Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Lokatelli: Talán még annyit, hogy Anakin és Obi a film eleji űrcsatában nem lövöldözni mentek, hanem kimenekíteni a kancellárt. Ezt mondja is Obi-Wan, amikor Anakin le akar állni lövöldözni. Egyébként nekem jobban bejön a film, nem kezdek el teóriákat szövögetni, mert egyszer csak azon kapnám magam, hogy "a film egy nagy szar, én jobbat tudok!" Mondjuk nincs is ilyen késztetésem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy hogy percek alatt lehet odaérni? Ez egyáltalán nem derül ki a filmből.

 

Pontosan. Azért mert a vágásban egymás után következnek, az még nem jelenet eleve két másodpercet. Így van a párhuzamos párbajokkal is. Amíg Mustafart látjuk, nyilván Yoda és Palpi tovább vívnak, vagy netalán pihennek addig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy hogy percek alatt lehet odaérni? Ez egyáltalán nem derül ki a filmből.

 

No, akkor. Obi és Yoda megbeszélik, hogy el kell pusztítani a két Sith-et. Mindketten elindulnak a maguk "választottja" felé elvileg. Obi elmegy Padméhoz, Padmé elindul a Mustafarra, Obi elrejtőzik a hajóján, mennek, majd végül odaérnek. Anakin meglátja Padmé hajóját pont azután, hogy beszélt Sidivel, akihez Yoda még meg sem érkezett. Hol volt közben a kis mester? Mert a másik vonalon történtek az események rendesen, ő meg sehol. Talán meditált ennyi ideig? Mondhatjátok, hogy nem derül ki a filmből, hogy mit csinált, de akkor is sántít valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted csak úgy belehet jutni a kancellár irodájába? Milliószór nehezebb, mint egy nem őrzött lávabolygón összejönni. Ráadásul Yoda nem a gyorsaságáról híres. Létlem, hogy sprintelt volna addig. De a legfőbb ok, az Sidious irodája! Oda bejutni nem lehetett kis teljesítmény. Fantáziát néha lehetne használni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-nál a pont. Yoda egy jedi és mint ilyen a Köztársaság ellensége. A Templomba se volt könnyű bejutni, nade a Birodalom Császárához valszeg még annál is nehezebb :)

 

És bár cinikusan vetetted fel a meditálást, azt is eltudom képzelni. A nagy csata elött nem árt. Valszeg Obi-Wan is hasonlóan cselekedett abban a kis fülkében :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a meditálás jó érv, csak szerintem kicsit sokáig tarthatott.

Azért nem jön be a hosszú meditálás ötlete, mert ebben az esetben sürgős tettekre volt szükség, nem késlekedhetett sokat.

 

És igen, az egész csak szőrszálhasogatás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valoban sürgős, de annyira csak nem, hogy felkészületlenül belerohanjon a Sith vezér karjaiba. Ne feledjük, hogy Yodának anno azért Dookuval is meggyült némileg a baja, pedig ő csak egy tanitvány volt. Persze a végén egész jól jött ki belőle, de mesterrel való ütközetre nem árt, ha jobb passzban érkezik :) Arról nem is beszélve, hogy mivel a jediket ellenségnek tekintik és Yodát mint a Rend egyik vezetőjét talán sokan ismerik is... ki tudja mennyi kalandozásba telt neki, amig eljutott a Szenátusi Hivatalig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ki tudja mennyi kalandozásba telt neki, amig eljutott a Szenátusi Hivatalig :D

 

Ellenben kiváló ötlet lehet az EU íroknak. Pl. lehetne írni egy könyvet vagy képregényt: "Yoda kalandozásai a szenátusi épületben" címmel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hadd védjem meg a filmet:

Jajj isten ments nem kell senkit vagy semmit megvédeni. Nekem így is jó, ahogy van csak eljátszottam a gondolattal. Csupán viccből, hogy legyen valami téma.

 

Dookus jelenetben meggyőztél. Talán azért akartam azt a fél mondatot, mert az ep2-ből az nagyon bejött. Csak a tudat alatti akarta beletetetni.

De a kegyelmet ígérthez ragaszkodom :)

 

Ody azért akarom, hogy lelőjjenek valakit mert csak. NEm tudom megmagyarázni, egyszerűen látni akarom. Tudom, hogy logikát, meg Obi megmondja, de mégis. Utat vághatna magának valamelyik.

