Ugrás a kommentre

3x03 - Supply Lines


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most olvasom, hogy épp ezt ecseteled Te is, amit én. :)
Végülis elég szembetűnő a viselkedése. Én direkt figyeltem, mert kíváncsi voltam mi váltja ki belőle ezt az ellenszenvet ami később jellemzi. Most már tudom. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én őt tenném meg Főkancellárnak. :) Pont arra a pozícióra termett.
Kár, hogy az ilyen emberek/lények nem rendelkeznek elég cselszövő képességgel ahhoz, hogy el is jussanak egy ilyen vezetői pozícióba. :)

 

Syndulla a Köztársaságban csalódott, mert hagyták elveszni a Ryloth -ot. Az a csata volt a végső, hisz az űrflottát szétzúzták, így a földi vereség után nyilván a Szeparatisták kezére került a bolygó. Egyébként Cham dühét főleg az a szepik által elkövetett mészárlás fűti, amiről a Liberty on Ryloth -ban beszélt.
OK, ez így érthető, viszont az nem, hogy ennek az epizódnak a végén miért volt mérges. Mert látszott rajta, és én ezt nagyon hitvány dolognak tartom, épp a köztársasági csapat önfeláldozása miatt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy az ilyen emberek/lények nem rendelkeznek elég cselszövő képességgel ahhoz, hogy el is jussanak egy ilyen vezetői pozícióba. :)
Az a baj, hogy a rátermettség nem elég a pozícióhoz.

 

OK, ez így érthető, viszont az nem, hogy ennek az epizódnak a végén miért volt mérges. Mert látszott rajta, és én ezt nagyon hitvány dolognak tartom, épp a köztársasági csapat önfeláldozása miatt.
Ő globálisan nézte a dolgot. A Ryloth a Köztársaság tagja, de hagyták elveszni. Ez pont elég, hogy akkor ne tudjon örülni pár ledobott doboznak. Szerintem is érzéketlenség a Di mester iránt tanúsított közönye, de a többi dologban meg tudom érteni. Nagyot csalódhatott. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hangulatos részre sikeredett a Supply Lines, ám az 1-2-t nem múlja felül, ugyanis akadtak nem tetsző elemek. Kezdeném is ezekkel, hogy a végére maradhassanak a pozitívumok. Az epizód leírásakor nagyon megörültem, hogy végre egy új bolygó fogja színesebbé tenni a Star Wars Univerzumát, ennek ellenére nem sokat foglalkoztak Toydaria részletesebb bemutatásával, noha meg lehetett volna oldani. Láthattuk a Királyi Palotát, amely hozzáteszem ötletesre és egyedire sikeredett minden téren, illetve a külső helyszínek, platformok is látványos külsőt kaptak, viszont magából a bolygó felszínéből, a városokból, a különféle élőlényekből nem sokat láthattunk, pedig sokat dobtak volna Toydaria egyediségén és sokkal jobban "élt" volna maga a bolygó. A zöldes árnyalat, ami uralta a planétát, viszont bejött, akár csak a toydari kultúra és az egész faj, mely jócskán rácáfol az EP1-ben megismert kapzsi és önző toydarira. Na de egyelőre még a negatívumoknál tartok. Jar Jar szerepeltetése pedig, igencsak ebbe a kategóriába tartozik nálam, ennek ellenére reménykedtem, hogy inkább hozzá ad majd, mint elvesz az epizód értékéből. Részemről sajnos nem így történt. Értem én, hogy próbálnak némi gyermeteg humort is csempészni a sorozatba, de ez csak akkor működik, ha ez a humor építő jellegű a sorozatra nézve. Nem hiszem, hogy a fiatalabb nézők különösebben poénosnak találják Jar Jar ökörködéseit, mert nyilván ők a célközönség e téren, de ne legyen igazam. Ritkán mondok ilyen a TCW-ben, de az a bizonyos asztali jelenet, Jar Jar baromkodásával nagyon gáz lett, nekem egyáltalán nem tetszett. Az EP1-ben, Jar Jar még egy kétbalkezes gungan volt, akit éppen emiatt száműztek Otoh Gunga-ból. Ennek ellenére, profi módon megtanult tányérokkal zsonglőrködni és társai. Meg valahogy az egész figyelem elterelés rém erőltetett lett, főleg annak fényében, hogy végül mégis lebuktak a szállító hajók.

