Ugrás a kommentre

Darth Sidious


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A régebbi topic halála után arra gondoltam, hogy itt kezdem újra, mert érdekesebb az egész történeten átívelő munkásságáról beszélni :evil:

 

Hamarosan írok is egy értekezést arról, hogy látom a karaktert a hat rész tükrében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem mondhatnám, hogy szeressem a karakterét. Mert utálom, mint a bűnt. Egy undorítóan aljasul szemét rohadt pszichopata zseni. Ha valami peches véletlen miatt a mennyországba landolna, a pokolba menekülének előle. És mégis, bejön a karakter. Egyrészt, mert brilliáns, szerintem az SW történetében a legjobb mondatokat ő kapta, másrészt mert Ian McDiarmid hihetetlenül jól játsza el a figurát mindegyik részben.

 

A kedvenc szösszeneteim tőle:

I love democracy. I love the Republic.

I can feel your anger. It gives you focus, makes you stronger.

Are you threatening me, Master Jedi?

I am the Senate!

No! No! You will die!

Once more, the Sith will rule the galaxy, and we shall have peace.

I have waited a long time for this moment, my little green friend.

It is your destiny. You, like your father... are now... mine.

So be it, Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Everything that has transpired has done so

 

according to my design."

 

Nálam ez a nyerő, bár minden beszólásától odáig vagyok, meg vissza....

 

Főleg annak fényében, hogy mekkorát tévedett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegényke.... :evil:

 

Azt hittem Yoda a kedvenc karaktered :lol: Én valahogy nem sajnálom az öreg sz*rkavarót :cry:

 

 

Valóban Yoda a kedvencem, de alig egy fél bantalépéssel van tőle lemaradva Palpi. ?ilyen érdekes: tizensok évig Vader vezetett nálam, aztán az ep2 után Yoda maga mögé utasította, a spoilerek viharában már Palpi is beelőzte (Vadert), most már kezdem úgy érezni, hogy Obi-Wan fogja átvenni a képzeletbeli ranglistámon a dobogó 3. helyét, mert őt nagyon felhozta nálam az ep3....

 

De Sidious az ezüstérmes....forever!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen is ez a Sidious?

 

 

Hmmmm....látszatra egy nem túl szimpatikus megjelenésű, viszont valóban kedves és a köztársaság sorsát/sorstalanságát alaposan a szívén viselő politikus. Ez Palpatine...

 

Valóban pedig egy életveszélyes szith, a jedik esküdt ellensége.

Kitűnő karakter szerintem, olyan nehéz egyszerre gondolni arra a bőbeszédű és fondorlatos politikusra aki az ep1-ben körbeudvarolja Padmét a saját lakosztályában és a kissé görnyedt vén aszalványra aki botra támaszkodva vonul le egy birodalmi kompról az ep6-ban. És a lakkfekete pszichopata, aki ott térdel előtte, az nemmis az a jópofa kiskramousz, akinek Palpi (frissen megválasztott főkancellárként) kedvesen megveregeti a vállát az ep1 végén a Naboo-n. Fantasztikus dolgok ezek.

 

Sidious szerintem a valah is élt egyik legnagyobb szith, aki olyan tökéletesen tudott rejtözködni és tanítványokat váltogatni a jedik közelében, hogy minden elismerésem. Egymaga állt mnden mögött a Naboo-i lokádtól kiindúlva a szeparatista mozgolódás, a klónok stb. minden mögött, és mindig jól lépett, s tán a szerencse is segítette, vagy az erő akarata volt, hogy egyszer és utoljára még tombolja ki magát a dark side, mielőtt Anakin egyensúlyt hoz. Elérte a célját, ő lett a császár és a hőn áhitott tanítványt is megszerezte (akirt szerintem ő is kiválasztottnak gondolt, de nem úgy mint a jedik, szerintem azt feltételezte Anakinről, hogy ő az akiT Plaegius teremtett).

És el kell ismerni harcban sem kiskutya, mindig reálisan felméri az ellenfelét, Tiin-nek Kolar-nak alaposan felette állt, nem véletlen hogy őket ölte meg első körben. Fisto sem rúgott mellette labdába. Windu-t szerintem alábecsülte, bár nem tagadom, hogy könnyen lehet, hogy ha az attck-juk Anakinmentes lett volna, akkor is Palpi nyer. Bár ezt soha sem fogjuk megtudni, hisz Windu a galaxid egyik legjobb vívója és nyílván több tapasztalat és kaland van mögötte mint Palpinak aki szithsége mellett másodállásban politikus volt, így nem is volt túl sok ideje (meg tán alkalma se) harcolgatni. Yodánál már más a szitu. Palpi nagyon ledöbbent, amikor Yoda deaktiválta a guard-okat, de Yoda levillámlása után hihetelen önbizalma támadt, Yoda gyors revansa után viszont felmérte, hogy nem biztos, hogy túlélné a randit. Ergo arra akartam kilyukadni, hogy mindig alaposan és reálisan méri fel a körülményeket.

 

Mindennek tükréban én egy icipicivel erőszakosabb halált képzelnék el neki az ep6-ban....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól összefoglaltad a dolgokat Lenci, bár én még kiegészíteném egy-két momentummal, de csak holnap :evil:

 

Én is csak az idő "előrehaladottsága" miatt nagyoltam el. Szándékozom sokat írni ebbe a topikba.

