Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom ki volt a gyengébb, a fradi vagy Argentína?

Fradi: két hét "pihenő", két hete edzenek kb., öt új játékos a csapatban. Kb. erre lehetett számítani. Azért az vicc, hogy ilyen feltételekkel kell nekiindulni az Európa Ligának! Doll már a Paks elleni meccs után is kifakadt, hogy el van b*szva az egész versenykiírás, de a BMLSZ -t szerinted ez hol érdekli?

 

Dí Mariska csodálatosan robotolt végig a meccsen, nagyon örültem, hogy ő rúgta a gólt.

Azon én is csak lestem. Úgy sprintelt a 115 percben mint más a mérkőzés 5. percében. :o Nem semmi erőnléte van a gyereknek.

 

A kiscsapatok az undorító bekkelésükkel megfojtják a támadófocit...

Miért, szerinted egy Svájcnak mit kellett volna tennie Argentína ellen? Azt játszották amit kellett. A végén meg Argentína még kapott a jó istentől egy hatalmas nagy mákot is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen meccs volt a Belga - USA meccs... húúú, de sajnáltam az USA-t, pedig a torna kezdete óta az angolok mellett leginkább a belgáknak szorítok. Kár, hogy csak egy csapat juthatott tovább.

 

19. játéknapot követően az állás:

 

1. Nute Gunray - 43 pont

2. MissKarrde - 38 pont

3. Yoda József - 37 pont

4. Nabopolasszar - 34 pont

5. JakeSully - 32 pont

6. Ody Mandrell - 27 pont

Donát - 27 pont

8. Rog - 26 pont

9. Wilde - 20 pont

10. Frenkie - 15 pont

 

Most két nap pihi, aztán jön a meccsek krémje...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy tehetségekről még annyit, hogy ott van Julian Green, aki azt hiszem a legtöbb talentummal rendelkezik az amerikai keretből (úgy tudom még nem játszott ezen a vb-n), de lehet ő olyan örök ígéret lesz, mint Theo Walcott. (Mondjuk, ha már Walcott szintjére eljut az amerikaiaknak már az is jó. :P )

Szép találat, Wilde. Tegnap megvillant, bár kevés volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos sokat elmond az amerikai csapatról, hogy összességében a legjobb játékosuk a vb-n Tim Howard volt. Jelenleg ő a legképzettebb játékos, ha mindenkit a saját posztja szerint értékelünk és ő tette hozzá talán a legtöbbet, azzal együtt, hogy 4 meccs alatt beszedett 6 találatot... A legnagyobb csalódás számomra Michael Bradley volt, aki egyik mérkőzésen sem hozta azt a játékot, amire tehetsége egyébként predesztinálná. A prime Bradley (1,5-2 évvel ezelőtti önmaga) bármelyik elitcsapathoz befért volna - kerettagként mindenképpen, kezdőként azért ez barokkos túlzás - most meg kb. 2 értékelhető meccse volt az egész tornán. Azért hozták be az MLS veterán Beckermannt Jones mellé, hogy legyen két decens szűrő, aki leveszi a terhet Bradley válláról és nem kell kétdimenziósan játszania, hanem egyfajta mélységi irányítóként inkább kiszolgálhatja a támadókat. Persze szerencsétlenül is jártak, hogy Altidore - egyedüli klasszikus center a keretben - már az első meccsen megsérült, Dempsey akármilyen rutinos, remek játékos, nem képes ezt a szerepkört ellátni. Pont formába került Altidore, egy héttel a vb előtt játszottak egy barátságos meccset Nigéria ellen, ahol volt 3 helyzete, kettőt be is rúgott és a második gól az tényleg vérprofi volt, bárki ellen meg tudta volna csinálni. Mezőnyben, aki a legjobb munkát végezte az Fabian Johnson volt, tegnap úgy tudom ő is kidőlt. Sajnálom Klinsmannt mert taktikailag remekül összerántotta ezt a csapatot. Ha ilyen ár-érték arány szerűen mérnénk a csapatokat, akkor ez a Team USA ott lenne a legjobbak között, a teljesítményt tekintve. Ezekből MLS "sztárokból" + néhány Európában közepesnél nem sokkal erősebb játékosból gyúrta össze ezt az elegyet. A védekezés többnyire patent volt, a középpályán pedig átlagban rendre megnyerték a párharcokat, elől voltak kissé vékonyak, de még így is messze erőn felült teljesített ez az amerikai keret! Arra, hogy hiányzott e Donovan, azt mondanám, hogy igen! Nem abban az értelemben, hogy ő egy igazi 'vocal-leader', 'locker-room veteran', vagy hasonló divatos kifejezések, hanem a sérülések miatt elől nem voltak meg elegen. Jóhannsson-ban láttam volna én speciel egyedül fantáziát, de azért ő is messze van még ettől a szinttől, amit egy világbajnokságon kell nyújtani a negyeddöntőhöz! Green látszik, hogy nagyon tehetséges, de nem volt képes olyan szintre emelkedni, mint 2002-ben tette Donovan (kis párhuzam kettejük között, hogy Donovan is volt a Bayern München játékosa), remélem a jövőben rám cáfol majd és nem marad ez az 'örök ígéret'.