 

Grivi szeretti hallatni a hangját, még azt is elmondja ami egyértelmű, ez ok, de akkor sincs semmi értelme annak a parancsnak.

 

Hand-nél félreértettük egymást.

Ott nem érzek semmi feszkót, mikor Anakinnak le kell tennie a gépet. Ani mondandójából az jön le, hogy ez olyan hűde egyszerű, mint ahogy végül sikerül. Ha erre is áll a mondandód, akkor ok. De szerintem ott a nézőnek kéne éreznie, hogy hoppá, ezt túl fogják élni.

Kalandos felütést én értem, de mikor Indy a film elején majdnem összenyomja a golyó megfordult a fejembe, hogy túléli-e. Itt nem.

 

Akkor vegyük azt, hogy Nem Bail-ből kell kevesebb egy mondattal, hanem Jar Jar-ból több egy "Boccsát"-nál.

 

Lehet, hogy a Saga legjobb szekvenciája, de én nem ragaszkodom, az ilyen művészi, majdhogynem felesleges jelenetekért. Inkább lenne helyette hosszabb egy perccel a végső párbaj. Sokszor untam azt a jelenetet, mondjuk 10 nézésből 4szer. Kicsit depisnek kell lenni(vagy Anakin szemszögéből nézni a filmet), hogy bejöjjön.

 

Nem azzal van a bajom, hogy elmondja Padménak, Anakin, hogy hová megy, hanem az, hogy R2-t magával viszi. Minek viszi magával, hisz hozzá se szól vezetni egyedül is tud, Ha meg már otthagyja legyen valami szerepe. Stóval azért akartam, hogy otthon hagyja, mert érzéketlen lett, ez érzékeltetné, de ez egy küsza ötlet volt, amit már a kitalálásakor elvetettem.

 

Ha szétválasztanánk a két fénykard csatát, az minimum őplusz 5 perc. Ezért lett egybe "mosva" szerintem a kettő, mert amíg ezt nézed, addig ott is harcolnak, csak nem látod. Mondjuk Szerintem elfért volna az eytra DVD-n egy vágatlan változata a két kardcsatának, ahol csak azt nézheted végig. A kaszkadőrös videó olyan nyálcsorgató. Minden egyes akció jelenetért kár Nick Gillard fantasztikus koreográfiákat csinál. Legalább extrára mehetnének, minimum nyersen effektek nélkül.

 

Nem vagyunk egyformák, nekem már az első pillanattól bejött az a kép, és vártam, hogy ennyire brutál legyen. Nem kell feltétlenül csak egy karnak és fejnek lennie, de ha abban az állapotában úszkál egy kicsit a baktában, már az is hatásos.

 

Zárásként, nem mondtam semmire, hogy ne lenne jó a filmváltozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tom, aki megkérdőjelezi azt, hogy Yoda miért ért olyan lassan oda Palpatine-hez, az gyorsan legyen közismert az egész országban, de legalábbis az ország katonái és vezetői körében, majd hirtelen legyen közellenség, de nem is egyszerű, hanem olyan, akinek a társai nemrég próbálták megölni az ország szeretett vezetőjét. És ezek után próbáljon meg eljutni ennek a vezetőnek az ország legfőbb épületének központjában lévő irodájáig. Akit nem lőnek le már a bejáratnál, azt kézen csókolom - persze csak ha kijut élve :)

 

Arról nem is beszélve, hogy pl a könyv szerint összehangolt támadás volt, és Obi-Wan meg Yoda még beszéltek is az akció előtt. Yoda valami kis kamrában ült a Szenátus egyik szellőzőjében. Ez mondjuk még lugikus is, hiszen ha nem egyszerre támadnak, akkor - mint láthattuk - az egyik a másik segítségére siet.

