Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pedig itt a fórumon azóta van róla szó, amióta meghirdette a Corvin.

Pont akkor tértem vissza a vérkeringésbe több hónap kihagyás után, amikor a 3. rész vetítése volt. :hmm: A Birodalmi históriákat és az Akolitust néztük a lányommal, de csak ez utóbbi 5. része hozott vissza ide. Írtam is, hogy elvágtam magam egy időre. Nálam bevált, ha jön valami új, akkor nem mászkálok a holoneten.

Az átütötte a buborékot, hogy Amerikában ment újra moziban az első rész. Az évfordulóra a fiam kérdezett rá, ezért néztem rá. Át is suhant, hogy jó lenne, ha itthon is adnák, aztán elfelejtettem értesíteni magam, hogy teljesült a kívánságom. :facepalm: Megtanulom a leckét, ennyire nem lehetek Lüke Skywalker. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

  

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez már nekem is eszembe jutott párszor. Persze, ha még mindig Lucason múlna, ma nem lenne Andor vagy Rogue One, és valószínűleg O'Reilly Mothmáját sem hiányolná senki az ep3-ból. Pedig azt az egy jelenetet valahogy tényleg jó lenne visszacsempészni. Még ha az epizódban magában függőben is maradna, Mothmának adna egy alapot (aki nem ismeri az ep3 törölt jeleneteit, az nem tudhatja, hogy benne van a filmben, hiszen abban az egy pillanatban, amikor látszódik, ott felismerhetetlen - szóval szóval sok embernek valószínűleg a Rogue One-ban és az Andorban jelent meg a karakter a "semmiből"). Arról nem is beszélve, hogy Padménak is adna némi aktív szerepet a filmben, Bail is kicsit fókuszba kerülne a film közepén is, és a lázadás magjának elvetését is láthatnánk.

Sőt nekem már olyan is eszembe jutott, hogy az Andor 2. évadába egy, az Obi-Wan Kenobiban látott flashbackhez hasonló jelenetsorban akár használhatnák ezt a Mothma-Bail-Padmé törölt jelenetet is. Teszem azt, Mon visszaemlékszik a lázadás első lépéseire. Padmét is jó lenne látni, ahogy az is jó lenne, ha szélesebb körben ismerté válna, hogy ő is ott volt a lázadás magjának elvetésénél. Ha már a kánonnak része, hisz rengeteg mű hivatkozik rá (és szerintem Birodalom politikai oldalával foglalkozó könyv is fog), akkor akár ténylegesen is megjelenhetne végre valamiben, ha már Lucas elkövette azt a balgaságot, hogy kinyeste a filmből.

De ez valószínűleg örökre vágyálom marad, meg kell elégednem azzal, hogy könyvek utalnak rá.

Ezt nagyon támogatnám, nekem is nagyon hiányzik a jelenete az ep 3-ból, beszéltük is már korábban. Régen a film előtt volt egy spoileres gépelt leírás, lehet, hogy még a kedves star wars.Hu ról, és ittam minden szavát, és emlékszem, hogy már akkor felcsigázott a kétezrek delegációja és az az 1-2 jelenet a lázadás csíráival, sajnáltam, hogy a moziban nem láttam, persze ez így nem igaz, ott önkivületben voltam, de a dvd-nél már eszméltem, és azóta gyászolom, hogy csak extrák. Ha meg már kánon, ezzel kellene valamit kezdeni, ahogy mondod . Genevieve O'Reilly, nyilván nem érzi magát különösebben megsértve, az Andor és az Ahsoka szép bocsánat kérés, de 2005-ben csak félve kérdeztem volna meg erről. 

Szerk.: most néztem, sajnos még a D+ is relatíve hálátlanul kezeli a dolgot, mert csak egy jelenet van felrakva Mothmával, holott kettő, van, tudjátok a másodikban mondja Bail, hogy nem akart úgy beszélni mint egy szepi. A harmadikban már nem szerepel, az konkrétan, az amikor Palpatine elé megy a delegáció és Anakin is ott van, ez a jelenet sincs fent a D+-on, és ez az amibem Padmé azt a jelmezt viseli ami az official poszteren van és mivel a jelenet kuka a mai napig filmidegen. Szóval sok gagyi animatic deleted scene helyett legalább a D+-ra felrakhatnák Mothma mindkét jelenetét, és az utóbbi Paalpisat is. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Arról nem is beszélve, hogy Padménak is adna némi aktív szerepet a filmben, Bail is kicsit fókuszba kerülne a film közepén is, és a lázadás magjának elvetését is láthatnánk.

