Ugrás a kommentre

Yoda


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Árnyalatnyi különbség...

Honnan tud Yoda ennyi mindent a sötét oldalról?

Tapasztalás tapasztalás nélkül? Na jó kukacoskodom, de még sosem tudtam semmit amíg meg nem éltem. :D

Yoda csak blöfföl, hogy elbizonyztalanítsa Sidit? Ez a Yoda ez a Yoda. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most lehet, hogy kötekedőnek tűnök, de nekem ...

 

"A sötét oldalba vetett hited elhibázott lehet... akárcsak a tanítványodba vetett hited."

 

"Sokan csalódtak már az erő sötét oldalában."

 

... Nincs sok különbség, csak tömörebben frappánsabban van írva ugyanaz.

Ezt hívják dramaturgnak.

Csak simán le lett fordítva, és magyarosítva lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok különbség csakugyan nincs, de már másoktól is hallottam ugyanezt a kérdést, akik a szinkronos verziót látták. Az eredeti verzió nem vet fel ilyen kérdéseket. A szinkronban ez persze teljesen normális variálása az eredeti szövegnek, ezzel nincs semmi bajom.

A különbség szerintem az, hogy Yoda a világos oldalon állva könnyen mondhatja, hogy elhibázott dolog a sötétségbe vetett bizalom, de azt már talán kevésbé, hogy azok, akik a sötét oldalban hisznek, csalódtak a sötét oldalban. Honnan tudná ezt biztosan?

Vader csakugyan csalódik egy rohadt nagyot, de szerintem egy "átlag Sith" nem koppan ekkorát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok különbség csakugyan nincs, de már másoktól is hallottam ugyanezt a kérdést, akik a szinkronos verziót látták.

 

Hát erre az anyanyelv könnyebb és gyorsabb tudatba hatolása is lehet magyarázat.

 

Talán látott már sötét oldalban csalódott Jedit. Vagy ő maga csalódott?

Nem mondható semmire, hogy elhibázott, amíg nem próbáltad.

Régen nem szerettem a kelkáposztát...ha az éhséglélek nem visz rá talán máig azt mondanám, a kelkáposzta elhibázott növény....:D

 

A magyarból süt a tao...az angolban dereng. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda szavaiból mindig az derül ki, hogy nagyon alaposan ismeri a sötét oldalt, jobban, mint bármelyik Jedi. Izgalmas elképzelni, hogy esetleg testközelből származnak az ismeretei, de szerintem inkább az élettapasztalatából. Öregebb, mint bárki a Rendben, többet tapasztalt bármelyiküknél. Szerintem akkora tudás halmozódott fel benne, hogy úgymond "érti" a sötétséget, anélkül, hogy érezné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öregebb, mint bárki a Rendben, többet tapasztalt bármelyiküknél. Szerintem akkora tudás halmozódott fel benne, hogy úgymond "érti" a sötétséget, anélkül, hogy érezné.

 

Belefér. Az, hogy tévedni is tud a sötétséggel kapcsolatban, azt mutatja, hogy a tapasztalatai régi dolgokra vonatkoznak, amin már túllépett a galaxis sötétsége. Az is elég, ha csak egyszer is járt olyan közel a sötétséghez mint Luke...megérintette, nem billent át, megjárta a határmezsgyét, kirándult oda. :39: Ám nem volt semmi ami marasztalja, mint Vadert.

 

Windu is ott boklászik az EP3-ban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra próbálta Luke-t rávezetni, hogy nem tehet helyettük és értük semmit, az ő dolga most más.

És milyen igaza volt. Luke-nak semmi köze nem volt Leiáék szökéséhez, viszont Leiáéknak annál több köze volt Luke megmeneküléséhez.

 

Erről a szinkronosdiról: ezzel úgy vagyok, mint lokatelli, nekem sem fordult meg a fejembe más, mint hogy általánosságban gondolkodik.

Élete folyamán láthatott pár olyan Jedit, akit megkísértett a Sötét Oldal, egy ideig jártak is az ösvényén (Sötét Jedik, amik ugye Lucas szerint nincsenek, de úton-útfélen meg lehet őket jelenítetni) előbb-utóbb csalódnak benne és visszatérnek a Világos Oldalra. Yoda ilyenekre gondolhatott. És ebben nem Darth Sidiousra vagy Darth Maulra célzott, akiket Sithnek neveltek, hanem az olyanokra, akik ismerték a Világos Oldalt is, mint Darth Tyranus vagy Darth Vader. Ha megfigyeljük, Dooku sem volt olyan gonosz, mint Sidious vagy Maul, volt benne még Jedi. És hát elég nagyot csalódhatott...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda rendszeresen kirándul a határmezsgyére. Erről az EP2 könyvváltozata is említést tesz, és a shooting script is utalt rá, hogy Yoda szondázza a sötét oldalt, hogy többet tudjon meg a jövőről, ami számukra ködbe burkolózik. Mondja is, hogy csak azok látják a jövő lehetőségeit, akik a sötét oldalon tartózkodnak (csak ezt a jelenetet kivágták). Yoda ezért meditál sokat a Klónokban, igyekszik minél többet megtudni a sötét oldaltól, anélkül, hogy a hatása alá kerülne.

Windu is ott bóklászik, ez igaz, de Yoda ésszel megy a közelébe, tudja, milyen veszélyes, és nagyon vigyáz magára. Windu meg megy ész nélkül, és közben az érzelmei sodorják a sötét oldal közelébe. Még jó, hogy olyan határozott egyénisége van, ami megóvja az átállástól.