Ennek ellensúlyozásaként viszont, sikerült pár olyan humorosra formált jelenetet összehozni, melyek javítottak az összképen. Organa és Lott Dod közjátéka a végén különösen tetszett, akár csak a sokat szidott asztali jelentnél az a momentum, amikor Jar Jar "mutatványa" után, a neimoidi önfeledten tapsolni kezdett, majd miután Lott Dod oda nézett, abba hagyta. :D Öröm volt újra látni Katuunko királyt, ezúttal hazai pályán, aki sokkal szimpatikusabb karakterré nőtt a szememben, mint annak idején, az Ambush-ban, noha ott sem lehetett rá egy rossz szavam. Abszolút segítő kész, megértő és képes jó döntéseket hozni, figyelembe véve, mi az ami az egész népére és nem csak magára nézve előnyös. Gondolom nem véletlenül került a trónra. Igazságos, de ugyanakkor határozott jelleme révén kitűnő vezetője a toydariknak, melyet az Ambush-ban hozott döntése még jobban alá támaszt.

Nem volt minden érthető Lott Doddal, a Kereskedelmi Szövetséggel, a szeparatistákkal és a Toydariával kapcsolatban... Ha Lott Dod állítása szerint, a Ker. Szöv.-nek semmi köze nincs a szakadárokhoz (ami nyilván nem így van), akkor hogy támadhatnák meg a szakadárok a Ker. Szöv. hajóival Toydariát? Akkor mégis kell lennie összefüggésnek közöttük. Ha pedig a Ker. Szöv. biztosítja a szeparatista hajók egy részét, nem lehetnének a Köztársaság tagjai.

A másik történetszál már jobban tetszett, amely nem csupán a mozgalmasabb cselekménynek volt köszönhető, a karakterek is sokat nyomtak a latban. Első sorban, Ima-Gun Di-ra és Keeli századosra gondolok, de sajnálom, hogy Dao admirális is csak nyúlfarknyi szerepet kapott. "Hosszú-hosszú idő után, végre eljött ez a perc is..." - mondaná Sidious, de most én modom. :D A szeparatisták teljes mértékben győzelmet arattak a Köztársaság felett, ami szerintem mérföldkő a TCW-ben. Láthattunk már eddig is kisebb szepi-győzelmeket, de ilyen mértékűt mint ez, még soha: Elpusztult egy kisebb köztársasági flotta, több ezer katonával és egy minden bizonnyal zseniális admirálissal a fedélzeten. Meghalt egy kiváló Jedi-mester a bolygó felszínén, akinek ez a kevés szerepe is elég volt ahhoz, hogy maradandó emlék legyen sokak emlékezetében és igazán szerethető, hősies karakterré váljon. Keeli százados úgyszintén. Szakadár kézre került egy a Köztársaság számára kulcsfontosságú bolygó. Ezeket egybe vetve, nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ilyen mértékű szeparatista győzelmet még nem láthattunk. Visszatérve a karakterekre, kezdeném Ima-Gun Di-al, aki sokkal karizmatikusabb, bölcsebb szereplővé vált, mint azt előzetesen vártam. Egy remek, ám de öngyilkos terv kiagyalója, melynek révén megmentett egy egész népcsoportot a haláltól. Ez az önzetlenség és hősiesség az önfeláldozásában teljesedett ki, amely a legjobb mellékszereplők közé emelte a szememben. Valószínűleg tudta, hogy halál vár rá - ahogy Keeli is - mégis kirohant és valóban "emlékezetessé tették a végüket". Már-már a 66-os parancs áldozatainak halálával vetekedő jelentet láthattunk, nagyon bejött, nálam az epizód csúcspontja volt. :) Reméltem, hogy Sindula Ryloth-trilógia-beli felindultságára a Jedikkel és a Köztársasággal szemben magyarázatot kapunk, de számomra ez nem derült ki. Nem várhatja el, hogy egy bolygóra csoportosuljon a Köztársaság haderejének nagy része, hiszen ők nem bolygó- hanem galaxisméretű háborút vívnak, a többi köztársaságbeli világon pedig ugyanúgy számítanak támogatásra, mint a Ryloth-iak. Ahhoz, hogy nekik segíthessenek, máshonnan kellett volna erőket elvonni, ami pedig nyilván az ezt érintő népnek/népeknek nem tetszett volna. Ahogy Di is mondta, "háborúban sajnos az ígéretek könnyen reménnyé válhatnak". Ez így is van, ezt pedig Sindula nem volt képes megérteni. A Jedik iránt érzett haragja pedig még érthetetlenebb számomra. Mi többet akarhat annál, mint hogy egy Jedi és osztaga a vérét áldozza a népéért? Abszolút nem tudom megérteni a gondolkodás módját, talán velem van a baj. Megértem, hogy rosszul esik neki, hogy a Köztársaság nem küldött erősítést, de ez koránt sem akarat kérdése a háborúban. Megtették, amit tudtak, élelmet és gyógyszereket küldtek a twi'lekeknek, ennél többet nem tudtak tenni az adott pillanatban. Szerencsére a twi'lekek többsége ezt így látja. Erről jut eszembe egy amatőr kérdés: a twi'lek-et "tvájlek"-nek vagy "tvilek"-nek kell ejteni? Eddig az előbbit használták a sorozatban és használtam én is, ebben a részben viszont az utóbbit alkalmazták.

