Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

De sajnos a politikai szál is hiányos, kellene bele egy normális vita Palpatine irodájában (aminek ugye csak a végén kapcsolódunk be), és valami levezetés - pl. amikor Bail morog a szenátusban a Birodalom kikiáltásakor, hogy most már tenni kéne valamit, mire Padmé odaszól, hogy még ne, majd ha itt lesz az idő; vagy azt, amikor a Tantive IV-en Bail mondja Yodának, hogy visszavonulnak, és csak később jönnek elő a Lázadók szövetségének az ötletével.

 

Ezeket az apróbb mondatokat sajnálom nagyon! Bail szenátusbeli morgása belefért volna a filmbe a politikai szál kihagyása mellett is.

A dec.3-i klubról honnan lehetne részleteket megtudni? Írnál róla esetleg pár szót?

 

lipi előző oldalon általad írtakhoz én is csatlakozom.

 

A szinkron-nem szinkron vitába nem szólnék bele jelentősen, mert nekem szinkron nem kell, de szolidaritást vállalok azokkal, akiknek kell :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már 4:2 szinkron javára, mert én Obi mellett állok!

 

El is mondom miért:

 

Sztem jó dolog az, hogy végre az Intercom kiadhatja az 5.1et magyarul+reméljük a a többi résznél is lesz majd szinkron...(2007 vagy utána)

 

Dea miért egyetértek Obi, val azaz és most kérek mindenkit, bocsánat, nem kérek senkit arra hogy:

 

Csak annyit kérek szépen h 10 es skálán jellemezzétek a magyar ep3 as szinkront......

 

Nálam 10 es skálán:

 

1/10

 

A film

10/10

 

Angolul:

10/10

 

Nekem nem a szinkronokkal van a bajom hanem csak az ep3 szinkronjával....Iszonyat szar, szar munka, EZ NEM EGY SW-hez való szinkron, MÉG HOZZZÁ nem a REVENGE OF THE SITH hez!!!

 

Az SW az egy "külön műfaj"

 

Az ep3 szinkronja elkeserítő, mert én ugye feliratosan láttam a premieren éjfélkor, de rá pár hétre megnéztem magyarul és majdnem leestem a székről amikor:

 

Grivi beszélt....Egy világ dőlt bennem össszzzeee.....Grivi az egy jedi ölő gép, vagy Hófehérke személyesen????Na ez kibaszottul el lett szúrva...

Nem is beszéljek más hangokról....Azok is síralmasak, kivéve 1-2 őt....

 

 

Szal jó dolog h lesz szinkron nem vagyok ellene, de ez a szinkron a SW szégyene....

 

:?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jedi master yoda: Nem osztályzom a szinkront, mert nem láttam/hallottam. Viszont:

1, kiváncsi vagyok rá... valszeg nem fog tetszeni, de örülök, hogy megvan a lehetőség, hogy belehallgathatok és mellette ott az eredeti hang is.

 

2, baromira unom, hogy az 5 éves unokaöcsémnek folyton magyaráznom kell, hogy mit beszélnek a szereplők... végre magyarul hallgathatja az SW-t! És remélem senki nincs itt, aki ezt sajnálná tőle :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jedi master yoda: Nem osztályzom a szinkront, mert nem láttam/hallottam. Viszont:

1, kiváncsi vagyok rá... valszeg nem fog tetszeni, de örülök, hogy megvan a lehetőség, hogy belehallgathatok és mellette ott az eredeti hang is.

 

2, baromira unom, hogy az 5 éves unokaöcsémnek folyton magyaráznom kell, hogy mit beszélnek a szereplők... végre magyarul hallgathatja az SW-t! És remélem senki nincs itt, aki ezt sajnálná tőle  :?

 

Bommar nekem nincs gondom azzal, hogy szinkron...Sőt szeretem a filmeknél a szinkronokat..

Semmi bajom sincs velük, és persze senkitol nem lehet elvarni azt hogy tudjon angolul, vagy olvassa a feliratot...

Ezt mindenki szubjektivan dönti el hogy hogyan nézi...

Nekem nincs gondom vele, csak meg kell hogy mondjam hogy ez a szinkron ritka szar lett.. Természetesen másoknak lehet jó, nem szólok bele ki hogy nézi, de egy sw-s rajongó füleit picit bántja..semmi több...