 

Nos és persze, ki járatos itt a hiperűr utazások rejtelmeiben? Én nem, de ennyi erővel az is furcsa lehetne, hogy a Tatooine-ig a Nabooról hiperhajtómű nélkül egy jelenet alatt eljutottak. Pedig az egyik köztársasági bolygó, a másik peremvidéki. A filmek alapján honnét tudjuk, hogy Coruscant nem a perem határán fekszik? Vagy, hogy nem húzódik a perem határa Coruscant rendszerének közelében? És ha már ezen felbuzdultok, miért nem kerül szóba, hogy a Falcon az Alderaan-rendszerből hogy a pokolba került a Yavin-rendszerbe (ami színtén peremvidéki) egy snitt alatt, holott még a hiperűrbe se lépett be... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, ilyen ötletbörzém nekem is lesz, ha végre befejezem a filmről készült írásomat. :)

Az én listám eltér majd Lokatelliétől, és benne lesz a Qui-Gon-Yoda párbeszéd, továbbá a császárrá kiáltás is. :D Bocs, Lokatelli. :D A párbajok párhuzamosságát nem tartom rossznak, hiszen, mint korábban említettem, jó az, hogy egyszerre csap össze a két világos a két sötéttel. A nyitócsatából nekem nem hiányzik az, hogy kilőjenek valakit, de tényleg nem nézne ki rosszul. Ami a logikátlanságot illeti, Lokatelli, ez aggasszon a legkevésbé. Lucas simán beletesz a filmekbe olyan dolgokat, amik jól néznek ki, de logikailag vagy realisztikus szempontból sokkal inkább kifogásolhatók, mint az, hogy te lövöldözni akarsz. :D Pl. a Rick kérésére visszatett felesleges, de szép Naboo-panoráma, a szárnyas rakéták, a termek belmagasságának csökkentése egyes kameraállásokban, Yoda köpenyének libbenése az EP2-ben stb. De ez nem baj. :D A baj az, hogy Rick nem tudta Yodát viszatetetni a film végére. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azzal van a bajom, hogy elmondja Padménak, Anakin, hogy hová megy, hanem az, hogy R2-t magával viszi. Minek viszi magával, hisz hozzá se szól vezetni egyedül is tud, Ha meg már otthagyja legyen valami szerepe. Stóval azért akartam, hogy otthon hagyja, mert érzéketlen lett, ez érzékeltetné, de ez egy küsza ötlet volt, amit már a kitalálásakor elvetettem.

Azért is kell magával vinnie, mert se az Eta-2-esek, se a Delta-7-esek nem rendelkeznek navigációs komputerrel (sőt, még a T-65 X-Wingek sem). A hipertéri navigációt az asztromechek végzik el. Ezen az íven is látható a fejlődése a Saga technikájának. Az N-1-esek olyanok, mint az X-Wingek, Y-Wingek, csak R2-essel képesek fénysebességre. Az Eta-2-esek és Delta-7-esek, no meg a TIE-ok méretük miatt hiperhajtóművet sem kaptak, csak gyűrűvel képesek erre (no meg asztrodroiddal). De itt van már a TIE X1, azaz Vader gépe, vagy az A-szárnyú, amik kicsik, de van hiperhajtóművük és asztrodroid nélkül ugranak fénysebességre. Még ilyen technikai fejlődés is van a Sagaban, bámulatos :)

 

Lehet, hogy a Saga legjobb szekvenciája, de én nem ragaszkodom, az ilyen művészi, majdhogynem felesleges jelenetekért. Inkább lenne helyette hosszabb egy perccel a végső párbaj. Sokszor untam azt a jelenetet, mondjuk 10 nézésből 4szer. Kicsit depisnek kell lenni(vagy Anakin szemszögéből nézni a filmet), hogy bejöjjön.

Én nem vagyok depis, és inkább néztem a filmet a Jedik szemszögéből, de az egyik legnagyobb SW és filmes jelenet szerintem, és kár lenne bármire is becserélni. Dehát, izlések és pofonok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott nem érzek semmi feszkót, mikor Anakinnak le kell tennie a gépet. Ani mondandójából az jön le, hogy ez olyan hűde egyszerű, mint ahogy végül sikerül. Ha erre is áll a mondandód, akkor ok. De szerintem ott a nézőnek kéne éreznie, hogy hoppá, ezt túl fogják élni.  

Kalandos felütést én értem, de mikor Indy a film elején majdnem összenyomja a golyó megfordult a fejembe, hogy túléli-e. Itt nem.

