Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jól emlékszem rá, és a 2009-es balesetre is. Szerintem sokáig megmarad még F1-sztorinak az a 2008-as év. Ha jól emlékszem, abban a szezonban pont a magyar nagydíjon esett ki az utolsó körben vezető helyről (azt hiszem, a magyar pálya maga üldözte szegény Massát), ha az megvan, akkor övé az év. Na de hát a mi lett volna, ha... esetekkel tele a padlás.

Én sem gondoltam, hogy ennyi ideig marad még a Ferrarinál. Biztosan jó munkát végzett pluszban a csapattal a vezetésen kívül, ha egyszer nem cserélték le. A csapatnak is voltak/vannak gyengeségei, az is lehetséges, ha ők mennek úgy, mint a Red Bull ezekben az években, eddig nem maradt volna náluk a brazil fiú. Bennem még az is megmaradt, hogy hány új pályán ő győzött először, tehát valamit tud a srác, csak ebből a pályán mióta nem láttunk szinte semmit :(

Köszi a videót, nagyon jó ilyen gyöngyszemeket látni. Gondolom, abban a korban a sok füst láttán nem azon lamentáltak, hogy oda a gumi és a fék, GV igazán nem spórolt az autóval :D

 

Igen arra futamra én is emlékszem, hogy Massa a végén esett ki motorhiba miatt és az volt egyben Kovalainen egyetlen győzelme karrierje során! Nekem egyébként az volt a kedvenc szezonom, a 2007-es mellett. Szerintem ezen években volt a legjobb a sorozat, előtte még a 2003-as volt, ami igazán komoly csatát hozott, amikor Raikkonen végül 2 ponttal kapott ki Schumachertől. Igazából 2008-ban szerintem az élet visszaadta azt Hamiltonnak, amit egy évvel korábban elvett tőle. Úgy gondolom, hogy 2007-ben ő érdemelte volna meg a címet, 2008-ban viszont szerintem is jobb volt kettejük közül Massa. Mondjuk arra is emlékszem, hogy abban az évben volt egy győzelem, amit elvettek Hamiltontól (talán Belgiumban) és ha az nincs akkor megint másképp alakulhatott volna a finálé, tehát nem mondom, hogy nem érdemelte meg, de Massának az egy jobb éve volt.

Sportpolitikailag érthető, hogy megtartották Massát, mert a támogatóin keresztül nagyon jó kapcsolata van a Ferrari családdal, ráadásul ők nevelték ki a Saubernél és nagyon szépen felépítették, csak nem volt szerencséje. Mindig akartak neki egy újabb esélyt adni, mert az látszik, hogy megvan benne a tehetség, de mentálisan már tényleg eljárt felette az idő. Fejben nem egy győztes típus, talán ez a legjobb szó erre. Ebben óriási szerepe lehet annak, hogy 2008-ban hazai pályán "egy kanyarnyival" elvesztette a címét és az is csak tovább rombolhatta az önbizalmát, hogy kis túlzással majdnem meghalt 2009-ben, a Hungaroringen. Ezek után teljesen beszürkült. Jackie Stewart mondta azt, hogy a Forma 1-be (meg úgy általánosságban minden motorsportban) vannak pilóták és vannak versenyzők. Massa szerintem régóta már "csak" egy pilóta (más kérdés, hogy a jelenlegi mezőnyből elég kevés igazi versenyzőt(!) tudnék mondani) és ezen van a hangsúly. Én Bianchit nézném meg Massa helyett, de egyelőre még nem most, csak pár év múlva. Addig még neki pallérozódni kell, de látszik, hogy van benne potenciál, csak még nem állna szerintem készen egy ilyenre... szóval lehet, hogy még egy-két évig megtartanám Massát, vagy beültetném addig a helyére Kobayashit, de hosszú távra Bianchit választanám, ha én döntenék ebben a kérdésben. :)

Az ilyen retrospektív videók azért érdekesek, mert ott még látni lehetett, azt a pure racing-et, ami mára más sajnos szinte teljesen kiveszett az F1-ből (meg persze a motorhangok is sokkal markánsabbak voltak akkoriban)! Egyébként visszacsatolva a ki, mit érdemelt volna meg gondolathoz, a sors fura fintora, hogy Gilles Villeneuve rövid pályafutása során nem tudott vb címet nyerni (pedig ő aztán abszolút megérdemelte volna), míg a fia, aki ugyan nem érdemtelenül, de nála jóval kevesebb talentummal megáldva (Hamiltonhoz hasonlóan) már a második szezonjában felért a csúcsra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villeneuve 1996-97-ben újoncként hatalmasat robbantott, a Forma 1 történetének legjobb kezdője Hamilton mellett (aki az első évében szintén 4 győzelemmel büszkélkedhet). A kanadai viszont utána már jószerivel semmit sem tudott mutatni. Az egyik legfurcsább karrier az övé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villeneuve 1996-97-ben újoncként hatalmasat robbantott, a Forma 1 történetének legjobb kezdője Hamilton mellett (aki az első évében szintén 4 győzelemmel büszkélkedhet). A kanadai viszont utána már jószerivel semmit sem tudott mutatni. Az egyik legfurcsább karrier az övé.

Akkoriban neki szurkoltam, nagyon sajnáltam, hogy utána beleszürkült a mezőnybe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg érte... :facepalm: :facepalm:

 

Ezzel maximálisan egyetértek, bár azzal is, hogy szerintem ár-érték arányban egyetlen ember sem ér ennyi pénzt (Maradona, Pelé, Puskás... senki, főleg nem Bale akinél manapság is kapásból 5 jobb játékost is tudnék mondani)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak mosolygok magamban. :) 20-25 éve mentem át ezen amin most Ti. :) A héten is ment a néphülyítés ezerrel, én már akkor is a fejemet fogtam. Ráadásul 3-0 -ás román győzelmet tippeltem. Bejött...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg a románokét. Kifütyülni a másik fél himnuszát? Bravó! :clap:

 

Így van! Szó szerint, az idegességtől remegő végtagokkal néztem, ahogy végig fütyülték a Himnuszt.