Ez tudatos döntés volt Lucastól, aki egy ponton úgy döntött, Anakin tragédiáját teszi előtérbe. Ennek lett áldozata ez a szál. Én amúgy nem bánom. Megakasztotta volna a drámai vonalat a politikai fecsegés.

Az átlag mezei hörcsögöknek elég ha a RO-ból meg innen ismerik Mothmát. Aki többre vágyik az úgyis utánajár. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy tudatos döntés volt. Véletlenül vajmi nehéz filmből kivágni valamit. :P De ettől még az egész Skywalker Saga legrosszabb döntésének tartom, Lucas ezt elcseszte és emiatt nem tudta nálam soha az ep3 legyűrni az ep2-t, de még az ep1-et is csak akkor, ha épp olyan hangulatom volt. És egyre inkább érzem ezt, de már akkor is így voltam vele, amikor az ep3 bemutatójának idején is. A PT-nek szerves része volt a politikai fecsegés, Padmé pedig az egyik főszereplője, és amúgy Anakin drámájának szerves része. Az, hogy Padmé elkezd Anakin mentora, barátja, pártfogója, azaz Palpatine ellen szervezkedni, komolyan kiélezte volna azt a drámát és a házaspár közti ellentétet, növelve Anakin frusztrációját és még egy okot adva, hogy a Mustafaron folytogatni kezdi a felségét. Szóval nem megakasztotta, hanem hozzátett volna a drámai vonalhoz.

Az átlag mezei hörcsögnek sem elég az RO, mert nem egy átlag hörcsögtől hallottam, hogy ki ez a nő?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az átlag mezei hörcsögnek sem elég az RO, mert nem egy átlag hörcsögtől hallottam, hogy ki ez a nő?

Készíts be szívgyógyszert: ha benne van az EPIII-ban akkor se tudták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ren Lovagoknak mondata és markáns szerepe sem volt az ep7-ben, mégis rengetegen hiányolták őket az ep8-ból. :P Nem a mondatok száma vagy a markáns szerep számít, hanem az, hogy ott van és megvan rá az esély, hogy az ember emlékezzen rá. És ha van esély, akkor száz százalék, hogy a filmet megtekintő több millió ember között nem egy lesz, aki valóban emlékszik is rá. Ha esély sincs, márpedig mivel az ep3-ból kivágták, nincs esély, így száz százalék, hogy aki csak a filmeket ismeri, nem emlékszik rá és nem tudja, hogy miért is van itt ez a csaj. Ugyanez igaz az ep6-ra. Az Andor legalább kiküszöböli Lucas hibáját és megteremti Mothmának azt az alapot, amire élőszereplősen is szüksége van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

most néztem, sajnos még a D+ is relatíve hálátlanul kezeli a dolgot, mert csak egy jelenet van felrakva Mothmával, holott kettő, van, tudjátok a másodikban mondja Bail, hogy nem akart úgy beszélni mint egy szepi.

 

Ha ezt most nem írod le, talán sose jövök rá, hogy ilyen finomságok is lehetnek az extráknál. Köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Ha ezt most nem írod le, talán sose jövök rá, hogy ilyen finomságok is lehetnek az extráknál. Köszi :)

 

Igazán örülök, csemegézz csak tesó! :sor: De tényleg üröm az örömben, hogy nem teljesek, de azért vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 08. 11. - 9:05, Ody Mandrell írta:

Ez tudatos döntés volt Lucastól, aki egy ponton úgy döntött, Anakin tragédiáját teszi előtérbe. Ennek lett áldozata ez a szál. Én amúgy nem bánom. Megakasztotta volna a drámai vonalat a politikai fecsegés.

Az átlag mezei hörcsögöknek elég ha a RO-ból meg innen ismerik Mothmát. Aki többre vágyik az úgyis utánajár. 

Anakin és Padmé közti párbeszédekbe lettek mentve ezen jelenetek esszenciái, Anakin mondja Padménak, mikor elmélkedik, hogy úgy beszél, mint egy szepi. De egy ep 6-ba mutató karaktert sajnáltam már 2005-ben is, RO és Andor nélkül is.

2024. 08. 11. - 13:24, Dzséjt írta:

Tudom, hogy tudatos döntés volt. Véletlenül vajmi nehéz filmből kivágni valamit. :P De ettől még az egész Skywalker Saga legrosszabb döntésének tartom, Lucas ezt elcseszte és emiatt nem tudta nálam soha az ep3 legyűrni az ep2-t, de még az ep1-et is csak akkor, ha épp olyan hangulatom volt. És egyre inkább érzem ezt, de már akkor is így voltam vele, amikor az ep3 bemutatójának idején is. A PT-nek szerves része volt a politikai fecsegés, Padmé pedig az egyik főszereplője, és amúgy Anakin drámájának szerves része. Az, hogy Padmé elkezd Anakin mentora, barátja, pártfogója, azaz Palpatine ellen szervezkedni, komolyan kiélezte volna azt a drámát és a házaspár közti ellentétet, növelve Anakin frusztrációját és még egy okot adva, hogy a Mustafaron folytogatni kezdi a felségét. Szóval nem megakasztotta, hanem hozzátett volna a drámai vonalhoz.

