Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Szerintem egy rossz vicc ez a jelenlegi F1...

Miért?

A gumimizéria valóban elég nevetséges, de azon túl nem voltak rossz futamok eddig. Persze a legutóbbi nem volt olyan eseménydús, de láttunk már rosszabb szezonokat is.

És a fene vinné el, nem látom a monacoi időmérőt két hét múlva :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért?

A gumimizéria valóban elég nevetséges, de azon túl nem voltak rossz futamok eddig. Persze a legutóbbi nem volt olyan eseménydús, de láttunk már rosszabb szezonokat is.

És a fene vinné el, nem látom a monacoi időmérőt két hét múlva :|

 

Mondatod első felében ott is van a válasz a kérdésedre. A gumikopás olyan mértékeket ölt, hogy számomra élvezhetetlen így a verseny. A futamok izgalmasak (2002-ben, vagy 2004-ben láthattunk ezeknél sokkal kevesebb előzést és izgalmat tartogató futamokat) azt aláírom, de nekem az az irány nem tetszik, ami felé jelenleg a sorozat halad (vagy már el is érte azt)! Nem csak a gyorsaság számít és ez jól van így, de amikor azt hallom egy ilyen sportban, hogy "nem tudok már lassabban menni", akkor azt gondolom nincs miről beszélni. Ez mindennek a legalja! Itt még nem is feltétlenül a versenyzői képességek döntenek, nem is a versenygéped, hanem az, hogy mennyire tudsz bánni a gumikkal. Én speciel a DRS-t és a KERS-t is kivenném a játékból. A régi időkben nem voltak ilyen beépítve, nem is mentek rá ennyire az aerodinamikára, mégis tudtak élvezetes és izgalmas versenyeket produkálni, annak ellenére, hogy nem voltak ennyire gyorsak és kifinomultak a versenyautók. Továbbá az szerintem közelebb állt a nagybetűs versenyzéshez, mint ez a mai F1! Nem volt ennyi vezetéstechnikai segédlet, viszont lehetett neki nyomni, ahogy bírtad és nem egy külső körülményen múlott elsősorban az eredményed (persze technikai sport és meghibásodhatott bármi a gépben, defektet is lehetett kapni, de ezek ma is megtörténhetnek, viszont most még javarészben egy rajtad kívül álló körülmény - a gumifogyasztásod, ami meghatározza a lehetőségeidet).

Amit az FIA jövőre tervez ezekkel a hibapontokkal... azt már inkább nem is minősítem, mert egyszerűen nonszensz! Az is hasonló kategória volt, hogy Alonsot meg akarták büntetni a zászló miatt (ennek még annyi értelmét sem látom, mint a focistának sárga lapot adni, ha leveszi a mezét). :facepalm: Egyébként az időmérőn majd megint az lesz, hogy gyorsak a Mercedesek ott lesznek az elejében, a futamon meg mennek pár kört és mindjárt a középmezőnyben találják magukat. Én ezért időmérőt egy darabig egyáltalán nem tervezek nézni.

A Monte Carlo-i Nagydíj viszont a kedvenceim közé tartozik. Többek között azért, mert ez az egyetlen olyan pálya, amit személyesen is volt szerencsém bejárni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hét végi Nemzeti Sportban pont erről volt egy interjú Jack Villeneuve-vel. Pont ezt mondta. Mára már az F1 kicsit műanyag lett, felszínes, könnyen emészthető, idomulva a mai világ elvárásaihoz.

 

Régen valóban kevesebb volt az előzés, esetenként végig totojgás ment, viszont most hiába van sok előzés, mindegyik tök sima - ez sem jó. Egyet kell értsek Wilde-dal, noha amíg a világ világ, nézni fogom a Forma1-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaza van Jacques (!) Villeneuve-nek, már az előzésekből is kiveszett a szépség és az izgalom, ennek ellenére nem tartom annyira tragikusnak a mai helyzetet, lévén láttam sokkal rosszabb szezonokat is (brrr... 2002).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szujó Zoli már annyira lelkes volt szegény, hogy összevissza bakizott a futam alatt :)

Már a rajtnál a Merciket McLarennek nézte,és a hab a tortán, a "Maldonado finnje" beszólása volt. :D

 

Azért nem kéne a színvonalat rontania :P

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen valóban kevesebb volt az előzés, esetenként végig totojgás ment, viszont most hiába van sok előzés, mindegyik tök sima - ez sem jó.

 

A nagy védekezések szerintem ugyanúgy hozzátartoznának a versenyekhez és szerintem látványosabb elemként is szolgáltak egy-egy futamon belül, mint az, hogy nyitod a szárnyat aztán szépen elmész...

Ez a jelenetsor az egyik legemlékezetesebb számomra az elmúlt évtized pillanatai között. Ma már ilyet nem lehetne kivitelezni... (közben Palik párszor elélvezett úgy ordibál)

 

 

Szujó Zoli már annyira lelkes volt szegény, hogy összevissza bakizott a futam alatt :)

Már a rajtnál a Merciket McLarennek nézte,és a hab a tortán, a "Maldonado finnje" beszólása volt. :D

 

Azért nem kéne a színvonalat rontania :P

 

Azért Mezeihez képest még sehol sincs. :D A "fűkutya" meg a replay szerintem überelhetetlen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

David Beckham visszavonult.

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/david-beckham-is-visszavonul-ujabb-legenda-bucsuzik-2245403

 

A Manchester és Real Madridos években az egyik kedvencem volt. Imádtam, ahogy beadja a labdákat és a szabadrúgásait.

2002-ben a VB után emlékszem mindenki Beckham frizurát követelt a fodrásztól...tehát a divatot is diktálta. Jó kis focista volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindig is egy túlértékelt focista volt, soha nem kedveltem. A divatot diktálta, az tény.

Kivételes rúgótechnikája volt/van, de semmiképp sincs benne az elitben. Csak az MU -ban alkotott maradandót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.