 

Igen erre is áll a mondandóm. Anakin a Kiválasztott, és mint ilyennek, neki olyan betörni egy űrhajóba és átverekednie magát egy halom harci droidon, mint másnak lefőzni a reggeli kávét. A film elején, ahol kell ott azért van izgalom: Dooku! Ott se érezted, hogy itt baj is lehet? (egyébként én az Indiana Jones-ok közben egyetlen pillanatra se hittem, hogy komolyabb baja eshet a régész professzor úrnak :D)

 

-Jar Jar: de minek erőltessék, ha már nincs szerepe a Sagaban? Ha itt is betolják a képbe, akkor az ember jogosan várná vissza a régi trilgiában. Az ő szerepe lényegtelen innentől, ellentétben Bail-el, akinek mint Leia leendő nevelő-apjának kijár az a pár mondat :)

 

-A Padmé-Anakin jelenet pedig továbbra is szenzációs :D Kivennéd a film egyetlen hangulati jelenetét? Szerintem pont azaz egyetlen apró hibácskája a filmnek, hogy minden a történésről szól és iszonyat tempóval dübörög előre az egész. Itt viszont átélhetjük azt a pillanatot, ahogy Anakin meghozza magában azt a döntést, ami később megváltoztatja a galaxist. Jobban csipnéd, ha annyival lerendeznék, hogy Anakin dühösen néz Winduék után, majd nem sokkal ezután már meg is jelenik Palpi szobájában?

 

-Azért viszi magával mert ahhoz a géphez tartozik egy R2-es egység. Ennyi erővel Luke is minek vitte magával a Dagobah-ra? Talán R2 állitja be a hypertér-ugrást vagy mittomén... :D

 

-Egyébként nekem bőven elég volt, hogy láttam Anakin szétégett húsát és ahogy néhány helyen beleégett a ruhája a bőrébe :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tom, aki megkérdőjelezi azt, hogy Yoda miért ért olyan lassan oda Palpatine-hez, az gyorsan legyen közismert az egész országban, de legalábbis az ország katonái és vezetői körében, majd hirtelen legyen közellenség, de nem is egyszerű, hanem olyan, akinek a társai nemrég próbálták megölni az ország szeretett vezetőjét. És ezek után próbáljon meg eljutni ennek a vezetőnek az ország legfőbb épületének központjában lévő irodájáig. Akit nem lőnek le már a bejáratnál, azt kézen csókolom - persze csak ha kijut élve :)  

 

De gyorsan legyen egy félméteres Jedi-mester is, aki félkézzel elintézi a legjobb testőröket, és egy intésével eltereli bárki figyelmét. :D

 

De ez már szőrszálhasogatás a javából. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli: Luke miért cipeli R2-t magával mindenhová? Pontosan azért, amiért Anakin is. Mivel ugye R2 asztromech droid, nyilván szükség van rá a hajóban. Nem tudom honnan veszed azt, hogy egyedül is tud vezetni? R2 egy olyan része a hajónak, mint Luke X-azárnyúja számára a későbbiekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos és persze, ki járatos itt a hiperűr utazások rejtelmeiben? Én nem, de ennyi erővel az is furcsa lehetne, hogy a Tatooine-ig a Nabooról hiperhajtómű nélkül egy jelenet alatt eljutottak.

Én sem vagyok járatos, de az ep3 vágása úgy van, hogy mindjárt le megy a nap :arrow: Padmé elindul.

Lemegy a szanátus mögött. :arrow: Palpi telefonál Aninak, hogy áll :arrow: Megérkezik közben Padmé.

Ez így egy icurkát zavaró nekem csak a folyamatosság miatt.

Mondjuk az ep1-ben csak elhatározzák, hogy le fognak szállni a Tatooine-on, és nem azt mondják, hogy hopp meg is érkeztünk. Még meg is beszélik a Királynővel. (Ezért nem zavaró, mert közben elterelődik róla a figyelem, teszem azt, után ugorhatunk is az időben pár órát.)

 

ep4-ben az Alderanra igyekezve. Elhangzik, hogy éjjel kettőkor érkeznek meg. Azt nem mondja Han mennyi van. Közben kardoznak, felrobban az Alderan, Birodalom is ügyködik, halálraítélik Leia-t.

Történnek a dolgok és ez eltereli a figyelmet az utazás hosszáról.