 

Én elfogadom, hogy nincsenek sötét Jedik, csak Jedik meg Sith-ek, és nem hiszem, hogy valakik "visszatérhetnek" a világos oldalra. Yoda nagyon jól ismeri a sötét oldalt, és egyértelműen azt mondja, hogy onnan nincs visszaút. És szerintem ez törvényszerű is. Valahogy úgy érzem, ennek így kell lennie, ez "illik" a sötét oldalhoz. Bekebelezi azt, aki őt választja. Csak egyvalaki jelent kivételt, a Kiválasztott. A többinek nincs visszatérés.

 

Dooku és Vader is csalódtak egy nagyot, de előttük azért eléldegélt néhány Sith, akik vígan adogatták át egymásnak a tudásukat, valószínűleg különösebb csalódás nélkül. :D Szerintem az említett csalódások sokkal inkább Darth Sidioushoz köthetőek. A közelében tartózkodók valahogy könnyen pofára esnek... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Sith az, aki maradéktalanul elfogadja a Sötét Oldalt. Aki szerint minden gonoszság jó tett, aki mélyen hisz a Sith eszmélyében. Ilyenek a filmekben lévő Sithek, bár ezekből kettő színtén csalódott.

A Sötét Jedi az, aki tudja, hogy amit tesz az rossz, akit furdall a lelkiismeret minden egyes sötét tett elkövetése után azon jár az esze, és végül cssalódottan maga mögött hagyja a Sötét Oldalt. De ők még nem rabjai, nem mondhatóak átálltnak, csak szeretnének átállni. Én így tartom, nekem ezért tetszik a Söté Jedi dolog és ezért ez az egyik dolog, amit elfogadok az EU-ból.

 

De ki tudja, filmen kívül Sithek is lehettek csalódottak. Végül is, a Sith mindnél több hatalmat akarhat. Ha ezt nem éri el, már csalódott. Vagy ha egy Sith legyőzhetetlennek hiszi magát, erősebbnek minden Jedinél, erre egy Jedi legyőzi, már csalódott. Darth Maul pl biztos csalódott az utolsó gondolataiban (legalábbis a képe elég meglepett volt ehhez). Dooku is csalódott nagy önhitségében. Darth Plageuis is csalódhatott a hatalmában, amikor azt hitte, legyőzheti a halált a Sötét Oldallal. És végül azt hiszem, Palpatine is csalódott egy nagyot, hogy Vadert már meg se említsem. Szóval Yodának igaza van, előbb utóbb minden Sith csalódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a különbség az 123 és a 456-os Yodában, hogy a jövőben keresi a választ azt kémleli, lesi, kutatja. Még ilyen sötét oldalas kikukkantást is bevállal. Rájött az ep3 alatt, meg Qui-Gon tanításából is, hogy tétlenül ülni várni, hogy mi fog történni nem kifizetődő. 456-ban már csak a jelen érdekli. Ezért nem küldi Luke-ot, hogy mentse meg barátait, mert a jövő mozog, még akár meg is menekülhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-nak semmi köze nem volt Leiáék szökéséhez, viszont Leiáéknak annál több köze volt Luke megmeneküléséhez.

 

Csak annyi, hogy lekötötte Vadert, amíg Leiaék menekültek. Ha nincs ott Luke, akkor Vader nem engedi kicsúszni Csubiékat a kezei közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van. Akkor valószínűleg Vader is a kíséret része lett volna.

 

Igen. Így Luke jól tette, hogy odament. Nem ebszélve arról, hogy talákozása az apjával, elindította Vadert visszafelé a világos oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is tudom...vannak kicsit  :P vagy inkább :P nézőpontok a világban.  

 

Az alábbi Yoda alkoholizmusát és gengszterségét is feszegeti  :?  

a vége miatt be sem másolom, mert meggyalázom a topicot...

 

http://blogs.starwars.com/greenman/1

 

Hát ez büntet... :shock: :? Twi'lek Playboy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az ep2-ben vajon honnan tudta Yoda, hogy hol találja Dooku-t? Miért pont arra a helyre ment, ahol a dróf megvívott a két fiatal Jedi-vel?

 

Az ep3-ban honan tudta Yoda, hogy hol található Palpatine? Miért pont a szenátusba ment, miért nem a kancelláriára?

 

Érezte őket?

Egyébként Yoda mindkét "betoppanásán" erősen meglepődött az éppen jelenlévő sith....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érezte mindkettőt. Az EP2-ben inkább Anakin érzésein keresztül. Ott van egy jó pillanat, mielőtt hajót rendel magának. Gondolkodik...szerintem akkor érezte meg. :lol:

 

EP3 egyértelmű. Csak azt a helyet kellett megkeresnie, ahol a legerősebb a sötét oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dookunál szerintem inkább Anakint követi. Jól láthatóan érzi, amikor Anakin vívódik, hogy Padmé után menjen, vagy Obi-Wanra hallgasson. Yoda ezután felsóhajt, s aztán kéret egy hajót.

 

Sidiousnál sem lehetett nehéz dolga, hiszen éppen akkor szóltak oda Bailnek, hogy ülésezik a Szenátus, amikor Yodáék is a környéken voltak :lol: Meg aztán, Sidous akkor már nem rejtegette erejét, bizonyára az Erő Sötét Oldala ott gomolygött a Szenátus fölött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egyszerű. Ugyan úgy, ahogy kisétállt. Keresett egy járatot, amibe rajta kívül maximum az egerek férnek el.

 

Akkor ezért nem tudok soha belopózni a parlamentbe...

 

Amúgy reális, hiszen vélhetően nem először fordult meg a Szenátusban a nagy Yoda, gondolom a 900 év alatt, mint a jedik egyik prominense többször is akadt dolga arrafelé...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.