Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Most mindenki el van ájulva a spanyoloktól, mert lőttek egy tizest Tahitinek... Torres is csak emiatt lesz gólkirály... nagy cucc.

Hát igen, Tahiti rendesen tönkreteszi a gólkirályi címért folytatott versenyt... Torres amúgy lehet csak csere lesz a többi meccsen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jól csinálták na. :D Azért a Spurs ott volt a nyomukban. :D

A Lakers meg...na majd jövőre! :D

 

Szerintem a végén Popovich elmónikázta. 90-88-nál ők támadtak (asszem fél perc volt még), volt talán két időkérésük is (de egy biztos) és nem kért időt. :facepalm: Igaz, hogy jó helyzetbe kapta meg Duncan (mondjuk nem volt ziccer), meg utólag már könnyű okosnak lenni, de ott mindenképpen meg kellett volna állítania a játékot, lehiggadni mindenkinek, felrajzolni egy figurát és akkor nagyon könnyen más lehetett volna a meccs végeredménye. Az is igaz, hogy szerintem ezt a döntőt a 6. meccs után veszítette el a Spurs, ott már azt hitték, hogy megnyerték és utána jött az az Allen tripla... ez után már nem csak a pályaelőny, hanem a lélektani fór is a Miaminál volt. Emellett persze maximálisan megérdemelte a Heat, mert gyakorlatilag szinte csak akkor tudott nyerni a San Antonio, ha a Miami valami borzasztó napot fogott ki, amikor mindenki azt hozta, amit várni lehet tőle, akkor esélye nem volt a texasiaknak.

Lakers-nél az sok mindent eldönthet majd a jövővel kapcsolatban, hogy az offseason-be sikerül e megtartani Howardot (bár szerintem el fog menni, de lehet, hogy hosszú távon jobb lesz nélküle)...

 

Dejó, hogy lassan közeleg az NFL is... várjátok már? :)

 

Persze. :) Preseason-t is nézni szoktam, de most megtekintem majd a HoF Game-t is (tekintve, hogy a Dallas játszik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sejtettem, hogy ez lesz a végeredmény, még úgy is, hogy az ügyvédjük elég dilettánsnak tűnt. Túl jó kapcsolatai vannak a Mercedesnek, hogy kizárják őket, másrészt valamelyest monopolhelyzetben is vannak, harmadrészt meg nem is tartottam volna jogosnak egy teljes kizárást. Szóval a végeredmény az, hogy kapott a szar egy pofont!

 

http://www.f1-live.hu/f1-hirek/hivatalos-minimalis-buntetest-es-megrovast-kapott-a-mercedes-es-a-pirelli/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő, milyen durva gólátlagot hoz eddig a Konföderációs Kupa! Ha Tahiti meccseit nem nézzük, akkor 8 meccsen 30 gól (3,75 gól/meccs), ha a Tahiti meccseit is figyelembe vesszük, akkor 47 gól / 10 meccs, ami meg 4,7es átlag. Komoly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért durva!

 

"Egy Maranhao állambeli amatőr mérkőzésen egy játékost és egy bírót is meggyilkoltak a napokban, állítólag egy piros lap miatt történt minden.

 

A kiállított harmincéves játékos, Josenir dos Santos Abreu rátámadt Octavio Jordan Silva bíróra, aki úgy védte meg magát, hogy mellkason szúrta a futballistát egy késsel, amit a mérkőzés alatt végig magánál tartott. Dos Santos Abreut rögtön kórházba szállították, de az életét már nem tudták megmenteni.

 

A feldühödött szurkolók a pályára rohantak, elkapták a bírót, brutálisan halálra verték és kövezték, holttestét pedig feldarabolták, lefejezték.

 

A rendőrök a brutális gyilkosság után egy 27 éves férfit tartóztattak le, ő elismerte, hogy rátámadt a bíróra, de tagadta, hogy a gyilkosságban részt vett. Egy néző mobiltelefonjával felvette a történteket, a felvétel alapján a rendőrség további két gyanúsítottat keres.

 

Az ügyben eljáró Valter Costa a sajtónak elmondta, egy bűntényre nem lehet bűntény a válasz, az állam törvényei nem tolerálják az ilyen brutális megnyilvánulásokat."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Dél-Amerikában elég könnyen előfordulhatnak ilyenek (bár hasonló zavargásokról Egyiptomból is lehetett hallani), az ESPN-nek a 30 for 30 című dokumentumfilm sorozatában, volt egy epizód The Two Escobars címmel... azok után én szinte már bármit el tudok képzelni, ráadásul Brazíliában elég sok a zűrös környék!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis verseny volt, mondom ezt annak ellenére, hogy Hamiltonnak megint nem sikerült a pole-ból nyernie (sőt még dobogóra sem került :( ). Régóta nem láttam ilyen szoros befutót, még ha Vettel győzelmét az utolsó 5-6 körben már egyáltalán nem éreztem veszélyeztetettnek.

