Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nem mond Ody, hogy Te nem tekerted át néha a az ep4ben a droidok botorkálását a sivatagban.

 

Pedig nem! Nagyon hangulatos az a rész, és az SW sava-borsát az ilyenek adják meg! Persze a zene is tetszik alatta, nagyon nosztalgikus. Egyébként én ha SW-t nézek, azt elejétől a végéig szoktam nézni, soha nem ugrok át egyetlen részt sem. Ha nem igazán vagyok ráhangolva, meg sem nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a Mi Földi realitásokban gondolkodom. Hanem SW realitásokban. Teszem azt BTM cd írja, hogy kb mennyi ideig tartanak az utazások.

 

A BTM az EU, ugyhogy szerintem hagyjuk. Maradjunk tényleg a film realitásánál: ha pár óra alatt lehet hypertét-ugrás nélkül egyik rendszerből a másikba is menni, akkor teljesen realisztikusan hat, hogy a galaxis felét át lehet szelni pár óra alatt hypertérrel (egyébként honnét tudod, hogy nem ugrott-e egy teljes napot a film, mondjuk Padmé felszállása után? Vagy honnét tudod, hogy Coruscanton nem egy fél napig tart a naplemente, mert mondjuk olyan a bolygó keringése? :))

Már rég feltettem a kezem és megadtam magam. Igazad van én mondom, hogy SW realitásban gondolkodom, erre ilyen ellentmondást írok.

Nem tudok 4 dimenzióban gondolkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy honnét tudod, hogy Coruscanton nem egy fél napig tart a naplemente, mert mondjuk olyan a bolygó keringése? :))

Az ep1-ből, ott lehet látni, hogy milyen gyorsan megy le a nap :D

Meg azért Winduék se fél napig utaztak Palpatine-hoz.

Viszont az teljesen realisztikus lenne, hogy Padmé felszálásától órák telik el a szenátusi jelenetig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mond Ody, hogy Te nem tekerted át néha a az ep4ben a droidok botorkálását a sivatagban.

 

Pont ebből a szempontból tetszik nagyon a 2-3. rész. Nem nagyon tekerek benne, mert képtelen vagyok rá, nincs hol. A Jedit gyakran úgy nézem, hogy Vader megérkezik a Halálcsillagra, aztán Luke bekapcsolja a fénykardját, és aprítani kezdi a népet a Tatuinon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem! Nagyon hangulatos az a rész, és az SW sava-borsát az ilyenek adják meg! Persze a zene is tetszik alatta, nagyon nosztalgikus. Egyébként én ha SW-t nézek, azt elejétől a végéig szoktam nézni, soha nem ugrok át egyetlen részt sem. Ha nem igazán vagyok ráhangolva, meg sem nézem.

Ezzel én is 100%-ig így vagyok. A FOX logotól a Cast utolsó hangjegyéig tart a film, és a hangulat az nagyon fontos. Ej de dühös is tudok lenni, mikor ebbe a hangulatba belezavarnak (már pedig sikeresen mindig belekutyul valaki).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én ha SW-t nézek, azt elejétől a végéig szoktam nézni, soha nem ugrok át egyetlen részt sem.

Ezt nem biztos, hogy elhiszem. Egyébként szerintem is hangulatos rész, de nem lehet egy filmet mindig teljes ráhangolódással nézni, teszem azt mikor kicsi voltál is mindig végig nézted?

Én kiskoromba mindig tekertem, droidok botorkálását, sokszor, Luke-ig.

Ma már nem jellemző, nem is nézem naponta kétszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem illet, én gyakran csak jeleneteket nézek. Például kaja közben sokszor néztem az ep.2 aréna-jelenetét. Viszont ha nagy ritkán -mondjuk havonta 1x-er, 2x-er- rászánom magam, hogy megnézzek egy SW filmet, akkor nincs azaz isten, hogy áttekerjek bármit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem illet, én gyakran csak jeleneteket nézek. Például kaja közben sokszor néztem az ep.2 aréna-jelenetét. Viszont ha nagy ritkán -mondjuk havonta 1x-er, 2x-er- rászánom magam, hogy megnézzek egy SW filmet, akkor nincs azaz isten, hogy áttekerjek bármit is.

Ma már énis csak egybe nézem, de ez nálam is tendencia, hogy beteszek egyek jeleneteket ha kevés az időm, de veszélyes, mert előtte ragadok, és gyakorlatilag vége a napnak, mert senki nem rángat el előle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem biztos, hogy elhiszem.

 

Úgy nem igazán érdekel elhiszed-e, ez akkor is így van. De ezt nem fogom itt bizonygatni neked, mert minek?

Csak a nagy számok törvénye alapján gondoltam, hogy bizonyára előfordult veled is, hogy valamilyen véletlen folytán beletekertél. Most mondok egy számot, láttad mondjuk az ep4-et kb 600-szor, ilyen nagy számnál már előfordulhat tekerés.

 

Nem akartalak se megbántani, se okoskodó manó nem akartam lenni.

Bocsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartalak se megbántani, se okoskodó manó nem akartam lenni.

Bocsi.

 

Nem bántottál meg, csak érdekes volt amit írtál. Szerintem egyik SW filmet se láttam "hatszázszor". Kb. 100 körül járhatok. Anno évekig nem néztem SW-t, nem is érdekelt annyira a dolog. Amikor kijött a felújított változat ('95), akkor kaptam rá ismét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartalak se megbántani, se okoskodó manó nem akartam lenni.

