :D Jó lenne erről többet megtudni a következő évadokban. Szerintem van benne potenciál.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranéztem a részt és nekem nagyon úgy tünik, hogy a Slave 1-nek annyi.Elég nagy robbanás volt.Sing meg gondolom katapultált.Végülis senki nem mondta, hogy az EP5-ben látott Slave 1 ugyanaz mint a clone wars idején használt.
Ebben nem igazán vagyok járatos, de ezt is rá lehet húzni. A későbbi típus nem Slave II volt? :oops:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem igazán vagyok járatos, de ezt is rá lehet húzni. A későbbi típus nem Slave II volt? :oops:

 

Szerintem az is Slave 1. Lehet hogy mikor Boba kijött a sittről, akkor vett egy ilyen hajót és leszámolván a múltjával ugyanúgy Slave 1-nek keresztelte el a hajóját, mintegy megtagadva a múltját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Slave II lett, az biztos. Skysrác barátunk képén nagyon jól látható a két Slave közötti különbség :oops: És ugyanazt a hajót használta mindkét Fett. Nagy érvágása lenne a szériának, ha ez nem így lenne - én kb. azonnal az eredeti CW szintjére süllyeszteném a listámon a TCW-t, az pedig messze van a jelenlegi "majdnem filmek" szinttől.

A Slave I-ből max. mentőkabinnal lehet katapultálni, de az meg tudtommal nincs rajta, szóval ciki. Úgyhogy legfeljebb csak összetört, lángra kapott, de nincs annak semmi olyan baja, amit Hondoék ne pofoznának helyre. A Twilight sem festett éppen szépen, mikor landolt anno a Tatooine-on, aztán mintha mégis röpködött volna még. És az Endurance is egész jól megúszta, ahhoz képest, hogy egy dögös kráternek kellett volna utána maradnia :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy a sorozatnak nincs időrendje, így nem tudjuk pontosan, hogy mikor vagyunk. Milyen egy nem erős nyomozás? Attól, hogy nincs forró nyomuk, mint A gonosz labirintusában, attól még kutathatnak, max. eddig semmilyen EU nem foglalkozott vele.

 

Ez igaz.

 

Írtam is, hogy kicsit merész a felvetésem. :oops: Sidious keresése is teória, mint az én feltételezésem miszerint nem keresik. :oops: Jó lenne erről többet megtudni a következő évadokban. Szerintem van benne potenciál.

 

Tényleg jó lenne egy ilyen téma a 3. évadra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Slave I -től eltávolodva....nálam ez a föld alatti Coruscant város rész mindent vitt. Egyszerűen fantasztikusan ötletesnek találtam. A belső terei is jól megtervezettek voltak. Igazi üde színfolt volt, ahogy Dzséjt is írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű epizód volt ez is, évadzárónak pedig tökéletes. :) Nagyon jó ötletnek tartom, hogy most nem vágtak bele egy történet elejébe, mint a Hostage Crisis esetében, hanem egy háromrészes szállal búcsúzhatunk a 2. évadtól, még ha lezárva nem is lett a dolog.

 

Boba nagyon-nagyon helyes karakter lett (persze itt nem a kinézetére gondolok, hanem a szerethetőségére), amely érzés mostanra érte el a csúcsot nálam. :) Amit már az előző két részben is pedzegettek, de most igazán szembetűnővé vált: teljesen normális kamasz, óriási érzésekkel, meg akarja bosszulni az apját, de ártatlant nem tud ölni, és nincs benne rosszindulat a világ iránt. Álmodozó és kissé naiv is, ami szinte hihetetlen, tekintve, hogy az apja nyilván kőkemény legénynek, a maga méltó utódjának nevelte. Ahogy mély döbbenettel és csalódottsággal Aurra után néz, amikor az otthagyja, miután csaknem neki köszönheti a szabadságát, az engem nagyon megfogott. Akkor ott Boba feladott valamit, és már nem is érdekelte, hogy fogoly lett. Még mintha Windu és a bosszú sem érdekelte volna már annyira, hiszen volt már másik érzés, ami a szívét fojtogatta: rútul cserben hagyták, és olyan, akiben bízott?