 

Az elején szerintem Hamilton rosszul kapta el a startot, szabad szemmel is úgy láttam, mintha a többiekhez képest egy fél ütemmel később reagált volna. Az más kérdés, hogy ezzel együtt még el lehetett volna fordulni az első kanyarban 2. helyen, ha nem megy rá annyira Vettelre. Itt, ha logikusan gondolkozik, akkor inkább kívülre zár és nem hagy helyet Webbernek. Ezzel szemben ő nem elégedett meg a helyzettel (és pont ezért a kedvenc versenyzőm Hamilton), hanem próbált Vettelre tapadni. Ezek után viszont, amit a Mercedestől láthattunk az már tényleg botrány. Megvan a tempójuk (ez az időmérőkön meg is látszik), de a konstans hosszú távú teljesítmény abszolút hiányzik. Ennek tükrében még az is csoda, hogy feljött végül az 5. helyre. A Rosberg-es szituációban nem értettem egyet a kommentátorokkal, persze tudom, hogy ez jól hangzott, hogy most akkor majd bosszút áll Rosberg, meg hasonlók. De, ha túllépünk, ezeken a jól hangzó kijelentéseken és jobban megnézzük a két versenyhelyzetet, akkor teljesen más képet kapunk. Itt a verseny kezdeti szakaszában voltak a pilóták, ott már a nagydíj hajrájában jártak. Itt ténylegesen más taktikán is voltak (ami mivel még az elején voltunk, az egész versenyüket alapjaiban határozta meg) és egyáltalában nem egymással versenyeztek. Tekintve, hogy a másik keverék miatt Hamilton kb. feleannyi időt tud pályán tölteni, mint Rosberg, aki a cserék után teljesen más helyre kerül vissza a pályán. Tehát, ha maga mögött tartja nem nyer vele semmit, mert úgyis hamarabb jön ki, és cserék utána nem találkoznak, míg ha megelőzi őt Hamilton azzal igazából nem veszít semmit, mert úgyis eleve azzal számoltak, hogy előtte lesz és kerékcserék után megint csak nem egymással versenyeznének. Más kérdés, hogy egyértelmű elengedésről nem is beszélhettünk, aminek én örülök is, mert szeretek versenyt látni, tehát nem vártam én azt, hogy Rosberg szépen félre áll és Hamilton meg elmegy, csak nem éreztem jogosnak a kedves riporterek ész osztását.

Az Alonsoval folytatott csata nagyon szép volt, kár hogy értelmetlen. Nem volt sajnos velük egy súlycsoportba most a Mercedes, de azért a kettejük közti régi nagy csatákat idézte. Az 5. hely a jelenlegi állapotban nem rossz, mint ahogy az sem, hogy nagyon sok pontot Raikkonennel szemben nem veszített, így még a szezon végi összetett dobogó abszolút látótávolságban van. :)

 

Azért mondtam egyébként, hogy a végén nem éreztem veszélybe Vettelt, mert szerintem a Lotus ezt megint túlgondolkodta. Nem elsősorban Kiminek taktikázták el már megint a versenyét (bár önmagában ezt is helytállónak tartom), hanem úgy kompletten az egész csapatnak. Tehát igazából Vettel malmára hajtották a vizet. Grosjeant én ezen a versenyen jobbnak éreztem és szerintem nagyobb esélye lett volna a csapatnak a győzelemre (illetve arra, hogy megverjék Vettelt), ha rá építenek és nem Kimire. Egyszerre hozták ki Vettellel és ezzel át is szabták a taktikát Raikkonenre. Persze megvolt az esélye, hogy utána a pályán megelőzze (a számok is ezt mutatták), de itt a Lotus egyértelműen Raikkonent támogatta (ami akkor logikus döntésnek is tűnhetett, tekintve a pontversenyben elfoglalt pozícióját) és azt ők se hiszem, hogy tényleg úgy gondolták, hogy majd mindkét autójuk át fogja ugrani Vettelt (vagy, ha igen akkor súlyos amatörizmusból alábecsülték a Red Bullt, mert ennyire nem volt nagy a különbség). A legjobb esélyeik véleményem szerint akkor lettek volna, ha Kimit hozzák ki Vettelel együtt, Grosjeant pedig kint tartják. Ráküldik Raikkonent, hogy legyen ott Vettelnek a seggében, Grosjeant pedig még pár kört hagyják menni, kis plusz időt kiépít és azonnal kihozzák a közepes keverékért! Grosjean akkor ment a legjobban, amikor egyedül vezetett az élen, utána tudott ennyire felérni a kiállását követően Vettelre, míg Raikkonen sokkal jobban tudott tapadni a németre, mint a francia. Szóval lehet, hogy a logikai nem ezt diktálta, de szerintem ebben a felállásban produktívabbak lehettek volna. Egyébként azért gondolom, hogy ettől teljesen függetlenül Kiminek is eltaktikázták a versenyét, mert egyrészt túl sokáig tartották kint, mikor a különbség látványosan nem nőtt (egyedül akkor, mikor Vettel beragadt Hamilton mögé), másrészt a közepes keverék sokkal jobban működött rajtuk még rövid távon is, mint a lágy. Raikkonen is a vártnál lassabban hámozta át magát Grosjeanon, utána pedig a különbség radikálisan nem csökkent, ezért az utolsó körökben már egyáltalán nem gondoltam, hogy Vettel győzelme veszélyben forogna. Aki egyébként nagyon decens teljesítményt nyújtott és teljesen megérdemelten győzött, egy jobb Mercedesre azért kíváncsi lettem volna (más kérdés, hogy a rajtot így is, úgy is elrontotta Hamilton, az nem a gumikezelés kérdése volt, tehát Vettelék mindenképpen előtte lettek volna).

Akit még kiemelnék az Mark Webber, elképesztő milyen szörnyű szezonja van szerencsétlennek... remélem azért így utolsó évében még várnak rá sikerek, szép lenne, ha egy futamgyőzelemmel búcsúzna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.