Néhányszor van lehetőség időugrásra, és nem is biztos, hogy hasonlóan mérik az időt, mint mi.

Teszem azt az ep4 végén, mikor 5 perc mulva lőtávolban van a Halálcsillag, negyed órával utána robban fel.(Nem biztos, hogy ilyesmikre szoktak figfyelni, a filmekben. Most amire konkértan emlékszem, mert azt akkor lemértem a Batman 3-ban Kétarc 3 perces bombája, pontosan 3 perc múlva robban fel.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Ezért nem zavaró, mert közben elterelődik róla a figyelem, teszem azt, után ugorhatunk is az időben pár órát.)

 

Hátha a két bolygó két külön rendszerben van (s abban van, hisz Naboo-nak nincs két napja :)) akkor pár évnyi utazás is nagyon kevés lenne. Szerintem ennyit a realisztikus űrutazásról :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, mindenre azzal válaszolok, amit SimonZ írt:

"Ami a logikátlanságot illeti, Lokatelli, ez aggasszon a legkevésbé. Lucas simán beletesz a filmekbe olyan dolgokat, amik jól néznek ki, de logikailag vagy realisztikus szempontból sokkal inkább kifogásolhatók, mint az, hogy te lövöldözni akarsz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ep3-ban éppen Anakin és Sidi beszélgetését szánták elterelésnek. Nekem bejött, mert én nem érzem gyorsnak a megérkezést. Ráadásul előtt Anakin is gyorsan érkezett meg, és Palpi se húzta sokáig az utat.

 

Én sem vagyok járatos, de az ep3 vágása úgy van, hogy mindjárt le megy a nap  Padmé elindul.  

Lemegy a szanátus mögött.  Palpi telefonál Aninak, hogy áll  Megérkezik közben Padmé.

Nekem ugyan ez a bajom volt az ep2 végén. Megy le a nap, Dooku érkezik, beszél Sidioussal a romvárosban. Megy le a nap, Obi-Wanék is makk egészségesen állnak a Templomban (pedig Dooku előbb indult haza, Obi meg kissé sérült volt). Megy le a nap, Palpatine már a felszáló sereget szemléli. És közben még Anakinéknak is van idejük elérni a Naboot és ott titkos házasodást szervezni és levezényelni. Ennek fényében szvsz az ep3-ban bőven elfér, hogy egy snitt alatt megérkeznek a Mustafarra. A Szenátus meg lehet, hogy a bolygó egyik végében van, míg Amidala hajójának leszállópályája meg a másikon és akkor máris órák teltek el a két naplemente között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Ezért nem zavaró, mert közben elterelődik róla a figyelem, teszem azt, után ugorhatunk is az időben pár órát.)

 

Hátha a két bolygó két külön rendszerben van (s abban van, hisz Naboo-nak nincs két napja :)) akkor pár évnyi utazás is nagyon kevés lenne. Szerintem ennyit a realisztikus űrutazásról :D

Nem is a Mi Földi realitásokban gondolkodom. Hanem SW realitásokban. Teszem azt BTM cd írja, hogy kb mennyi ideig tartanak az utazások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a Mi Földi realitásokban gondolkodom. Hanem SW realitásokban. Teszem azt BTM cd írja, hogy kb mennyi ideig tartanak az utazások.

 

A BTM az EU, ugyhogy szerintem hagyjuk. Maradjunk tényleg a film realitásánál: ha pár óra alatt lehet hypertét-ugrás nélkül egyik rendszerből a másikba is menni, akkor teljesen realisztikusan hat, hogy a galaxis felét át lehet szelni pár óra alatt hypertérrel (egyébként honnét tudod, hogy nem ugrott-e egy teljes napot a film, mondjuk Padmé felszállása után? Vagy honnét tudod, hogy Coruscanton nem egy fél napig tart a naplemente, mert mondjuk olyan a bolygó keringése? :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és csak most látom lokatelli, hogy a SAGA egyik legfenségesebb jelenetét Te unalmasnak tartod. :) Van ebbe na filmben elég akció...nem kell "plusz egy perc" a párbajhoz.

Nana csak 10ből 4szer untam:D

Nem mond Ody, hogy Te nem tekerted át néha a az ep4ben a droidok botorkálását a sivatagban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.