 

És soha többé nem nézek magyar válogatott meccset! Ha másért nem, a 1,5 millió erdélyi magyarért hajtaniuk kellett volna, ez így szégyen, és megbocsáthatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bogdánt leszámítva egy nagy nulla ez a válogatott. Egyszerűen el sem tudom hinni, hogy egy ilyen meccsen, hogyan lehet ennyire lelketlenül játszani. Ok, Guzmics megadta az alaphangulatot, de akkoris 90 perc alatt egyszerűen csupán a küzdeni akarás szikrái voltak megtalálhatóak a csapatban (azok is csak elszórtan). Szégyen... Erre a mai teljesítményre nincs jobb szó

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! Szó szerint, az idegességtől remegő végtagokkal néztem, ahogy végig fütyülték a Himnuszt.

 

És soha többé nem nézek magyar válogatott meccset! Ha másért nem, a 1,5 millió erdélyi magyarért hajtaniuk kellett volna, ez így szégyen, és megbocsáthatatlan.

 

 

Közben a szélsőséges magyar náci csőcselék(mert embernek nem nevezhetők) gyalázkodnak. Először talán magunkba kellene néznünk. Csak azt adták amit megérdemeltünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt adták amit megérdemeltünk.

 

Ilyeneket pl. egy román soha nem írna le. De ezt a magam részéről le is zárom mert ez már nem is sport, és nem is fogunk egyet érteni. (Nem is kell.) Az önkritikát nagyra értékelem az önostorozást meg tévútnak tartom.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyeneket pl. egy román soha nem írna le. De ezt a magam részéről le is zárom mert ez már nem is sport, és nem is fogunk egyet érteni. (Nem is kell.) Az önkritikát nagyra értékelem az önostorozást meg tévútnak tartom.

 

Szerinted a törő-zúzó csöcslék magyar? Egy ostoba primitív embertelen állatfajta semmi több. Max 2 általánost ha végeztek és a kuruc.info által szétmosott agyú idióták.Ha ezek a magyarok akkor én nem vagyok az mert szégyellem őket és meg is vetem,. Miért nem lehet normálisan szurkolni? Berúgva hőbörögni Romániában? Mit vártál hogy majd az ottani rendőrök megsimogatják őket? Hát nem. Párat jól össze is vertek amit meg is érdemeltek.

Elég szomorú hogy ezeknek adsz igazat. És nem nemzetiségről van szó hanem emberségről. Először is pl én előszöt ember vagyok aztán magyar és az első sokkal fontosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted a törő-zúzó csöcslék magyar? Egy ostoba primitív embertelen állatfajta semmi több. Max 2 általánost ha végeztek és a kuruc.info által szétmosott agyú idióták.Ha ezek a magyarok akkor én nem vagyok az mert szégyellem őket és meg is vetem,. Miért nem lehet normálisan szurkolni? Berúgva hőbörögni Romániában? Mit vártál hogy majd az ottani rendőrök megsimogatják őket? Hát nem. Párat jól össze is vertek amit meg is érdemeltek.

Elég szomorú hogy ezeknek adsz igazat. És nem nemzetiségről van szó hanem emberségről. Először is pl én előszöt ember vagyok aztán magyar és az első sokkal fontosabb.

 

Akkor itt félreértés van. Az utolsó bekezdés kivételével minden szavaddal egyet értek! Akik a meccs előtt törtek zúztak, volt kb. 10-15 hülye, elkapták a rendőrök, tényleg megérdemelték, és vadbarmoknak tartom őket. Azt hittem, hogy a meccs magyar nézőire gondoltál a stadionban. De így egyetértés van.

(Ettől függetlenül még egy 50 ezres stadion többsége fütyülte ki a szomszéd ország himnuszát. Természetesen nem mindenki.)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lattam a tegnapi meccsett. Direkt nem neztem meg, mert egyszeruen nem erdekelt. Nem voltam kivancsi erre a futball ˝kulturara˝, amit ez a talalkozo magaban hordozott. Mindket oldalon frusztralt emberekkel, akik itt akartak levezetni haragjukat, elkeseredettseguket.

 

Mivel nem neztem meg a talalkozot, igy nem is, tudom megitelni a mutatott jatekot. Mindemellett, a 0 - 3-at nem tartom realis kulonbsegnek. Ennyire nem tolodtak el az eroviszonyok Romania fele, szoval szerintem ezt inkabb magunknak koszonhetjuk es azt is erdemes tekintetbe venni, hogy az utobbi evtized legkomolyabb jatekerot kepviselo valogatottja es jatekosallomanya allt itt ossze a mieink oldalarol. Ez a teljesitmeny ettol persze nem erdemel gyozelmet, de osszessegeben szerintem nem olyan rossz a helyzet, mint az utobbi evekben. Megertem persze azokat, akik csalodottak, en ettol meg nem latom olyan soteten a dolgokat es azt mondom, hogy Hajra Magyarok! Mas kerdes, hogy engem ez a fajta foci mar nem igen izgat (max. a VB-t megnezem majd), de ennek nincs koze valogatottunk, vagy klubcsapataink aktualis szereplesehez!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.origo.hu/sport/kosarlabda/20130907-autobusz-es-szemelyauto-utkozott-kapuvarnal-egy-halott.html

A győri kosárcsapat klubigazgatója és edzője meghalt, egy játékos lábfejét amputálni kellett.... nem, nem vicc. Autó-busz baleset.

:'(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.