Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Hát ez nem igaz! Én meg várok reggelig!  :lol:

 

Remélem sikerült letöltened. :lol:

 

Persze, köszi! :)

Szegény Atlas egész éjjel töltötte modemmel a trailert a hyperspaceről és még utána feltöltötte egy szerverre... Közben meg már délben kint volt egy link ahol le lehetett tölteni. Számomra a tanúság, hogy egy hírnek csak addig van értéke a mai világban, amíg elsőnek meg nem ismerik azt. Utána már senkit sem érdekel. :)

 

De a trailer fantasztikus!! :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csúnya világ lenne itt, ha nem kerülne rá szinkron.

 

Nekem tökmindegy.A szinkrontól max drágább lett. :lol:

 

Drágább? Talán inkább olcsóbb. Legalábbis az elöző filmek többet kostáltak. Egyébként szinte az összes új-Fox film 4990-be kerül, szinkrontól függetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csúnya világ lenne itt, ha nem kerülne rá szinkron.

 

Nekem tökmindegy.A szinkrontól max drágább lett. :lol:

 

Drágább? Talán inkább olcsóbb. Legalábbis az elöző filmek többet kostáltak. Egyébként szinte az összes új-Fox film 4990-be kerül, szinkrontól függetlenül.

 

A régi kiadásokhoz képes olcsóbb.De ha nem lenne rajta szinkron akkor inkább olcsóbb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az ep2-nek láttam az elejét oroszul. Érdekes volt, jól csúszott a hang, de a japán ep1 után ehhez már nem volt gusztusom (viszont húgom barátja nemrég költözött haza Moszkvából, és oroszul látta először az ep3-at, meg a tudata tele van az orosszal, szóval jó poén lesz, ha egyszer átugrik, én meg oroszul indítom el a DVD-t :lol: - "Gonosz vagyok, gonosz" - Hókuszpók).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglestem a kivágott jeleneteket. Nézzük csak:

 

Shaak Ti kivégzése: Egyértelmüen a legérdekesebb kivágott jelenet, ám sajnos egyben a legelhanyagoltabb is. A trükkök néhol animatics-okból állnak, néhol azokból sem (értsd: látszik a zöld háttér). A jedi mester halála persze teljesen természet-ellenes, ám ahogy Obi-Wan és Anakin jeleznek egymásnak azon szakadtam a röhögéstől. Aranyos, de még feljavitott trükkökel se lenne semmi keresnivalója a filmben.

 

Tárgyalás Bail irodájában: Ami tetszik benne az a kezdés, ahogy a felszolgáló-robotot követve megyünk rá a szenátorokra. A beszélgetés bár érdekes, ám semmi igazán különös. Bár Genevieve O'Reilly visszafogott, kimért játékával remekül idézi a későbbi Mon Mothmát, a jelenetből mégis hiányzik a hangulat és az érzés, hogy most a Lázadók egy nagyon korai 'alakúló-ülésén' vagyunk. A 'csöves' kinézetű szenátor kifejezetten kilóg a jelenetből... igy látva, már egyáltalán nem hiányzik a filmbe.

 

Tárgyalás Padmé lakosztályán: Nagyjából ugyanaz vele a helyzet, mint az előzövel. Van egy politikai háttér-szál, ami nem vezet tulajdonképpen a filmen belül sehová és ráadásul nincs is igazán hangulata/atmoszférája. Gyorsan elhangzik pár dialógus és ezzel le is van tudva. Érdekessége, hogy itt még Lucas lánya is szóhoz jut :lol: O'Reilly kisasszonyt viszont sajnálom. Biztos sokat "dolgozott" rajta, hogy elég Mothmásan tudjon beszélni.

 

A 2000-rek küldöttsége Palpatine-nál: Az elkapkodottság itt rögtön tetten érhető. Úgy kapcsolodunk be, hogy Palpatine épp egy beszéd közepén van. Nem tudom elhinni, hogy nem vették fel, ahogy bejönnek, leülnek, inditványoznak stb. Mivel most nem a filmről, hanem egy kivágott jelenetről van szó, igy ezt nyugodtan beletehették volna. McDiarmid játékát figyelni, persze mindig egy külön élmény, épp ezért nagyon örülök, hogy felkerült a bonusz lemezre ez a szekvencia. Ezenkivül sok csodálnivaló egyébként nem nagyon lesz. A jelenet lényege -a leendő lázadók és a leendő császár közötti első "nyilt" konfrontáció- abszolut nem jön át, ami többek között nyilván a zene teljes hiányának (najó, a szenátorok lelécelése után dörmög valami :lol:) éppugy köszönhető, mint a közepesen kész háttér-effektnek. De egyébként se tenném vissza a filmbe... jó helye van a második lemezen :)

 

Windu - Yoda - Obi-Wan dumcsi: Profin fényképezett, eljátszott, megrendezett jelenet. Windu, ahogy a terem fél-homályában néz sokatmondóan már önmagában hátborzongató. Remek hangulata is van, ám semmi keresnivalója a filmben. Hogy miért? Mert szinte az összes itt elhangzó dialógus elhangzik a mozi-változatban, csak más helyen. Akárcsak az előzöek, ez is okkal lett kivágva.

