Ugrás a kommentre

3x11 - Pursuit of Peace


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor rosszul érzed, mert az van felróva neki, hogy miért nem segít egy szenvedőnek, aki közvetlen neki dolgozik, a testőre és a bizalmasa is egy személyben.

Mert eddig Teckla nem panaszkodott erről. :) De ezt már írtam lejjebb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, ugye tudod, hogy ebben az érvben az jön ki, hogy Tecla jómódban él és közben lesz*rja a gyerekeit? ;) Szerintem nem erre akartál kilyukadni.

 

 

Ez meg hogy jön ide? Nem arról van szó, hogy ki kihez képest mennyire szegény vagy gazdag, hanem hogy azért egy vezető politikus alkalmazottja nem minimálbérért gürizik. Ahogy Bomarr oly jól megfogalmazta.

 

 

Akkor megfogalmaznám jobban. Attól hogy Tecla esetleg jól keres az nem jelenti azt, hogy a családja is. Ugye tudnánk sok földi példát sorolni, hogy gazdag valaki és a rokonai meg szegények(fel is van nekik róva a bulvárhírekben)? Hogy miért nem támogatja esetleg Tecla a családját? Akár lehet az apja olyan büszke hogy semmit nem fogad el a lányától. De mi van akkor ha támogatja de a háború miatt alig érkezik szállítmány a bolygóra? Azaz van lóvé de alig van kaja és áram sincs mert nem járnak be az erőműbe. A háború a jómódú lakosságot is sújtja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont mindig az átlag felett élnek. Padmétól se várja senki hogy az asszisztensei az ő nivóján éljenek, nyilt erkélyes apartmannal Coruscant elit részén, robotszolgákkal, batár nagy űr-yachttal, miegymással (köztük a rettenet nagy ruhakollekciójával). De, hogy a gyerekeik naponta tudjanak fürödni és hogy a bolygó normálisabbik felén/helyein tudjanak élni az a minimum. Pláne ha ő ekkora lábon él.

 

 

Ez igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert eddig Teckla nem panaszkodott erről. :) De ezt már írtam lejjebb is.

Ez még rosszabb. Ha Padmé a hibás, ráfoghatom, hogy szegény annyira elszántan küzdött már a békéért, hogy elfeledkezett arról, miért is küzd (ami mondjuk szvsz teljesen karakteridegen, ezért sem tetszik ez, de még mindig jobb), elvakulttá vállt, ahogy ő jellemezte magát (ha jól emlékszem... tényleg meg kell már néznem ezt a trilógiát... na majd hétvégén).

Viszont, ha Teckla a hibás... hát azt nem tudom elhinni, hogy egy anyuka, miközben egy befolyásos ember mellett dolgozik, nem tesz meg mindent a saját gyerekeiért. Legalábbis a Star Warsban, ahol a jók jók, ne legyen ilyen.

 

Akkor megfogalmaznám jobban. Attól hogy Tecla esetleg jól keres az nem jelenti azt, hogy a családja is. Ugye tudnánk sok földi példát sorolni, hogy gazdag valaki és a rokonai meg szegények(fel is van nekik róva a bulvárhírekben)? Hogy miért nem támogatja esetleg Tecla a családját? Akár lehet az apja olyan büszke hogy semmit nem fogad el a lányától. De mi van akkor ha támogatja de a háború miatt alig érkezik szállítmány a bolygóra? Azaz van lóvé de alig van kaja és áram sincs mert nem járnak be az erőműbe. A háború a jómódú lakosságot is sújtja.

De itt nem az apjáról, hanem a gyerekeiről van szó! Ez a nem szép benne. Nem lenne itt semmi gond, ha a szülei, a testvére, a bácsikája, a kisnuna nunája, vagy akármije mása lenne áram és fürdővíz nélkül. De a tulajdon gyermekei élnek így.

És ha van lóvé, ráadásul egy elég nagy támogató is (Padmé), akkor miért nem költöznek Theedbe, vagy Coruscantra, vagy akárhová. Itt a gubanc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még rosszabb. Ha Padmé a hibás, ráfoghatom, hogy szegény annyira elszántan küzdött már a békéért, hogy elfeledkezett arról, miért is küzd (ami mondjuk szvsz teljesen karakteridegen, ezért sem tetszik ez, de még mindig jobb), elvakulttá vállt, ahogy ő jellemezte magát (ha jól emlékszem... tényleg meg kell már néznem ezt a trilógiát... na majd hétvégén).

Viszont, ha Teckla a hibás... hát azt nem tudom elhinni, hogy egy anyuka, miközben egy befolyásos ember mellett dolgozik, nem tesz meg mindent a saját gyerekeiért. Legalábbis a Star Warsban, ahol a jók jók, ne legyen ilyen.

Szegény Teckla alig mert szólni Padménak. :) Sokkal jobb lett volna ha szól Padménak, de ez csak spekuláció részemről. Egyébként Padmé nem magát jellemezte elvakultnak, hanem csak a szóbeszédet osztotta meg Ono -val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Remek rész volt, nagyon tetszett! Tökéletes folytatása a Heroesnak. Szeretem a politikai részeket, jól bemutatják a háttérben húzódó eseményeket. A záró képkockák pedig... nagyon ütöttek. Ezek szerint Mas Amedda jobban benne van a dologban, mint gondoltuk (gondoltam)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Fantasztikus volt látni magyarul. Most derült ki, hogy régebben több részlet felett elsikkadtam. Az egyik legjobb rész a sorozatból.

Sajnos úgy tűnik Grúber Hugó már nem tér vissza. :cry: Jobb lett volna akkor már inkább Reviczky Gáborral helyettesíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus volt látni magyarul. Most derült ki, hogy régebben több részlet felett elsikkadtam. Az egyik legjobb rész a sorozatból.

Sajnos úgy tűnik Grúber Hugó már nem tér vissza. :cry: Jobb lett volna akkor már inkább Reviczky Gáborral helyettesíteni.

Ezt a részt én is meg akarom majd nézni magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megnéztem én is szinkronnal. Tényleg jó volt, de alapjában a rész is nagyszerűen megkomponált. Kár, hogy a szezon végi szavazáson nem lehetett esélye.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...
  • 6 évvel később...

A korai szezonokból ez az egyik legalulértékeltebb történetszál (3x10, 3x11, 2x15) véleményem szerint. Iszonyúan sokat hozzáad Padmé karakteréhez, és még egy kis adalék a Köztársaság politikai osztályának válságához. Ebben a szenátusban még Kövér László se tudna rendet teremteni, bekiabálnak, egymás szavába vágnak, hazaárulónak nyilvánítják Padmét. Közben a háttérben a kaminóiak és a Bankár Klán lobbiznak és persze Palpatine is szövögeti a hálóját Dookuval egyetemben. Aki szereti az előzménytrilógia politikai, cselszövős szálát, annak ez igazi csemege.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.