Visszatérve az epizódra, remekül megoldották az Ambush és a Ryloth-trilógia összekovácsolását, így egyáltalán nem zavar, hogy megint egy előzmény-epizódot láthattunk. Ezen felül, segít elhelyezni néhány epizódot az idővonalban, úgyhogy ez egy újabb jó pont.

A csata jelenetek látványosak voltak, Ryloth-ot jó volt újra látni, remek helyszín. Az aláfestő zenék közül a Di halála alatt felcsendülőt emelném ki, nagyon eltalálták, illett a Jedi hősies haláltusájához. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Di mester halála a legnagyobb pozitívum ebben a részben.

Nagyon remélem, hogy folytatódik a tendencia és a jövőben minél több Jedi drámai halálát fogjuk látni még. Grivit is jó lenne látni Jedi ölőként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód leírásakor nagyon megörültem, hogy végre egy új bolygó fogja színesebbé tenni a Star Wars Univerzumát, ennek ellenére nem sokat foglalkoztak Toydaria részletesebb bemutatásával, noha meg lehetett volna oldani. Láthattuk a Királyi Palotát, amely hozzáteszem ötletesre és egyedire sikeredett minden téren, illetve a külső helyszínek, platformok is látványos külsőt kaptak, viszont magából a bolygó felszínéből, a városokból, a különféle élőlényekből nem sokat láthattunk, pedig sokat dobtak volna Toydaria egyediségén és sokkal jobban "élt" volna maga a bolygó.
Erre egyszerűen nem volt idő. Szerintem ennyi elsőre pont elég. A látvány a történetet szolgálta, és nem fordítva. Talán lesz még alkalom bebarangolni Toydariát. :)

 

Jar Jar szerepeltetése pedig, igencsak ebbe a kategóriába tartozik nálam, ennek ellenére reménykedtem, hogy inkább hozzá ad majd, mint elvesz az epizód értékéből. Részemről sajnos nem így történt. Értem én, hogy próbálnak némi gyermeteg humort is csempészni a sorozatba, de ez csak akkor működik, ha ez a humor építő jellegű a sorozatra nézve. Nem hiszem, hogy a fiatalabb nézők különösebben poénosnak találják Jar Jar ökörködéseit, mert nyilván ők a célközönség e téren, de ne legyen igazam. Ritkán mondok ilyen a TCW-ben, de az a bizonyos asztali jelenet, Jar Jar baromkodásával nagyon gáz lett, nekem egyáltalán nem tetszett. Az EP1-ben, Jar Jar még egy kétbalkezes gungan volt, akit éppen emiatt száműztek Otoh Gunga-ból. Ennek ellenére, profi módon megtanult tányérokkal zsonglőrködni és társai. Meg valahogy az egész figyelem elterelés rém erőltetett lett, főleg annak fényében, hogy végül mégis lebuktak a szállító hajók.
Ez tipikus Jar Jar -os humor volt, de mégis más. Szerintem meg remek ötlet volt ez az egész, hisz Organa tudta, hogy ha valaki, hát Jar Jar képes elterelni Lott Dod és a neimoidiaiak figyelmét. Persze lehet furcsállni miért volt most ilyen ügyes a gunga, de hát ő is változik, ami lehet, hogy a jó irányba hat. Az pedig igaz, hogy Dod híreket kapott a hajókról, de nem tudta honnan kerültek oda, vagy legalábbis nem tudta bizonyítani. Ha ezt nézzük, akkor Jar Jar maximálisan elérte a célját.