 

Yoda érkezése a Dagobah-ra: Aranyos jelenet, ráadásul sziv-szoritó újra látni a Dagobah-t, de föleg Yodát ilyen megtörten. Majdnem annyira örülök, hogy ezt láthatjuk, mint hogy nem rakták vissza a filmbe. Teljesen megzavarná a film-végi montázs ütemét, ráadásul kivonná a Sagaból azt a feszültséget, hogy a néző nem tudja meg mi történt Yodával (persze ez csak annak meglepetés, aki sorban nézi a filmeket). Ráadásul a Dagobah megmutatása elvenné az ep.5-től az újszerűséget és az élményt, hogy Luke-al együtt találjuk meg és fedezzük fel az "új bolygót".

 

Összességében a kivágott jelenetek nem rosszak, de igazából csak Shaak Ti halála volt az, ami igazi érdekességekkel tudott szolgálni. Kár, hogy nem rakták ide a Nos szörnyet, Boga kiválasztását vagy éppen a bővitett Jedi Templom ostromot és hasonlókat. Úgy érzem Lucasék egy későbbi kiadásra gyúrnak még ezügyben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiegészíteném Bomarr-t bár dologgal.

 

Shaak Ti halála: Szerintem teljesen helyénvaló jelenet azon kívül, hogy Grivi ugyanazokat mondja mint egy másik jelenetben, és a Clone Warst nem ismerők nemtudják hogy Shaak hogyan került fel a hajóra.Jó zene, izgalmas, és a testbeszédek nagyon jók.Csak kár hogy nem volt idejük megcsinálni a jelenetet.

 

Bail irodája: Ezt visszatehették volna a filmbe.Csak néhol Bail nagyon buzis. :) Szerintem itt az effectek is nagyon jók.Nekem kifejezetten tetszik az a csöves :lol:

 

Padme lakosztálya: Ez a jelenet kevésbé tetszik.Bai Ling töri az angolt, elég fura.Lucas lánya nem egy nagy színész(mert nemis az :lol: ), még az az egy mondtat se tetszik.Padme ruhája itt a legjobb az egész filmben szerintem.Se extra, de nagyon jól néz ki.

 

Kétezrek petíciója: Ezt is visszatehették volna a filmbe ha kapott volna egy kis extra zenét.Nagyon szép bordós-narancssárgás színekben pompázik az egész.

 

Mace-Obi-Yoda beszélgetés: Nekem ez a jelenet jobban tetszik mint a másik, ha kiegészítenék az ott hallott szöveggel.Színészi alakítás 100%.

 

Yoda érkezése a Dagobah-ra: Ez az a jelenet, amit egy az egyben visszatehettek volna.Király, hangulatos, szerintem beleillik a végső motánzsba.Ezt is jól megvágták, eredetileg Yoda ki is szállt volna a mentőkapszulából.Sajnálom

 

Szerintem sokat visszatehettek volna.Spóroltak a kivágott jelenetekkel, és még rövidek is.Az Obi-Padme beszélgetést is rátehették volna az egyik lemezre.

Ezek közül a szövegelős jelenetek lassították volna a filmet, pl az egyik haverom utálja ezt a filmet, mert szerinte unalmasak a párbeszédek.No comment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor lecsillapodott lelkesedéssel én is véleményezem:

 

Shaak Ti halála: mikor a múltkor az irodás jelenetre azt mondtam, hogy gagyi, hát itt még gagyibb (mondjuk az ep2-es Szenátusi kivágott jeleneten azért nem tesz túl). Mondjuk azért jól meg lehet figyelni, mik azok, amik már a filmből kerültek ki, és mik azok, amik még az effektezés alatt nyesődtek ki. Ez tipikusan olyan jelenet. A Clone Wars nem ismerők meg éppenhogy előnyben lennének, mert nem tudják, hogy Shaak Ti-nek ott se szabadna lennie, hiszen az uccsó részben Grievous ott hagyta a Coruscanton lógva. Annak sincs sok értelme, hogy ott térdepel, és hagyja magát kivégeztetni. Vele van az Erő, azzal is lehet harcolni, pláne ha ott van két másik Jedi is. Kenobiék menekvése viszont nagyon tetszett, pláne a megbeszélésük.

A benzines jelenet viszont piszok ocsmány. És logikátlan is, mert ki az az idióta, aki tüzet okozó készüléket tesz gyúlékony anyagba.

 

Bail irodája: nekem tetszett és szerintem hangulata is van. Itt még nem kell akkora hangsúlyt adni a lázadásnak, elvégre az 20 évre van innét, csak láthatjuk, hogy már most szervezkednek az emberek. Örültem volna, ha visszkerült volna.