 

Nagyon jó, hogy Ahsoka is szerepelt, sőt össze is hozták őket Florrumon, mert így legalább egészen közelről látható a két hasonlókorú fiatal közötti különbség: Boba is eltökélt volt ugyan a tervében, azt láthattuk az előző részekben, azonban az, ahogy Ahsoka pl. felugrott a Slave 1-re felszállás közben és megtámadta a fejvadászt, messze túlment Boba minden elszántságán. Ahsoka nagyon bájos, de igaza volt Plo mesternek: hiányzik belőle a finomság. Tiszta Anakin. :)

 

Ez a rész azért is tetszett, mert nagyon sok jó ellentétpárt vonultatott fel: Windu és Anakin (már alapból ellentétesek, és a mostani eszemcseréjük is ezt bizonyítja: mi a helyes, józanul rangsoroljunk a feladatok között vagy eredjünk utána a bűnösnek, hogy felelősségre vonjuk), Plo-Koon és Ahsoka (józanság vs. forrófejűség), Coruscant felső szintje és alvilága (egyik percben még Anakin és Windu fehér pizsiben lazulnak a napfényben fürdő Jedi-templom egyik lakosztályában, utána nem sokkal Plo-Koon és Ahsoka már lemerül az alvilág sötét bugyraiba). Egyébként Anakin nagyon furcsa volt fehérben. :)

És mindez megspékelve a nagyon hangulatos kocsmajelenettel (kicsit Ep2 és Ep4 érzés vegyesen), Aurra Sing kegyetlen profizmusával, és kiszámíthatatlanságával (nem hittem volna róla sem azt, hogy olyan féltőn vigyáz Bobára, hogy még az italt sem engedi, sem azt, hogy vész esetén otthagyja a gyereket azok után, ahogy többször is kiállt mellette), valamint Hondo-val, akit külön öröm volt viszontlátni, és hallani. Hondo nagy emberismerő lehet, érdekes, hogy kemény kalóz létére egyből megtalálta azt az egyetlen mondatot, ami Bobát együttműködésre bírta a Jedikkel: tiszteletre méltóság, és az apja büszkesége. Lehet, hogy ő lesz Boba másik nagy mentora a későbbiekben?

 

A két helyszín jó választás, és szintén ellentétes: a Köztársaság szíve és kirakata vs. a peremvidék egyik kietlen bolygója, kalózok tanyája ? én mindkettőt szeretem.

És végül a zene, amin nagyon sokat dob Boba témája, amikor megszólal.

 

Lehet, hogy ez az ellentét vonulat valamiféle utalás arra, hogy mit várhatunk a 3. évadtól? Ez könnyen lehet, hiszen a háborús helyzet egyre durvul, az ellentét a Jedik természete, felfogása, és a között a szerep között, amelybe egyre inkább belekényszerülnek, mélyülőben van. És ez csak egy vonatkozás. Még ha szemelvény gyűjtemény is kicsit a sorozat, és nincs szigorú történeti íve, hangulati íve biztosan van, azt már tapasztalhattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két helyszín jó választás, és szintén ellentétes: a Köztársaság szíve és kirakata vs. a peremvidék egyik kietlen bolygója, kalózok tanyája – én mindkettőt szeretem.

És végül a zene, amin nagyon sokat dob Boba témája, amikor megszólal.

Engem most kivételesen a kocsmazenék fogtak meg. :) Hibátlan volt mind a florrumi, mint a coruscanti zene. :) Boba témájában a vokál meglehetősen vékonyra sikeredett. Azt figyeltétek, hogy a night clubban enyhén túlöltözöttek voltak a twi'lek táncoslányok? :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem most kivételesen a kocsmazenék fogtak meg. :D Hibátlan volt mind a florrumi, mint a coruscanti zene. :D Boba témájában a vokál meglehetősen vékonyra sikeredett.
Tulajdonképpen igazad van. :D Teljesen elfelejtettem leírni (hiába, már elég késő volt), mennyire tetszik a török zene, ami Hondo-éknál mindig megy, és a coruscanti kocsmazene is jó volt. :D

 

Pildi! Megint remekül megfogtad az epizód alsóbb rétegeit! :P Imádom olvasni amikor így értékelsz. :D Főleg mert ezt a kétarcúságot én se vettem észre pedig tényleg ott van az epizódban. :P
Köszi szépen. :D Lehet, hogy azért írok ilyeneket, mert nekem már csak ez marad. Mire odáig jutok, hogy írjak valamit, addigra a részleteket már rég kibeszéltétek. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen. :D Lehet, hogy azért írok ilyeneket, mert nekem már csak ez marad. Mire odáig jutok, hogy írjak valamit, addigra a részleteket már rég kibeszéltétek. :D

Mégis mindig elő tudsz hozakodni olyan megfigyelésekkel, ami engem mindig lenyűgöz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, a Coruscanti talponállóban, a háttérben nem egészen véletlenül egy hagyományos narancsszínű pilótaöltözékben díszeleg a kiscsaj a plakáton? :D Azon jelenetnél látszik amikor Ahsoka hallgatja éppen ki a két fickót a sarokban. A kép az asztal melletti falon függ. Ha Ortis nézné a sorit, már ő is biztos kiszúrta volna :D Fene abba a kifutópályaszökevénybe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.