 

Nem volt minden érthető Lott Doddal, a Kereskedelmi Szövetséggel, a szeparatistákkal és a Toydariával kapcsolatban... Ha Lott Dod állítása szerint, a Ker. Szöv.-nek semmi köze nincs a szakadárokhoz (ami nyilván nem így van), akkor hogy támadhatnák meg a szakadárok a Ker. Szöv. hajóival Toydariát? Akkor mégis kell lennie összefüggésnek közöttük. Ha pedig a Ker. Szöv. biztosítja a szeparatista hajók egy részét, nem lehetnének a Köztársaság tagjai.
Gunray a szövetség alkirálya volt, így hatalmas maghajó flottája is van, ahogy azt már az EPI -ben is láthattuk. Tehát itt nem a Dod -ék hajóiról beszélünk, hanem Gunray flottájáról, ami ugyebár szakadár.

 

Reméltem, hogy Sindula Ryloth-trilógia-beli felindultságára a Jedikkel és a Köztársasággal szemben magyarázatot kapunk, de számomra ez nem derült ki. Nem várhatja el, hogy egy bolygóra csoportosuljon a Köztársaság haderejének nagy része, hiszen ők nem bolygó- hanem galaxisméretű háborút vívnak, a többi köztársaságbeli világon pedig ugyanúgy számítanak támogatásra, mint a Ryloth-iak. Ahhoz, hogy nekik segíthessenek, máshonnan kellett volna erőket elvonni, ami pedig nyilván az ezt érintő népnek/népeknek nem tetszett volna. Ahogy Di is mondta, "háborúban sajnos az ígéretek könnyen reménnyé válhatnak". Ez így is van, ezt pedig Sindula nem volt képes megérteni. A Jedik iránt érzett haragja pedig még érthetetlenebb számomra. Mi többet akarhat annál, mint hogy egy Jedi és osztaga a vérét áldozza a népéért? Abszolút nem tudom megérteni a gondolkodás módját, talán velem van a baj. Megértem, hogy rosszul esik neki, hogy a Köztársaság nem küldött erősítést, de ez koránt sem akarat kérdése a háborúban. Megtették, amit tudtak, élelmet és gyógyszereket küldtek a twi'lekeknek, ennél többet nem tudtak tenni az adott pillanatban.
Pedig választ kapunk Syndulla felindultságára, csak nehéz megérteni őt. Alább írtam is erről hosszabban, nem akarom ismételni magamat. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunray a szövetség alkirálya volt, így hatalmas maghajó flottája is van, ahogy azt már az EPI -ben is láthattuk. Tehát itt nem a Dod -ék hajóiról beszélünk, hanem Gunray flottájáról, ami ugyebár szakadár.

Szerintem itt azért Dod erősen tódít. Nem szakadár Gunray, de így két lovat ülhetnek meg egy fenékkel. Legalábbis a második geonosisi csatáig. Ott Dod elég nyíltan támogatja a Szeparatistákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt azért Dod erősen tódít. Nem szakadár Gunray, de így két lovat ülhetnek meg egy fenékkel. Legalábbis a második geonosisi csatáig. Ott Dod elég nyíltan támogatja a Szeparatistákat.
De itt még úgy van, hogy az, és a Senate Spy -ig kettős játékot játszanak. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő globálisan nézte a dolgot. A Ryloth a Köztársaság tagja, de hagyták elveszni. Ez pont elég, hogy akkor ne tudjon örülni pár ledobott doboznak. Szerintem is érzéketlenség a Di mester iránt tanúsított közönye, de a többi dologban meg tudom érteni. Nagyot csalódhatott.

De mérge akkor sem helytálló, hiszen azt nem gondolhatta egy percig sem komolyan, hogy a Köztársaság szándékosan cserben hagyta. Nem hiszem, hogy olyan olcsó lenne a Jedik élete, hogy csak úgy pusztulni hagyná őket a Tanács, vagy a hadsereg, ha lenne más lehetőség, ha lenne erőforrás, amit oda lehet csoportosítani. Épp Di mester és a klónok jelenléte a jele annak, hogy a Köztársaság törődött Ryloth-tal. Syndulla szomorúságot érezhetett volna, de dühöt a Köztársaság ellen semmiképpen. Inkább lett volna dühös a szepikre...