 

Csak nehogy megint kitörlődjön... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sidious.

Sztem a legnagyszerűbb Sith.Nem használja a sötét oldalt, ő maga a sötét oldal.

Az EpIben az egyik kedvenc momentumom, hogy annyira a háttérből cselekszik, és minden a terv szerint halad. :P

És napról napra csúszik fel a ranglétrán.

Szenátor===>Főkancellár===>Meghosszabított hivatali idő===>Különleges jogok===>A Jedi Tanács ügyeibe beleszólhat===>Császár===>Halál

 

Ő a nagy sakkjátékos, nála mindenki csak báb lehet, akit kedvére mozgathat.Nála csak ő, és a sötét oldal létezik.És még azthisszük, hogy Vader nála "többet" jelent, a végén kiderül hogy őtis feláldozná a rossz cél érdekében(lásd:"Foglald el apád helyét az én oldalamon...".És ezlett a veszte.Minden a terv szerint haladt, csak azt felejtette el, hogy Vader nem halt meg.Nem.Hogy Anakin nem halt meg!Sztem megérdemelt volna Vadertől egy kinzó-padot...bár elég rossz lehetett neki, tudni hogy minden elveszett, amiért eddig küzdött(gyilkolászott).

 

Sidious vs. Windu:

Bundázott meccs!Yodánál pattog mint az állat, itt meg szerencsétlenül odaszúr-odaszúr.De azért nagyon szeretem a párbajt...(Anakin mindent elront :evil: )

Ittis minden a terv szerint halad...Megjátszom magam védtelen öregembernek, akinél ott a megoldás.

 

Yoda vs. Sidious:

Döntetlen.De ha szerintem nem esett volna el Yoda, ő nyert volna.Azt persze kivágták, ahogy elveszti a kardját..A kedven jelenetem a párbajból:Sidious visszarepül a székére, Yoda visszaküldi az egyik pod-ot.

 

Látszik rajta hogy nagyon fél, nagyon félti a hatalmát.Rögtön menekült volna.

 

Összegezve:

Sidious egy állat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvencem Palpitól mikor az AOTCban mondja a szenátusban hogy: én szeretem a Köztársaságot, a demokráciát. Az valami eszméletlen. :evil:

 

És milyen fapofát vág....látszik rajta, hogy csak azért mondja amit mondd, mert azt akarják hallani :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen fapofával mondja....látszik rajta, hogy csak azért mondja amit mondd, mert azt akarják hallani :evil:

 

Pontosan. Ezért imádom. ennél már csak az jobb mikor: Irónikus. mindenkit megmenthetett, kivéve magát. És utána az a groteszk félmosoly. IMÁDOM. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom Sidious karakterét... pici korában biztos sokat sakkozott... fantasztikus egyéniség. Az EpI-ben van egy mondata, mely magyarul így hangzik: Öljék meg őket. Az összeset.

Ez angolul hogy van? Nem tudom kihallani!

 

Donát.

Wipe them Out. All of them.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom Sidious karakterét... pici korában biztos sokat sakkozott... fantasztikus egyéniség. Az EpI-ben van egy mondata, mely magyarul így hangzik: Öljék meg őket. Az összeset.

Ez angolul hogy van? Nem tudom kihallani!

 

Donát.

Wipe them Out. All of them.

 

Aha... köszi! Ezen annyit gondolkodtam.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő a MESTER, a Star Wars főmanipulátora.Nagyon jól kitalált karakter.Az a fajta gonosz, akit egyaránt leheutálni és szeretni.Zseniális az öreg a terveivel eggyütt.Bár elég megalázó halála volt.A saját tanítványa dobja bele egy aknába.Nem egy nemes halál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Once more, the Sith will rule the galaxy :).... and we shall have peace. :57:

 

Ez mekkora már! Amikor tegnap ismét megnéztem a filmet, végigborzongtam... És az az ördögi mosoly az arcán! :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lehet. Nem is rendesen hal meg felrobban és nagy szelet csap.

Nem tudtam ezt még mire vélni.

Én ezt mindig úgy gondoltam, hogy kitört belőle a Sötét Oldal, és ebben a szélviharban és örvényben manifesztálódott az a végtelen gonoszság, ami Sidiousban lakozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a dvd topikban is volt róla szó: Hát igen Palpatine halála valóban nagyon jó, csúcsjelenet, csupán a széttárt kezekkel nem tudok mit kezdeni. A robbanás pedig azt sejteti, hogy örökre megszűnt a gonosz, az pedig, ahogy Vader végignézi a zuhanást, az nagyon bejön, biztosra akart menni, nehogy valami turpisság történjen.

 

Azon gondolkodtatok már, hogy hogyan lehet az, hogy Palpi 24 év alatt (ep3 + ep6 között) alig örgegedett valamit? Na jó egy kicsit lefogyott, kisebb lett a tokája. Szerintem valami szith praktivál "frissitette" magát, nem hiszem, hogy rádöbbent volna Pleagius titkára, hanem valami egyéb szith izével tartotta magát formában....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.