Bocsi.

 

Nem bántottál meg, csak érdekes volt amit írtál. Szerintem egyik SW filmet se láttam "hatszázszor". Kb. 100 körül járhatok. Anno évekig nem néztem SW-t, nem is érdekelt annyira a dolog. Amikor kijött a felújított változat ('95), akkor kaptam rá ismét.

Én kb 95-97 között majd 200-250 körül néztem meg a részeket darabonként. Egy ideig számoltam, aztán csak utólag becsültem ezt. És előtte is néztem jópárszor az iszonyat gyenge minőségű 6szor átmásolt vhs-t.

Én tekergettem nem is keveset, mert kifutottam, az időből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régebben sose tekergettem a VHs-en, csak mostanában kezdtem bele-bele tekergetni a kedvenc jeleneteimbe.

Régebben a 4. részben a halálcsillagos részektől szerettem leginkább nézni, de már a kedvenc jeleneteim mind a Tatooinon játszódnak.Pl sose szerettem igazán az űrcsatákat, inkább a párbajokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen én sem tekergettem. De most már elég sokat.

Mindig változik hogy épp mit szeretek a filmben. Régen mindig a csatajelenteket szerettem, az űrcsatákat meg a párbajokat. Most már inkább a (párbajok helyett a) párbeszédeket szeretem. Obi és Vader, Luke és Vader. Nagyon kemények. És szerencsére a CD és a DVD lehetőséget ad rá hogy rendesen bele leheseen pörgetni. :wink: :!:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tom. Életemben egyszer tekertem bele SW-be, a Birodalomba átugrottam Yoda jeleneteit. Ennyire emlékszem. Az előt és azóta se tekergettem sehova a filmet... illetve akkor visszcsévélem, ha valami érdekeset szúrok ki, és azt lassítva is meg kell lesnem.

 

Ha éppen úgy vagyok vele, hogy csak egyetlen jelenetre vagyok kíváncsi, akkor beteszem a CD-k valamelyikét és ott meglesem. Ez általában olyankor van, ha írás közben rá kell éreznem pl egy űrcsata vagy egy párbaj ízére. De ha pusztán filmnézési szándékkal teszem be a filmet, akkor nincs apelláta, elejétől a végéig tekerés nélkül. Az uncsibb részeknél meg vagy anyámmal beszélek ki valamit a sagaból vagy kimegyek a konyhába teát inni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tekertem még bele.

DVD-nél volt hogy nem az elejétől néztem csak egy jelenetet megnéztem, hogy jobban megfigyeljek benne valamit.

Általában semmilyen filmbe nem tekerek bele. Ha már többször láttam, közben esetleg kimegyek, a film megy tovább én meg hozok valami innivalót vagy harapnivalót. Az is előfordul, hogy anyu főz a konyhában és neki szállítom a híreket, ha valami felötlik bennem a film nézése közben, azzal kapcsolatban, mielőtt elfelejteném, esetleg előadom neki a jelenetet, ha valami viccesről van szó, nehogy kimaradjon a humorból, vagy jelzem hogy tetszett és azért. :57:

Otthon előny, hogy a bizonyos távolságokból a hangot még hallom, :) a konyhából már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még sosem tekertem bele sw filmbe, sőt tulajdonképpen egyik filmbe sem.Vagy filmet nézek vagy nem.Nálam így működik.Nekem az sw minden pillanata élmény.Nem mondom, hogy nem unok valamit néha, de az általában azért van mert várok egy jelenetet nagyon.Ez inkább türelmetlenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Végre sikerült megnéznem a filmet házimozin.

Szavakat nem találok. Még azok a dolgok is amivel bajom volt elszálltak. Talán csak az maradt, meg, hogy végre belelendülnék az Obi&Ani párbajba és vágás, mire abba rázódnék bele megint itt vagyunk.

Minden tökéletes. Még a landolásba is beletudtam élni magam.

Élvezni tudtam Anakin döntési jelenetét is, de azt fenntartom, hogy a zene több érzelmet sugall, mint amit a képen látunk. Ezért egy dinamikusabb kameramozgással hatásosabbá lehetne tenni. pl Anakin körül megfordul a kamera, ki az ablakon, és Padmé Apartmanja felé veszi az irányt, és megpillantjuk Padmét, majd bemegyünk az ablakon. vmi ilyesmi.

Mindenesetre ez egy óriási film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült megnéznem a filmet házimozin.

Szavakat nem találok. Még azok a dolgok is amivel bajom volt elszálltak. Talán csak az maradt, meg, hogy végre belelendülnék az Obi&Ani párbajba és vágás, mire abba rázódnék bele megint itt vagyunk.

Minden tökéletes. Még a landolásba is beletudtam élni magam.

Élvezni tudtam Anakin döntési jelenetét is, de azt fenntartom, hogy a zene több érzelmet sugall, mint amit a képen látunk. Ezért egy dinamikusabb kameramozgással hatásosabbá lehetne tenni. pl Anakin körül megfordul a kamera, ki az ablakon, és Padmé Apartmanja felé veszi az irányt, és megpillantjuk Padmét, majd bemegyünk az ablakon. vmi ilyesmi.

Mindenesetre ez egy óriási film.

 

Ha dinamikusabb kameramozgásokat használ, szerintem a jelenet drámaiságát ölte volna meg vele. Azok a képsorok szerintem úgy tökéletesek, ahogyan vannak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.