Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Amilyen jól indult ez a vb, remek csoportkörös meccsekkel, olyan rossz lett mostanra. A nyolcaddöntőknél megállt a tudomány. Persze lehetett arra számítani, hogy ezentúl visszavesznek a csapatok, de azért vicc, hogy a csapatok gyakran csak a meccsek utolsó tíz percében mutatnak valami értékelhetőt. Kivétel eddig a fenomenális belga-amerikai meccs illetve talán a Kolumbia-Brazília találkozó, de a többi gyenge, jobb esetben közepes mérkőzés volt. A színészkedésekből meg már végtelenül elegem van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon úgy rémlik hogy tegnap még német-holland volt kiírva mikor néztem. Mindenesetre most német-brazilt ír.

 

 

Akkor újra tippelek.

 

Németország - Brazília: 1- 2

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem sok esélyt adnék a braziloknak így látatlanba, azzal együtt sem, hogy az utolsó meccsükön végre úgy játszottak, ahogy azt ettől a válogatottól el lehet várni (hozzáteszem először a torna során). Neymar kiesésével méginkább, de alapesetben is azt mondanám, hogy erre a brazil csapatra már nem áll az a szentencia - aminek egyébként eredetileg talán csak miattuk volt értelme - hogy "labdaművészek" és nem labdarúgók. Ezek a játékosok technikásak persze, de inkább "csak" labdarúgóknak mondanám őket, hol vannak már egy Romariohoz, Ronaldohoz, Ronaldinhohoz, vagy Rivaldohoz mérve... hogy a valaha volt két legtechnikásabb játékost Pelét és Garrinchat ne is említsem.

Ha már a két brazil félistennél tartunk, akkor - földrajzilag - Dél-Amerikában egyszer tudott világbajnok lenni a brazil válogatott, ez 1962-ben Chilében történt. Itt megsérült a csapat legfényesebb csillaga Pelé! Garrincha pedig eltiltása miatt nem játszhatott volna a döntőn, de a selecao kijárta, hogy ott lehessen a furcsa lábú klasszis a fináléban. Scolari Thigao Silva esetében is próbált lobbizni, hogy nem volt durva szabálytalanság, ami miatt végül most ki kell hagynia az elődöntőt, de azért - hiába nagyon mélyen van a FIFA - odáig még nem süllyedt, hogy ezt is megengedje.

Én személy szerint inkább Bernardot játszatnám Neymar helyén - elvileg Willian lenne a beugró, de az egyik edzésen mintha ő is megsérült volna - ő a legtehetségesebb fiatal ebből a brazil keretből. A 11. legfiatalabb játékos a vb-n, 25 millió eurós, ballábas szélső. A legígéretesebb fiatal tehetségek között ott van a tornán, első évében a Shakhtarral nagyot játszott, valószínűleg hamar távozik majd Ukrajnából...

Kolumbiával az volt a baj, hogy nem a saját játékát játszotta (Martinez nem is volt kezdő a kolumbiaiaknál), hanem megpróbált idomulni az ellenfélhez. Erre egészen idáig nem volt rákényszerítve - mert olyan ellenfelekkel találkoztak csak, ahol az erőviszonyok ezt nem követelték meg - itt is jobban jártak volna szerintem, ha nem ezt erőltetik lsd. Chile esete. A németeket ez a veszély nem fenyegeti, mezőnyben mindenképpen uralhatják a játék legfontosabb területét a középpályát és ha nem lesz ott a brazil csk. akkor akár milyen jó védő is Dante, az összeszokottság hiánya miatt mindenképpen zavarba hozható majd az agilis, gyorsléptü német támadók által a hazai védelem. Jó lenne egy brazil argentin döntőt látni, de ebben lehet, hogy pont a hazaiak fognak hiányozni. :hmm:

 

Ha már szóba került Kolumbia, nem rég volt Andrés Escobar halálának 20 éves évfordulja. Álljon itt emlékül az esetről készült kitűnő dokumentumfilm, 'A két Escobar' címmel, aki egy kicsit is tud angolul, annak nagyon ajánlom... "What if i told you, that sometimes it is a matter of life and death!"

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q0SlSOMXe54

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 játéknapot követően az állás:

 

1. Nute Gunray - 49 pont

2. MissKarrde - 42 pont

3. Yoda József - 40 pont

4. Nabopolasszar - 35 pont

5. JakeSully - 34 pont

6. Ody Mandrell - 32 pont

7. Donát - 27 pont

Rog - 27 pont

9. Wilde - 20 pont

10. Frenkie - 16 pont

 

Németország - Brazília: 2-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

88 éves korában elhunyt a Real Madrid korábbi legendája, Alfredo Di Stéfano.

A legendás futballista 1953 és 1964 között erősítette a királyi klubot, amelynek színeiben nyolc spanyol bajnoki címet, öt BEK-et, egy Király-kupát és egy Interkontinentális kupát nyert.

A kétszeres aranylabdás játékosnak a Real Madridban csapattársa volt az Aranycsapat kiválósága, Puskás Ferenc.

Nyugodjék békében.

REUA_141815distefano500.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Di Stefano, nyugodjék békében. :( Nem tudom megállni, hogy ne jegyezzem meg, de fogadok hogy a VB-n az első elődöntő előtt a FIFA meg fog rá emlékezni 1 percben, míg Grosics esetében ez nem történt meg, pedig a Fekete Párduc a nemzeti 11-ben sokkal több díjat tudhat magáénak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Di Stefano, nyugodjék békében. :( Nem tudom megállni, hogy ne jegyezzem meg, de fogadok hogy a VB-n az első elődöntő előtt a FIFA meg fog rá emlékezni 1 percben, míg Grosics esetében ez nem történt meg, pedig a Fekete Párduc a nemzeti 11-ben sokkal több díjat tudhat magáénak.

Én meg azt mondom, legalább az egyikükre emlékezzenek meg. ;) Még mindig jobb, mintha egyikükre sem tennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Di Stefano, nyugodjék békében. :( Nem tudom megállni, hogy ne jegyezzem meg, de fogadok hogy a VB-n az első elődöntő előtt a FIFA meg fog rá emlékezni 1 percben, míg Grosics esetében ez nem történt meg, pedig a Fekete Párduc a nemzeti 11-ben sokkal több díjat tudhat magáénak.

 

Lehet válogatott szinten nem, de egyébként Di Stefano világviszonylatban sokkal nagyobb legenda, mint Grosics. Ő nemzetközi karriert nem futott be (ennek több oka volt, ebbe most ne menjünk bele), így evidencia, hogy nem emlékeznek annyian rá. Előbbi viszont a világ leghíresebb és legsikeresebb labdarúgó csapatának valaha volt egyik legjobb játékosa. Ettől még persze mindenki arról emlékszik meg, akiről szeretne, szerintem ez nem valami presztízskérdés, hanem egy gesztus értékű tett, egyiküknek sem ad/von le az értékéből semmit sem, hogy most a FIFA miként áll hozza a halálukhoz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt mondom, legalább az egyikükre emlékezzenek meg. ;) Még mindig jobb, mintha egyikükre sem tennék.

Én nem így látom. Vagy mindkettőről, vagy egyikről sem.

 

Grosics nem futott be nagy klubkarriert, mert 1956-ban nem hagyta el az országot, ám ezzel szemben olimpiai bajnok volt, és vb második. Ezzel szemben Stefano még csak világbajnokságon sem vett részt. Tehát a karrierjük nagyjából egálban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.