 

Bár ettől függetlenül jó hogy ráteteszik, mert vannak olyan ari gyerekek akik csak szinkronnal néznek filmet, nem szeretnek olvasni stb... és így ők is megtudják tekinteni a filemeket.

Ez így van rendjén!

 

De ha majd a ep3 szinkronjat hallgatod akármennyire szereted az sw-t elmegy a kedved tőle...Igaz ez csak az én szubjektiv véleményem..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz ez csak az én szubjektiv véleményem..

 

Halkan jegyzem meg, hogy szerintem is rossz az epIII szinkronja. Kétszer volt szerencsétlenségem hallani, de többször nem fogom. Ha csak rajtam múlik :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra és újra előjön a szinkron probléma, ha nincs az a baj, ha van meg az, hogy az eredeti surround lemaradt róla emiatt.

Ne legyünk telhetetlenek, örüljünk, hogy van, olyan, amilyen a moziban volt, ezen változtatni nem mi fogunk, egy gombnyomás kérdése az egész, és már szól is az eredeti 5.1 EX, ennyi az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jedi master yoda: Afelöl egy percig nem volt kétségem, hogy az ep.3 szinkronja pocsék. Ezért nem néztem meg azzal a moziban. Nem is erről van szó. Hanem arról az alábbi két lehetőségről, amit már alább irtam. Azok miatt nekem nagyon is fontos, hogy legyen rajta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra és újra előjön a szinkron probléma, ha nincs az a baj, ha van meg az, hogy az eredeti surround lemaradt róla emiatt.

Ne legyünk telhetetlenek, örüljünk, hogy van, olyan, amilyen a moziban volt, ezen változtatni nem mi fogunk, egy gombnyomás kérdése az egész, és már szól is az eredeti 5.1 EX, ennyi az egész.

 

Erről van szó... akit nem érdekel az ne hallgassa, de ne sajnálja azoktól, akiknek szüksége van rá. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok közé a rajongók közé tartozom, akiknek volt szerencséje az összes SW szinkront meghallgatnia, a legújjabakat pedig kívülről fújom. Szóval - bár nem annyira, mint lokatelli - jól ismerem a szinkront és így bátran ki merem jelenteni, hogy az ep3 szinkronja borzalom, a legrosszabb minden SW szinkron közül. Egyrészt elüt az előző részektől, másrészt borzalmas melléfordítások vannak és olyan is van, hogy magyarul értelmüket vesztik. Ilyen nem volt régen... no jó, félrefordítás, lényeges szavak kihagyása (gundark, Ord Mantell, klón) az igen.

 

Viszont, régen és még most is kitartok a szinkronos filmek mellett, sőt, máig amellett állok, hogy magyar ember révén szeretem magyarul nézni a filmeket és igen is, kell a szinkron a DVD-re (ennek ellenére angolul nézem, amióta meg van DVD-n, és nem is nagyon szándékozom mostanában magyarul megnézni, szóval álszentnek is tarthattok :? - de azt leszögezem, hogy magyarul legalább annyiszor láttam az ep3-at, mint angolul, igaz, moziban csak egyszer). Szóval, hajrá magyar szinkron, mert igen is jó (leszámítva az Aliens és az Alien messzemenőleg sz*r szinkronját), főleg, ha az ember fülét már igazán pocsék szinkronok is megütötték (Star Trek Voyager Romantica TV kiszerelében; japánul az ep1; de az orosz ep2 eleje sem volt kutya, vagy hallgassátok meg a lengyel - azt hiszem lenygel - alámondásos Alient...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan nagy okádék a szinkronja..Én amikor megnéztem szinkronosan a premier után 1-2 héttel...2 napig tartó kiábrándulás zajlott bennem.Tegyék rá felőle, nekem mindegy.Itt az a baj hogy csúszik.Egyszerűen nem éri meg az a szinkron, ha tudom hogy EGYSZERSE fogom megnézni úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi! Meddig pörögsz még ezen? :? Akár hogy háborogsz, nem tudsz segíteni rajta. A szinkron meg millió másik embernek jelent örömet. És szívesen várnak rá egy hónapot. Most nem magamra gondoltam. :D

 

:|:o

 

Tudod, nem pörögnék rajta, de ha ez itt a topicban a téma akkor leírom a véleményemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs gondom vele, csak meg kell hogy mondjam hogy ez a szinkron ritka szar lett.. Természetesen másoknak lehet jó, nem szólok bele ki hogy nézi, de egy sw-s rajongó füleit picit bántja..semmi több...