 

Illetve egy lehetőség teremtené meg az alapos indokát az egésznek: ha Ryloth korábban nem lett volna a Köztársaság tagja,és csak a háború kitörése után csatlakozott volna hozzá, a védelem miatt. Lehet, hogy volt erről már szó, ha igen, én nem emlékszem, de kíváncsi vagyok rá, hogy ez van-e a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mérge akkor sem helytálló, hiszen azt nem gondolhatta egy percig sem komolyan, hogy a Köztársaság szándékosan cserben hagyta. Nem hiszem, hogy olyan olcsó lenne a Jedik élete, hogy csak úgy pusztulni hagyná őket a Tanács, vagy a hadsereg, ha lenne más lehetőség, ha lenne erőforrás, amit oda lehet csoportosítani. Épp Di mester és a klónok jelenléte a jele annak, hogy a Köztársaság törődött Ryloth-tal. Syndulla szomorúságot érezhetett volna, de dühöt a Köztársaság ellen semmiképpen. Inkább lett volna dühös a szepikre...
Nem vetted figyelembe amit korábban írtam. :) Syndulla már itt is felrója Di -nek, hogy meddig ígérgetnek még? Persze a Jedi semmit nem tehet, de joggal érezhette elárulva a népét, és becsapva magát, ha volt ígéret erősítésre. A másik, amit alább is írtam, hogy ez csak a kezdet volt. Ott teljesedhetett ki, amikor kivégeztek több száz (ezer) twi-lek -et, amiről mesélt is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már láttuk. ;) Persze lehetne még hasonló akciója, de a hatékonyságáról már nem egyszer meggyőződhettünk.

Ezt jobban ki kéne élezni. Mondjuk öljön meg Jedi-mesterekt is. Mondjuk 3-at, 4-et legalább egyszerre egy párbajban. :)

A sorozatnak eddig még nem sikerült elérnie, hogy nagyon félelmetes ellenséget lássunk benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vetted figyelembe amit korábban írtam. ;) Syndulla már itt is felrója Di -nek, hogy meddig ígérgetnek még? Persze a Jedi semmit nem tehet, de joggal érezhette elárulva a népét, és becsapva magát, ha volt ígéret erősítésre. A másik, amit alább is írtam, hogy ez csak a kezdet volt. Ott teljesedhetett ki, amikor kivégeztek több száz (ezer) twi-lek -et, amiről mesélt is.
Értem, hogy ez van mögötte, csak nem értem meg, mert igazságtalannak tartom. :) Csupán erről írtam.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt jobban ki kéne élezni. Mondjuk öljön meg Jedi-mesterekt is. Mondjuk 3-at, 4-et legalább egyszerre egy párbajban. :)

A sorozatnak eddig még nem sikerült elérnie, hogy nagyon félelmetes ellenséget lássunk benne.

Három négy mestert egyszerre? :P Na az lenne az irreális. Grievous ennyire nem jó.

 

 

Értem, hogy ez van mögötte, csak nem értem meg, mert igazságtalannak tartom. :) Csupán erről írtam.
Ő ilyen twi-lek. Nem lehet mindenki tökéletes. :) Én se értek egyet azzal, hogy figyelmen kívül hagyta Di mesterék önfeláldozását, de ő ilyen karakter. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre egyszerűen nem volt idő. Szerintem ennyi elsőre pont elég. A látvány a történetet szolgálta, és nem fordítva. Talán lesz még alkalom bebarangolni Toydariát. ;)

 

Ez tipikus Jar Jar -os humor volt, de mégis más. Szerintem meg remek ötlet volt ez az egész, hisz Organa tudta, hogy ha valaki, hát Jar Jar képes elterelni Lott Dod és a neimoidiaiak figyelmét. Persze lehet furcsállni miért volt most ilyen ügyes a gunga, de hát ő is változik, ami lehet, hogy a jó irányba hat. Az pedig igaz, hogy Dod híreket kapott a hajókról, de nem tudta honnan kerültek oda, vagy legalábbis nem tudta bizonyítani. Ha ezt nézzük, akkor Jar Jar maximálisan elérte a célját.

 

Gunray a szövetség alkirálya volt, így hatalmas maghajó flottája is van, ahogy azt már az EPI -ben is láthattuk. Tehát itt nem a Dod -ék hajóiról beszélünk, hanem Gunray flottájáról, ami ugyebár szakadár.