 

Padmé lakosztálya: ez is jó, bár ha benne van a Bail irodája jelenet, akkor ez nem kellett volna (bár így se rossz megoldás, hogy egyik sincs benne).

 

2000-ek küldöttsége: szvsz csak úgy önmagában is megállt volna ez a jelenet, hisz Padmé a filmben is mondja, hogy lehet, rossz oldalon állnak, és Anakin film végi féltékenysége is kapott volna egy kis többletett. Ráadásul itt nekem az effektek is nagyon tetszenek, meg az, ahogy Palpatine ráförmed Fang Zarra, amikor az közbedumál. És a végén, Palpatine szinte nekiugrik Padménak.

 

Yoda-Windu-Kenobi: ez tuti a vége felé lett kiváva, hiszen ilyen jó effekteket nem szokott kapni sima kivágott jelenet. Minden a helyén van és nekem is jobban tetszik ez, mint a Jedi Eligazítóban (vagy mifenében) látható jelenet, bár az a történet szempontjából helyénvalóbb.

 

Dagobah: páratlan jelenet és szvsz a montázsba is belefért volna ha nem ezt a zenét teszik bele, de... ahogy Bomarr is mondta, ez az ep5 bolygója és az izgalom is kitarthat odáig, hogy mi lett Yodával. Jobb is, hogy kivágták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem így se lesz nagy meglepetés hogy Yoda a Dagobah rendszerben van aki sorba nézi a filmeket.Ott az a meglepetés hogy az a kis gnóm az Yoda.De így nem lesz-Mondta Obi hogy a Dagobah rendszerben vár rá a tanítómestere Yoda, tehát csak képzeletben belekell illeszteni Yodát a dzsungelbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem haragszotok én is írok egy ilyen vélemény félét:

 

Shaak Ti halála: az effektek, addig szerintem korrektek még nem kerülnek egyel lejjebbi szintre, onnastól borzalmasak. Írtó hangulatos mint kivágott jelenet, de a filmben semmi keresni valója, a Clone Wars miatt sem mégha EU is, meghát Shaak Ti ne már a folyosó közepén üljön. Ahogy Anakin és Kenobi megbeszélik a tervet zseniális (de a filmben nem lenne jó) és a vége poén is tetszik, hogy kinek kell még tanulnia :lol:

 

Bail irodája: nekem nagyon tetszett, és ennél éreztem, hogy ezt szívesen látnám a filmben, csak nem ebben a formában, hanem teljes valójában, saját zenével. Fang Zahr nekem rögtön egy képi párhuzamnak tűnt Jan Dodonna-val, amikor anno láttam róla képet, tökre örültem, hogy nem csak elegáns, ápolt szenátorok lesznek. Mert hát az ep4-ben is valljuk be a lázadók között van egy pár csövesre hajazó fazon :lol: És lett volna egy nagyon-nagyon jó Mon Mothmánk :)

 

Padmé lakosztálya: különösen nem kár érte, csak a másikkal eg ütt jó. Bai Ling szépen néz ki. És még mindig lett volna egy nagyon-nagyon jó Mon Mothmánk :)

 

2000-ek küldöttsége: Ian is always great...imádom amikor Fang Zahr szavába vág. A háttér színe szép, de persze nincs olyan jól megcsinálva mint a filbeli effektek

 

Yoda-Windu-Kenobi: Nagyon jól van megcsinálva, szerintem az elkészülte után lett kivágva. McGregor zseniális. Bár nekem a filmbelli jobban tetszik. Főleg a helyszín mert az detto olyan mint az ep4-5-ben a lázadók bázisa. (azok a világító kék, zöld csíkok :))

 

Dagobah: Nekem egyből az ET jutott eszembe. :D Marha jók, a világító kék-zöld gombok. És a CGI Dagobah valami eszméletlenól jóóóóóóó! Bár nem tom a filmben, hogy mutatna a montázs közben, egyáltalán, hol lehetett volna elhelyezni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert hát az ep4-ben is valljuk be a lázadók között van egy pár csövesre hajazó fazon :lol:

 

Van, dehát ott az Uralkodó rendszer elől, galaxis széli, lerohadt templomokba menekülő lázadókat látjuk. Itt meg a Főváros központjában azt, ahogy az 'elit társalog'. Meg egyébként valahogy az egész figura nagyon mesterkélt nekem pl. ahogy végig-simitja a szakállát az egyik jelenetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmet még én sem töltöttem le, és nem is fogom, elég nekem egy másolt ep3, azzal meg kihúzom ezt az 5 hetet. Pláne, hogy most néztem meg a hat részt (no jó, a Jedi még várat magára) :lol:

 

Én is próbára teszem a türelmemet. Talán májusbanis kibírtam volna...de most tuti kifogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.