Az átlag mezei hörcsögnek sem elég az RO, mert nem egy átlag hörcsögtől hallottam, hogy ki ez a nő?

Én veled értek egyet, szerintem is kevesebb a 3 nélkülük. Túlságosan dolgoztak azon, hogy 2 órára kerekíthető legyen a játékidő annó. Bezzeg ma.. bele se kezdjünk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 08. 11. - 13:24, Dzséjt írta:

Tudom, hogy tudatos döntés volt. Véletlenül vajmi nehéz filmből kivágni valamit. :P De ettől még az egész Skywalker Saga legrosszabb döntésének tartom, Lucas ezt elcseszte és emiatt nem tudta nálam soha az ep3 legyűrni az ep2-t, de még az ep1-et is csak akkor, ha épp olyan hangulatom volt. És egyre inkább érzem ezt, de már akkor is így voltam vele, amikor az ep3 bemutatójának idején is. A PT-nek szerves része volt a politikai fecsegés, Padmé pedig az egyik főszereplője, és amúgy Anakin drámájának szerves része. Az, hogy Padmé elkezd Anakin mentora, barátja, pártfogója, azaz Palpatine ellen szervezkedni, komolyan kiélezte volna azt a drámát és a házaspár közti ellentétet, növelve Anakin frusztrációját és még egy okot adva, hogy a Mustafaron folytogatni kezdi a felségét. Szóval nem megakasztotta, hanem hozzátett volna a drámai vonalhoz.

Az átlag mezei hörcsögnek sem elég az RO, mert nem egy átlag hörcsögtől hallottam, hogy ki ez a nő?

Igen. Ezek nélkül Padmé mondata, "Felmerült már benned valaha, hogy talán a rossz oldalon állunk?" meglehetősen előzménytelen, ahogy a "Így száll hát sírba a szabadság" is kisebb súlyt kap. Mothma egy dolog, nyilván kiváló lett volna látni a III. részben, de ennél sokkal nagyobb gond, hogy Padmé "szakmai" sztorija egy jelentősebb puzzle darabot veszít. A filmben olyan, mintha a nő szinte teljesen kivonná magát a politikából, holott Leiára és a korábbi részekben Padméra is az volt a jellemző, hogy mindig, minden körülmények között megmaradtak a diktatúra ellenzőinek és a józan ész hangjának. A III. részből sajnos ez szinte teljesen kimaradt, pedig jó lett volna látni, hogyan próbál szembeszállni Palpatine egyre növekvő hatalmával. A film nyilván zsúfolt, de ennyi még belefért volna szerintem. És határozottan az előnyére vált volna a műnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Itt Odyval értek egyet. Tökéletesen működik a film enélkül is, szinte már-már tökéletes(mint film). Persze nem lett volna rossz ha benne marad, de nem lényeg. Legalábbis számomra.  Mikor láttam ezt a jelenetet

 mindig is azt gondoltam hogy olyan szájbarágósan elmondja a nézőknek hogy itt bizony elkezdődik a lázadás. Holott nyilvánvaló enélkül is hogy se Bail-nek se Padménak nem tetszik a mostani helyzet, Palpatine hatalma. 

Ezt eléggé bizonyítja az EP 1 és 2, ahol mindkét karakternél sokszor utaltak rá hogy ők a demokráciát szeretik és a Köztársaságot(ekkor még nem volt TCW). Most azt hogy kimondatják velük az EP3-ban sokat nem tett volna hozzá a filmhez, se a karakterekhez, hisz ezt eleve tudjuk róluk.

Ráadásul ott van Padmé terhessége. Szépen felvezeti a film hogy a demokráciáért küzdő(akár fegyverrel) Padmé már a terhessége tudatában Anakinnal el akar vonulni a Naboo-ra és a nagypolitikából 

ki akar szállni. Nem mondják ki nyiltan, de minden erre utal. Már tervezgeti hogy beszél a naboo-i királynővel, hol telepdjenek le stb. Annyira ő sem bolond hogy tudja mi jön. Amikor egy nő szerintem any lesz vagy várandós az egykori harcos énje háttérbe vonul és a kicsik lesznek a fontosak. Számomra ezért lett volna furcsa még ez a jelenet, hogy várandóan, leendő anyaként szembeszállna Palpatine-nal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.