 

Pedig választ kapunk Syndulla felindultságára, csak nehéz megérteni őt. Alább írtam is erről hosszabban, nem akarom ismételni magamat. :)

Ha még látjuk Toydariát, - így legyen - akkor azt mondom, rendben van, de elsőre kicsit kevésnek éreztem.

Jar Jar kapcsán pedig úgy gondolom, változó az emberek hozzáállása. Sajnos nekem maga a karakter nem jön be, így nem foglalkoztatnak különösebben a jelenetei és nem hoz lázba a szereplése. Ez van. :)

Syndullát valóban nem tudom megérteni, de mint írtam, lehet hogy velem van a baj. Pildi is szépen leírta, hogy semmi oka nem volt haragudni a Köztársaságra, hisz ők mindent megtettek. Az meg, hogy régóta ígérgetnek nekik, a háborúval jár, ahogy Di is mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Syndullát valóban nem tudom megérteni, de mint írtam, lehet hogy velem van a baj. Pildi is szépen leírta, hogy semmi oka nem volt haragudni a Köztársaságra, hisz ők mindent megtettek. Az meg, hogy régóta ígérgetnek nekik, a háborúval jár, ahogy Di is mondta.
Lennél csak a helyében, akkor biztos nem kezelnéd ilyen megértően a dolgot. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lennél csak a helyében, akkor biztos nem kezelnéd ilyen megértően a dolgot. ;)
Persze, hogy nem kell megértőnek lenni, csak a negatív érzelem céltáblája érthetetlen. :) Ha az ellenség lerohan, akkor haragudni rá kell, és nem a szövetségesre, aki bár akar, de nem tud megvédeni, mert korlátozottak a lehetőségei. De ne ragozzuk ezt tovább, mert nem jutunk sehová. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit úgy érzem elbeszélünk egymás mellett Syndulla ügyben. ;) Egyébként ha korlátozottak a lehetőségei a Köztársaságnak, akkor akkor ne ígérgessenek!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A löveghajó felrobbantásánál a droidok és a klónok bőven hallótávolságon kívül vannak egymástól, viszont mielőtt robban a gép, az egyik droid kérdezi, hogy "robbanószer?", mire a távcsövön keresztül figyelő klón mondja, hogy "úgy ám". Ez csak nekem volt furcsa? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A löveghajó felrobbantásánál a droidok és a klónok bőven hallótávolságon kívül vannak egymástól, viszont mielőtt robban a gép, az egyik droid kérdezi, hogy "robbanószer?", mire a távcsövön keresztül figyelő klón mondja, hogy "úgy ám". Ez csak nekem volt furcsa? :(

Az angolban itt a klón azt mondja "Gotcha", ami kb annyit jelent, hogy "megvagy".(én így is fordítottam, az "úgy ám"-ot kolmilan rakta bele a lektorálás során)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az angolban itt a klón azt mondja "Gotcha", ami kb annyit jelent, hogy "megvagy".(én így is fordítottam, az "úgy ám"-ot kolmilan rakta bele a lektorálás során)

Én jót nevettem rajta. Quagmire-t juttatta az eszembe. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A löveghajó felrobbantásánál a droidok és a klónok bőven hallótávolságon kívül vannak egymástól, viszont mielőtt robban a gép, az egyik droid kérdezi, hogy "robbanószer?", mire a távcsövön keresztül figyelő klón mondja, hogy "úgy ám". Ez csak nekem volt furcsa? :D
Nekem nem tűnt fel az események hevében, de igazad van. :D Jópofa, de nekem az eredeti Lok Durd féle verzió jobban bejött volna. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem tűnt fel az események hevében, de igazad van. :D Jópofa, de nekem az eredeti Lok Durd féle verzió jobban bejött volna. :)

Nekem is, mert elkerültem volna ezt a félreértést a szuper-hallású klónnal, de nem tart semeddig átírni egy szót a feliratban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is, mert elkerültem volna ezt a félreértést a szuper-hallású klónnal, de nem tart semeddig átírni egy szót a feliratban. :)
Ez bevált módszer.:D Te se tudod, hogy hívják a Toydari szenátorokat?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorry, de nem. Mindenhol csak "Toydarian Ministert" írnak. :D
Kár, mert az a miniszter nagyon bejön aki Watto -hoz hasonlóan beszél. :D Egyébként végig nagyon jó az interakciójuk, érdemes figyelni őket. Még a szárnycsapásaik is leállnak, amikor Lott Dod a blokádot említi. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.