Nekem, nem kell magyaráznom, hogy szinkron párti vagyok. Szeretem, és szerintem az ep3 szinkronja nem lett szar, de kiemelkedően jó sem.

Ep1 szinkronja nagyon jó lett, mert azon 4 hétig dolgoztak mivel volt rá idő a későbbi premier miatt.

Az ep2ben borzalmasan hangsúlyoznak, szerintem az a legrosszabb és Anakin hangja sem találta el magét nagyon hullámzik.

Az ep3nál nálam több esetben egyenértékű a szinkron az eredetivel, néhányhelyen még űbereli is. Persze több helyen marha rossz és kiábrándító, és ez marad meg az emberben.

Ráadásul azt sem felejtsük el, hogy mindig lebutított kópiát kapnak, és az ep1nél volt a legkevésbé lebutítottabb csak fekete-fehér volt és nagyon karcos, de látszottak az effektek.

Míg az ep2-3 esetében szinte csak kék hátteres verziót kaptak, ahol szinte minden el volt homályosítva, kivéve a szájuk. Ezzel nagyon nehéz dolgozni.

 

Azért ne éljünk már ilyen mesevilágban, hogy az SW külön műfaj. Ennyire mi sem lehetünk elfogultak, nem csak ekörül forog a világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést ha valakinek nem tetszett a hozzállásom, hogy sw az egy "külön műfaj"

 

Hogy számomra mi az az én szubj. dolgom.Én nem kötekedek.

 

De kiváncsi lennék arra, hogy melyik szinkron hang, vagy jelenet übereli az angolt??

 

Nem állítom h nem kell szinkron, én csk azt mondom h szar lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést ha valakinek nem tetszett a hozzállásom, hogy sw az egy "külön műfaj"

 

Hogy számomra mi az az én szubj. dolgom.Én nem kötekedek.

 

De kiváncsi lennék arra, hogy melyik szinkron hang, vagy jelenet übereli az angolt??

 

Nem állítom h nem kell szinkron, én csk azt mondom h szar lett.

 

Én egyetértek abban hogy egy külön műfaj, se elötte, se utána se lesz ilyen.Az űr-opera kifejezést is Lucas szülte, és tudtommal egy filmre se illik ez a kifejezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam nem hangok űberelik, csak egyes részletek. Pl az Anakin-Padmé első találkozás az sokkal jobban cseng a fülembe a szinkronnal.

Amikor Padmé azt mondja angolul, hogy, terhes, az borzalmas, Mintha azt mondaná, hogy "Vemhes". Nagyon borzalmas az a szó.

 

Anakin Padmé az erkélyen, nálam az is Űbereli az angolt. Ami egyenértékű az az, Anakin Obi-Wan beszélgetés azon része, hogy "Miféle Birodalmadba?!".

ezeket a részeket szerintem marha jól eltalálták.

Palpis részek amíg nem változott át a hangja jók. Windu a szokásos Sam Jackson hang, semmi baj vele. Yoda stílusát megszoktuk.

 

Egyedül Grivi az ami Hallgathatatlan és élvezhetetlen, mint a rekedt Joey.

 

Még egyet kikérnék magamnak azért, hogy a szinkron, nem a harccore rajongóknak készült. Én annak tartom magam... és nem bántja a fülemet, csak néhány, helyen. De az elnézhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.megaupload.com/?d=018DB2R2

 

na ez a kis meglepi...nem sok!!!

 

Ody lehetőleg kerüld!!!!Hisz azt mondtad h bizonyos képeket nem szeretnél megnézni....De nyugodtan nézheted sztem:)

 

 

Jó éjt!

 

Bye

 

U.i:

 

Menü képek, legalabbis pér darab amit most kuldtem...Bonus rol képek..nem sok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.