 

Az nagyban visszavetette az érdeklődésemet a vb iránt, hogy kedvenc csapatom, Anglia talán minden idők egyik legrosszabb vb-szereplését produkálta az ország történelmében. Másik kedvencem Portugália is kiesett. Most, ami után, családi szempontból második hazámként még lelkesedni tudtam, az Egyesült Államok is kiesett, így már nem nagyon tudok kinek szurkolni. A belga csapat nagyon szimpatikus lenne, korábban már írtam róluk, hogy egy hasonló felemelkedésnek nagyon örülnék a magyar válogatottól. A 2008-as olimpián sokakra emlékszem még ebből a belga válogatottból (Mirallasra, vagy Fellainire biztosan), ha azt a teljesítményt meg tudnák ismételni, az már óriási eredmény lenne, de ez ellen az argentin csapat ellen még adnék is nekik esélyt. Belgiummal csak egy bajom van, hogy a játékukkal egyáltalán nem győztek meg. Akármelyik csoportmeccset nézem, nem azt a játékot (nem az eredményre gondolok itt most) hozta a csapat, mint amit várni lehetett volna tőlük. Nem csak a helyzetkihasználással voltak gondok, hanem sokszor a mezőnyben is alulmaradtak. Nem győztek meg, de azért nekik szurkolok innentől kezdve, ha más miatt nem is, hát Hercule Poirot miatt mindenképpen. ;)

 

Egyébként tényleg visszaesett a gólátlag, de ez szerintem benne volt a meccsben. Kicsit olyan ez, mint az NBA-ben a rájátszás. Itt már mindenki sokkal jobban koncentrál, taktikailag sokkal konzervatívabbak a csapatok, lelassul a játék. Azt meg gondolom nem kell mondani, hogy mindenki csak és kizárólag annyira játszik jól, amennyire az ellenfél engedi, és természetesen mindenki abból főz, amije van. A gyengébb csapatok inkább kontráznak, fellazult védelemmel csak belefutnának idő előtt a késbe. Hozzáteszem a hollandok is elsősorban kontrára építenek és ha találkoznak egy olyan ellenféllel, amelyik nem nyílik annyira ki - nem kell, hogy feltétlenül labdabirtoklásra játsszon az adott csapat - akkor mindjárt más a helyzet, ez látszott Ausztrália, vagy Mexikó ellen is. Itt az utóbbi esetben inkább az döntött, hogy ez a holland csapat hihetetlenül szervezett (és ebben Van Gaal nagyon jó, hiába van hatalmas arca, azt nem lehet tőle elvenni, hogy szinte mindent megnyert, amit klubedzőként lehetett) és tudtak váltani úgy is, hogy kiesett De Jong, Kuyt volt, hogy balhátvédet, balszélsőt, végül már szinte centert játszott... ja és 1-1 után nem álltak vissza, hanem ha már az ellenfél meg volt ütve (ökölvívó nyelven mondva), akkor ki is ütötték! Összességében hiába bunkereztek keményen a kis csapatok, hosszú távon nem volt kifizetődő ez a taktika egyik nagy ellen sem (a görög példa speciális, de ott nem is mondanám, hogy Costa Rica végig alárendelt szerepet játszott volna). Itt nem 90, hanem potenciálisan 120 percet kell nézni, azt meg lehozni hiba nélkül, szinte lehetetlen.

Most mondjuk fogadási szempontból az a baj, hogy szerintem senki nem volt annyira meggyőző a 8 még versenyben lévő csapat közül, hogy rá lehessen mondani, hogy ő lesz a világbajnok, de azt hiszem ezen a szinten már nem feltétlenül az egyéni képességek, hanem inkább a taktikai húzások fognak dönteni. :hmm:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, a 10 órás meccseket nem nézem, és nem olvastam utána, hogy nem dőlt el a rendes játékidőben. Csak láttam a végeredményt, és automatikusan arra gondoltam, hogy normálisan ért véget :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Franciaország - Németország: 1 - 1, Németország megy tovább

Brazília - Kolumbia: 1 - 1, szerk.: Brazília megy tovább (véletlen lemaradt)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.